Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Mäklare Sebastian Broström

Sebastian Broström

Om mig

Verksam fastighetsmäklare sedan 2007 och är specialist på Söderort! Han är uppvuxen i Hökarängen och varit bosatt i kommunen i över 20 år. Med gedigen företagserfarenhet erbjuder Sebastian er ett stort affärsdriv, trygghet och struktur. Som fastighetsmäklare är han alltid engagerad och lyhörd för kundernas behov. Sebastians målsättning och ambition är att genomföra en snabb och smidig process där både säljare och köpare känner sig sedda, blir nöjda och vill rekommendera honom vidare!
Mäklarens försäljningar

Här visas försäljningar rapporterade till Hemnet.

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026
profilfoto på mäklare
SebastianBroström

Vivstavarvsvägen 200

Villa
Enskede - Stureby, Stockholms kommun
Bjurfors Enskede

324+180 m²

17 rum

1 174 m²

Slutpris 18 000 000 kr-3 %
Bjurfors Enskede
Bjurfors Enskede
Tallkrogsvägen 61, Tallkrogen, Stockholms kommun
  • Såld 20 mar. 2026
profilfoto på mäklare
SebastianBroström

Tallkrogsvägen 61

Villa
Tallkrogen, Stockholms kommun
Bjurfors Enskede

83+67 m²

5 rum

551 m²

Slutpris 8 350 000 kr+4 %
Bjurfors Enskede
Bjurfors Enskede
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 feb. 2026
profilfoto på mäklare
SebastianBroström

Sofielundsplan 53

Lägenhet
Blåsut, Stockholms kommun
Bjurfors Enskede

57 m²

3 rum

4 290 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 545 000 kr+3 %

62 193 kr/m²

Bjurfors Enskede
Bjurfors Enskede
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 feb. 2026
profilfoto på mäklare
SebastianBroström

Hässleholmsvägen 7, 3tr

Lägenhet
Björkhagen, Stockholms kommun
Bjurfors Enskede

54 m²

2 rum

4 120 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 480 000 kr+16 %

64 444 kr/m²

Bjurfors Enskede
Bjurfors Enskede
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jan. 2026
profilfoto på mäklare
SebastianBroström

Fyrskeppsvägen 80, 3tr

Lägenhet
Kärrtorp, Stockholms kommun
Bjurfors Enskede

61 m²

2 rum

5 786 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 610 000 kr+21 %

59 180 kr/m²

Bjurfors Enskede
Bjurfors Enskede
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 nov. 2025
profilfoto på mäklare
SebastianBroström

Vildapelvägen 6

Radhus
Enskede - Pungpinan, Stockholms kommun
Bjurfors Enskede

131 m²

5 rum

3 706 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 8 850 000 kr+11 %

67 557 kr/m²

Bjurfors Enskede
Bjurfors Enskede
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 nov. 2025
profilfoto på mäklare
SebastianBroström

Sockenvägen 534A

Lägenhet
Enskede - Enskededalen, Stockholms kommun
Bjurfors Enskede

65 m²

3 rum

4 958 kr/mån

Slutpris 2 900 000 kr-3 %

44 615 kr/m²

Bjurfors Enskede
Bjurfors Enskede
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 nov. 2025
profilfoto på mäklare
SebastianBroström

Norrbyvägen 37

Villa
Norrby, Haninge kommun
Bjurfors Enskede

26 m²

2 231 m²

Slutpris 2 000 000 kr±0 %
Bjurfors Enskede
Bjurfors Enskede
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 nov. 2025
profilfoto på mäklare
SebastianBroström

Finn malmgrens väg 102

Lägenhet
Hammarbyhöjden, Stockholms kommun
Bjurfors Enskede

41 m²

2 rum

2 633 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 365 000 kr+16 %

82 073 kr/m²

Bjurfors Enskede
Bjurfors Enskede
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 okt. 2025
profilfoto på mäklare
SebastianBroström

Eldsbergagränd 23

Lägenhet
Östberga, Stockholms kommun
Bjurfors Enskede

71 m²

2 rum

6 833 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 850 000 kr-3 %

26 056 kr/m²

Bjurfors Enskede
Bjurfors Enskede
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 sep. 2025
profilfoto på mäklare
SebastianBroström

Gamla tyresövägen 368

Lägenhet
Enskede - Enskededalen, Stockholms kommun
Bjurfors Enskede

50 m²

1 rum

3 045 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 600 000 kr+18 %

52 000 kr/m²

Bjurfors Enskede
Bjurfors Enskede
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2025
profilfoto på mäklare
SebastianBroström

Lessebovägen 101

Villa
Enskede - Stureby, Stockholms kommun
Bjurfors Enskede

163 m²

6 rum

911 m²

Slutpris 12 050 000 kr-3 %
Bjurfors Enskede
Bjurfors Enskede

Visar alla 12