Hoppa till huvudinnehåll
Guldhemmets logotyp

Finalist

Årets Mäklarkedja

Guldhemmet 2025

Bjurfors Enskede

Bjurfors Enskede

Till kontorets webbsida

Mäklare

Mäklarkontorets försäljningar
4 rum lägenhet på Gräsandsvägen 27 Fagersjö, Stockholms kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Gräsandsvägen 27 Fagersjö, Stockholms kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Gräsandsvägen 27 Fagersjö, Stockholms kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Gräsandsvägen 27 Fagersjö, Stockholms kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Gräsandsvägen 27 Fagersjö, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 14:00

Gräsandsvägen 27

Lägenhet
Fagersjö, Stockholms kommun
Bjurfors Enskede
2 495 000 kr
87 m²
4 rum
vån 2/3
4 295 kr/mån
28 678 kr/m²

Äntligen ges möjligheten att förvärva en välplanerad fyra om 87 kvm med låg avgift och en imponerande sjöutsikt som måste upplevas på plats! Här bor ni i ett privat och insynsskyddat hem på våning 2 av 3 där ljuset strömmar in från flera väderstreck och naturen ständigt gör sig påmind utanför fönstren. Bostaden erbjuder generösa ytor och en mycket funktionell planlösning med tre stora…

Premium
Balkong
Bjurfors Enskede
Bjurfors Enskede
2 rum lägenhet på Oppundavägen 13 Svedmyra, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Oppundavägen 13 Svedmyra, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Oppundavägen 13 Svedmyra, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Oppundavägen 13 Svedmyra, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Oppundavägen 13 Svedmyra, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:00

Oppundavägen 13

Lägenhet
Svedmyra, Stockholms kommun
Bjurfors Enskede
2 695 000 kr
56 m²
2 rum
vån 1/3
4 870 kr/mån
48 125 kr/m²

Välkommen till denna fantastiska tvåa, där varje detalj är noga utvald för att skapa ett hem med stil, harmoni och hög trivselfaktor. Lägenheten är total ytskiktsrenoverad med harmoniska färger och ett flöde som skapar ljus, rymd och en känsla av lugn redan när du kliver in. Belägen på en fridfull återvändsgata med charmig balkong, erbjuder detta hem både avkoppling och komfort i världsklass. …

Premium
Balkong
Bjurfors Enskede
Bjurfors Enskede
2 rum lägenhet på Knektvägen 17 Gubbängen, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Knektvägen 17 Gubbängen, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Knektvägen 17 Gubbängen, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Knektvägen 17 Gubbängen, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Knektvägen 17 Gubbängen, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:00

Knektvägen 17

Lägenhet
Gubbängen, Stockholms kommun
Bjurfors Enskede
2 850 000 kr
54 m²
2 rum
vån 4/6
3 972 kr/mån
52 778 kr/m²

Välkomna till denna otroligt charmiga gavellägenhet om 2 rok i mysiga Gubbängen! Lägenheten erbjuder ljusinsläpp ifrån två väderstreck och har varsamt renoverats med fokus på smakfulla färgkombinationer, raka linjer och fina materialval. Allt är planerat in i minsta detalj för att skapa harmoni i kombination med en genomtänkt kontrast till husets byggår. Bostaden erbjuder en perfekt planlösning…

Premium
Balkong
Hiss
Bjurfors Enskede
Bjurfors Enskede
2 rum lägenhet på Vinggatan 32 Skarpnäck, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Vinggatan 32 Skarpnäck, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Vinggatan 32 Skarpnäck, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Vinggatan 32 Skarpnäck, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Vinggatan 32 Skarpnäck, Stockholms kommun - bild 5
Imorgon kl 12:00

Vinggatan 32

Lägenhet
Skarpnäck, Stockholms kommun
Bjurfors Enskede
1 995 000 kr
59 m²
2 rum
vån 2/3
4 211 kr/mån
33 814 kr/m²

Välkomna till en av Skarpnäcks mest exklusiva och smakfullt renoverade lägenheter! Här möts ni av ett hem utöver det vanliga – där stil, komfort och kvalitet samspelar i perfekt harmoni. Lägenheten är belägen i ett eftertraktat läge och erbjuder en fantastisk balkong som närmast kan beskrivas som en egen grönskande oas. Bostaden har genomgått en omfattande renovering med stor omsorg om…

Premium
Balkong
Hiss
Bjurfors Enskede
Bjurfors Enskede
2 rum lägenhet på Simrishamnsvägen 19, 3tr Björkhagen, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Simrishamnsvägen 19, 3tr Björkhagen, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Simrishamnsvägen 19, 3tr Björkhagen, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Simrishamnsvägen 19, 3tr Björkhagen, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Simrishamnsvägen 19, 3tr Björkhagen, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:15

Simrishamnsvägen 19, 3tr

Lägenhet
Björkhagen, Stockholms kommun
Bjurfors Enskede
2 995 000 kr
54 m²
2 rum
vån 3
3 587 kr/mån
55 463 kr/m²

Denna charmiga tvåa ligger med ett toppenläge i attraktiva Björkhagen i en förening som är mycket välskött och ekonomiskt stabil. Bostaden är välplanerad med bra storlek på rummen, har generöst ljusinsläpp och charmig inredning från byggåret. Här finns ett funkiskök, ett lättmöblerat vardagsrum med utgång till balkongen, rymligt sovrum samt stambytt badrum. Matbord får plats i såväl kök som…

Premium
Balkong
Hiss
Bjurfors Enskede
Bjurfors Enskede
2 rum lägenhet på Söderarmsvägen 27, 3tr Kärrtorp, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Söderarmsvägen 27, 3tr Kärrtorp, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Söderarmsvägen 27, 3tr Kärrtorp, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Söderarmsvägen 27, 3tr Kärrtorp, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Söderarmsvägen 27, 3tr Kärrtorp, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:00

Söderarmsvägen 27, 3tr

Lägenhet
Kärrtorp, Stockholms kommun
Bjurfors Enskede
2 795 000 kr
49 m²
2 rum
vån 3/4
4 731 kr/mån
57 041 kr/m²

Välkomna till denna fantastiska och välplanerade 2:a med ett högt, fritt och insynsskyddat läge där det generösa ljusinsläppet skapar en ljus och harmonisk atmosfär genom hela bostaden. Här erbjuds ett mycket bekvämt och modernt boende i en välskött fastighet från 2008 med hiss i huset. Bostaden präglas av en social och öppen planlösning mellan kök och vardagsrum som skapar härliga…

Premium
Balkong
Hiss
Bjurfors Enskede
Bjurfors Enskede
3 rum lägenhet på Gullmarsplan 13 Gullmarsplan, Stockholms kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Gullmarsplan 13 Gullmarsplan, Stockholms kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Gullmarsplan 13 Gullmarsplan, Stockholms kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Gullmarsplan 13 Gullmarsplan, Stockholms kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Gullmarsplan 13 Gullmarsplan, Stockholms kommun - bild 5

Gullmarsplan 13

Lägenhet
Gullmarsplan, Stockholms kommun
Bjurfors Enskede
4 995 000 kr
79 m²
3 rum
vån 4/4
2 706 kr/mån
63 228 kr/m²

Det charmiga posthuset vid Gullmarsplan har kvar sitt gyllene posthorn, även om postverksamheten sedan länge flyttat vidare. Fastigheten, ritad i slutet av 1940-talet av arkitekt Lars-Erik Lallerstedt, rymmer flera trivsamma bostäder – däribland denna ljusa och luftiga trea med stor potential och balkong. Lägenheten har en genomtänkt planlösning med generösa sällskapsytor och ett kök med plats…

Premium
Balkong
Hiss
Bjurfors Enskede
Bjurfors Enskede
3 rum lägenhet på Ystadsvägen 113, 1 tr Björkhagen, Stockholms kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Ystadsvägen 113, 1 tr Björkhagen, Stockholms kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Ystadsvägen 113, 1 tr Björkhagen, Stockholms kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Ystadsvägen 113, 1 tr Björkhagen, Stockholms kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Ystadsvägen 113, 1 tr Björkhagen, Stockholms kommun - bild 5
Budgivning pågår

Ystadsvägen 113, 1 tr

Lägenhet
Björkhagen, Stockholms kommun
Bjurfors Enskede
4 750 000 kr
73 m²
3 rum
vån 1/3
5 363 kr/mån
65 068 kr/m²

Välkommen till denna optimalt planerade 3:a med ett fantastiskt läge mot lummiga och grönskande omgivningar. Här bor du i ett bekvämt och modernt hem i en välskött fastighet från 1999 – med alla de kvaliteter som gör vardagen både smidig och trivsam. Bostaden erbjuder generösa och lättmöblerade ytor med två rymliga sovrum samt ett inbjudande vardagsrum i öppen och social anslutning till köket…

Premium
Balkong
Hiss
Bjurfors Enskede
Bjurfors Enskede
Sköndal, Stockholms kommun

Mandelbrödsvägen 21, 3tr

Lägenhet
Sköndal, Stockholms kommun
Bjurfors Enskede
1 995 000 kr
42 m²
1 rum
vån 3/3
2 589 kr/mån
47 500 kr/m²
Balkong
Bjurfors Enskede
Bjurfors Enskede
1 rum lägenhet på Pastellvägen 17 Blåsut, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Pastellvägen 17 Blåsut, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Pastellvägen 17 Blåsut, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Pastellvägen 17 Blåsut, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Pastellvägen 17 Blåsut, Stockholms kommun - bild 5

Pastellvägen 17

Lägenhet
Blåsut, Stockholms kommun
Bjurfors Enskede
1 995 000 kr
24 m²
1 rum
vån 5/7
2 143 kr/mån
83 125 kr/m²

Välkommen till Pastellvägen 17 – en smart planerad och mycket trivsam etta högt upp i huset! Här bor du på våning 5 med fint ljusinsläpp och en härlig känsla av lugn. Lägenhetens 24 välplanerade kvadratmeter nyttjas på bästa sätt och skapar ett hem som känns både funktionellt och inbjudande. Här möts du av ljusa ytor och stora fönster som ger bostaden en luftig och hemtrevlig känsla. Rummet…

Premium
Balkong
Hiss
Bjurfors Enskede
Bjurfors Enskede
1 rum lägenhet på Bandhagsplan 9 Bandhagen, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Bandhagsplan 9 Bandhagen, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Bandhagsplan 9 Bandhagen, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Bandhagsplan 9 Bandhagen, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Bandhagsplan 9 Bandhagen, Stockholms kommun - bild 5

Bandhagsplan 9

Lägenhet
Bandhagen, Stockholms kommun
Bjurfors Enskede
1 495 000 kr
19,5 m²
1 rum
vån 1/10
1 796 kr/mån
76 667 kr/m²

Nu har du chansen att förvärva en av Bandhagens absolut bäst planerade lägenheter! Välkomna till denna fint renoverad och optimalt planerade lägenhet om 19,5 kvm med allt man kan tänkas behöva. Här har man valt att skapa ett perfekt boende där välbevarade och charmiga originaldetaljer kombinerats med nytt och fräscht. Fokus vid renoveringen har varit snygga linjer, fina materialval och…

Premium
Hiss
Bjurfors Enskede
Bjurfors Enskede

Visar alla 11