Logotyp av Bjurfors Enskede
Logotyp av Bjurfors Enskede

Oppundavägen 13

Svedmyra, Stockholms kommun

Visa på karta

2 695 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    56 m²
    Våning
    1 av 3, hiss finns ej
    Avgift
    4 870 kr/mån
    Driftkostnad
    4 404 kr/år

Byggår
1950
Förening
BRF Sockenstämman
Energiklass
F
Pris/m²
48 125 kr/m²
Premium
Balkong
Välkommen till denna fantastiska tvåa, där varje detalj är noga utvald för att skapa ett hem med stil, harmoni och hög trivselfaktor. Lägenheten är total ytskiktsrenoverad med harmoniska färger och ett flöde som skapar ljus, rymd och en känsla av lugn redan när du kliver in. Belägen på en fridfull återvändsgata med charmig balkong, erbjuder detta hem både avkoppling och komfort i världsklass. Vardagsrummet är verkligen hjärtat i hemmet – rymligt, ljust och med en genomgående enstavsparkett som skapar en elegant och enhetlig känsla. Stora fönster släpper in ett fantastiskt ljus och här finns gott om plats för både soffgrupp och middagsbord om så önskas. Från vardagsrummet når du balkongen med ett perfekt solläge – en underbar plats att njuta av morgonkaffet, kvällssolen eller bara koppla av i lugn och ro. Sovrummet imponerar med sin generösa storlek och erbjuder plats för dubbelsäng och övrigt möblemang. Här finns rikligt med förvaring i originalgarderober och en smart platsbyggd garderob – praktiskt och snyggt. Köket har fått ett smakfullt lyft med nya luckor, målning och ett helt nytt golv i snygg kalksten som sträcker sig ut i hallen och skapar en modern och stilren känsla. Här finns plats för en matplats för fyra med utsikt mot grönska – perfekt för vardagsmiddagar eller sociala stunder. Badrummet är fräscht och funktionellt, med allt du behöver för en smidig vardag. Här bor du på ett lugnt och eftertraktat läge, med närhet till både kommunikationer, grönska och stadens utbud. Lägenheten är redo att flytta in i och erbjuder ett hem där komfort, stil och trivsel går hand i hand. Ett hem att verkligen trivas i