Hoppa till huvudinnehåll
Mäklare Andreas Ahlm

Andreas Ahlm

Om mig

Mäklaren har inte skrivit någonting om sig själv.
Mäklarens försäljningar
2 rum lägenhet på Stenmarksvägen 13B Haga, Umeå kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Stenmarksvägen 13B Haga, Umeå kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Stenmarksvägen 13B Haga, Umeå kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Stenmarksvägen 13B Haga, Umeå kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Stenmarksvägen 13B Haga, Umeå kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 11:00

Stenmarksvägen 13B

Lägenhet
Haga, Umeå kommun
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
1 995 000 kr
62 m²
2 rum
vån 3/3
4 403 kr/mån
32 177 kr/m²

Välkommen till denna trivsamma och välplanerade lägenhet om 62 kvm, belägen i en stabil och välskött förening på Haga. Bostaden erbjuder generösa ytor, ett fint ljusinsläpp och en genomtänkt planlösning som passar såväl singelhushållet som paret. Lägenheten präglas av ljus färgsättning och ett harmoniskt helhetsintryck. Det rymliga vardagsrummet har gott om plats för både soffgrupp och…

Premium
Balkong
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
2 rum lägenhet på Mariehemsvägen 134 Mariestrand, Umeå kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Mariehemsvägen 134 Mariestrand, Umeå kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Mariehemsvägen 134 Mariestrand, Umeå kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Mariehemsvägen 134 Mariestrand, Umeå kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Mariehemsvägen 134 Mariestrand, Umeå kommun - bild 5
Imorgon kl 17:00

Mariehemsvägen 134

Lägenhet
Mariestrand, Umeå kommun
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
1 495 000 kr
63,9 m²
2 rum
vån 4/6
5 306 kr/mån
23 396 kr/m²

Välkommen till populära Mariestrand! Här väntar er en trivsam 2:a som måttar 63,9 kvadratmeter och är belägen på våning fyra. Invändigt erbjuds ni en rymlig hall med praktisk klädkammare i direkt anslutning, komplett utrustat kök som integrerar med matplats och vardagsrum i en öppen och social planlösning. Vidare finns ett rymligt badrum med både tvättmaskin och torktumlare samt ett generöst…

Premium
Balkong
Hiss
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
8 rum villa på Långgatan 8 Vännäs, Vännäs kommun - bild 1
8 rum villa på Långgatan 8 Vännäs, Vännäs kommun - bild 2
8 rum villa på Långgatan 8 Vännäs, Vännäs kommun - bild 3
8 rum villa på Långgatan 8 Vännäs, Vännäs kommun - bild 4
8 rum villa på Långgatan 8 Vännäs, Vännäs kommun - bild 5

Långgatan 8

Villa
Vännäs, Vännäs kommun
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
1 795 000 kr
214 + 113 m²
8 rum
1 294 m² tomt

En trevlig fastighet med lugnt och attraktivt läge i Vännäs. Vi välkomnar er till Långgatan 8! Rymligt bostadshus som består av två lägenheter på ca 100 kvm vardera. Lägenheterna har två separata lägenhetsdörrar, tre sovrum, rymligt kök, vardagsrum, badrum samt gästtoalett. I dagsläget är lägenheterna avdelade med ett rum, toalett och trinettkök. Gemensamt trapphus med separata…

Premium
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
3 rum lägenhet på Skogsbrynet 1 Haga, Umeå kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Skogsbrynet 1 Haga, Umeå kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Skogsbrynet 1 Haga, Umeå kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Skogsbrynet 1 Haga, Umeå kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Skogsbrynet 1 Haga, Umeå kommun - bild 5

Skogsbrynet 1

Lägenhet
Haga, Umeå kommun
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
2 895 000 kr
74,5 m²
3 rum
vån 8/8
5 329 kr/mån
38 859 kr/m²

Högst upp i huset ligger denna renoverad trerummare på 74 kvm med fantastisk utsikt över Umeå stad. Denna tidigare fyra är ommodellerad till en generös trerummare med rymlig matplats och extra förvaring. Lägenheten har genom åren stilfullt renoverats med bland annat ljust kök, ekparkettgolv och trivsamma ytskikt med bland annat akustikpanel. Ett helkaklat badrum i samband med föreningens stambyte…

Premium
Balkong
Hiss
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
Röbäck, Umeå kommun

Mantelvägen 3

Villa
Röbäck, Umeå kommun
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
6 850 000 kr
172 m²
7 rum
1 791 m² tomt
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
2 rum lägenhet på Västra Kyrkogatan 23 Centrum, Umeå kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Västra Kyrkogatan 23 Centrum, Umeå kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Västra Kyrkogatan 23 Centrum, Umeå kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Västra Kyrkogatan 23 Centrum, Umeå kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Västra Kyrkogatan 23 Centrum, Umeå kommun - bild 5

Västra Kyrkogatan 23

Lägenhet
Centrum, Umeå kommun
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
3 095 000 kr
76 m²
2 rum
vån 2/3
4 095 kr/mån
40 724 kr/m²

I ett vackert och välbevarat hus från 1927 finner du denna charmiga bostadsrätt med klassiska detaljer och ett attraktivt centralt läge. Lägenheten präglas av generös takhöjd, vackra trägolv och ett karaktärsfullt burspråk som ger ett härligt ljusinsläpp och en unik atmosfär. Vardagsrummet är stort och rymligt med vacker fiskbensparkett som förstärker bostadens tidstypiska karaktär. Köket…

Premium
Uteplats
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
3 rum lägenhet på Västra Brinkvägen 17 Väst på stan, Umeå kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Västra Brinkvägen 17 Väst på stan, Umeå kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Västra Brinkvägen 17 Väst på stan, Umeå kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Västra Brinkvägen 17 Väst på stan, Umeå kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Västra Brinkvägen 17 Väst på stan, Umeå kommun - bild 5

Västra Brinkvägen 17

Lägenhet
Väst på stan, Umeå kommun
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
2 995 000 kr
80,5 m²
3 rum
vån 2/3
4 241 kr/mån
37 205 kr/m²

Välkommen till populära och eftertraktade Väst på Stan – ett område som kombinerar lugn atmosfär, närhet till stadens utbud och den harmoniska strandpromenaden. Här erbjuds en trivsam och välplanerad trerummare med generösa ytor, fint ljusinsläpp och en genomtänkt rumsfördelning som skapar en luftig helhet. Lägenheten håller en hög standard med smakfulla materialval och ett trivsamt kök som…

Premium
Balkong
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
tomt på Grönfjäll 101 Grönfjäll, Vilhelmina kommun - bild 1
tomt på Grönfjäll 101 Grönfjäll, Vilhelmina kommun - bild 2
tomt på Grönfjäll 101 Grönfjäll, Vilhelmina kommun - bild 3
tomt på Grönfjäll 101 Grönfjäll, Vilhelmina kommun - bild 4
tomt på Grönfjäll 101 Grönfjäll, Vilhelmina kommun - bild 5

Grönfjäll 101

Tomt
Grönfjäll, Vilhelmina kommun
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
495 000 kr
2 500 m²

Förverkliga er fjälldröm i vackra och gemytliga Grönfjäll! Tomtstorlekar från 1750-2650 kvm där detaljplan tillåter två hus per tomtplats vilket ger möjlighet till gäststuga. Byggrätt på hela 250 kvm. Vatten, bredband och el är framdraget till tomtgräns. Pris: 495 000-595 000 kr - Redan en såld och en bokad! Grönfjäll ligger ca 10 km från Kittelfjäll och ca 18 km från Dikanäs. Grönfjäll har…

Premium
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
Bygdeå, Robertsfors kommun

Getskäret 121

Tomt
Bygdeå, Robertsfors kommun
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
345 000 kr
2 045 m²
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling