Gredby, Eskilstuna kommun

Gredby

Bostäder till salu - Gredby, Eskilstuna kommun

Sortera på

9 bostäder till salu

Igår

2 rum lägenhet på Vadmansgatan 5B Gredby, Eskilstuna kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Vadmansgatan 5B Gredby, Eskilstuna kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Vadmansgatan 5B Gredby, Eskilstuna kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Vadmansgatan 5B Gredby, Eskilstuna kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Vadmansgatan 5B Gredby, Eskilstuna kommun - bild 5
Sön 31 maj kl 14:30

Vadmansgatan 5B

Lägenhet
Gredby, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna
1 250 000 kr
56 m²
2 rum
vån 3/3
4 038 kr/mån
22 321 kr/m²

Välkommen till Vadmansgatan 5B, belägen i populära och omtyckta Gredby med bekvämt avstånd till Tuna Park, bussförbindelser, tågstation och centrum. Här erbjuds en stilren och välplanerad bostad där det bara är att flytta in och börja trivas. Redan i hallen möts du av en inbjudande känsla med bra avhängningsmöjligheter. Köket är smakfullt inrett i ljusa nyanser med ett fint ljusinsläpp som…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna

3 dagar

1 rum lägenhet på Västeråsvägen 40B Gredby, Eskilstuna kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Västeråsvägen 40B Gredby, Eskilstuna kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Västeråsvägen 40B Gredby, Eskilstuna kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Västeråsvägen 40B Gredby, Eskilstuna kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Västeråsvägen 40B Gredby, Eskilstuna kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 11:00

Västeråsvägen 40B

Lägenhet
Gredby, Eskilstuna kommun
SkandiaMäklarna Eskilstuna
650 000 kr
39 m²
1 rum
vån 3/3
3 217 kr/mån
16 667 kr/m²

Välkommen till Västeråsvägen 40B och en ljus och smakfull lägenhet om 39 kvm, belägen på tredje våningen. Här bor du i en bostad med kök/rum kombinerat och ett sovrum med plats för dubbelsäng. Perfekt första lägenhet för dig som söker ett hem att flytta in i utan att behöva börja renovera. Läget är mycket bra med närhet till såväl Eskilstuna centrum som Tuna Park. Här bor du med alla…

Premium
SkandiaMäklarna Eskilstuna
SkandiaMäklarna Eskilstuna

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

10 dagar

2 rum lägenhet på Gredbergsgatan 10C Gredby, Eskilstuna kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Gredbergsgatan 10C Gredby, Eskilstuna kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Gredbergsgatan 10C Gredby, Eskilstuna kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Gredbergsgatan 10C Gredby, Eskilstuna kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Gredbergsgatan 10C Gredby, Eskilstuna kommun - bild 5
Lör 23 maj kl 11:00

Gredbergsgatan 10C

Lägenhet
Gredby, Eskilstuna kommun
Mälardalens Bostadsbyrå
1 250 000 kr
57,5 m²
2 rum
vån 3/3
3 784 kr/mån
21 739 kr/m²

Välkommen till Gredbergsgatan 10C! Denna ljusa och välplanerade tvårummare i Gredby är lugnt belägen högst upp i huset och erbjuder en perfekt kombination av stil och funktion! Det moderna köket erbjuder generöst med bänkyta, förvaring och gott om plats för ett matbord där du kan samla vänner och familj. Det stora sovrummet erbjuder plats för en dubbelsäng och är utrustat med både garderob…

Premium
Balkong
Mälardalens Bostadsbyrå
Mälardalens Bostadsbyrå

17 dagar

1,5 rum lägenhet på Vadmansgatan 5B Gredby, Eskilstuna kommun - bild 1
1,5 rum lägenhet på Vadmansgatan 5B Gredby, Eskilstuna kommun - bild 2
1,5 rum lägenhet på Vadmansgatan 5B Gredby, Eskilstuna kommun - bild 3
1,5 rum lägenhet på Vadmansgatan 5B Gredby, Eskilstuna kommun - bild 4
1,5 rum lägenhet på Vadmansgatan 5B Gredby, Eskilstuna kommun - bild 5

Vadmansgatan 5B

Lägenhet
Gredby, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna
895 000 kr
41,5 m²
1,5 rum
vån 3/3
3 303 kr/mån
21 566 kr/m²

Nu är en av Gredbys kanske finaste lägenheter till salu! Denna synnerligen välplanerade och kvadratsmarta bostad har under 2021/2022 genomgått en totalrenovering av kök, badrum och ytskikt. Ljus och fin öppen planlösning med utgång till stor inglasad balkong via kök och vardagsrum. Separat sovrum med naturligt ljusinsläpp och plats för både dubbelsäng, garderob och skrivbord. En utmärkt lägenhet…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna

18 dagar

3 rum lägenhet på Gredbergsgatan 12 A Gredby, Eskilstuna kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Gredbergsgatan 12 A Gredby, Eskilstuna kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Gredbergsgatan 12 A Gredby, Eskilstuna kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Gredbergsgatan 12 A Gredby, Eskilstuna kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Gredbergsgatan 12 A Gredby, Eskilstuna kommun - bild 5

Gredbergsgatan 12 A

Lägenhet
Gredby, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna
1 595 000 kr
77,5 m²
3 rum
vån 2/4
5 649 kr/mån
20 581 kr/m²

Välkommen till en välplanerad och funktionell trea där varje kvadratmeter är genomtänkt. Bostaden erbjuder generösa sällskapsytor, två bra sovrum och en inglasad balkong som förlänger bostadens användning stora delar av året. Redan i hallen möts du av en praktisk planlösning med goda förvaringsmöjligheter via klädkammare samt gott om plats för avhängning. Vardagsrummet är luftigt och…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna

19 dagar

2 rum lägenhet på Vadmansgatan 16B Gredby, Eskilstuna kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Vadmansgatan 16B Gredby, Eskilstuna kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Vadmansgatan 16B Gredby, Eskilstuna kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Vadmansgatan 16B Gredby, Eskilstuna kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Vadmansgatan 16B Gredby, Eskilstuna kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 10:30

Vadmansgatan 16B

Lägenhet
Gredby, Eskilstuna kommun
Fastighetsbyrån Eskilstuna
1 150 000 kr
55,5 m²
2 rum
vån 3/3
3 400 kr/mån
20 721 kr/m²

Välkommen till denna trivsamma lägenhet om 55,5 kvm där varje kvadrat är genomtänkt. Här bor du med ett fantastiskt läge i föreningen, med stora fönster som ger utsikt mot den grönskande parken, en utsikt som ger både ro och rymd. Bostaden erbjuder en öppen och social planlösning mellan kök och vardagsrum, perfekt för både vardag och umgänge. Det stilrena köket håller gott skick och bjuder på…

Premium
Fastighetsbyrån Eskilstuna
Fastighetsbyrån Eskilstuna

21 dagar

1 rum lägenhet på Gredbergsgatan 5C Gredby, Eskilstuna kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Gredbergsgatan 5C Gredby, Eskilstuna kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Gredbergsgatan 5C Gredby, Eskilstuna kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Gredbergsgatan 5C Gredby, Eskilstuna kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Gredbergsgatan 5C Gredby, Eskilstuna kommun - bild 5
Tis 19 maj kl 18:30

Gredbergsgatan 5C

Lägenhet
Gredby, Eskilstuna kommun
Mälardalens Bostadsbyrå
795 000 kr
38,5 m²
1 rum
vån 2/3
3 065 kr/mån
20 649 kr/m²

Välkommen till denna ljusa och välplanerade etta med rymligt kök och en generös inglasad balkong som blir ett extra rum större delen av året. Balkongen har öppningsbara fönsterpartier och ett fantastiskt solläge, perfekt för både avkoppling och umgänge. Lägenheten erbjuder goda förvaringsmöjligheter, vilket underlättar en praktisk och välorganiserad vardag. I det fräscha duschrummet finns en…

Premium
Balkong
Mälardalens Bostadsbyrå
Mälardalens Bostadsbyrå

April 2026

1 rum lägenhet på Gredbergsgatan 5A Gredby, Eskilstuna kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Gredbergsgatan 5A Gredby, Eskilstuna kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Gredbergsgatan 5A Gredby, Eskilstuna kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Gredbergsgatan 5A Gredby, Eskilstuna kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Gredbergsgatan 5A Gredby, Eskilstuna kommun - bild 5

Gredbergsgatan 5A

Lägenhet
Gredby, Eskilstuna kommun
Svensk Fastighetsförmedling Eskilstuna
550 000 kr
30 m²
1 rum
vån 1/3
2 227 kr/mån
18 333 kr/m²

Välkommen till en mycket välplanerad och ljus 1:a om 30 m², med härlig och generös inglasad balkong! Perfekt läge för dig som är student, ska flytta hemifrån eller behöver en övernattningslägenhet. Lägenheten har kokvrå, allrum med praktisk sovalkov och utgång till balkong med utsikt över föreningens gård, hall med avhängningsyta och förvaring i garderober samt badrum. BRF HSB ESKILSTUNAHUS 7…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Eskilstuna
Svensk Fastighetsförmedling Eskilstuna

November 2025

2 rum lägenhet på Gredbergsgatan 7B Gredby, Eskilstuna kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Gredbergsgatan 7B Gredby, Eskilstuna kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Gredbergsgatan 7B Gredby, Eskilstuna kommun - bild 3

Gredbergsgatan 7B

Lägenhet
Gredby, Eskilstuna kommun
Mälardalens Bostadsbyrå
1 195 000 kr
54 m²
2 rum
vån 3/3
3 843 kr/mån
22 130 kr/m²
Plus
Balkong
Mälardalens Bostadsbyrå
Mälardalens Bostadsbyrå

Visar alla 9

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet