Logotyp av Husrum Fastighetsmäkleri
Logotyp av Husrum Fastighetsmäkleri

Södra Bangårdsgatan 4B

Söder, Eskilstuna kommun

Visa på karta

950 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    1.5 rum
    Boarea
    49 m²
    Våning
    2 av 4, hiss finns ej
    Avgift
    3 693 kr/mån
    Driftkostnad
    2 800 kr/år

Byggår
1931
Förening
BRF Söderhörnet
Energiklass
F
Pris/m²
19 388 kr/m²
Premium
Välkommen till en perfekt planerad 1,5:a belägen på populära Södra Bangårdsgatan! Bostaden utmärker sig med vackert ljusinsläpp från spröjsade fönster, fransk balkong, originalparkett med fiskbensutförande och högt i tak. Genom att justera garderobsförvaringen i den inre hallen kan utrymmet användas som sovrum. Praktiskt och stilrent kök med önskvärt skafferi. Helkaklat badrum med en inre fond på ca 70,000kr som kan användas vid badrumsrenovering. Närhet till grönområden, Eskilstunaån och dess härliga promenadstråk samt kort avstånd till centrumkärnan och dess utbud av restauranger, Universitet och tågstation. Varmt välkommen att visa ditt intresse!
Läs mer hos mäklaren

Visningstider

Räkna på ditt nya boende

BRF Söderhörnet

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling