Ribevägen, Malmö kommun

Ribevägen

Bostäder till salu - Ribevägen, Malmö kommun

Sortera på

6 bostäder till salu

Igår

2 rum lägenhet på Ribevägen 4A Malmö, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Ribevägen 4A Malmö, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Ribevägen 4A Malmö, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Ribevägen 4A Malmö, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Ribevägen 4A Malmö, Malmö kommun - bild 5
Budgivning pågår
Sön 17 maj kl 12:00

Ribevägen 4A

Lägenhet
Malmö, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö
1 695 000 kr
53,7 m²
2 rum
vån 3/3
4 779 kr/mån
31 564 kr/m²

Upptäck den perfekta kombinationen av komfort och praktiskt boende i denna charmiga tvåa i Dammfri, Malmö. Belägen i ett lugnt och trivsamt område, erbjuder denna bostad en optimal layout med ett separat kök och välplanerade rum. Det genomtänkta utrymmet ger en harmonisk känsla och skapar en plats där du kan trivas. En av höjdpunkterna med denna bostad är den inglasade balkongen i söderläge,…

Premium
Balkong
LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö

7 dagar

2 rum lägenhet på Ribevägen 22d DAMMFRI / MALMÖ VÄSTER, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Ribevägen 22d DAMMFRI / MALMÖ VÄSTER, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Ribevägen 22d DAMMFRI / MALMÖ VÄSTER, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Ribevägen 22d DAMMFRI / MALMÖ VÄSTER, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Ribevägen 22d DAMMFRI / MALMÖ VÄSTER, Malmö kommun - bild 5
Idag kl 16:30

Ribevägen 22d

Lägenhet
DAMMFRI / MALMÖ VÄSTER, Malmö kommun
Hallonqvist fastighetsbyrå AB
1 695 000 kr
54,5 m²
2 rum
vån 2/3
4 099 kr/mån
31 101 kr/m²

Denna charmiga 50-talslägenhet, belägen på andra våningen i välskötta Brf Langeland, kombinerar tidstypisk karaktär med funktionella ytor. Ljusa väggar och vackra parkettgolv skapar en trivsam och inbjudande atmosfär genom hela bostaden. Lägenheten erbjuder ett rymligt kök med generös matplats och utsikt över föreningens grönskande och välskötta innergård. Vardagsrummet är luftigt och väl…

Premium
Balkong
Hallonqvist fastighetsbyrå AB
Hallonqvist fastighetsbyrå AB

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

18 dagar

2 rum lägenhet på Ribevägen 10C Dammfri, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Ribevägen 10C Dammfri, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Ribevägen 10C Dammfri, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Ribevägen 10C Dammfri, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Ribevägen 10C Dammfri, Malmö kommun - bild 5

Ribevägen 10C

Lägenhet
Dammfri, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 895 000 kr
57,4 m²
2 rum
vån 2/3
4 814 kr/mån
33 014 kr/m²

På alltid lika populära Dammfri välkomnar nu denna härliga tvårummare med väldisponerad planlösning och solsäker västerbalkong. Två våningar upp möter vi här en mycket hemtrevlig bostad med sociala sällskapsytor, nyrenoverat kök samt stilren interiör där omsorgsfullt valda kulörer och detaljer sätter fin prägel. Ett tilltaget vardagsrum står i centrum för trevligt umgänge med vännerna och det…

Premium
Balkong
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

April 2026

3 rum lägenhet på Ribevägen 16D Dammfri, Malmö kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Ribevägen 16D Dammfri, Malmö kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Ribevägen 16D Dammfri, Malmö kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Ribevägen 16D Dammfri, Malmö kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Ribevägen 16D Dammfri, Malmö kommun - bild 5

Ribevägen 16D

Lägenhet
Dammfri, Malmö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Malmö
2 895 000 kr
74,5 m²
3 rum
vån 3/3
5 288 kr/mån
38 859 kr/m²

I omtyckta Dammfri präglas kvarteren av mycket grönska och luftiga avstånd mellan husen som härstammar från 40- och 50-talet. Bostadsrättsföreningen Langeland kan stoltsera som områdets kanske mest välskötta förening och här har vi nöjet att presentera en genomgående trerummare med ljust gavelläge och som är belägen högst upp på tredje våningen med balkong i västerläge. Via det nyligen…

Premium
Balkong
Svensk Fastighetsförmedling Malmö
Svensk Fastighetsförmedling Malmö

Mars 2026

Dammfri, Malmö kommun

Ribevägen 8A

Lägenhet
Dammfri, Malmö kommun
Bjurfors Malmö City
1 695 000 kr
56,2 m²
2 rum
vån 1,5/3
4 714 kr/mån
30 160 kr/m²
Balkong
Bjurfors Malmö City
Bjurfors Malmö City

Mars 2025

Dammfri, Malmö kommun

Ribevägen 21

Övrigt
Dammfri, Malmö kommun
Bjurfors Malmö Öster
795 000 kr
64 m²
2 rum
3 344 kr/mån
Bjurfors Malmö Öster
Bjurfors Malmö Öster

Visar alla 6

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet