Tölö, Kungsbacka kommun

Tölö

Bostäder till salu - Tölö, Kungsbacka kommun

Sortera på

24 bostäder till salu

3 dagar

1 rum lägenhet på Mor Charlottas väg 5 Björkris, Kungsbacka kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Mor Charlottas väg 5 Björkris, Kungsbacka kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Mor Charlottas väg 5 Björkris, Kungsbacka kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Mor Charlottas väg 5 Björkris, Kungsbacka kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Mor Charlottas väg 5 Björkris, Kungsbacka kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 13:30

Mor Charlottas väg 5

Lägenhet
Björkris, Kungsbacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 100 000 kr
41 m²
1 rum
vån 1/5
2 868 kr/mån
51 220 kr/m²

Välkommen till en perfekt planerad och ljus etta där varje kvadratmeter utnyttjas till fullo. Bostaden präglas av en öppen och social planlösning mellan kök och vardagsrum, vilket tillsammans med de stora fönsterpartierna skapar en härlig känsla av rymd. Här erbjuds genomgående fina ytskikt . Från vardagsrummet når du den generösa uteplatsen som blir en naturlig förlängning av hemmet under…

Premium
Uteplats
Hiss
Energieffektiv
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

5 dagar

3 rum lägenhet på Mor Eleonoras väg 6 Kungsbacka - Björkris, Kungsbacka kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Mor Eleonoras väg 6 Kungsbacka - Björkris, Kungsbacka kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Mor Eleonoras väg 6 Kungsbacka - Björkris, Kungsbacka kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Mor Eleonoras väg 6 Kungsbacka - Björkris, Kungsbacka kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Mor Eleonoras väg 6 Kungsbacka - Björkris, Kungsbacka kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 17:00

Mor Eleonoras väg 6

Lägenhet
Kungsbacka - Björkris, Kungsbacka kommun
Bjurfors Kungsbacka
3 350 000 kr
71 m²
3 rum
vån 3/4
4 852 kr/mån
47 183 kr/m²

Välkomna till en ljus och mycket trivsam hörnlägenhet som kombinerar smart planlösning med härliga ljusinsläpp. Bostaden används i dag som en välplanerad fyrarummare och erbjuder gott om plats för både familjeliv och sociala stunder. Här finns två rymliga sovrum samt en mysig sovalkov. Det generösa sällskapsrummet bjuder in till umgänge och avkoppling med plats för både soffgrupp och matbord.…

Premium
Balkong
Hiss
Energieffektiv
Bjurfors Kungsbacka
Bjurfors Kungsbacka

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen
3 rum lägenhet på Bronsåldersvägen Tölö, Kungsbacka kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Bronsåldersvägen Tölö, Kungsbacka kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Bronsåldersvägen Tölö, Kungsbacka kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Bronsåldersvägen Tölö, Kungsbacka kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Bronsåldersvägen Tölö, Kungsbacka kommun - bild 5
Sön 24 maj kl 11:30

Bronsåldersvägen

Lägenhet
Tölö, Kungsbacka kommun
JM AB
3 499 000 kr
78 m²
3 rum
vån 0
5 600 kr/mån
44 859 kr/m²

Nyproducerad 3:a i naturnära Tölö med öppen planlösning, två sovrum och härlig balkong !

Premium
Nyproduktion
Hösten 2027
Balkong
Hiss
JM AB
JM AB
4 rum lägenhet på Bronsåldersvägen Tölö, Kungsbacka kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Bronsåldersvägen Tölö, Kungsbacka kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Bronsåldersvägen Tölö, Kungsbacka kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Bronsåldersvägen Tölö, Kungsbacka kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Bronsåldersvägen Tölö, Kungsbacka kommun - bild 5
Sön 24 maj kl 11:30

Bronsåldersvägen

Lägenhet
Tölö, Kungsbacka kommun
JM AB
4 399 000 kr
92 m²
4 rum
vån 1
6 300 kr/mån
47 815 kr/m²

Ljus och modern fyrarummare med stor uteplats i soligt sydvästläge.

Premium
Nyproduktion
Sommaren 2027
Uteplats
Hiss
JM AB
JM AB
5 rum villa på Järnåldersvägen 37 Tölö, Kungsbacka kommun - bild 1
5 rum villa på Järnåldersvägen 37 Tölö, Kungsbacka kommun - bild 2
5 rum villa på Järnåldersvägen 37 Tölö, Kungsbacka kommun - bild 3
5 rum villa på Järnåldersvägen 37 Tölö, Kungsbacka kommun - bild 4
5 rum villa på Järnåldersvägen 37 Tölö, Kungsbacka kommun - bild 5
Sön 24 maj kl 11:00

Järnåldersvägen 37

Villa
Tölö, Kungsbacka kommun
JM AB
8 395 000 kr
147 m²
5 rum
572 m² tomt

Önskar du ett stilrent och lättskött boende med naturen precis utanför dörren? Nu har du chansen att bli ägare till en nybyggd villa i Tölö, Kungsbacka. Med sina 147 kvm erbjuder huset en smart planlösning och noggrant utvalda material som skapar en trivsam och funktionell bostad. Här får du en harmonisk tillvaro i en rofylld miljö, samtidigt som du har nära till service och shopping!

Premium
Nyproduktion
Hösten 2027
Uteplats
JM AB
JM AB
3 rum lägenhet på Aroniavägen 2E Kungsbacka - Tölö  Ängar, Kungsbacka kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Aroniavägen 2E Kungsbacka - Tölö  Ängar, Kungsbacka kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Aroniavägen 2E Kungsbacka - Tölö  Ängar, Kungsbacka kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Aroniavägen 2E Kungsbacka - Tölö  Ängar, Kungsbacka kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Aroniavägen 2E Kungsbacka - Tölö  Ängar, Kungsbacka kommun - bild 5
Imorgon kl 14:00

Aroniavägen 2E

Lägenhet
Kungsbacka - Tölö Ängar, Kungsbacka kommun
Bjurfors Kungsbacka
3 750 000 kr
97 m²
3 rum
vån 3/3
7 004 kr/mån
38 660 kr/m²

Välkommen till denna rymliga och välplanerade 3 rok (just nu 2 rok) om generösa 97 kvm, belägen i omtyckta och naturnära Tölö ängar. Här bor du i ett ljust och modernt hem med genomtänkt planlösning och kvalitativa materialval – perfekt för dig som söker både komfort och funktion. Bostaden erbjuder två balkonger i olika väderstreck, en med härlig morgonsol för dagens första kaffestund, och en…

Premium
Balkong
Hiss
Bjurfors Kungsbacka
Bjurfors Kungsbacka

8 dagar

Sön 24 maj kl 11:30

Bronsåldersvägen

Lägenhet
Tölö, Kungsbacka kommun
JM AB
3 899 000 kr
72 m²
3 rum
vån 3
5 300 kr/mån
54 153 kr/m²

Trea i hörnläge med fönster i två väderstreck, stor balkong och flexibel planlösning!

Premium
Nyproduktion
Hösten 2027
Balkong
Hiss
JM AB
JM AB

10 dagar

2 rum lägenhet på Vargagårdsvägen 59 Björkris, Kungsbacka kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Vargagårdsvägen 59 Björkris, Kungsbacka kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Vargagårdsvägen 59 Björkris, Kungsbacka kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Vargagårdsvägen 59 Björkris, Kungsbacka kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Vargagårdsvägen 59 Björkris, Kungsbacka kommun - bild 5
Lör 16 maj kl 10:30

Vargagårdsvägen 59

Lägenhet
Björkris, Kungsbacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
2 475 000 kr
52 m²
2 rum
vån 1/5
3 414 kr/mån
47 596 kr/m²

Glöm allt vad renovering heter och ta chansen att förvärva denna stilsäkra och nyproducerade tvårumslägenhet i ett av de nyuppförda Tallhusen, Kungsbackas högsta hus. Här bor ni med ett fantastisk läge nära natur, bra service och Hede pendelstation. Lägenheten får tack vare sitt läge på södergaveln ett härligt ljusinsläpp och du kan njuta av en stor stenlagd uteplats. Materialvalen är…

Premium
Uteplats
Hiss
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

15 dagar

Sön 24 maj kl 11:30

Bronsåldersvägen

Lägenhet
Tölö, Kungsbacka kommun
JM AB
3 699 000 kr
72 m²
3 rum
vån 1
5 300 kr/mån
51 375 kr/m²

Premium
Nyproduktion
Hösten 2027
Balkong
Hiss
JM AB
JM AB
5 rum radhus på Järnåldersvägen 22 Tölö, Kungsbacka kommun - bild 1
5 rum radhus på Järnåldersvägen 22 Tölö, Kungsbacka kommun - bild 2
5 rum radhus på Järnåldersvägen 22 Tölö, Kungsbacka kommun - bild 3
5 rum radhus på Järnåldersvägen 22 Tölö, Kungsbacka kommun - bild 4
5 rum radhus på Järnåldersvägen 22 Tölö, Kungsbacka kommun - bild 5
Sön 24 maj kl 11:00

Järnåldersvägen 22

Radhus
Tölö, Kungsbacka kommun
JM AB
5 695 000 kr
129 m²
5 rum
168 m² tomt

Nyproducerade radhus om 129 kvm, perfekt för den moderna familjen! Här bor du i ett genomtänkt och lättskött hem med öppna ytor som bjuder in till sociala stunder. Barnvänligt område med närhet till de mesta. Välkommen!!

Premium
Nyproduktion
Våren 2027
JM AB
JM AB

16 dagar

10 rum villa på Gamla Göteborgsvägen 30 Tölö, Kungsbacka kommun - bild 1
10 rum villa på Gamla Göteborgsvägen 30 Tölö, Kungsbacka kommun - bild 2
10 rum villa på Gamla Göteborgsvägen 30 Tölö, Kungsbacka kommun - bild 3
10 rum villa på Gamla Göteborgsvägen 30 Tölö, Kungsbacka kommun - bild 4
10 rum villa på Gamla Göteborgsvägen 30 Tölö, Kungsbacka kommun - bild 5
Tis 19 maj

Gamla Göteborgsvägen 30

Villa
Tölö, Kungsbacka kommun
Pris på förfrågan
280 + 83 m²
10 rum
5 107 m² tomt

Välkommen till denna fantastiska fastighet som kombinerar det bästa av två världar – en trivsam bostad för den stora familjen, generationsboende eller om ni har behov av att kombinera bostad med kontor. Bostad för dig som vill bo bekvämt och stilfullt. Här erbjuds en bostad med en totalarea om hela 360 kvm som fördelar sig på 10 rum med smart planlösning. Ljusa och luftiga rum, ett stort kök…

Premium
Energieffektiv
Varla, Kungsbacka kommun

Håkansgårdsgatan 15

Radhus
Varla, Kungsbacka kommun
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka
5 295 000 kr
168 + 36 m²
6 rum
871 m² tomt
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka
LF Fastighetsförmedling Kungsbacka

21 dagar

5 rum radhus på Tölö Glänta småhus Tölö, Kungsbacka kommun - bild 1
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Matilda Ågren

JM AB

Objektsbild
30 lediga bostäder

Tölö Glänta småhus

Radhus
Tölö, Kungsbacka kommun
JM AB
fr. 5 595 000 kr
129-147 m²
5 rum
613 m² tomt

I Tölö Glänta skapar JM ett nytt bostadsområde med både radhus och friliggande villor. Här bor du med skogen och ängarna alldeles inpå knuten, men har samtidigt all service och bekvämlighet som du kan tänkas behöva i Kungsbacka och Hede. Radhusen 129 kvm+4 kvm utvändigt förråd (iosolerat). Villorna är 147+5 kvm utvändigt förråd (iosolerat).

Nybyggnadsprojekt
Matilda Ågren
Matilda ÅgrenJM AB
JM AB
5 rum radhus på Järnåldersvägen 38 Tölö, Kungsbacka kommun - bild 1
5 rum radhus på Järnåldersvägen 38 Tölö, Kungsbacka kommun - bild 2
5 rum radhus på Järnåldersvägen 38 Tölö, Kungsbacka kommun - bild 3
5 rum radhus på Järnåldersvägen 38 Tölö, Kungsbacka kommun - bild 4
5 rum radhus på Järnåldersvägen 38 Tölö, Kungsbacka kommun - bild 5
Sön 24 maj kl 11:00

Järnåldersvägen 38

Radhus
Tölö, Kungsbacka kommun
JM AB
6 395 000 kr
129 m²
5 rum
241 m² tomt

Modernt och barnvänligt radhus om 129 kvm i hjärtat av Tölö, Kungsbacka! Perfekt för den moderna familjen. Här bor du i ett genomtänkt och lättskött hem med öppna ytor som bjuder in till sociala stunder. Barnvänligt område med närhet till de mesta.

Premium
Nyproduktion
Sommaren 2027
JM AB
JM AB
5 rum radhus på Järnåldersvägen 28 Tölö, Kungsbacka kommun - bild 1
5 rum radhus på Järnåldersvägen 28 Tölö, Kungsbacka kommun - bild 2
5 rum radhus på Järnåldersvägen 28 Tölö, Kungsbacka kommun - bild 3
5 rum radhus på Järnåldersvägen 28 Tölö, Kungsbacka kommun - bild 4
5 rum radhus på Järnåldersvägen 28 Tölö, Kungsbacka kommun - bild 5
Sön 24 maj kl 11:00

Järnåldersvägen 28

Radhus
Tölö, Kungsbacka kommun
JM AB
5 995 000 kr
129 m²
5 rum
158 m² tomt

Det perfekta hemmet för den moderna familjen. Här erbjuds ett välplanerat och lättskött boende med generösa ytor som skapar en inbjudande atmosfär för både vardag och umgänge. Beläget i ett barnvänligt område med närhet till allt du behöver.

Premium
Nyproduktion
Våren 2027
JM AB
JM AB

22 dagar

3 rum lägenhet på Aroniavägen 3A Kungsbacka, Kungsbacka kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Aroniavägen 3A Kungsbacka, Kungsbacka kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Aroniavägen 3A Kungsbacka, Kungsbacka kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Aroniavägen 3A Kungsbacka, Kungsbacka kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Aroniavägen 3A Kungsbacka, Kungsbacka kommun - bild 5

Aroniavägen 3A

Lägenhet
Kungsbacka, Kungsbacka kommun
Fastighetsbyrån Kungsbacka
3 795 000 kr
97 m²
3 rum
vån 1/3
6 664 kr/mån
39 124 kr/m²

Denna välplanerade 3:a erbjuder två uteplatser, en i öst och en i väst, varav den ena är inglasad och förlänger utesäsongen. Häcken runtom ger minimal insyn och maximal trivsel. Med två badrum minimeras risken för morgonträngsel och vardagen flyter helt enkelt på smidigare. Förråd finns praktiskt beläget på samma våningsplan. Här bor du i en välskött och ekonomiskt stabil förening, i ett grönt…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Kungsbacka
Fastighetsbyrån Kungsbacka

23 dagar

4 rum lägenhet på Nils Ebbesgårdsgatan 122 Kungsbacka, Kungsbacka kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Nils Ebbesgårdsgatan 122 Kungsbacka, Kungsbacka kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Nils Ebbesgårdsgatan 122 Kungsbacka, Kungsbacka kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Nils Ebbesgårdsgatan 122 Kungsbacka, Kungsbacka kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Nils Ebbesgårdsgatan 122 Kungsbacka, Kungsbacka kommun - bild 5

Nils Ebbesgårdsgatan 122

Lägenhet
Kungsbacka, Kungsbacka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka
3 575 000 kr
109 m²
4 rum
8 318 kr/mån
32 798 kr/m²

Nu finns möjligheten att förvärva ett trivsamt radhus i två plan upplåten med bostadsrätt i centralt belägna Varla. Det perfekta boendet för er som önskar slippa det yttre underhållet men fortfarande vill ha en egna uteplatser med altaner och gräsmatta. Här bor ni med närhet till både service, förskolor och grundskolor dessutom med snabb åtkomst till såväl vacker natur som bra…

Premium
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka

25 dagar

2-4 rum lägenhet på Tölö Entré Tölö, Kungsbacka kommun - bild 1
Mäklare
Kontakta mig vid intresse!

Emil Romell

JM AB

Objektsbild
31 lediga bostäder

Tölö Entré

Lägenhet
Tölö, Kungsbacka kommun
JM AB
fr. 2 299 000 kr
51-97 m²
2-4 rum
fr. 4 200 kr/mån
fr. 42 543 kr/m²

Tölö Entré är JMs första flerbostadsprojekt i Tölö där vi bygger moderna lägenheter i en lantlig miljö. Här bor man bekymmersfritt med minimalt med skötsel för att kunna njuta an närhet till natur, golf, ridning och närhet till Kungsbackas stora utbud av service. Ett extra plus om du är i behov av gästrum är att det kommer att finnas en gemensam övernattningslägenhet med stor uteplats i…

Nybyggnadsprojekt
Emil Romell
Emil RomellJM AB
JM AB

29 dagar

5 rum villa på Järnåldersvägen 21 Tölö, Kungsbacka kommun - bild 1
5 rum villa på Järnåldersvägen 21 Tölö, Kungsbacka kommun - bild 2
5 rum villa på Järnåldersvägen 21 Tölö, Kungsbacka kommun - bild 3
5 rum villa på Järnåldersvägen 21 Tölö, Kungsbacka kommun - bild 4
5 rum villa på Järnåldersvägen 21 Tölö, Kungsbacka kommun - bild 5
Sön 24 maj kl 11:00

Järnåldersvägen 21

Villa
Tölö, Kungsbacka kommun
JM AB
7 995 000 kr
147 m²
5 rum
365 m² tomt

Drömmer du om en modern och lättskött villa med naturen som närmsta granne? I Tölö, Kungsbacka, erbjuds nu ett nyproducerat hus om 147 kvm, där smarta planlösningar och stilrena materialval skapar en harmonisk och funktionell bostad. Här får du en trivsam kombination av ett lugnt naturnära läge och närhet till service och kommunikationer.

Premium
Nyproduktion
Sommaren 2027
JM AB
JM AB
2 rum lägenhet på Bronsåldersvägen Tölö, Kungsbacka kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Bronsåldersvägen Tölö, Kungsbacka kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Bronsåldersvägen Tölö, Kungsbacka kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Bronsåldersvägen Tölö, Kungsbacka kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Bronsåldersvägen Tölö, Kungsbacka kommun - bild 5
Sön 24 maj kl 11:30

Bronsåldersvägen

Lägenhet
Tölö, Kungsbacka kommun
JM AB
2 399 000 kr
53 m²
2 rum
vån 1
4 200 kr/mån
45 264 kr/m²

Ljus tvåa på 53 kvm med rymligt vardagsrum, god förvaring och stor balkong om 9 kvm.

Premium
Nyproduktion
Hösten 2027
Balkong
Hiss
JM AB
JM AB

Artiklar från Hemnet

Björkris, Kungsbacka kommun
Ons 20 maj kl 17:00

Mor Eleonoras väg 4

Lägenhet
Björkris, Kungsbacka kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling
1 750 000 kr
30 m²
1 rum
vån 1/4
2 349 kr/mån
58 333 kr/m²
Uteplats
Hiss
Energieffektiv
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Mars 2026

Björkris, Kungsbacka kommun
5 lediga bostäder

Brf Skogslyckan - Platsen för ett bekvämt och aktivt liv inflyttning juni 2026

Radhus
Björkris, Kungsbacka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka
fr. 4 895 000 kr
119 m²
5 rum
fr. 5 996 kr/mån
fr. 41 134 kr/m²
Nybyggnadsprojekt
Erbjudande
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka
Brf Skogslyckan - Platsen för ett bekvämt och aktivt liv, Kungsbacka kommun

Björkris

Radhus
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka
4 895 000 kr
119 m²
5 rum
5 996 kr/mån
41 134 kr/m²
Nyproduktion
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka
Svensk Fastighetsförmedling Kungsbacka

Februari 2026

Kungsbacka, Kungsbacka kommun
Mån 18 maj kl 17:00

Mor Johannas väg 11B

Lägenhet
Kungsbacka, Kungsbacka kommun
Fastighetsbyrån Kungsbacka
1 795 000 kr
37 m²
1 rum
vån 3/4
3 027 kr/mån
48 514 kr/m²
Uteplats
Hiss
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Kungsbacka
Fastighetsbyrån Kungsbacka

Visar alla 24

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet