1/24

2 490 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
2 rum
Boarea
53,5 m²
Våning
2 av 2, hiss finns ej
Avgift
4 461 kr/mån
Byggår
2018
Förening
BRF Seglet
Energiklass
C
Pris/m²
46 542 kr/m²
Antal besök
445
Balkong
Välkommen till denna moderna och välskötta bostadsrätt i Kolla Parkstad. Med två härliga balkonger får du extra utrymme för avkoppling och möjligheten att njuta av solen. Interiört väntar en stilren design med smakfulla materialval och genomgående ljus interiör. Kök och vardagsrum i en öppen och social planlösning samt ett harmoniskt sovrum med bra förvaring. Helkaklat badrum med kombinerad tvättmaskin och torktumlare. Strax utanför dörren väntar trevliga promenadstråk och grönområden, perfekt för dig som gillar att vara aktiv.
Denna bostad passar perfekt för dig som söker närhet till både natur och stadsliv. Här kan du trivas med enkelhet och samtidigt ha allt du behöver inom räckhåll. Med sitt lugna läge bara några minuter från centrum är Kolla Parkstad en perfekt plats för dig som vill ha närhet till staden utan att för den skull bo mitt i. Inom området kan du njuta av vackra gröna parker, Kungsbackaån flyter förbi alldeles intill och Kungsbackafjorden ligger inom synhåll. Här hittar du bl a vårdcentral, tandläkare, förskola, skola åk 1-9, pizzeria, gym och livsmedelsaffär med generösa öppettider.