Heleneholm, Malmö kommun

Heleneholm

Bostäder till salu - Heleneholm, Malmö kommun

Sortera på

17 bostäder till salu

Igår

1 rum lägenhet på Estlandsgatan 5E Heleneholm, Malmö kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Estlandsgatan 5E Heleneholm, Malmö kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Estlandsgatan 5E Heleneholm, Malmö kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Estlandsgatan 5E Heleneholm, Malmö kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Estlandsgatan 5E Heleneholm, Malmö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 15:00

Estlandsgatan 5E

Lägenhet
Heleneholm, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö
850 000 kr
28,9 m²
1 rum
vån 4/4
1 824 kr/mån
29 412 kr/m²

Välkommen till Estlandsgatan 5E och denna trivsamma bostad som kombinerar smart planlösning med ett härligt ljusinsläpp och en ombonad känsla. Här bor du i ett lugnt och trevligt område med närhet till både city, grönområden och goda kommunikationer. Det stora rummet präglas av ett generöst ljusflöde från de stora fönsterpartierna och har en genomtänkt planlösning som gör det enkelt att…

Premium
LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö

2 dagar

2 rum lägenhet på Solvändegatan 5A Almhög, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Solvändegatan 5A Almhög, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Solvändegatan 5A Almhög, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Solvändegatan 5A Almhög, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Solvändegatan 5A Almhög, Malmö kommun - bild 5
Tor 14 maj kl 18:00

Solvändegatan 5A

Lägenhet
Almhög, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
995 000 kr
58 m²
2 rum
vån 4
4 503 kr/mån
17 155 kr/m²

Nu ges möjlighet att förvärva denna trivsamma 2:a om 58 kvm på mycket omtyckt adress. Hallen välkomnar med fina kvadrat för avhängning och förvaring. Vidare erbjuder bostaden ett fint kök med gott om arbetsyta, rofyllt sovrum med förvaringsmöjligheter och helkaklat fräscht badrum. Det lättmöblerade vardagsrummet rymmer det större sällskapet. Härifrån nås även balkongen med fin utsikt. Missa inte…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

9 dagar

2 rum lägenhet på Rödkullastigen 5B Almhög, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Rödkullastigen 5B Almhög, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Rödkullastigen 5B Almhög, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Rödkullastigen 5B Almhög, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Rödkullastigen 5B Almhög, Malmö kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 17:00

Rödkullastigen 5B

Lägenhet
Almhög, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
950 000 kr
54,5 m²
2 rum
vån 5/8
4 463 kr/mån
17 431 kr/m²

Nu ges möjlighet att förvärva en charmig 2:a på mycket populär adress. Bekvämt belägen på våning 5, med hiss, når vi denna bostad med bra planlösning. Lägenheten erbjuder en rymlig hall med goda avhängningsmöjligheter, ett rofyllt sovrum och ett helkaklat badrum i generös storlek. Vidare finns ett charmigt kök och ett vardagsrum som rymmer det större sällskapet. Härifrån nås även bostadens…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

12 dagar

3 rum lägenhet på Rödkullastigen 6E Almhög, Malmö kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Rödkullastigen 6E Almhög, Malmö kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Rödkullastigen 6E Almhög, Malmö kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Rödkullastigen 6E Almhög, Malmö kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Rödkullastigen 6E Almhög, Malmö kommun - bild 5

Rödkullastigen 6E

Lägenhet
Almhög, Malmö kommun
Svenska Mäklarhuset Malmö
1 195 000 kr
76 m²
3 rum
vån 4/4
5 768 kr/mån
15 724 kr/m²

Välkommen till Rödkullastigen 6E och denna rymliga, välplanerade trerummare om 76 kvm i populära Almhög! Här erbjuds ett hem som passar perfekt för den stora familjen eller för dig som söker generösa ytor och ett bekvämt boende i ett lugnt och familjevänligt område. Bostaden är belägen på fjärde våningen och bjuder på en smart planlösning med ljusa och trivsamma rum, gott om plats för både…

Premium
Balkong
Svenska Mäklarhuset Malmö
Svenska Mäklarhuset Malmö

20 dagar

3 rum lägenhet på Rödkullastigen 3B Almhög, Malmö kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Rödkullastigen 3B Almhög, Malmö kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Rödkullastigen 3B Almhög, Malmö kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Rödkullastigen 3B Almhög, Malmö kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Rödkullastigen 3B Almhög, Malmö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:30

Rödkullastigen 3B

Lägenhet
Almhög, Malmö kommun
HusmanHagberg Malmö
995 000 kr
69,5 m²
3 rum
vån 5/8
5 744 kr/mån
14 317 kr/m²

Charmig trerummare på 69,5 kvm belägen i det familjevänliga Almhög. Här erbjuds en bostad med inglasad balkong och ett helkaklat badrum. Köket har bra storlek och är utrustat med diskmaskin, kyl och frys vilket underlättar vardagen. Området är optimalt för familjer med barn tack vare närheten till skolor och lekplatser. Dessutom är pendlingen smidig, vilket gör detta hem till en perfekt…

Premium
Balkong
Hiss
HusmanHagberg Malmö
HusmanHagberg Malmö

23 dagar

Almhög, Malmö kommun
Budgivning pågår
Sön 17 maj kl 15:00

Rödkullastigen 5 A

Lägenhet
Almhög, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
1 395 000 kr
69,5 m²
3 rum
vån 7/8
5 567 kr/mån
20 072 kr/m²
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

28 dagar

2 rum lägenhet på Rödkullastigen 7B Almhög, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Rödkullastigen 7B Almhög, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Rödkullastigen 7B Almhög, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Rödkullastigen 7B Almhög, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Rödkullastigen 7B Almhög, Malmö kommun - bild 5
Idag kl 17:00

Rödkullastigen 7B

Lägenhet
Almhög, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö
850 000 kr
54,5 m²
2 rum
vån 2/8
4 378 kr/mån
15 596 kr/m²

Varmt välkommen till denna hemtrevliga tvårummare med optimal planlösning. Charmigt kök med praktiska originalskåp och utrymme för matplats. Bostaden erbjuder ett stort vardagsrum med utgång till balkongen, rymligt sovrum och hall med praktiskt förvaring i garderober. Här bor ni i en stabil HSB-förening med trevlig innergård på lugnt och inhägnat område och lekplats till barnen. På bara några…

Premium
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö
3 rum övrig på Eriksfältsgatan 62 Almhög, Malmö kommun - bild 1
3 rum övrig på Eriksfältsgatan 62 Almhög, Malmö kommun - bild 2
3 rum övrig på Eriksfältsgatan 62 Almhög, Malmö kommun - bild 3
3 rum övrig på Eriksfältsgatan 62 Almhög, Malmö kommun - bild 4
3 rum övrig på Eriksfältsgatan 62 Almhög, Malmö kommun - bild 5

Eriksfältsgatan 62

Övrigt
Almhög, Malmö kommun
Egema Fastighetsförmedling
495 000 kr
72 m²
3 rum
vån 1/8
11 652 kr/mån

Här ges nu tillfälle att förvärva en ljus och välplanerad Brf lokal med stora fina skyltfönster och en flexibel planlösning! Lokalen bjuder på 72 väldisponerade kvadratmetrar, härlig takhöjd som ger en rymlig och luftig känsla samt fint ljusinsläpp. Nuvarande ägare bedriver frisörverksamhet och har gjort det sedan 2009. Fina möjligheter för dig som vill fortsätta med frisörverksamhet då det finns…

Premium
Egema Fastighetsförmedling
Egema Fastighetsförmedling

April 2026

3 rum lägenhet på Rödkullastigen 11a Almhög, Malmö kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Rödkullastigen 11a Almhög, Malmö kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Rödkullastigen 11a Almhög, Malmö kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Rödkullastigen 11a Almhög, Malmö kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Rödkullastigen 11a Almhög, Malmö kommun - bild 5

Rödkullastigen 11a

Lägenhet
Almhög, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
1 295 000 kr
80 m²
3 rum
vån 1/9
6 066 kr/mån
16 188 kr/m²

Välkommen till denna fräscha och trivsamma trerummare belägen i det populära området Almhög i Malmö. Med sina 80 kvadratmeter erbjuder denna bostad generösa ytor och en smart planlösning som passar perfekt för både familjer och par som söker ett bekvämt och välkomnande hem. Lägenheten är välrenoverad och erbjuder en modern samt trivsam atmosfär. Här finner du ett välutrustat kök med bland annat…

Premium
Balkong
Hiss
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

Mars 2026

2 rum lägenhet på Rödkullastigen 6C Almhög, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Rödkullastigen 6C Almhög, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Rödkullastigen 6C Almhög, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Rödkullastigen 6C Almhög, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Rödkullastigen 6C Almhög, Malmö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 14:30

Rödkullastigen 6C

Lägenhet
Almhög, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö
845 000 kr
58 m²
2 rum
vån 4
4 502 kr/mån
14 569 kr/m²

Välkommen till denna smakfullt renoverade och välplanerade tvårummare om 58 kvm på populära Rödkullastigen! Här bor du i en modern och trivsam bostad med fina materialval, harmoniska färger och en genomtänkt planlösning som skapar både rymd och komfort. Lägenheten erbjuder ett ljust och rymligt vardagsrum med utgång till en inglasad balkong – perfekt för att njuta av morgonkaffet eller…

Premium
Balkong
LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö
Almhög, Malmö kommun
Idag kl 17:00

Rödkullastigen 3A

Lägenhet
Almhög, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö
1 045 000 kr
53,7 m²
2 rum
vån 1,5
4 232 kr/mån
19 460 kr/m²
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö

Februari 2026

Rödkullastigen 7B

Lägenhet
Almhög, Malmö kommun
Svenska Mäklarhuset Malmö
895 000 kr
54,5 m²
2 rum
vån 3/8
4 131 kr/mån
16 422 kr/m²

Stig in i denna trivsamma och välplanerade tvåa där varje yta är genomtänkt. Köket är retrocharmigt med fina originaldetaljer och gott om plats för ett matbord. Det rymliga vardagsrummet blir en naturlig samlingspunkt och härifrån når du även den mysiga balkongen. Sovrummet erbjuder bra med utrymme och hallen har smarta förvaringsmöjligheter i form av garderober. Bostaden tillhör en trygg och…

Premium
Balkong
Hiss
Svenska Mäklarhuset Malmö
Svenska Mäklarhuset Malmö
2 rum lägenhet på Lettlandsgatan 2B Eriksfält, Malmö kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Lettlandsgatan 2B Eriksfält, Malmö kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Lettlandsgatan 2B Eriksfält, Malmö kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Lettlandsgatan 2B Eriksfält, Malmö kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Lettlandsgatan 2B Eriksfält, Malmö kommun - bild 5

Lettlandsgatan 2B

Lägenhet
Eriksfält, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
1 145 000 kr
58,6 m²
2 rum
vån 4/4
3 638 kr/mån
19 539 kr/m²

Välkommen till denna trevlig- och genomgående tvårummare belägen högst upp i huset! Bostaden fördelar sig över 58,6 välplanerade kvadratmeter och bjuder på ett fint ljus samt ett generöst vardagsrum med utgång till balkong som tillsammans ger en härlig social atmosfär. Sovrummet är beläget mot den trevliga och lugna innergården, här finns utrymme för såväl stor säng som förvaringsmöbel. Till…

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

November 2025

Almhög, Malmö kommun
Tor 14 maj kl 18:00

Solvändegatan 3C

Lägenhet
Almhög, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
995 000 kr
58 m²
2 rum
vån 2/4
4 664 kr/mån
17 155 kr/m²
Balkong
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

Juli 2025

Eriksfältsgatan 62

Övrigt
Almhög, Malmö kommun
445 000 kr
69,5 m²
3 rum
vån 1/8
6 150 kr/mån

Nu erbjuds en möjlighet att förvärva en välplanerad lokal om 69,5 kvm med både karaktär och potential. Lokalen har sedan 1980-talet huserat ett välrenommerat skrädderi – en etablerad verksamhet med stark förankring i området och ett gott rykte. För den som önskar fortsätta i samma bransch finns möjlighet att förvärva befintlig inredning och utrustning separat. Lokalen har flexibel planlösning…

Premium
Almhög, Malmö kommun

Solvändegatan 1A

Lägenhet
Almhög, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling
845 000 kr
58 m²
2 rum
vån 2/4
4 528 kr/mån
14 569 kr/m²
Balkong
Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling

April 2025

ALMHÖG, Malmö kommun

Solvändegatan 3C

Lägenhet
ALMHÖG, Malmö kommun
845 000 kr
58 m²
2 rum
vån 4/4
4 529 kr/mån
14 569 kr/m²
Balkong

Visar alla 17

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet