1/24

950 000 kr
Om bostaden
Bostadstyp
Lägenhet
Antal rum
2 rum
Boarea
54,5 m²
Våning
5 av 8, hiss finns
Avgift
4 463 kr/mån
Förening
HSB BRF Almhög i Malmö
Energiklass
F
Pris/m²
17 431 kr/m²
Antal besök
253
Premium
Balkong
Hiss
Nu ges möjlighet att förvärva en charmig 2:a på mycket populär adress. Bekvämt belägen på våning 5, med hiss, når vi denna bostad med bra planlösning. Lägenheten erbjuder en rymlig hall med goda avhängningsmöjligheter, ett rofyllt sovrum och ett helkaklat badrum i generös storlek. Vidare finns ett charmigt kök och ett vardagsrum som rymmer det större sällskapet. Härifrån nås även bostadens balkong. Här ges ypperligt tillfälle att renovera efter eget tycke och smak, med ett kreativt sinne har du chansen att forma din drömbostad.
Här bor du i en stabil HSB förening på omtyckt adress. Köpcentret Mobilia med shopping, kaféer, bio och restauranger är beläget ett stenkast bort. Ett lugnt område med flertalet skolor och dagis bara runt hörnet och dagligvaruhandel inom gångavstånd. Närheten till Nydala torg erbjuder även gym, caféer m.m. Bussarna som enkelt tar dig in till stadens centrum stannar precis intill Vill man vidare ut ur stan kommer man snabbt och lätt ut på motorvägarna och över till Köpenhamn.
Varmt välkommen på visning!