Fruängen, Stockholms kommun

Fruängen

Bostäder till salu - Fruängen, Stockholms kommun

Sortera på

56 bostäder till salu

April 2026

1,5 rum lägenhet på Fredrika bremers gata 34 Fruängen, Stockholms kommun - bild 1
1,5 rum lägenhet på Fredrika bremers gata 34 Fruängen, Stockholms kommun - bild 2
1,5 rum lägenhet på Fredrika bremers gata 34 Fruängen, Stockholms kommun - bild 3
1,5 rum lägenhet på Fredrika bremers gata 34 Fruängen, Stockholms kommun - bild 4
1,5 rum lägenhet på Fredrika bremers gata 34 Fruängen, Stockholms kommun - bild 5

Fredrika bremers gata 34

Lägenhet
Fruängen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
1 995 000 kr
45,5 m²
1,5 rum
vån -1/3
3 838 kr/mån
43 846 kr/m²

Välplanerad och charmig 1:a på hela 45 kvm med stor uteplats och sovalkov – här trivs du direkt! Välkommen till denna rymliga och smart planerade etta som erbjuder allt du kan önska – generösa ytor, och en härlig uteplats för sommardagar! Här bor du bekvämt i en bostad som kombinerar funktion med stil. Köket renoverades 2021 och håller hög standard med modern maskinell utrustning, gott om…

Premium
Uteplats
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

Februari 2026

1 rum lägenhet på Fruängstorget 3 Fruängen, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Fruängstorget 3 Fruängen, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Fruängstorget 3 Fruängen, Stockholms kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Fruängstorget 3 Fruängen, Stockholms kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Fruängstorget 3 Fruängen, Stockholms kommun - bild 5

Fruängstorget 3

Lägenhet
Fruängen, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
1 950 000 kr
30 m²
1 rum
vån 6/8
2 673 kr/mån
65 000 kr/m²

Mitt i Fruängen Centrum! Endast 2 minuter till tunnelbanan! Här erbjuds en smart planerad och trivsam etta med attraktivt läge mitt i Fruängens centrum. Bostaden är belägen högt upp i huset med ett fritt läge som ger fin utsikt och minimalt med insyn. Det generösa fönsterpartiet släpper in rikligt med dagsljus, vilket skapar en ljus, öppen och inbjudande känsla i hela lägenheten. Praktiskt kök…

Premium
Hiss
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö
Fastighetsbyrån Hägersten/Älvsjö

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

Oktober 2025

2 rum lägenhet på Vantörsvägen 260 Fruängen, Stockholms kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Vantörsvägen 260 Fruängen, Stockholms kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Vantörsvägen 260 Fruängen, Stockholms kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Vantörsvägen 260 Fruängen, Stockholms kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Vantörsvägen 260 Fruängen, Stockholms kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 15:40

Vantörsvägen 260

Lägenhet
Fruängen, Stockholms kommun
LF Fastighetsförmedling Hägersten
2 595 000 kr
45 m²
2 rum
vån 3/3
3 853 kr/mån
57 667 kr/m²

- Fastighet ifrån 2013/14 - Gemensam pool på gården - Hiss - Externt förråd - Inglasad balkong mot pool och innergård - Högt upp i huset - Nyinstallerade solceller på tak Missa inte denna spektakulära 2:a i populära Fruängen i ett högt läge med utsikt över takåsarna. Fantastisk lägenhet med balkong mot innergård och poolområde vilket ger en härlig utomlandskänsla. Där finns också en…

Premium
Balkong
Hiss
LF Fastighetsförmedling Hägersten
LF Fastighetsförmedling Hägersten

September 2025

Fruängen, Stockholms kommun
Sön 17 maj kl 13:30

Anna Sandströms Gata 10

Lägenhet
Fruängen, Stockholms kommun
SkandiaMäklarna Älvsjö/Årsta
3 100 000 kr
65 m²
3 rum
vån 1/3
4 627 kr/mån
47 692 kr/m²
Balkong
SkandiaMäklarna Älvsjö/Årsta
SkandiaMäklarna Älvsjö/Årsta

Januari 2025

1 rum lägenhet på Anna sandströms gata 18 Fruängen, Stockholms kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Anna sandströms gata 18 Fruängen, Stockholms kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Anna sandströms gata 18 Fruängen, Stockholms kommun - bild 3
Imorgon

Anna sandströms gata 18

Lägenhet
Fruängen, Stockholms kommun
Bjurfors Huddinge/Älvsjö
1 895 000 kr
37 m²
1 rum
vån 1
2 582 kr/mån
51 216 kr/m²
Plus
Bjurfors Huddinge/Älvsjö
Bjurfors Huddinge/Älvsjö
Fruängen, Stockholms kommun

Anna sandströms gata 6

Lägenhet
Fruängen, Stockholms kommun
BOSTHLM
1 995 000 kr
36 m²
1 rum
2 512 kr/mån
55 417 kr/m²
Uteplats
BOSTHLM
BOSTHLM

Visar 51 - 56 av 56

I liknande områden

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet