Vellinge kommun

Vellinge kommun

Bostäder till salu - Vellinge kommun

Sortera på

175 bostäder till salu

December 2025

tomt på Pomonagatan 35 Vellinge, Vellinge kommun - bild 1
tomt på Pomonagatan 35 Vellinge, Vellinge kommun - bild 2
tomt på Pomonagatan 35 Vellinge, Vellinge kommun - bild 3
tomt på Pomonagatan 35 Vellinge, Vellinge kommun - bild 4
tomt på Pomonagatan 35 Vellinge, Vellinge kommun - bild 5

Pomonagatan 35

Tomt
Vellinge, Vellinge kommun
Triwas Fastighetsförmedling AB
3 090 000 kr
813 m²

På fina och mycket omtyckta området Äppellunden i Vellinge finns nu en ledig tomt på 813 kvm. Vellinge är den perfekta orten att bo på, känd för sina bra skolor, bra kommunikationer i en mysig by där all service, handel och en trivsam bykärna finns runt hörnet! Pris 3.090.000:- inkl vatten och avloppsavgift. Tillkommande kostnader i detta projektet är det hus samt övriga byggherrekostnader som…

Premium
Triwas Fastighetsförmedling AB
Triwas Fastighetsförmedling AB

November 2025

Vellinge, Vellinge kommun

Norrevägen 23

Villa
Vellinge, Vellinge kommun
SkandiaMäklarna Malmö
7 795 000 kr
203 + 20 m²
8 rum
3 530 m² tomt
SkandiaMäklarna Malmö
SkandiaMäklarna Malmö

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen
Räng Sand, Vellinge kommun

Höststigen 7

Villa
Räng Sand, Vellinge kommun
Residence Christie’s International Real Estate
7 595 000 kr
144 + 10 m²
6 rum
450 m² tomt
Residence Christie’s International Real Estate
Residence Christie’s International Real Estate

Oktober 2025

3 rum lägenhet på Vallgatan 50 Vellinge, Vellinge kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Vallgatan 50 Vellinge, Vellinge kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Vallgatan 50 Vellinge, Vellinge kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Vallgatan 50 Vellinge, Vellinge kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Vallgatan 50 Vellinge, Vellinge kommun - bild 5

Vallgatan 50

Lägenhet
Vellinge, Vellinge kommun
Croisette Fastighetsförmedling
3 095 000 kr
76 m²
3 rum
vån 2/5
5 304 kr/mån
40 724 kr/m²

Välkommen till ett hem där livet får blomstra – bokstavligt talat. Denna trivsamma hörnlägenhet bjuder på en generös balkong i soligt söderläge, perfekt för både avkopplande kaffestunder och småskalig odling. Här finns plats för både sittgrupp, tomatplantor och kanske en gurka eller två. Den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum skapar en inbjudande och flexibel yta där du enkelt får…

Premium
Nyproduktion
Balkong
Hiss
Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Skanör, Vellinge kommun

Tårepilsvägen 9

Villa
Skanör, Vellinge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Höllviken
8 300 000 kr
140 + 176 m²
7 rum
1 150 m² tomt
Svensk Fastighetsförmedling Höllviken
Svensk Fastighetsförmedling Höllviken

September 2025

Gessie ängar, Vellinge kommun
Imorgon kl 19:00

Gessievägen 327-0

Villa
Gessie ängar, Vellinge kommun
Mäklarhuset Vellinge
4 795 000 kr
160 m²
5 rum
6 700 kr/mån
Uteplats
Mäklarhuset Vellinge
Mäklarhuset Vellinge

Augusti 2025

6 rum villa på Döseryggen 105-3 Håslöv/Döseryggen, Vellinge kommun - bild 1
6 rum villa på Döseryggen 105-3 Håslöv/Döseryggen, Vellinge kommun - bild 2
6 rum villa på Döseryggen 105-3 Håslöv/Döseryggen, Vellinge kommun - bild 3

Döseryggen 105-3

Villa
Håslöv/Döseryggen, Vellinge kommun
Mäklarhuset Trelleborg
4 495 000 kr
248 + 16 m²
6 rum
2 069 m² tomt
Plus
Mäklarhuset Trelleborg
Mäklarhuset Trelleborg
Höllviken, Vellinge kommun

Falsterbovägen 49

Lägenhet
Höllviken, Vellinge kommun
Bjurfors Höllviken
2 995 000 kr
62 m²
2 rum
vån 1/2
7 140 kr/mån
48 306 kr/m²
Balkong
Hiss
Bjurfors Höllviken
Bjurfors Höllviken
Ljunghusen, Vellinge kommun

Marinavägen 9A

Villa
Ljunghusen, Vellinge kommun
Bjurfors Höllviken
18 850 000 kr
174 + 75 m²
6 rum
1 196 m² tomt
Bjurfors Höllviken
Bjurfors Höllviken

Juni 2025

5 rum villa på Filippagatan 20 Herrestorp, Vellinge kommun - bild 1
5 rum villa på Filippagatan 20 Herrestorp, Vellinge kommun - bild 2
5 rum villa på Filippagatan 20 Herrestorp, Vellinge kommun - bild 3
5 rum villa på Filippagatan 20 Herrestorp, Vellinge kommun - bild 4
5 rum villa på Filippagatan 20 Herrestorp, Vellinge kommun - bild 5

Filippagatan 20

Villa
Herrestorp, Vellinge kommun
Riksbyggen ekonomisk förening
5 400 000 kr
121 m²
5 rum
0 kr/mån

Vackert radhus i rött tegel om 121 kvm med tre rymliga sovrum. Huset har generösa sällskapsytor med utgång till uteplats. Det finns två badrum och separat tvättrum med tvättmaskin och torktumlare. Övervåningen har magiska takfönster och bra med förvaring i klädkammare och garderober. Huset är energisnålt, välplanerat, och med ett mycket förmånligt betalningsupplägg. Detta högkvalitativa radhus i…

Premium
Nyproduktion
Inflyttningsklar
Riksbyggen ekonomisk förening
Riksbyggen ekonomisk förening

Maj 2025

4 rum villa på Dykerigatan 14 Skanör, Vellinge kommun - bild 1
4 rum villa på Dykerigatan 14 Skanör, Vellinge kommun - bild 2
4 rum villa på Dykerigatan 14 Skanör, Vellinge kommun - bild 3

Dykerigatan 14

Villa
Skanör, Vellinge kommun
Skeppsholmen Sotheby´s International Realty
14 990 000 kr
119 + 6 m²
4 rum
464 m² tomt
Plus
Skeppsholmen Sotheby´s International Realty
Skeppsholmen Sotheby´s International Realty
Ljungskogen, Vellinge kommun

Västra Vråkvägen 16

Tomt
Ljungskogen, Vellinge kommun
Malmöhus Mäklarna AB
14 000 000 kr
2 477 m²
Malmöhus Mäklarna AB
Malmöhus Mäklarna AB
Höllviken / Kämpinge, Vellinge kommun

Backsippevägen 16B

Villa
Höllviken / Kämpinge, Vellinge kommun
Malmöhus Mäklarna AB
12 695 000 kr
159 + 17 m²
6 rum
1 345 m² tomt
Malmöhus Mäklarna AB
Malmöhus Mäklarna AB
5 rum villa på Filippagatan 10 Herrestorp, Vellinge kommun - bild 1
5 rum villa på Filippagatan 10 Herrestorp, Vellinge kommun - bild 2
5 rum villa på Filippagatan 10 Herrestorp, Vellinge kommun - bild 3
5 rum villa på Filippagatan 10 Herrestorp, Vellinge kommun - bild 4
5 rum villa på Filippagatan 10 Herrestorp, Vellinge kommun - bild 5

Filippagatan 10

Villa
Herrestorp, Vellinge kommun
Riksbyggen ekonomisk förening
5 600 000 kr
121 m²
5 rum
0 kr/mån

Nybyggt parhus i vackert rött tegel. Huset, om 121 kvm, har fyra sovrum och generösa sällskapsytor med öppen planlösning mellan kök och vardagsrum. Det finns två badrum och separat tvättrum med tvättmaskin och torktumlare. Övervåningen har magiska takfönster och bra med förvaring i klädkammare och garderober. Huset har två fina uteplatser, en med utgång från vardagsrummet och en vid entrén.…

Premium
Nyproduktion
Inflyttningsklar
Riksbyggen ekonomisk förening
Riksbyggen ekonomisk förening

April 2025

Ljunghusen, Vellinge kommun

Marinavägen 47B

Tomt
Ljunghusen, Vellinge kommun
Malmöhus Mäklarna AB
10 895 000 kr
1 179 m²
Malmöhus Mäklarna AB
Malmöhus Mäklarna AB
Skåne - Falsterbonäset, Vellinge kommun

Brydestuesträtet 8

Villa
Skåne - Falsterbonäset, Vellinge kommun
Skeppsholmen Sotheby´s International Realty
12 691 000 kr
205 m²
6 rum
1 001 m² tomt
Skeppsholmen Sotheby´s International Realty
Skeppsholmen Sotheby´s International Realty

Mars 2025

Höllviken, Vellinge kommun

Östra Halörsvägen 197-7

Gård/Skog
Höllviken, Vellinge kommun
Areal | Malmö
16 500 000 kr
51,3 ha tomt
Areal | Malmö
Areal | Malmö

Januari 2025

Höllviken, Vellinge kommun
Sön 31 maj kl 16:00

Granetorpsvägen 42

Villa
Höllviken, Vellinge kommun
Mäklarhuset Trelleborg
9 250 000 kr
206 + 74 m²
6 rum
1 650 m² tomt
Uteplats
Mäklarhuset Trelleborg
Mäklarhuset Trelleborg

November 2024

5 rum radhus på Filippagatan 22 Herrestorp, Vellinge kommun - bild 1
5 rum radhus på Filippagatan 22 Herrestorp, Vellinge kommun - bild 2
5 rum radhus på Filippagatan 22 Herrestorp, Vellinge kommun - bild 3
5 rum radhus på Filippagatan 22 Herrestorp, Vellinge kommun - bild 4
5 rum radhus på Filippagatan 22 Herrestorp, Vellinge kommun - bild 5

Filippagatan 22

Radhus
Herrestorp, Vellinge kommun
Riksbyggen ekonomisk förening
5 400 000 kr
121 m²
5 rum
0 kr/mån

Radhus i vackert rött tegel om 121 kvm med tre eller fyra rymliga sovrum. Huset har generösa sällskapsytor med utgång till två uteplatser. Det finns två badrum och separat tvättrum med tvättmaskin och torktumlare. Övervåningen har fina takfönster och bra med förvaring i klädkammare och garderober. Huset är energisnålt, välplanerat, och med ett mycket förmånligt betalningsupplägg. Detta…

Premium
Nyproduktion
Inflyttningsklar
Riksbyggen ekonomisk förening
Riksbyggen ekonomisk förening
5 rum villa på Filippagatan 2 Herrestorp, Vellinge kommun - bild 1
5 rum villa på Filippagatan 2 Herrestorp, Vellinge kommun - bild 2
5 rum villa på Filippagatan 2 Herrestorp, Vellinge kommun - bild 3
5 rum villa på Filippagatan 2 Herrestorp, Vellinge kommun - bild 4
5 rum villa på Filippagatan 2 Herrestorp, Vellinge kommun - bild 5

Filippagatan 2

Villa
Herrestorp, Vellinge kommun
Riksbyggen ekonomisk förening
5 950 000 kr
121 m²
5 rum
0 kr/mån

Parhus i vackert rött tegel. Huset, om 121 kvm, har fyra sovrum och generösa sällskapsytor med öppen planlösning mellan kök och vardagsrum. Det finns två badrum och separat tvättrum med tvättmaskin och torktumlare. Övervåningen har magiska takfönster och bra med förvaring i klädkammare och garderober.Huset har två fina uteplatser, en med utgång från vardagsrummet och en vid entrén. Utomhus finns…

Premium
Nyproduktion
Inflyttningsklar
Riksbyggen ekonomisk förening
Riksbyggen ekonomisk förening

Artiklar från Hemnet

Oktober 2024

Ljunghusen, Vellinge kommun

Berghs väg 16

Tomt
Ljunghusen, Vellinge kommun
Skeppsholmen Sotheby´s International Realty
19 000 000 kr
2 842 m²
Skeppsholmen Sotheby´s International Realty
Skeppsholmen Sotheby´s International Realty

Juli 2024

Falsterbo, Vellinge kommun

OH Lindahls väg 55

Lägenhet
Falsterbo, Vellinge kommun
Triwas Fastighetsförmedling AB
5 795 000 kr
44,5 m²
2 rum
vån 2/2
2 427 kr/mån
130 225 kr/m²
Triwas Fastighetsförmedling AB
Triwas Fastighetsförmedling AB

Maj 2024

Falsterbo, Vellinge kommun
Budgivning pågår

Sandvipevägen 6

Radhus
Falsterbo, Vellinge kommun
Bjurfors Höllviken
9 500 000 kr
190 + 40 m²
6 rum
593 m² tomt
Bjurfors Höllviken
Bjurfors Höllviken

Augusti 2023

Norra Håslöv, Vellinge kommun

Perstorpsvägen 91-0

Tomt
Norra Håslöv, Vellinge kommun
Bjurfors Höllviken
2 495 000 kr
1 342 m²
Bjurfors Höllviken
Bjurfors Höllviken

Maj 2023

Norra Håslöv, Vellinge kommun

Norra Håslövs Byväg

Tomt
Norra Håslöv, Vellinge kommun
Bjurfors Höllviken
2 995 000 kr
1 230 m²
Bjurfors Höllviken
Bjurfors Höllviken

Visar 151 - 175 av 175

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet