Skrea-Herting-Hjortsberg, Falkenbergs kommun

Skrea-Herting-Hjortsberg; Lägenheter

Lägenheter till salu - Skrea-Herting-Hjortsberg, Falkenbergs kommun

Sortera på

18 bostäder till salu

2 dagar

Hjortsberg, Falkenbergs kommun
10 lediga bostäder

BRF Havsvyn

Lägenhet
Hjortsberg, Falkenbergs kommun
Mäklarhuset Falkenberg
fr. 1 995 000 kr
42-76 m²
2-3 rum
fr. 2 356 kr/mån
fr. 42 763 kr/m²
Nybyggnadsprojekt
Mäklarhuset Falkenberg
Mäklarhuset Falkenberg

7 dagar

2 rum lägenhet på Strandåkervägen 2B Ringsegård, Falkenbergs kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Strandåkervägen 2B Ringsegård, Falkenbergs kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Strandåkervägen 2B Ringsegård, Falkenbergs kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Strandåkervägen 2B Ringsegård, Falkenbergs kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Strandåkervägen 2B Ringsegård, Falkenbergs kommun - bild 5
Lör 16 maj kl 13:30

Strandåkervägen 2B

Lägenhet
Ringsegård, Falkenbergs kommun
LF Fastighetsförmedling Falkenberg
1 850 000 kr
54 m²
2 rum
vån 3/3
4 505 kr/mån
34 259 kr/m²

Varmt välkommen till en ljus och trivsam bostad högst upp i huset - här bor du ostört med härlig rymd och ett fantastiskt ljusinsläpp från flera håll. Invändigt möts du av en modern och genomtänkt bostad med fina materialval, bra förvaringsmöjligheter och en takhöjd på generösa 2,70 meter som ger en härlig känsla av rymd. Kök och vardagsrum ligger i öppen planlösning, vilket skapar en social…

Premium
Balkong
Hiss
Energieffektiv
LF Fastighetsförmedling Falkenberg
LF Fastighetsförmedling Falkenberg

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

8 dagar

4 rum lägenhet på Allévägen 30 A  Herting, Falkenbergs kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Allévägen 30 A  Herting, Falkenbergs kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Allévägen 30 A  Herting, Falkenbergs kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Allévägen 30 A  Herting, Falkenbergs kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Allévägen 30 A  Herting, Falkenbergs kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 15:00

Allévägen 30 A

Lägenhet
Herting, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg
1 250 000 kr
85,5 m²
4 rum
vån 4/4
5 858 kr/mån
14 620 kr/m²

Högst upp i ett av husen på Herting hittar du denna unika bostad med fönster i två väderstreck och fantastisk utsikt. Den inglasade balkongen förlänger säsongen och ger extra rymd. Perfekt för den lilla familjen som söker ett hem utöver det vanliga. Missa inte chansen!

Premium
Balkong
Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg
4 rum lägenhet på Krämers Väg 6b Skrea, Falkenbergs kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Krämers Väg 6b Skrea, Falkenbergs kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Krämers Väg 6b Skrea, Falkenbergs kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Krämers Väg 6b Skrea, Falkenbergs kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Krämers Väg 6b Skrea, Falkenbergs kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 16:30

Krämers Väg 6b

Lägenhet
Skrea, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
2 675 000 kr
108 m²
4 rum
vån 1/2
4 700 kr/mån
24 769 kr/m²

Välkommen till Krämers Väg 6B – en modern och stilfull bostadsrätt i parhusform om 108 kvm med 4 rok och två badrum, uppförd 2017. Här bor du i ett hem med en planlösning som är lika funktionell som inbjudande, där varje yta är genomtänkt för att skapa ett bekvämt och harmoniskt boende – perfekt för familjen, men även för dig som vill ha extra utrymme för hemmakontor, gäster eller en flexibel…

Premium
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

11 dagar

2 rum lägenhet på August Bondesons väg 2 Herting, Falkenbergs kommun - bild 1
2 rum lägenhet på August Bondesons väg 2 Herting, Falkenbergs kommun - bild 2
2 rum lägenhet på August Bondesons väg 2 Herting, Falkenbergs kommun - bild 3
2 rum lägenhet på August Bondesons väg 2 Herting, Falkenbergs kommun - bild 4
2 rum lägenhet på August Bondesons väg 2 Herting, Falkenbergs kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 16:00

August Bondesons väg 2

Lägenhet
Herting, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
995 000 kr
59 m²
2 rum
vån 1/3
5 085 kr/mån
16 864 kr/m²

Bostaden upplevs mycket hemtrevlig och har genomgående fina och uppdaterade ytskikt. Köket har renoverats under 2009, badrum med tvättmaskin och kakel och klinker som ytskikt, klädkammare, samt ett stort sovrum med klädförvaring är några av detaljerna som gör denna bostad så optimal. Till lägenheten finns även en härlig balkong med blir som ett extra rum. Balkongen är inglasad och ligger i…

Premium
Balkong
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

14 dagar

3 rum lägenhet på August Bondesons väg 1 Herting, Falkenbergs kommun - bild 1
3 rum lägenhet på August Bondesons väg 1 Herting, Falkenbergs kommun - bild 2
3 rum lägenhet på August Bondesons väg 1 Herting, Falkenbergs kommun - bild 3
3 rum lägenhet på August Bondesons väg 1 Herting, Falkenbergs kommun - bild 4
3 rum lägenhet på August Bondesons väg 1 Herting, Falkenbergs kommun - bild 5

August Bondesons väg 1

Lägenhet
Herting, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
1 495 000 kr
66 m²
3 rum
vån 3/4
4 971 kr/mån
22 652 kr/m²

På August Bondessons väg 1 finns nu denna hemtrevliga trerummare till försäljning. Bostaden är i genomgående mycket gott skick och har en varm och hemtrevlig känsla. Bostaden är på 66 kvm och upplevs välplanerad med gott om inbyggd förvaring. Ett förråd i källarplan ingår till bostaden. Köket har renoverats i tidlös design med vita köksluckor och bänkskiva i ek. Badrummet har kakel och klinker…

Premium
Balkong
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

15 dagar

3 rum lägenhet på Strandåkervägen 2B Ringsegård, Falkenbergs kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Strandåkervägen 2B Ringsegård, Falkenbergs kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Strandåkervägen 2B Ringsegård, Falkenbergs kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Strandåkervägen 2B Ringsegård, Falkenbergs kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Strandåkervägen 2B Ringsegård, Falkenbergs kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 12:00

Strandåkervägen 2B

Lägenhet
Ringsegård, Falkenbergs kommun
Fastighetsbyrån Falkenberg
2 975 000 kr
74 m²
3 rum
vån 2/3
6 174 kr/mån
40 203 kr/m²

Modern och elegant utformad trea som utstrålar exklusivitet i varje detalj! Den öppna planlösningen välkomnar dig direkt från hallen och leder dig genom en ljus och rymlig bostad. Sovrum 1, stort och välplanerat, utrustat med inbyggda skjutdörrsgarderober som erbjuder gott om förvaringsutrymme utan att kompromissa med den moderna designen. I anslutning till hallen finner du det andra sovrummet,…

Premium
Balkong
Hiss
Energieffektiv
Fastighetsbyrån Falkenberg
Fastighetsbyrån Falkenberg

16 dagar

3 rum lägenhet på Opphämtavägen 3A Falkenberg, Falkenbergs kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Opphämtavägen 3A Falkenberg, Falkenbergs kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Opphämtavägen 3A Falkenberg, Falkenbergs kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Opphämtavägen 3A Falkenberg, Falkenbergs kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Opphämtavägen 3A Falkenberg, Falkenbergs kommun - bild 5
Fre 22 maj kl 16:00

Opphämtavägen 3A

Lägenhet
Falkenberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
2 395 000 kr
79 m²
3 rum
5 550 kr/mån
30 316 kr/m²

Varmt välkomna till detta ljusa och välplanerade bostadsrättsparhus som kombinerar bekvämlighet med en hemtrevlig känsla. Här bor du i ett lugnt och familjevänligt område med närhet till naturen. Med smarta lösningar, stilrena materialval och en fantastisk utemiljö är detta ett hem som passar många. Dessutom har huset solceller, vilket gör det både mer hållbart och snällare för plånboken! När du…

Premium
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

25 dagar

3 rum lägenhet på Bacchus väg 2 Bacchus, Falkenbergs kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Bacchus väg 2 Bacchus, Falkenbergs kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Bacchus väg 2 Bacchus, Falkenbergs kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Bacchus väg 2 Bacchus, Falkenbergs kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Bacchus väg 2 Bacchus, Falkenbergs kommun - bild 5

Bacchus väg 2

Lägenhet
Bacchus, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
4 995 000 kr
97,2 m²
3 rum
vån 5/7
5 674 kr/mån
51 389 kr/m²

På femte våningen, med ett svårslaget läge precis intill Kattegatt, väntar denna stilfulla bostad i populära Bacchus – ett område som ofta beskrivs som att bo på ett lyxigt hotell året om. Redan när du kliver in möts du av en ljus och harmonisk atmosfär där de öppna ytorna mellan kök, matplats och vardagsrum skapar ett hem att både trivas och umgås i. Här flödar ljuset in och förstärker känslan…

Premium
Hiss
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

27 dagar

4 rum lägenhet på Hemvärnsvägen 15 Kristineslätt, Falkenbergs kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Hemvärnsvägen 15 Kristineslätt, Falkenbergs kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Hemvärnsvägen 15 Kristineslätt, Falkenbergs kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Hemvärnsvägen 15 Kristineslätt, Falkenbergs kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Hemvärnsvägen 15 Kristineslätt, Falkenbergs kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 16:30

Hemvärnsvägen 15

Lägenhet
Kristineslätt, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
3 795 000 kr
105,2 m²
4 rum
vån 3/9
7 821 kr/mån
36 074 kr/m²

Denna ljusa och välplanerade lägenhet om generösa 105 kvadratmeter erbjuder ett boende i toppklass med ett fantastiskt läge och fin vy mot havet. Med fönster i tre väderstreck flödar ljuset in och skapar en härlig rymd och trivsam atmosfär i hela bostaden. Den inglasade balkongen blir snabbt hemmets naturliga samlingspunkt – ett extra rum att njuta av året runt! Härifrån har du en rogivande…

Premium
Balkong
Hiss
Energieffektiv
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

28 dagar

3 rum lägenhet på August bondesons väg 7 Herting, Falkenbergs kommun - bild 1
3 rum lägenhet på August bondesons väg 7 Herting, Falkenbergs kommun - bild 2
3 rum lägenhet på August bondesons väg 7 Herting, Falkenbergs kommun - bild 3
3 rum lägenhet på August bondesons väg 7 Herting, Falkenbergs kommun - bild 4
3 rum lägenhet på August bondesons väg 7 Herting, Falkenbergs kommun - bild 5

August bondesons väg 7

Lägenhet
Herting, Falkenbergs kommun
LF Fastighetsförmedling Falkenberg
1 395 000 kr
66 m²
3 rum
vån 3/4
4 967 kr/mån
21 136 kr/m²

Välkommen till populära Herting och denna fräscha 3:a med inglasad balkong mot innergården där du kan njuta av sol under stora delar av dagen. Här finner du en mycket välplanerad lägenhet med fint ljusinsläpp. Lägenheten om 66 kvm upplevs mycket rymlig och har målade och tapetserade väggar. Bostaden inrymmer ett totalrenoverat kök från 2019 med matplats, helkaklat badrum, två rymliga sovrum samt…

Premium
Balkong
LF Fastighetsförmedling Falkenberg
LF Fastighetsförmedling Falkenberg
2 rum lägenhet på Hjortvägen 28E Hjortsberg, Falkenbergs kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Hjortvägen 28E Hjortsberg, Falkenbergs kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Hjortvägen 28E Hjortsberg, Falkenbergs kommun - bild 3
Sön 17 maj kl 15:00

Hjortvägen 28E

Lägenhet
Hjortsberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
1 595 000 kr
65 m²
2 rum
vån 2/2
4 679 kr/mån
24 538 kr/m²
Plus
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

30 dagar

4 rum lägenhet på Krämers Väg 5b Skrea, Falkenbergs kommun - bild 1
4 rum lägenhet på Krämers Väg 5b Skrea, Falkenbergs kommun - bild 2
4 rum lägenhet på Krämers Väg 5b Skrea, Falkenbergs kommun - bild 3
4 rum lägenhet på Krämers Väg 5b Skrea, Falkenbergs kommun - bild 4
4 rum lägenhet på Krämers Väg 5b Skrea, Falkenbergs kommun - bild 5
Tor 21 maj kl 16:00

Krämers Väg 5b

Lägenhet
Skrea, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
2 850 000 kr
108 m²
4 rum
vån 1/2
4 700 kr/mån
26 389 kr/m²

Här får du chansen att flytta in i ett hem som känns lika mycket som en fristad som en bostad. Ett modernt parhus från 2017 där varje kvadratmeter är fylld av ljus och rymd, och där vardagen sömlöst vävs samman med lugnet från naturen utanför. När du kliver in möts du av en varm, välkomnande atmosfär – en öppen planlösning som bjuder in till gemenskap, middagar med vänner och lugna kvällar…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

April 2026

3 rum lägenhet på Bingevägen 2B Skrea Brunekulle, Falkenbergs kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Bingevägen 2B Skrea Brunekulle, Falkenbergs kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Bingevägen 2B Skrea Brunekulle, Falkenbergs kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Bingevägen 2B Skrea Brunekulle, Falkenbergs kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Bingevägen 2B Skrea Brunekulle, Falkenbergs kommun - bild 5
Lör 16 maj kl 12:30

Bingevägen 2B

Lägenhet
Skrea Brunekulle, Falkenbergs kommun
Bjurfors Falkenberg
1 695 000 kr
73 m²
3 rum
5 900 kr/mån
23 219 kr/m²

Välkommen till denna trevliga lägenhet i markplan på populära Bingevägen 2B – ett hem som kombinerar bekvämlighet, stil och ett lugnt läge. Här bor du i ett modernt och lättskött boende med egen entré, uteplats och parkering direkt utanför dörren. När du kliver in möts du av en genomtänkt planlösning med fina materialval och generöst ljusinsläpp. Det moderna köket går i stilrent vitt med goda…

Premium
Balkong
Bjurfors Falkenberg
Bjurfors Falkenberg

Februari 2026

2 rum lägenhet på Klädesvägen 7a Skrea / Brune Kulle, Falkenbergs kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Klädesvägen 7a Skrea / Brune Kulle, Falkenbergs kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Klädesvägen 7a Skrea / Brune Kulle, Falkenbergs kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Klädesvägen 7a Skrea / Brune Kulle, Falkenbergs kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Klädesvägen 7a Skrea / Brune Kulle, Falkenbergs kommun - bild 5
Mån 18 maj

Klädesvägen 7a

Lägenhet
Skrea / Brune Kulle, Falkenbergs kommun
Mäklarhuset Falkenberg
1 395 000 kr
48 m²
2 rum
vån 1/2
3 238 kr/mån
29 063 kr/m²

Välkommen till en fräsch och stilren 2:a med lite av hotellkänsla – perfekt för dig som söker ett modernt och enkelt boende med det lilla extra! Här bor du i ett lugnt, grönt område strax utanför populära Skrea, där husens sutterängstil och genomtänkta placering skapar en harmonisk och naturnära känsla. Lägenheten stod färdig sommaren 2019 och erbjuder ett rymligt sovrum, helkaklat badrum med…

Premium
Uteplats
Mäklarhuset Falkenberg
Mäklarhuset Falkenberg

Januari 2026

Mån 1 jun kl 16:30

August Bondesons väg 2

Lägenhet
Herting, Falkenbergs kommun
Mäklarhuset Falkenberg
895 000 kr
58,5 m²
2 rum
vån 2/3
5 047 kr/mån
15 299 kr/m²
Plus
Mäklarhuset Falkenberg
Mäklarhuset Falkenberg

November 2025

Kristineslätt, Falkenbergs kommun
Sön 17 maj kl 14:30

Spireastigen 17

Lägenhet
Kristineslätt, Falkenbergs kommun
LF Fastighetsförmedling Falkenberg
1 575 000 kr
55 m²
2 rum
vån 2/2
4 354 kr/mån
28 636 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Falkenberg
LF Fastighetsförmedling Falkenberg

April 2019

Falkenberg, Falkenbergs kommun
Sön 24 maj kl 13:00

Hertings allé 9C

Lägenhet
Falkenberg, Falkenbergs kommun
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
1 150 000 kr
73 m²
3 rum
5 143 kr/mån
15 753 kr/m²
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

Visar alla 18

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet