Logotyp av Mäklarhuset Falkenberg
Logotyp av Mäklarhuset Falkenberg

Solhagavägen 2D

Falkagård, Falkenbergs kommun

Visa på karta

565 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    89,5 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    7 895 kr/mån
    Driftkostnad
    6 000 kr/år

Byggår
1991
Förening
BRF Falkagård 1
Energiklass
E
Pris/m²
6 313 kr/m²
Premium
Balkong
Välkomna till denna 3:a med fint ekparkettgolv i stora delar av lägenheten, kombinerat med snyggt laminatgolv i grått och väggarna är ommålade 2024. Välplanerad lägenhet med två sovrum, kök, vardagsrum med utgång till balkong med tak, badrum med badkar och klädkammare. Perfekt med klädkammaren som ger lite extra utrymme där det finns både garderober och hyllor. På Falkagård finns flera förskolor, lekplatser och man har dessutom närhet till centrum och flera av Falkenbergs skolor. Välkomna på visning!
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

BRF Falkagård 1

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling