Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Falkenberg

Strandridaregatan 2a

Västra Gärdet, Falkenbergs kommun

Visa på karta

1 095 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    3 rum
    Boarea
    84,5 m²
    Våning
    2 av 2, hiss finns ej
    Avgift
    6 514 kr/mån

Byggår
1968
Förening
Riksbyggen BRF Falkenbergshus nr 5
Energiklass
C
Pris/m²
12 959 kr/m²
Premium
Balkong
NYTT PRIS! Nu finns möjlighet att förvärva en trerummare med stor potential på omtyckta Västra Gärdet. Här erbjuds en välplanerad bostad med två sovrum, generöst vardagsrum med utgång till balkong, separat tvättutrymme och goda förvaringsmöjligheter. Lägenheten är i behov av renovering, vilket ger dig chansen att skapa ett hem helt efter egen stil och smak. Västra Gärdet är ett lugnt och attraktivt område med närhet till det mesta. Med promenadavstånd till shopping, restauranger, bibliotek, apotek och vårdcentral bor du bekvämt i vardagen. För den naturintresserade nås både Stafsinge och Skrea Strand smidigt med cykel. Livsmedelsbutik finns inom gångavstånd och runt hörnet väntar populära Bageri Säf – perfekt för nybakat till helgfrukosten. Den välskötta föreningen erbjuder mervärden i form av bastu, gym, övernattningslägenhet samt välvårdade grönområden med lekplatser och sällskapsytor. En bostad med utvecklingsmöjligheter i ett område som redan har allt på plats.
Läs mer hos mäklaren

Räkna på ditt nya boende

Riksbyggen BRF Falkenbergshus nr 5

Karta & restider

Säljkollen

Prisutveckling