Eslövsgatan, Malmö kommun

Eslövsgatan; Lägenheter

Lägenheter till salu - Eslövsgatan, Malmö kommun

Sortera på

5 bostäder till salu

Igår

1 rum lägenhet på Eslövsgatan 1C Västra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Eslövsgatan 1C Västra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Eslövsgatan 1C Västra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Eslövsgatan 1C Västra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Eslövsgatan 1C Västra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 5
Sön 17 maj kl 16:00

Eslövsgatan 1C

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
MOHV Malmö
895 000 kr
23 m²
1 rum
vån 2/4
3 766 kr/mån
38 913 kr/m²

Två trappor upp på Eslövsgatan 1C väntar denna charmiga enrummare. Här bor du med ett attraktivt läge, där både Folkets Park och S:t Knuts torgs populära caféer och restauranger nås på bara några minuters promenad. Dessutom finns smidiga kommunikationer till city endast ett par hundra meter från ytterdörren. Bostaden erbjuder ett ljust och trivsamt allrum med anslutande sovalkov, en charmig…

Premium
MOHV Malmö
MOHV Malmö

2 dagar

1 rum lägenhet på Eslövsgatan 1 Västra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 1
1 rum lägenhet på Eslövsgatan 1 Västra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 2
1 rum lägenhet på Eslövsgatan 1 Västra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 3
1 rum lägenhet på Eslövsgatan 1 Västra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 4
1 rum lägenhet på Eslövsgatan 1 Västra Sorgenfri, Malmö kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 19:00

Eslövsgatan 1

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
LF Fastighetsförmedling Malmö
995 000 kr
30 m²
1 rum
vån 1/4
2 140 kr/mån
33 167 kr/m²

Upptäck en elegant pärla i form av denna kvadratsmarta enrummare som fångar essensen av 30-talets charm och stil. Med sitt vackra och ljusa golv, generösa takhöjd och fina detaljer återspeglar den en tid då kvalitet och estetik var av yttersta vikt. Charmen i originalköket som rymmer möblering med matplats ger en tidlös känsla. Badrum med dusch, stort rum med fint ljusinsläpp och bra med…

Premium
LF Fastighetsförmedling Malmö
LF Fastighetsförmedling Malmö

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

21 dagar

Eslövsgatan 1C

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
Fastighetsbyrån Malmö
895 000 kr
31 m²
1 rum
vån 1/4
4 135 kr/mån
28 871 kr/m²

Välkommen till denna underbara bostadsrätt där det moderna möter det gamla på ett alldeles unikt sätt. Upptäck en fantastisk 30-tals lägenhet med ett nyligen renoverat kök, nyrenoverat badrum, gedigen sovalkov som kombinerar stil och funktion på ett perfekt sätt. Det här unika hemmet passar perfekt för dig som uppskattar hem med karaktär och en touch av historia. Det något avskilda köket som har…

Premium
Fastighetsbyrån Malmö
Fastighetsbyrån Malmö

24 dagar

1,5 rum lägenhet på Eslövsgatan 9E Sorgenfri, Malmö kommun - bild 1
1,5 rum lägenhet på Eslövsgatan 9E Sorgenfri, Malmö kommun - bild 2
1,5 rum lägenhet på Eslövsgatan 9E Sorgenfri, Malmö kommun - bild 3
1,5 rum lägenhet på Eslövsgatan 9E Sorgenfri, Malmö kommun - bild 4
1,5 rum lägenhet på Eslövsgatan 9E Sorgenfri, Malmö kommun - bild 5
Budgivning pågår
Sön 17 maj kl 14:30

Eslövsgatan 9E

Lägenhet
Sorgenfri, Malmö kommun
BO-LAGET FASTIGHETSFÖRMEDLING
1 495 000 kr
44 m²
1,5 rum
vån 1/4
3 170 kr/mån
33 977 kr/m²

Lekfullt, brokigt och personligt. En halvtrappa upp på Eslövsgatan 9E väntar en färgstark våning inredd direkt från hjärtat. Här möts vi av 44 kvadratmeter med genomgående planlösning och originalkök. Det vitmålade brädgolvet utgör en ljus bas för färgsprakande detaljer och personlig konst. Istället för ”less is more” regerar här mottot ”mer av allt”. Det är ett hem där taket fungerar som en…

Premium
BO-LAGET FASTIGHETSFÖRMEDLING
BO-LAGET FASTIGHETSFÖRMEDLING

November 2025

Sön 17 maj kl 11:30

Eslövsgatan 1C

Lägenhet
Västra Sorgenfri, Malmö kommun
995 000 kr
31 m²
1 rum
vån 2/4
4 276 kr/mån
32 097 kr/m²

Välkommen till mysiga Eslövsgatan. Här finns brädgolv, lamprosett och generös takhöjd som ger oss den rätta känslan av 30-tal. Fint renoverat kök och badrum samt plats för säng i den praktiska sovalkoven. Vardagsrummet bjuder på ett stort fönster samt gott om plats för såväl soffhörna som matbord. Till bostaden hör både ett vinds- och ett källarförråd. Här bor du på ett attraktivt läge…

Premium

Visar alla 5

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet