Ranagård, Halmstads kommun

Ranagård; Lägenheter

Lägenheter till salu - Ranagård, Halmstads kommun

Sortera på

12 bostäder till salu

7 dagar

Ranagård, Halmstads kommun
Imorgon kl 16:00

Honungsvägen 31c

Lägenhet
Ranagård, Halmstads kommun
Peab Bostad AB
2 995 000 kr
74 m²
3 rum
vån 2/3
3 822 kr/mån
40 473 kr/m²
Nyproduktion
Balkong
Hiss
Peab Bostad AB
Peab Bostad AB
Ranagård, Halmstads kommun
Imorgon kl 16:00

Honungsvägen 1d

Lägenhet
Ranagård, Halmstads kommun
Peab Bostad AB
3 095 000 kr
74 m²
3 rum
vån 1/3
3 827 kr/mån
41 824 kr/m²
Nyproduktion
Hiss
Peab Bostad AB
Peab Bostad AB

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

8 dagar

Ranagård, Halmstads kommun
Imorgon kl 16:00

Honungsvägen 1c

Lägenhet
Ranagård, Halmstads kommun
Peab Bostad AB
2 995 000 kr
78 m²
3 rum
vån 2/3
4 035 kr/mån
38 397 kr/m²
Nyproduktion
Balkong
Hiss
Peab Bostad AB
Peab Bostad AB

13 dagar

3 rum lägenhet på Ranagårdsvägen 18 Ranagård, Halmstads kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Ranagårdsvägen 18 Ranagård, Halmstads kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Ranagårdsvägen 18 Ranagård, Halmstads kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Ranagårdsvägen 18 Ranagård, Halmstads kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Ranagårdsvägen 18 Ranagård, Halmstads kommun - bild 5

Ranagårdsvägen 18

Lägenhet
Ranagård, Halmstads kommun
LF Fastighetsförmedling Halmstad
2 900 000 kr
74 m²
3 rum
vån 3/4
4 669 kr/mån
39 189 kr/m²

Välkommen till denna stilrena och ljusa trea på Ranagårdsvägen 18 i populära Brf Ranalyckan! Här bor du på andra våningen i ett nybyggt och lugnt område med närhet till både hav, skog och stadens bekvämligheter. Bostaden erbjuder 74 välplanerade kvadratmeter med en öppen och social planlösning, smakfullt kök med vitvaror från Siemens, två bra sovrum och ett helkaklat badrum med egen tvättdel…

Premium
Balkong
Hiss
Energieffektiv
LF Fastighetsförmedling Halmstad
LF Fastighetsförmedling Halmstad

25 dagar

2 rum lägenhet på Lunagränd 1 Ranagård, Halmstads kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Lunagränd 1 Ranagård, Halmstads kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Lunagränd 1 Ranagård, Halmstads kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Lunagränd 1 Ranagård, Halmstads kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Lunagränd 1 Ranagård, Halmstads kommun - bild 5

Lunagränd 1

Lägenhet
Ranagård, Halmstads kommun
Renghammar Mäklarkonsult AB
2 550 000 kr
53 m²
2 rum
vån 3/4
3 968 kr/mån
48 113 kr/m²

Nytt, modernt, hög kvalitet, stilrent och ekonomiskt stabilt - här på Lunagränd 1 behöver du inte göra avkall på något. Nu har du chansen att flytta rakt in i denna smakfulla och välutrustade 2:a på tredje våningen. Fastigheten byggdes 2023 och har en imponerande hög standard och tilltalande interiör vilket märks redan när man kommer in i trapphuset. Atmosfären är lugn och stilen elegant, det…

Premium
Hiss
Energieffektiv
Renghammar Mäklarkonsult AB
Renghammar Mäklarkonsult AB
2 rum lägenhet på Ranagårdsvägen 18 Ranagård, Halmstads kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Ranagårdsvägen 18 Ranagård, Halmstads kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Ranagårdsvägen 18 Ranagård, Halmstads kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Ranagårdsvägen 18 Ranagård, Halmstads kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Ranagårdsvägen 18 Ranagård, Halmstads kommun - bild 5

Ranagårdsvägen 18

Lägenhet
Ranagård, Halmstads kommun
Svenska Mäklarhuset Halmstad
1 975 000 kr
45,5 m²
2 rum
vån 4/4
3 382 kr/mån
43 407 kr/m²

Området Ranagård har snabbt blivit ett av de mest eftertraktade områdena – och det är lätt att förstå varför. Här bor du i en modern och trivsam miljö med närhet till både natur och stad. Dessutom finns möjlighet till snabb inflytt, perfekt för dig som vill flytta utan lång väntan. Välkommen till en stilren och välplanerad bostad om 45,5 kvm, belägen högst upp i huset. Här erbjuds ett lugnt…

Premium
Balkong
Hiss
Energieffektiv
Svenska Mäklarhuset Halmstad
Svenska Mäklarhuset Halmstad
Ranagård, Halmstads kommun
Imorgon kl 16:00

Honungsvägen 3b

Lägenhet
Ranagård, Halmstads kommun
Peab Bostad AB
1 995 000 kr
53 m²
2 rum
vån 1/3
3 098 kr/mån
37 642 kr/m²
Nyproduktion
Hiss
Peab Bostad AB
Peab Bostad AB

27 dagar

Ranagård, Halmstads kommun
Imorgon kl 16:00

Honungsvägen 31c

Lägenhet
Ranagård, Halmstads kommun
Peab Bostad AB
3 995 000 kr
98 m²
4 rum
vån 3/3
4 764 kr/mån
40 765 kr/m²
Nyproduktion
Balkong
Hiss
Peab Bostad AB
Peab Bostad AB

28 dagar

3 rum lägenhet på Ranagårdsvägen 16 Ranagård, Halmstads kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Ranagårdsvägen 16 Ranagård, Halmstads kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Ranagårdsvägen 16 Ranagård, Halmstads kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Ranagårdsvägen 16 Ranagård, Halmstads kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Ranagårdsvägen 16 Ranagård, Halmstads kommun - bild 5

Ranagårdsvägen 16

Lägenhet
Ranagård, Halmstads kommun
Svenska Mäklarhuset Halmstad
2 795 000 kr
74,5 m²
3 rum
vån 2/4
4 695 kr/mån
37 517 kr/m²

Välkomna till ett hem som präglas av ljus, rymd och en genomtänkt helhet. Belägen en trappa upp i en omtyckt och välskött förening erbjuds här en modern bostad där stilren arkitektur möter grönskande omgivningar och ett bekvämt vardagsliv. Området är lugnt och trivsamt, samtidigt som ni har närhet till hav, natur, skolor, förskolor, service och populära Flygstaden – allt som gör vardagen enkel…

Premium
Balkong
Hiss
Energieffektiv
Svenska Mäklarhuset Halmstad
Svenska Mäklarhuset Halmstad

Mars 2026

3 rum lägenhet på Kalvstigen 29 lgh 1103 Ranagård, Halmstads kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Kalvstigen 29 lgh 1103 Ranagård, Halmstads kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Kalvstigen 29 lgh 1103 Ranagård, Halmstads kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Kalvstigen 29 lgh 1103 Ranagård, Halmstads kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Kalvstigen 29 lgh 1103 Ranagård, Halmstads kommun - bild 5

Kalvstigen 29 lgh 1103

Lägenhet
Ranagård, Halmstads kommun
Bostad&Co
3 295 000 kr
75 m²
3 rum
vån 2/3
4 792 kr/mån
43 933 kr/m²

Nyproducerad trerummare med stor balkong! Välkommen till denna helt nyproducerade trerumslägenhet om 75 kvm i populära Brf Mölle Gårdar i Halmstad. Här får du ett modernt och stilrent boende med genomtänkta materialval, öppen planlösning och härligt ljusinsläpp. Lägenheten har en stor balkong om 14,4 kvm samt ett exklusivt badrum med fönster, golvvärme och spotlights i taket. En härligt öppen…

Premium
Balkong
Hiss
Bostad&Co
Bostad&Co
Ranagård, Halmstads kommun
14 lediga bostäder

Ranagårds Allé

Lägenhet
Ranagård, Halmstads kommun
Peab Bostad AB
fr. 1 995 000 kr
53-98 m²
2-4 rum
fr. 3 098 kr/mån
fr. 37 642 kr/m²
Nybyggnadsprojekt
Peab Bostad AB
Peab Bostad AB

Februari 2026

2 rum lägenhet på Kalvstigen 19 Ranagård, Halmstads kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Kalvstigen 19 Ranagård, Halmstads kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Kalvstigen 19 Ranagård, Halmstads kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Kalvstigen 19 Ranagård, Halmstads kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Kalvstigen 19 Ranagård, Halmstads kommun - bild 5
Mån 18 maj kl 16:30

Kalvstigen 19

Lägenhet
Ranagård, Halmstads kommun
Mäklarhuset Halmstad
2 200 000 kr
55 m²
2 rum
vån 3/3
3 774 kr/mån
40 000 kr/m²

Välkommen till en nyproducerad och välplanerad vindslägenhet i hjärtat av populära Ranagård – ett modernt hem med hög standard, smakfulla materialval och ett fantastiskt ljusinsläpp. Här bor du högst upp i huset, på våning 3 av 3, med hiss och alla bekvämligheter på plats. Lägenheten om 55 kvm erbjuder en öppen planlösning där kök och vardagsrum smälter samman i ett luftigt och socialt utrymme.…

Premium
Balkong
Hiss
Mäklarhuset Halmstad
Mäklarhuset Halmstad

Visar alla 12

I närheten av din sökning

Matchar nästan din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet