Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Halmstad
Logotyp av Svensk Fastighetsförmedling Halmstad

Entrévägen 3

Söndrum/Jutarum, Halmstads kommun

Visa på karta

2 175 000 kr

Om bostaden

    Bostadstyp
    Lägenhet
    Antal rum
    2 rum
    Boarea
    62,5 m²
    Våning
    2 av 3, hiss finns
    Avgift
    4 034 kr/mån
    Driftkostnad
    4 800 kr/år

Byggår
2001
Förening
HSB BRF Jutarum i Halmstad
Energiklass
E
Pris/m²
34 800 kr/m²
Premium
Balkong
Hiss
Med dess utmärkta läge i trivsamma Söndrum är denna tvåa om 62.5 kvadratmeter den perfekta tvårummaren. Bostaden stod färdigbygg år 2001 och är smart planerad med bland annat fint ljusinsläpp och har en rejäl inglasad balkong med ett sydväst-läge. Både sovrummet och vardagsrummet har bra ytor med flera möbleringsmöjligheter. Vi bjuds på mycket goda förvaringsmöjligheter i den stora klädkammaren samt i garderober i sovrummet. Badrummet är bekvämt och lättskött då det är helkaklat samt erbjuder tvättmaskin & torktumlare. HSB Brf Jutarum är en stabil förening med god ekonomi och månadsavgiften ligger endast på 3955kr, där värme, vatten, förråd, bostadsrättstillägg tv basutbud samt internet ingår. För att öka trivseln i området har föreningen bl.a. en boulebana, grillplats och lekplats. Övriga fördelar är att det finns hiss i fastigheten och har ni bil? Parkeras den gratis tryggt i området. Det omgivande området utgör en knutpunkt i Söndrum/Jutarum. Här bor du havsnära med närhet till bland annat matbutiker, caféer, skola, lekplatser, busshållplats och samhällsservice. Havet med strandpromenad längs med Prins Bertils stig ligger ca. 100m från bostaden, Jutarum med dagligvaruservice en kort promenad bort och blir man sugen på att simma ligger Brottet med tempererad utomhusbassäng inom ett behagligt cykelavstånd. Bra kommunikationer till centrala Halmstad och Tylösand. Här kommer ni att trivas, så varmt välkomna att boka er på visning!
Läs mer hos mäklaren