Gotlands Tofta, Gotlands kommun

Gotlands Tofta

Bostäder till salu - Gotlands Tofta, Gotlands kommun

Sortera på

25 bostäder till salu

4 dagar

4 rum villa på Toftavägen 323 Tofta, Gotlands kommun - bild 1
4 rum villa på Toftavägen 323 Tofta, Gotlands kommun - bild 2
4 rum villa på Toftavägen 323 Tofta, Gotlands kommun - bild 3
4 rum villa på Toftavägen 323 Tofta, Gotlands kommun - bild 4
4 rum villa på Toftavägen 323 Tofta, Gotlands kommun - bild 5
Imorgon kl 16:30

Toftavägen 323

Villa
Tofta, Gotlands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Visby
2 485 000 kr
68 + 5 m²
4 rum
1,9 ha tomt

Charmigt fritidshus från 1834 med mycket charm. Bostadshuset innehåller tre sovrum samt vardagsrum med öppen spis med insats. Här finns även glasveranda. Det av vinden går att inreda om så önskas. På tomten finns även garage med plats för två bilar samt förråd/vedbod samt ett mindre förråd. Här har man möjlighet till egen odling och närhet till bad i Tofta, golfbanor mm. Även buss till Visby.…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Tofta  - Västra Gotland, Gotlands kommun
Lör 16 maj kl 14:30

Släktäktsvägen 26

Fritidshus
Tofta - Västra Gotland, Gotlands kommun
5 500 000 kr
80 m²
4 rum
1 189 m² tomt

Spara din sökning

... och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka sökning

Återvänder du ofta till samma sökning?

Spara din sökning och få notiser eller mail när nya bostäder dyker upp!

Bevaka den här sökningen

5 dagar

3 rum lägenhet på Betaniavägen 34, Gnisvärd lgh 23 Gnisvärd, Gotlands kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Betaniavägen 34, Gnisvärd lgh 23 Gnisvärd, Gotlands kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Betaniavägen 34, Gnisvärd lgh 23 Gnisvärd, Gotlands kommun - bild 3
3 rum lägenhet på Betaniavägen 34, Gnisvärd lgh 23 Gnisvärd, Gotlands kommun - bild 4
3 rum lägenhet på Betaniavägen 34, Gnisvärd lgh 23 Gnisvärd, Gotlands kommun - bild 5
Sön 31 maj

Betaniavägen 34, Gnisvärd lgh 23

Lägenhet
Gnisvärd, Gotlands kommun
Bjurfors Gotland
1 400 000 kr
51,2 m²
3 rum
vån 1/1
3 366 kr/mån
27 344 kr/m²

Välkommen till denna charmiga stuga, perfekt belägen i hjärtat av Gotlands natursköna landskap! Här får du möjlighet att omfamna den rofyllda gotländska naturen, med både hav och skog ett stenkast bort. En plats för avkoppling och harmoni – din egen oas, där du kan fly från vardagens stress och hitta den ro du längtar efter. Den fristående stugan på 51 kvm erbjuder en mysig och välplanerad…

Premium
Bjurfors Gotland
Bjurfors Gotland

6 dagar

Mellersta Gotland, Gotlands kommun
Fre 15 maj

Mästerby Sallmunds 247

Villa
Mellersta Gotland, Gotlands kommun
2 850 000 kr
125 m²
5 rum
7 400 m² tomt

10 dagar

4 rum villa på Monsunvägen 10 Gotlands Tofta, Gotlands kommun - bild 1
4 rum villa på Monsunvägen 10 Gotlands Tofta, Gotlands kommun - bild 2
4 rum villa på Monsunvägen 10 Gotlands Tofta, Gotlands kommun - bild 3
4 rum villa på Monsunvägen 10 Gotlands Tofta, Gotlands kommun - bild 4
4 rum villa på Monsunvägen 10 Gotlands Tofta, Gotlands kommun - bild 5
Lör 16 maj kl 11:30

Monsunvägen 10

Villa
Gotlands Tofta, Gotlands kommun
Properties & Partners Stockholm
4 995 000 kr
75 + 10 m²
4 rum
2 832 m² tomt

Välkommen till ett svårslaget läge i Tofta södra med en tomt som ligger med fritt läge mot ängar och hav. Här erbjuds ett modernt hus med en härlig skyddad tomt där man har flera uteplatser på trädäcket mot havet som ger möjligheter av avnjuta magiska solnedgångar både från huset och tomten. Huset har stora sociala ytor med ett öppet allrum med fönster från tre håll, fin täljstenskamin och…

Premium
Uteplats
Properties & Partners Stockholm
Properties & Partners Stockholm

16 dagar

2 rum lägenhet på Betaniavägen 28B Tofta - Gnisvärd, Gotlands kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Betaniavägen 28B Tofta - Gnisvärd, Gotlands kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Betaniavägen 28B Tofta - Gnisvärd, Gotlands kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Betaniavägen 28B Tofta - Gnisvärd, Gotlands kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Betaniavägen 28B Tofta - Gnisvärd, Gotlands kommun - bild 5

Betaniavägen 28B

Lägenhet
Tofta - Gnisvärd, Gotlands kommun
HusmanHagberg Gotland
1 295 000 kr
38,7 m²
2 rum
2 473 kr/mån
33 463 kr/m²

Vi säger det direkt: solen bor på Gotland. Det är kanske inte vetenskapligt bevisat – men känslomässigt? Solklart. Och när solen strålar som bäst, var vill man då vara? Nära stranden, förstås. Just det får du här, på Betaniavägen 28B: ett snyggt, lättskött och inbjudande semesterboende med altan för grillkvällar, solstunder och långa frukostar i linneskjorta. Här bor du med gång- eller…

Premium
Uteplats
HusmanHagberg Gotland
HusmanHagberg Gotland

19 dagar

6 rum vinterbonat fritidshus på Gutebyvägen 28 Tofta, Gotlands kommun - bild 1
6 rum vinterbonat fritidshus på Gutebyvägen 28 Tofta, Gotlands kommun - bild 2
6 rum vinterbonat fritidshus på Gutebyvägen 28 Tofta, Gotlands kommun - bild 3
6 rum vinterbonat fritidshus på Gutebyvägen 28 Tofta, Gotlands kommun - bild 4
6 rum vinterbonat fritidshus på Gutebyvägen 28 Tofta, Gotlands kommun - bild 5
Budgivning pågår
Fre 15 maj kl 11:00

Gutebyvägen 28

Fritidshus
Tofta, Gotlands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Visby
7 500 000 kr
127 m²
6 rum
1 086 m² tomt

Det finns platser som nästan viskar ner tempot så fort man kliver ur bilen. Gutebyvägen 28 är en sådan plats. Inbäddat bland tallar, grönska och gotländskt ljus ligger detta fritidsboende som skapat för stillhet, närvaro och långa dagar utan tider att passa. Här är det lätt att förstå hur livet får ta lite mer plats. Trädgården ramar in huset på ett naturligt och ombonat sätt, med olika rum för…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Västra Gotland, Gotlands kommun
Lör 16 maj kl 16:00

Spireavägen 46, Stuga 28

Fritidshus
Västra Gotland, Gotlands kommun
Fastighetsbyrån Gotland
1 450 000 kr
31 m²
2 rum
2 204 kr/mån
Uteplats
Fastighetsbyrån Gotland
Fastighetsbyrån Gotland

23 dagar

8 rum villa på Gutebyvägen 35 Gotlands Tofta, Gotlands kommun - bild 1
8 rum villa på Gutebyvägen 35 Gotlands Tofta, Gotlands kommun - bild 2
8 rum villa på Gutebyvägen 35 Gotlands Tofta, Gotlands kommun - bild 3
8 rum villa på Gutebyvägen 35 Gotlands Tofta, Gotlands kommun - bild 4
8 rum villa på Gutebyvägen 35 Gotlands Tofta, Gotlands kommun - bild 5

Gutebyvägen 35

Villa
Gotlands Tofta, Gotlands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Visby
3 985 000 kr
96 m²
8 rum
1 381 m² tomt

Charmig villa i bra skick med gångavstånd till hav och bad. Huset är i dag inrett med två lägenheter, en på entréplan samt en på övre plan. Lägenheten på övre plan har egen ingång med trappa från utsidan. Vill man göra om huset till en boendeenhet så är det möjligt. Bostadshuset är väl underhållet och i bra skick med trevligt tomt. På tomten finns det även separat förråd om ca 10 kvm. Vid…

Premium
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Svensk Fastighetsförmedling Visby

27 dagar

4 rum villa på Tofta Kroks 619 Gotlands Tofta, Gotlands kommun - bild 1
4 rum villa på Tofta Kroks 619 Gotlands Tofta, Gotlands kommun - bild 2
4 rum villa på Tofta Kroks 619 Gotlands Tofta, Gotlands kommun - bild 3
4 rum villa på Tofta Kroks 619 Gotlands Tofta, Gotlands kommun - bild 4
4 rum villa på Tofta Kroks 619 Gotlands Tofta, Gotlands kommun - bild 5

Tofta Kroks 619

Villa
Gotlands Tofta, Gotlands kommun
3 795 000 kr
100 + 35 m²
4 rum
1 840 m² tomt

Välkommen till detta trivsamma boende i populära och omtyckta Tofta – ett område som uppskattas för sin närhet till havet, vackra stränder och goda kommunikationer. Här bor du med endast cirka 1,5 kilometer till Tofta Bad och stranden vid Tofta Strandpensionat, i ett hus som erbjuder både hemtrevnad och praktiska lösningar. Bostaden har tre sovrum, ett vardagsrum med öppen spis samt ett…

Premium

28 dagar

3 rum fritidshus på Mistralvägen 4 Gotlands Tofta, Gotlands kommun - bild 1
3 rum fritidshus på Mistralvägen 4 Gotlands Tofta, Gotlands kommun - bild 2
3 rum fritidshus på Mistralvägen 4 Gotlands Tofta, Gotlands kommun - bild 3
3 rum fritidshus på Mistralvägen 4 Gotlands Tofta, Gotlands kommun - bild 4
3 rum fritidshus på Mistralvägen 4 Gotlands Tofta, Gotlands kommun - bild 5
Budgivning pågår
Lör 16 maj kl 15:00

Mistralvägen 4

Fritidshus
Gotlands Tofta, Gotlands kommun
3 295 000 kr
61 m²
3 rum
2 449 m² tomt

Ett charmigt 1,5-planshus om 61 m² med havsglimt och en stor naturtomt på 2 449 m². Här bor du i ett fritidsboende med gotländsk karaktär, lugnt beläget med närhet till havet. Bostadshuset erbjuder ett vardagsrum med trägolv, synliga takbjälkar och öppen spis med insats. Köket har plats för matbord och gott om förvaring. Intill finns ett genomgångsrum med garderober samt duschrum med…

Premium

April 2026

6 rum gård med jordbruk på Mästerby Karls 412 Mästerby, Gotlands kommun - bild 1
6 rum gård med jordbruk på Mästerby Karls 412 Mästerby, Gotlands kommun - bild 2
6 rum gård med jordbruk på Mästerby Karls 412 Mästerby, Gotlands kommun - bild 3
6 rum gård med jordbruk på Mästerby Karls 412 Mästerby, Gotlands kommun - bild 4
6 rum gård med jordbruk på Mästerby Karls 412 Mästerby, Gotlands kommun - bild 5
Tor 21 maj kl 16:00

Mästerby Karls 412

Gård/Skog
Mästerby, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
2 950 000 kr
150 + 80 m²
6 rum
53 ha tomt

I ett lantligt och rofyllt läge i Mästerby ligger denna lantbruksfastighet med väl samlad gårdsbebyggelse som tillsammans skapar en genuin och utvecklingsbar boendemiljö. Här erbjuds möjligheten att ta vid och forma nästa kapitel för en fastighet med tydlig lantlig karaktär och många användningsområden. Bostadshuset är uppfört i 1,5-plan med tillhörande källare och rymmer generösa…

Premium
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Tofta - Västra Gotland, Gotlands kommun

Sockenstigen 28

Villa
Tofta - Västra Gotland, Gotlands kommun
4 600 000 kr
193 m²
6 rum
1 422 m² tomt
Uteplats
tomt på Västergarn Ammor 914J Västra Gotland - Västergarn med omnejd, Gotlands kommun - bild 1
tomt på Västergarn Ammor 914J Västra Gotland - Västergarn med omnejd, Gotlands kommun - bild 2
tomt på Västergarn Ammor 914J Västra Gotland - Västergarn med omnejd, Gotlands kommun - bild 3
tomt på Västergarn Ammor 914J Västra Gotland - Västergarn med omnejd, Gotlands kommun - bild 4
tomt på Västergarn Ammor 914J Västra Gotland - Västergarn med omnejd, Gotlands kommun - bild 5

Västergarn Ammor 914J

Tomt
Västra Gotland - Västergarn med omnejd, Gotlands kommun
HusmanHagberg Gotland
1 900 000 kr
1 431 m²

Tomtområde Ammor i Västergarn - redan 4 tomter sålda! Föreställ dig att du vaknar till ett svagt brus av havet. Luften är klar, salt och stilla. Du öppnar dörren, tar några steg ut – och vet att morgondoppet bara ligger några minuter bort, nere vid hamnen i Västergarn. Här, mitt i en av Gotlands mest rofyllda och samtidigt levande miljöer, finns nu möjligheten att skapa något alldeles eget.…

Premium
HusmanHagberg Gotland
HusmanHagberg Gotland

December 2025

Tofta - Gnisvärd, Gotlands kommun

Toftavägen 389

Fritidshus
Tofta - Gnisvärd, Gotlands kommun
HusmanHagberg Gotland
6 800 000 kr
95 + 18 m²
3 rum
7 307 m² tomt
HusmanHagberg Gotland
HusmanHagberg Gotland

Oktober 2025

Tofta, Gotlands kommun

SKOGSFASTIGHET I TOFTA

Gård/Skog
Tofta, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
3 900 000 kr
9 ha tomt
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby

September 2025

2 rum lägenhet på Gnisvärdsvägen 9 D Gnisvärd, Gotlands kommun - bild 1
2 rum lägenhet på Gnisvärdsvägen 9 D Gnisvärd, Gotlands kommun - bild 2
2 rum lägenhet på Gnisvärdsvägen 9 D Gnisvärd, Gotlands kommun - bild 3
2 rum lägenhet på Gnisvärdsvägen 9 D Gnisvärd, Gotlands kommun - bild 4
2 rum lägenhet på Gnisvärdsvägen 9 D Gnisvärd, Gotlands kommun - bild 5

Gnisvärdsvägen 9 D

Lägenhet
Gnisvärd, Gotlands kommun
1 195 000 kr
33,9 + 10,5 m²
2 rum
2 983 kr/mån
35 251 kr/m²

Här får du möjlighet att köpa en fristående bostadsrätt i omtyckta och populära Gnisvärd. Fristående stuga med två uteplatser, inbyggt uterum och 4-5 bäddplatser. Stugan är smakfullt färgsatt med helkaklat badrum och modernt utrustat kök med diskmaskin. Det inbyggda uterummet kan användas under stor del av året och i kombination med den skyddade uteplatsen i väst får du här en egen lite oas att…

Premium

Juli 2025

tomt på Västergarn Stora Mafrids 569 Västergarn, Gotlands kommun - bild 1
tomt på Västergarn Stora Mafrids 569 Västergarn, Gotlands kommun - bild 2
tomt på Västergarn Stora Mafrids 569 Västergarn, Gotlands kommun - bild 3
tomt på Västergarn Stora Mafrids 569 Västergarn, Gotlands kommun - bild 4
tomt på Västergarn Stora Mafrids 569 Västergarn, Gotlands kommun - bild 5

Västergarn Stora Mafrids 569

Tomt
Västergarn, Gotlands kommun
1 500 000 kr
3 076 m²

Stor skogstomt om 3 076 m² med positivt förhandsbesked för uppförande av bostadshus i 1-1,5 plan. Området ligger i Västergarn ca 1,8 mil från Visby. Tomten som är bevuxen med glesa tallar och vissa lövträd ligger i ett skogsområde som omges av åkermark. Här har nyligen fyra tomter styckats av och bildar med befintlig kringliggande bebyggelse ett trevligt bostadsområde. Området kommer anslutas…

Premium
tomt på Västergarn Stora Mafrids 571 Västergarn, Gotlands kommun - bild 1
tomt på Västergarn Stora Mafrids 571 Västergarn, Gotlands kommun - bild 2
tomt på Västergarn Stora Mafrids 571 Västergarn, Gotlands kommun - bild 3
tomt på Västergarn Stora Mafrids 571 Västergarn, Gotlands kommun - bild 4
tomt på Västergarn Stora Mafrids 571 Västergarn, Gotlands kommun - bild 5

Västergarn Stora Mafrids 571

Tomt
Västergarn, Gotlands kommun
1 650 000 kr
2 900 m²

Stor skogstomt om 2 900 m² med positivt förhandsbesked för uppförande av bostadshus i 1-1,5 plan. Området ligger i Västergarn ca 1,8 mil från Visby. Tomten som är bevuxen med glesa tallar och vissa lövträd ligger i ett skogsområde som omges av åkermark. Här har nyligen fyra tomter styckats av och bildar med befintlig kringliggande bebyggelse ett trevligt bostadsområde. Området kommer anslutas…

Premium

April 2025

Tofta, Gotlands kommun
Sön 17 maj

Toftavägen 368B

Lägenhet
Tofta, Gotlands kommun
2 495 000 kr
37,5 m²
3 rum
2 927 kr/mån
66 533 kr/m²
Uteplats

Artiklar från Hemnet

Tofta, Gotlands kommun
Budgivning pågår
Fre 15 maj kl 12:30

Tofta Kroks 612D

Lägenhet
Tofta, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
825 000 kr
28 m²
2 rum
vån 2/2
1 343 kr/mån
29 464 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
Tofta, Gotlands kommun
Fre 15 maj kl 12:30

Tofta Kroks 612E

Lägenhet
Tofta, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
895 000 kr
32 m²
2 rum
vån 2/2
1 520 kr/mån
27 969 kr/m²
Balkong
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby

Mars 2025

Gotlands Tofta, Gotlands kommun

Toftavägen 368

Lägenhet
Gotlands Tofta, Gotlands kommun
2 750 000 kr
37,5 m²
3 rum
2 672 kr/mån
73 333 kr/m²

Maj 2024

3 rum lägenhet på Gnisvärdsvägen 9B Gnisvärd, Gotlands kommun - bild 1
3 rum lägenhet på Gnisvärdsvägen 9B Gnisvärd, Gotlands kommun - bild 2
3 rum lägenhet på Gnisvärdsvägen 9B Gnisvärd, Gotlands kommun - bild 3

Gnisvärdsvägen 9B

Lägenhet
Gnisvärd, Gotlands kommun
Svensk Fastighetsförmedling Visby
1 495 000 kr
99 m²
3 rum
6 604 kr/mån
15 101 kr/m²
Plus
Uteplats
Svensk Fastighetsförmedling Visby
Svensk Fastighetsförmedling Visby

Augusti 2023

Gotlands Tofta, Gotlands kommun
Budgivning pågår

Mästerby Myre 322

Villa
Gotlands Tofta, Gotlands kommun
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
4 950 000 kr
265 + 12 m²
7 rum
1,3 ha tomt
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby
LF Fastighetsförmedling Gotland - Visby

Visar alla 25

I närheten av din sökning

Kommande nybyggen i området

Artiklar från Hemnet