Vimmerby kommun

Vimmerby kommun

Alla slutpriser för bostäder - Vimmerby kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 271 sålda bostäder

Sålt i juni 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jun. 2014

Trastgatan 2

Villa
Folkets park, Vimmerby kommun
LF Fastighetsförmedling Vimmerby

102+102 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 975 000 kr-7 %
LF Fastighetsförmedling Vimmerby
LF Fastighetsförmedling Vimmerby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 jun. 2014

Vikingagatan 18

Villa
Vimmerby, Vimmerby kommun
Fastighetsbyrån Vimmerby

80+80 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 810 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Vimmerby
Fastighetsbyrån Vimmerby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jun. 2014

Gråsshult 329

Villa
Vimmerby, Vimmerby kommun
Fastighetsbyrån Vimmerby

208+12 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 000 000 kr+5 %
Fastighetsbyrån Vimmerby
Fastighetsbyrån Vimmerby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jun. 2014

Hägersta 108

Villa
Vimmerby, Vimmerby kommun
Fastighetsbyrån Vimmerby

130 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 820 000 kr+4 %
Fastighetsbyrån Vimmerby
Fastighetsbyrån Vimmerby

Sålt i maj 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 maj. 2014

Stenbäcksgatan 17

Villa
Vimmerby, Vimmerby kommun
LF Fastighetsförmedling Vimmerby

70 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 390 000 kr-18 %
LF Fastighetsförmedling Vimmerby
LF Fastighetsförmedling Vimmerby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 maj. 2014

Garvaregatan 2

Villa
Vimmerby/Centralt, Vimmerby kommun

87+77 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 955 000 kr-9 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 maj. 2014

Locknevi 117

Villa
Locknevi, Vimmerby kommun

140+12 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 550 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2014

Borgaregatan 32

Villa
Vimmerby, Vimmerby kommun
Fastighetsbyrån Vimmerby

89+69 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 950 000 kr+23 %
Fastighetsbyrån Vimmerby
Fastighetsbyrån Vimmerby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 maj. 2014

Grägarp Solvik

Fritidshus
Nossen, Vimmerby kommun

40+10 m²

2 rum

0 kr/mån

Slutpris 415 000 kr-16 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 maj. 2014

Båtsmansgatan 5

Radhus
Storebro, Vimmerby kommun
Fastighetsbyrån Vimmerby

131+6 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 550 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Vimmerby
Fastighetsbyrån Vimmerby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2014

Strandvägen 5 A

Fritidshus
Nossen, Vimmerby kommun

54 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 530 000 kr-15 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2014

Slitshult 178

Villa
Södra Vi, Vimmerby kommun
Fastighetsbyrån Vimmerby

102+64 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 500 000 kr+11 %
Fastighetsbyrån Vimmerby
Fastighetsbyrån Vimmerby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2014

Storgatan 13

Lägenhet
Vimmerby, Vimmerby kommun

46 m²

2 rum

2 426 kr/mån

Slutpris 215 000 kr±0 %

4 674 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 maj. 2014

Snokebo 135

Fritidshus
Vimmerby, Vimmerby kommun
Fastighetsbyrån Vimmerby

43 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 940 000 kr+50 %
Fastighetsbyrån Vimmerby
Fastighetsbyrån Vimmerby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 maj. 2014

Ekängsvägen 4

Villa
Södra Vi, Vimmerby kommun
Fastighetsbyrån Vimmerby

131+9 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 575 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Vimmerby
Fastighetsbyrån Vimmerby

Sålt i april 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2014

Reutersgatan 23

Villa
Hällebacka, Vimmerby kommun
LF Fastighetsförmedling Vimmerby

123+148 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 265 000 kr-16 %
LF Fastighetsförmedling Vimmerby
LF Fastighetsförmedling Vimmerby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2014

Vånga 120

Villa
Vånga, Vimmerby kommun
LF Fastighetsförmedling Vimmerby

130 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 750 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Vimmerby
LF Fastighetsförmedling Vimmerby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2014

Sibeliusgatan 4

Villa
Vimmerby, Vimmerby kommun
Fastighetsbyrån Vimmerby

123+123 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 200 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Vimmerby
Fastighetsbyrån Vimmerby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2014

Furugatan 5A

Lägenhet
Vimmerby, Vimmerby kommun
Fastighetsbyrån Vimmerby

66 m²

2 rum

3 006 kr/mån

Slutpris 427 000 kr+103 %

6 470 kr/m²

Fastighetsbyrån Vimmerby
Fastighetsbyrån Vimmerby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2014

Furugatan 5 a

Lägenhet
Furan, Vimmerby kommun

66 m²

2 rum

2 964 kr/mån

Slutpris 460 000 kr+56 %

6 970 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2014

Höghult 320

Fritidshus
Hålbäckshult, Vimmerby kommun

79 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 250 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 apr. 2014

Villagatan 58

Radhus
Norra Näs, Vimmerby kommun

123+91 m²

8 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 250 000 kr-2 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 apr. 2014

Blomsterhultsgatan 11

Villa
Vimmerby, Vimmerby kommun
Fastighetsbyrån Vimmerby

203+8 m²

8 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 350 000 kr-13 %
Fastighetsbyrån Vimmerby
Fastighetsbyrån Vimmerby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 apr. 2014

Skiffergatan 7

Villa
Stensberg, Vimmerby kommun
LF Fastighetsförmedling Vimmerby

187+40 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 495 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Vimmerby
LF Fastighetsförmedling Vimmerby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2014

Torsgatan 13

Villa
Aby, Vimmerby kommun
LF Fastighetsförmedling Vimmerby

105+130 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 350 000 kr+6 %
LF Fastighetsförmedling Vimmerby
LF Fastighetsförmedling Vimmerby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2014

Villagatan 22

Villa
Norra Näs, Vimmerby kommun

105+123 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 515 000 kr+12 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 apr. 2014

Åbroallén 5

Villa
Centralt, Vimmerby kommun

221+103 m²

10 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 555 000 kr-18 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2014

Valhallagatan 2

Villa
Vimmerby, Vimmerby kommun
Fastighetsbyrån Vimmerby

104+60 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 780 000 kr+25 %
Fastighetsbyrån Vimmerby
Fastighetsbyrån Vimmerby

Sålt i mars 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 mar. 2014

Stenhultsgatan 9

Lägenhet
Vimmerby, Vimmerby kommun
Fastighetsbyrån Vimmerby

118,8 m²

4 rum

5 520 kr/mån

Slutpris 315 000 kr+5 %

2 652 kr/m²

Fastighetsbyrån Vimmerby
Fastighetsbyrån Vimmerby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 mar. 2014

Sunnanängsgatan 1

Villa
Vimmerby, Vimmerby kommun
Fastighetsbyrån Vimmerby

94+141 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 550 000 kr+41 %
Fastighetsbyrån Vimmerby
Fastighetsbyrån Vimmerby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 mar. 2014

Hägersta 114

Villa
Vimmerby, Vimmerby kommun
Fastighetsbyrån Vimmerby

125 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 830 000 kr+39 %
Fastighetsbyrån Vimmerby
Fastighetsbyrån Vimmerby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 mar. 2014

Första Tvärgränd 8

Radhus
Gullringen, Vimmerby kommun
LF Fastighetsförmedling Vimmerby

96 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 275 000 kr-21 %
LF Fastighetsförmedling Vimmerby
LF Fastighetsförmedling Vimmerby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 mar. 2014

Vikingagatan 11

Villa
Aby, Vimmerby kommun
LF Fastighetsförmedling Vimmerby

87+181 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 950 000 kr+32 %
LF Fastighetsförmedling Vimmerby
LF Fastighetsförmedling Vimmerby

Sålt i februari 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 feb. 2014

Lidhemsgatan 19

Villa
Hällebacka, Vimmerby kommun

143 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 850 000 kr+14 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 feb. 2014

Mirabells Gata 5

Villa
Vimmerby, Vimmerby kommun
Fastighetsbyrån Vimmerby

193+8 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 332 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Vimmerby
Fastighetsbyrån Vimmerby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 feb. 2014

Lindgränden 2

Radhus
Vimmerby, Vimmerby kommun
Fastighetsbyrån Vimmerby

139 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 275 000 kr+16 %
Fastighetsbyrån Vimmerby
Fastighetsbyrån Vimmerby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 feb. 2014

Höslätt 131

Villa
Höslätt, Vimmerby kommun

90+40 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 440 000 kr+11 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 feb. 2014

Pysslings Gränd 7

Villa
Kohagen, Vimmerby kommun

146+5 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 250 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 feb. 2014

Sagovägen 3 H

Lägenhet
Vimmerby, Vimmerby kommun
Fastighetsbyrån Vimmerby

113 m²

5 rum

5 919 kr/mån

Slutpris 365 000 kr+24 %

3 230 kr/m²

Fastighetsbyrån Vimmerby
Fastighetsbyrån Vimmerby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 feb. 2014

Snokebovägen 9A-B

Radhus
Vimmerby, Vimmerby kommun
Fastighetsbyrån Vimmerby

166+150 m²

10 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 900 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Vimmerby
Fastighetsbyrån Vimmerby

Sålt i januari 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jan. 2014

Storgatan 79

Villa
Vimmerby, Vimmerby kommun
Fastighetsbyrån Vimmerby

104+64 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 300 000 kr+37 %
Fastighetsbyrån Vimmerby
Fastighetsbyrån Vimmerby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jan. 2014

Ödestorp 130

Villa
Vimmerby, Vimmerby kommun
Fastighetsbyrån Vimmerby

94+53 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 425 000 kr+10 %
Fastighetsbyrån Vimmerby
Fastighetsbyrån Vimmerby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jan. 2014

Hagagatan 8

Villa
Centralt, Vimmerby kommun

110+101 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 755 000 kr-21 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jan. 2014

Mios Gränd 4

Villa
Kohagen, Vimmerby kommun

126+120 m²

7 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 350 000 kr+11 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jan. 2014

Sevedegatan 12

Lägenhet
Vimmerby, Vimmerby kommun
Fastighetsbyrån Vimmerby

60 m²

2 rum

3 039 kr/mån

Slutpris 330 000 kr+22 %

5 500 kr/m²

Fastighetsbyrån Vimmerby
Fastighetsbyrån Vimmerby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jan. 2014

Bomhagsgatan 2

Villa
Vimmerby, Vimmerby kommun
Fastighetsbyrån Vimmerby

103+100 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 842 000 kr+6 %
Fastighetsbyrån Vimmerby
Fastighetsbyrån Vimmerby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jan. 2014

Lantmannagatan 17

Villa
Vimmerby, Vimmerby kommun
LF Fastighetsförmedling Vimmerby

176+172 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 150 000 kr-7 %
LF Fastighetsförmedling Vimmerby
LF Fastighetsförmedling Vimmerby

Sålt i december 2013

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 dec. 2013

Storgatan 13 A

Lägenhet
Vimmerby, Vimmerby kommun
Fastighetsbyrån Vimmerby

41 m²

1 rum

2 160 kr/mån

Slutpris 115 000 kr±0 %

2 805 kr/m²

Fastighetsbyrån Vimmerby
Fastighetsbyrån Vimmerby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 dec. 2013

Båtsmansgatan 23

Villa
Storebro, Vimmerby kommun
Fastighetsbyrån Vimmerby

87+8 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 250 000 kr-12 %
Fastighetsbyrån Vimmerby
Fastighetsbyrån Vimmerby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 dec. 2013

Furugatan 7B

Lägenhet
Vimmerby, Vimmerby kommun
LF Fastighetsförmedling Vimmerby

80 m²

3 rum

3 400 kr/mån

Slutpris 340 000 kr-9 %

4 250 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Vimmerby
LF Fastighetsförmedling Vimmerby

Visar 1151 - 1200 av 1271

Artiklar från Hemnet