Bodens kommun

Bodens kommun; Villor

Alla slutpriser för villor - Bodens kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

2 124 sålda bostäder

Sålt i maj 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2025

Hermelinsgatan 44

Villa
Sanden, Bodens kommun
LF Fastighetsförmedling Luleå

91+56 m²

3 rum

885 m²

Slutpris 1 850 000 kr+6 %
LF Fastighetsförmedling Luleå
LF Fastighetsförmedling Luleå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 maj. 2025

Trollsländevägen 5

Villa
Torpgärdan, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

112+12 m²

4 rum

1 276 m²

Slutpris 1 500 000 kr+8 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Bondevägen 1, S Svartbyn, Bodens kommun
  • Såld 2 maj. 2025

Bondevägen 1

Villa
S Svartbyn, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

167 m²

6 rum

1 238 m²

Slutpris 2 550 000 kr+6 %
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Kanotvägen 16, Sävastön, Bodens kommun
  • Såld 2 maj. 2025

Kanotvägen 16

Villa
Sävastön, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

127+20 m²

5 rum

900 m²

Slutpris 3 295 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden

Sålt i april 2025

Jägargatan 22, Erikslund, Bodens kommun
  • Såld 28 apr. 2025

Jägargatan 22

Villa
Erikslund, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

95+33 m²

4 rum

1 150 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 700 000 kr-5 %
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Södra Harads 51, Harads, Bodens kommun
  • Såld 27 apr. 2025

Södra Harads 51

Fritidshus
Harads, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

67 m²

2 rum

1 554 m²

Slutpris 615 000 kr+17 %
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Edeforsvägen 20, Harads, Bodens kommun
  • Såld 25 apr. 2025

Edeforsvägen 20

Villa
Harads, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

110+16 m²

5 rum

1 686 m²

Slutpris 520 000 kr-25 %
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Yrkesvägen 6, Torpgärdan, Bodens kommun
  • Såld 22 apr. 2025

Yrkesvägen 6

Villa
Torpgärdan, Bodens kommun
HusmanHagberg Boden

106+43 m²

4 rum

859 m²

Slutpris 2 075 000 kr-5 %
HusmanHagberg Boden
HusmanHagberg Boden
Kristallvägen 43, Heden, Bodens kommun
  • Såld 17 apr. 2025

Kristallvägen 43

Villa
Heden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

125+56 m²

5 rum

1 124 m²

Slutpris 2 050 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2025

Västra Lillgärdsvägen 36

Villa
Sävast, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

150+30 m²

6 rum

930 m²

Slutpris 3 250 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Gamla Buddbyvägen 14, Buddbyn, Bodens kommun
  • Såld 16 apr. 2025
profilfoto på mäklare
HugoSöderman

Gamla Buddbyvägen 14

Villa
Buddbyn, Bodens kommun
HusmanHagberg Boden

130+60 m²

3 rum

5 493 m²

Slutpris 3 640 000 kr-9 %
HusmanHagberg Boden
HusmanHagberg Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 apr. 2025

Unbyn 83

Villa
Unbyn, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

215 m²

6 rum

5 000 m²

Slutpris 3 650 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2025

Örtvägen 10

Villa
Sävast, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

106+51 m²

4 rum

1 152 m²

Slutpris 1 800 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Timjanvägen 10, Sävast, Bodens kommun
  • Såld 14 apr. 2025

Timjanvägen 10

Villa
Sävast, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

119+25 m²

5 rum

776 m²

Slutpris 2 495 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 apr. 2025

Avagatan 14

Villa
Centrum/Sanden, Bodens kommun

103+77 m²

4 rum

709 m²

Slutpris 1 105 000 kr+11 %
Jonas Nilsson Fastighetsförmedling AB
Grangatan 15, Erikslund, Bodens kommun
  • Såld 3 apr. 2025

Grangatan 15

Villa
Erikslund, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

117+48 m²

4 rum

1 092 m²

Slutpris 1 850 000 kr-2 %
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2025

Sandträsk 115

Villa
Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

95+95 m²

5 rum

2 014 m²

Slutpris 625 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden

Sålt i mars 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2025

Sävastvägen 8

Villa
Sävast, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

161+67 m²

5 rum

3 027 m²

Slutpris 5 000 000 kr-14 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Unbyn 74, Unbyn, Bodens kommun
  • Såld 31 mar. 2025

Unbyn 74

Villa
Unbyn, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

182+70 m²

7 rum

1 588 m²

Slutpris 2 325 000 kr+6 %
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 mar. 2025

Edet 3

Villa
Boden, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

118+18 m²

4 rum

2 000 m²

Slutpris 995 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Rädisvägen 17, Sävast, Bodens kommun
  • Såld 28 mar. 2025

Rädisvägen 17

Villa
Sävast, Bodens kommun
Angeläget Fastighetsförmedling AB

181+65 m²

8 rum

765 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 555 000 kr+2 %
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Angeläget Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 mar. 2025

Verkstadsvägen 15A

Villa
Torpgärdan, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

130+45 m²

6 rum

1 985 m²

Slutpris 2 700 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 mar. 2025

Strömsegatan 2

Villa
Erikslund/Fagernäs, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

115+137 m²

5 rum

1 389 m²

Slutpris 2 400 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Valnötsvägen 36, Sävast, Bodens kommun
  • Såld 25 mar. 2025
profilfoto på mäklare
HugoSöderman

Valnötsvägen 36

Villa
Sävast, Bodens kommun
HusmanHagberg Boden

97+35 m²

5 rum

759 m²

Slutpris 2 550 000 kr+16 %
HusmanHagberg Boden
HusmanHagberg Boden
Svartbyvägen 24, Erikslund, Bodens kommun
  • Såld 23 mar. 2025

Svartbyvägen 24

Villa
Erikslund, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

151+75 m²

4 rum

1 230 m²

Slutpris 4 000 000 kr-7 %
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Musikantvägen 30, Södra Svartbyn, Bodens kommun
  • Såld 21 mar. 2025

Musikantvägen 30

Villa
Södra Svartbyn, Bodens kommun
HusmanHagberg Boden

246+20 m²

7 rum

1 661 m²

Slutpris 2 500 000 kr-11 %
HusmanHagberg Boden
HusmanHagberg Boden
Svartbyleden 67B, Norra Svartbyn, Bodens kommun
  • Såld 21 mar. 2025

Svartbyleden 67B

Villa
Norra Svartbyn, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

170 m²

6 rum

5 125 m²

Slutpris 4 495 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 mar. 2025

Svedjevägen 14

Villa
Bodsvedjan, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

116+115 m²

6 rum

784 m²

Slutpris 1 815 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 mar. 2025
profilfoto på mäklare
HugoSöderman

Övrebodarna 7

Villa
Övrebodarna, Bodens kommun
HusmanHagberg Boden

35+20 m²

3 rum

1 550 m²

Slutpris 1 800 000 kr+13 %
HusmanHagberg Boden
HusmanHagberg Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 mar. 2025

Lökvägen 15

Villa
Sävast, Bodens kommun
Fastighetsbyrån Boden

118+66 m²

5 rum

1 059 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 960 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Boden
Fastighetsbyrån Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 mar. 2025

Kullenvägen 5

Villa
Sävast/Sävastön, Bodens kommun
MOHV Luleå

181 m²

6 rum

5 779 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 150 000 kr-4 %
MOHV Luleå
MOHV Luleå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 mar. 2025

Leåkersvägen 13

Villa
Vittjärv, Bodens kommun
Svensk Fastighetsförmedling Boden

60+7 m²

2 rum

1 265 m²

Slutpris 1 595 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Svensk Fastighetsförmedling Boden
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 mar. 2025

Ripgatan 13

Villa
Sanden, Bodens kommun
HusmanHagberg Boden

105+80 m²

4 rum

806 m²

Slutpris 1 605 000 kr+1 %
HusmanHagberg Boden
HusmanHagberg Boden