Vaxholms kommun

Vaxholms kommun

Alla slutpriser för bostäder - Vaxholms kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 980 sålda bostäder

Sålt i maj 2025

Paradisstigen 8, Ramsö, Vaxholms kommun
  • Såld 25 maj. 2025

Paradisstigen 8

Fritidshus
Ramsö, Vaxholms kommun
Sjönära Fastigheter AB

76+10 m²

3 rum

4 194 m²

Slutpris 4 560 000 kr+1 %
Sjönära Fastigheter AB
Sjönära Fastigheter AB
Barrskogsvägen 18, Resarö, Vaxholms kommun
  • Såld 22 maj. 2025

Barrskogsvägen 18

Villa
Resarö, Vaxholms kommun
Mäklarhuset Vaxholm

222+12 m²

12 rum

2 287 m²

Slutpris 15 500 000 kr+15 %
Mäklarhuset Vaxholm
Mäklarhuset Vaxholm
Fredriksstrandsvägen 8, Vaxholm, Vaxholms kommun
  • Såld 20 maj. 2025

Fredriksstrandsvägen 8

Lägenhet
Vaxholm, Vaxholms kommun
Mäklarhuset Vaxholm

80+7,3 m²

4 rum

5 016 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 250 000 kr-4 %

40 625 kr/m²

Mäklarhuset Vaxholm
Mäklarhuset Vaxholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 maj. 2025

Rörängsvägen 4

Villa
Rindö, Vaxholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

60 m²

2 rum

2 659 m²

Slutpris 4 000 000 kr-7 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Svenonius väg 6, Vaxholm Resarö, Vaxholms kommun
  • Såld 17 maj. 2025

Svenonius väg 6

Villa
Vaxholm Resarö, Vaxholms kommun
Mäklarhuset Vaxholm

128+28 m²

5 rum

1 430 m²

Slutpris 9 700 000 kr+2 %
Mäklarhuset Vaxholm
Mäklarhuset Vaxholm
Karl martins väg 18, Petersberg, Vaxholms kommun
  • Såld 16 maj. 2025

Karl martins väg 18

Lägenhet
Petersberg, Vaxholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

60 m²

2 rum

4 322 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 820 000 kr-4 %

30 333 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Kapellgatan 16, Vaxholm, Vaxholms kommun
  • Såld 15 maj. 2025

Kapellgatan 16

Lägenhet
Vaxholm, Vaxholms kommun

48 m²

2 rum

3 288 kr/mån

Slutpris 2 020 000 kr-1 %

42 083 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Vaxholm
Vegabacken 8, Vaxholm, Vaxholms kommun
  • Såld 14 maj. 2025

Vegabacken 8

Villa
Vaxholm, Vaxholms kommun
Mäklarhuset Vaxholm

82 m²

5 rum

632 m²

Slutpris 5 100 000 kr-7 %
Mäklarhuset Vaxholm
Mäklarhuset Vaxholm
Parkgatan 5, Centrala Vaxholm, Vaxholms kommun
  • Såld 14 maj. 2025

Parkgatan 5

Lägenhet
Centrala Vaxholm, Vaxholms kommun
Mäklarhuset Vaxholm

45,9 m²

2 rum

3 346 kr/mån

Slutpris 2 600 000 kr-7 %

56 645 kr/m²

Mäklarhuset Vaxholm
Mäklarhuset Vaxholm
Stefan Löfvings väg 12, Rindö, Vaxholms kommun
  • Såld 12 maj. 2025

Stefan Löfvings väg 12

Villa
Rindö, Vaxholms kommun
Mäklarhuset Vaxholm

127 m²

5 rum

546 m²

Slutpris 5 450 000 kr+9 %
Mäklarhuset Vaxholm
Mäklarhuset Vaxholm
Tynningösundsvägen 109, Tynningö , Vaxholms kommun
  • Såld 12 maj. 2025

Tynningösundsvägen 109

Fritidshus
Tynningö , Vaxholms kommun
Nordstrands Mäkleri

196+34 m²

7 rum

3 633 m²

Slutpris 9 350 000 kr±0 %
Nordstrands Mäkleri
Nordstrands Mäkleri
Rådhusgatan 4 C, Stadskärnan i Vaxholm, Vaxholms kommun
  • Såld 10 maj. 2025

Rådhusgatan 4 C

Lägenhet
Stadskärnan i Vaxholm, Vaxholms kommun
Mäklarhuset Vaxholm

103,2 m²

3 rum

5 049 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 5 225 000 kr-1 %

50 630 kr/m²

Mäklarhuset Vaxholm
Mäklarhuset Vaxholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2025

Måsvägen 9

Fritidshus
Ramsö, Vaxholms kommun
Mäklarhuset Vaxholm

72 m²

3 rum

2 655 m²

Slutpris 5 950 000 kr-1 %
Mäklarhuset Vaxholm
Mäklarhuset Vaxholm
Ytterbystrandsvägen 75B, Vaxholm Resarö, Vaxholms kommun
  • Såld 1 maj. 2025

Ytterbystrandsvägen 75B

Villa
Vaxholm Resarö, Vaxholms kommun
Mäklarhuset Vaxholm

196+28 m²

6 rum

1 577 m²

Slutpris 11 430 000 kr-1 %
Mäklarhuset Vaxholm
Mäklarhuset Vaxholm

Sålt i april 2025

Ängsvägen 5, Vaxholm Resarö, Vaxholms kommun
  • Såld 29 apr. 2025

Ängsvägen 5

Villa
Vaxholm Resarö, Vaxholms kommun
Mäklarhuset Vaxholm

29 m²

2 rum

719 m²

Slutpris 4 300 000 kr+8 %
Mäklarhuset Vaxholm
Mäklarhuset Vaxholm
Ytterbystrandsvägen 99, Resarö, Vaxholms kommun
  • Såld 28 apr. 2025

Ytterbystrandsvägen 99

Villa
Resarö, Vaxholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

165+21 m²

6 rum

1 010 m²

Slutpris 10 515 000 kr+5 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Soldatgatan 13C, Centrala Vaxholm, Vaxholms kommun
  • Såld 26 apr. 2025

Soldatgatan 13C

Lägenhet
Centrala Vaxholm, Vaxholms kommun
Mäklarhuset Vaxholm

109,5 m²

4 rum

6 688 kr/mån

Slutpris 3 995 000 kr±0 %

36 484 kr/m²

Mäklarhuset Vaxholm
Mäklarhuset Vaxholm
Fredriksstrandsvägen 20, Vaxholm, Vaxholms kommun
  • Såld 26 apr. 2025

Fredriksstrandsvägen 20

Lägenhet
Vaxholm, Vaxholms kommun

61,8 m²

2 rum

3 911 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr-4 %

40 453 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Vaxholm
Isterbergsvägen 14B, Resarö, Vaxholms kommun
  • Såld 17 apr. 2025

Isterbergsvägen 14B

Tomt
Resarö, Vaxholms kommun
Real Estate Stockholm

1 502 m²

Slutpris 5 250 000 kr-5 %
Real Estate Stockholm
Real Estate Stockholm
Bockskärsvägen 7, Petersberg, Vaxholms kommun
  • Såld 16 apr. 2025

Bockskärsvägen 7

Radhus
Petersberg, Vaxholms kommun
Mäklarhuset Vaxholm

124+4 m²

4 rum

253 m²

Slutpris 4 400 000 kr-2 %
Mäklarhuset Vaxholm
Mäklarhuset Vaxholm
Sandgrundet 1, Vaxholmsfjärden - egen ö, Vaxholms kommun
  • Såld 16 apr. 2025

Sandgrundet 1

Fritidshus
Vaxholmsfjärden - egen ö, Vaxholms kommun
Sjönära Fastigheter AB

25+12 m²

2 rum

685 m²

Slutpris 6 700 000 kr+3 %
Sjönära Fastigheter AB
Sjönära Fastigheter AB
Kustjägargränd 1, Rindö Hamn, Vaxholms kommun
  • Såld 15 apr. 2025

Kustjägargränd 1

Lägenhet
Rindö Hamn, Vaxholms kommun
Mäklarhuset Vaxholm

90 m²

4 rum

4 774 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 100 000 kr+2 %

67 778 kr/m²

Mäklarhuset Vaxholm
Mäklarhuset Vaxholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 apr. 2025

Kulladalsvägen 17B

Lägenhet
Kulladal, Vaxholms kommun
Mäklarhuset Vaxholm

56 m²

2 rum

4 618 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 895 000 kr±0 %

33 839 kr/m²

Mäklarhuset Vaxholm
Mäklarhuset Vaxholm
Timmermansvägen 1b, Vaxön, Vaxholms kommun
  • Såld 11 apr. 2025

Timmermansvägen 1b

Lägenhet
Vaxön, Vaxholms kommun
Mäklarhuset Vaxholm

22,4 m²

1 rum

1 173 kr/mån

Slutpris 1 625 000 kr-7 %

72 545 kr/m²

Mäklarhuset Vaxholm
Mäklarhuset Vaxholm
Fredriksbergsvägen 13, Vaxholm, Vaxholms kommun
  • Såld 9 apr. 2025

Fredriksbergsvägen 13

Lägenhet
Vaxholm, Vaxholms kommun

86,9 m²

3 rum

6 561 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

34 465 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Vaxholm
Falkvägen 6, Skogsön, Vaxholms kommun
  • Såld 9 apr. 2025

Falkvägen 6

Fritidshus
Skogsön, Vaxholms kommun
Sjönära Fastigheter AB

85 m²

3 rum

3 791 m²

Slutpris 3 725 000 kr+28 %
Sjönära Fastigheter AB
Sjönära Fastigheter AB
Karl Martins väg 22, Centrala Vaxholm, Vaxholms kommun
  • Såld 8 apr. 2025

Karl Martins väg 22

Lägenhet
Centrala Vaxholm, Vaxholms kommun

21 m²

1 rum

2 314 kr/mån

Slutpris 860 000 kr-2 %

40 952 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Vaxholm

Sålt i mars 2025

Korsövägen 11, Petersberg, Vaxholms kommun
  • Såld 30 mar. 2025

Korsövägen 11

Radhus
Petersberg, Vaxholms kommun
Mäklarhuset Vaxholm

159+12 m²

6 rum

214 m²

Slutpris 5 995 000 kr±0 %
Mäklarhuset Vaxholm
Mäklarhuset Vaxholm
Kulladalsvägen 17, Vaxholm, Vaxholms kommun
  • Såld 27 mar. 2025

Kulladalsvägen 17

Lägenhet
Vaxholm, Vaxholms kommun

69 m²

3 rum

5 690 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr-3 %

36 232 kr/m²

Gripsholms
Östra Kasernvägen 5a, Vaxholm Rindö, Vaxholms kommun
  • Såld 25 mar. 2025

Östra Kasernvägen 5a

Lägenhet
Vaxholm Rindö, Vaxholms kommun
Mäklarhuset Vaxholm

55 m²

2 rum

4 197 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 200 000 kr-4 %

40 000 kr/m²

Mäklarhuset Vaxholm
Mäklarhuset Vaxholm
Torggatan 15, Centrala Vaxholm, Vaxholms kommun
  • Såld 24 mar. 2025

Torggatan 15

Lägenhet
Centrala Vaxholm, Vaxholms kommun
Mäklarhuset Vaxholm

99 m²

3 rum

6 535 kr/mån

Slutpris 6 200 000 kr+3 %

62 626 kr/m²

Mäklarhuset Vaxholm
Mäklarhuset Vaxholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 mar. 2025

Nyponvägen 10

Villa
Kullön, Vaxholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

129 m²

5 rum

416 m²

Slutpris 8 500 000 kr+8 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 mar. 2025

Brännuddsvägen 7

Lägenhet
Rindö, Vaxholms kommun
Mäklarhuset Vaxholm

108 m²

3 rum

10 340 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 4 000 000 kr-11 %

37 037 kr/m²

Mäklarhuset Vaxholm
Mäklarhuset Vaxholm
Fredriksbergsvägen 12, Vaxholm, Vaxholms kommun
  • Såld 7 mar. 2025

Fredriksbergsvägen 12

Lägenhet
Vaxholm, Vaxholms kommun

44 m²

1 rum

4 205 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 800 000 kr-5 %

40 909 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Vaxholm
Trossvägen 19B, Löjvik, Vaxholms kommun
  • Såld 5 mar. 2025

Trossvägen 19B

Lägenhet
Löjvik, Vaxholms kommun

56,5 m²

2 rum

3 872 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 800 000 kr-10 %

31 858 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Vaxholm
Trossvägen 8, Resarö, Vaxholms kommun
  • Såld 2 mar. 2025

Trossvägen 8

Lägenhet
Resarö, Vaxholms kommun

91,8+18,2 m²

5 rum

5 556 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 050 000 kr-6 %

44 118 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Vaxholm

Sålt i februari 2025

Skutvikshagen 4, Centrala Vaxholm, Vaxholms kommun
  • Såld 28 feb. 2025

Skutvikshagen 4

Lägenhet
Centrala Vaxholm, Vaxholms kommun
Mäklarhuset Vaxholm

65 m²

2 rum

4 118 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 150 000 kr+4 %

63 846 kr/m²

Mäklarhuset Vaxholm
Mäklarhuset Vaxholm
Överby Skolväg 9A, Vaxholm Resarö, Vaxholms kommun
  • Såld 27 feb. 2025

Överby Skolväg 9A

Radhus
Vaxholm Resarö, Vaxholms kommun
Mäklarhuset Vaxholm

140+28 m²

5 rum

1 705 kr/mån

Slutpris 7 500 000 kr+7 %

53 571 kr/m²

Mäklarhuset Vaxholm
Mäklarhuset Vaxholm
Skutvikshagen 6, Vaxön, Vaxholms kommun
  • Såld 27 feb. 2025

Skutvikshagen 6

Lägenhet
Vaxön, Vaxholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

65 m²

2 rum

4 118 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 750 000 kr±0 %

57 692 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Överby Skolväg 1a, Vaxholm Resarö, Vaxholms kommun
  • Såld 23 feb. 2025

Överby Skolväg 1a

Radhus
Vaxholm Resarö, Vaxholms kommun
Mäklarhuset Vaxholm

161+28 m²

6 rum

1 960 kr/mån

Slutpris 8 000 000 kr±0 %

49 689 kr/m²

Mäklarhuset Vaxholm
Mäklarhuset Vaxholm
Tvärstigen 8, Vaxholm Resarö, Vaxholms kommun
  • Såld 21 feb. 2025

Tvärstigen 8

Villa
Vaxholm Resarö, Vaxholms kommun
Mäklarhuset Vaxholm

170+115 m²

8 rum

1 299 m²

Slutpris 12 200 000 kr+4 %
Mäklarhuset Vaxholm
Mäklarhuset Vaxholm
Uddhagsvägen 13, Kullö, Vaxholms kommun
  • Såld 12 feb. 2025

Uddhagsvägen 13

Villa
Kullö, Vaxholms kommun
Mäklarhuset Vaxholm

148+9 m²

5 rum

308 m²

Slutpris 9 600 000 kr+7 %
Mäklarhuset Vaxholm
Mäklarhuset Vaxholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 feb. 2025

Karl Martins väg 8

Lägenhet
Centrala Vaxholm, Vaxholms kommun
Sjönära Fastigheter AB

39 m²

1 rum

3 250 kr/mån

Slutpris 1 580 000 kr-1 %

40 513 kr/m²

Sjönära Fastigheter AB
Sjönära Fastigheter AB
Karl Martins Väg 18, Vaxön, Vaxholms kommun
  • Såld 11 feb. 2025

Karl Martins Väg 18

Lägenhet
Vaxön, Vaxholms kommun
Mäklarhuset Vaxholm

60 m²

2 rum

4 336 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

33 250 kr/m²

Mäklarhuset Vaxholm
Mäklarhuset Vaxholm
Trädgårdsgatan 1E, Stadskärnan, Vaxholms kommun
  • Såld 11 feb. 2025

Trädgårdsgatan 1E

Lägenhet
Stadskärnan, Vaxholms kommun

90 m²

3 rum

3 973 kr/mån

Slutpris 4 995 000 kr±0 %

55 500 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Vaxholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 feb. 2025

Östra Kasernvägen 6 B

Lägenhet
Rindö hamn, Vaxholms kommun
Mäklarhuset Vaxholm

63,6 m²

2 rum

4 065 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 172 500 kr-1 %

49 882 kr/m²

Mäklarhuset Vaxholm
Mäklarhuset Vaxholm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 feb. 2025

Östra Kasernvägen 5a

Lägenhet
Rindö hamn, Vaxholms kommun
Mäklarhuset Vaxholm

55 m²

2 rum

4 166 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 100 000 kr-7 %

38 182 kr/m²

Mäklarhuset Vaxholm
Mäklarhuset Vaxholm
Bygårdsvägen 27, Vaxholm, Vaxholms kommun
  • Såld 6 feb. 2025

Bygårdsvägen 27

Radhus
Vaxholm, Vaxholms kommun
Mäklarhuset Vaxholm

140+7 m²

5 rum

443 m²

Slutpris 6 100 000 kr+2 %
Mäklarhuset Vaxholm
Mäklarhuset Vaxholm
Skonarevägen 10, Petersberg, Vaxholms kommun
  • Såld 6 feb. 2025

Skonarevägen 10

Radhus
Petersberg, Vaxholms kommun
Mäklarhuset Vaxholm

134+8 m²

5 rum

231 m²

Slutpris 5 200 000 kr-5 %
Mäklarhuset Vaxholm
Mäklarhuset Vaxholm

Sålt i januari 2025

Soldatgatan 31A, Vaxön, Vaxholms kommun
  • Såld 31 jan. 2025

Soldatgatan 31A

Lägenhet
Vaxön, Vaxholms kommun
Mäklarhuset Vaxholm

63 m²

3 rum

4 545 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 200 000 kr-2 %

50 794 kr/m²

Mäklarhuset Vaxholm
Mäklarhuset Vaxholm

Visar 151 - 200 av 1980

Artiklar från Hemnet