Västernorrlands län

Västernorrlands län

Alla slutpriser för bostäder - Västernorrlands län

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

31 034 sålda bostäder

Sålt i juni 2025

Hälledalsvägen 67, Hälledal, Härnösands kommun
  • Såld 28 jun. 2025

Hälledalsvägen 67

Villa
Hälledal, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand

140+80 m²

6 rum

440 m²

Slutpris 650 000 kr-16 %
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Stordegersjön 201, Docksta, Kramfors kommun
  • Såld 28 jun. 2025

Stordegersjön 201

Fritidshus
Docksta, Kramfors kommun

3 rum

1 413 m²

Slutpris 795 000 kr±0 %
Höga Kusten Mäkleri AB
Mellansjö 110, Helgum, Sollefteå kommun
  • Såld 28 jun. 2025

Mellansjö 110

Villa
Helgum, Sollefteå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall

216+108 m²

8 rum

9 527 m²

Slutpris 330 000 kr+12 %
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Svensk Fastighetsförmedling Sundsvall
Öje 329, Stigsjö, Härnösands kommun
  • Såld 27 jun. 2025

Öje 329

Fritidshus
Stigsjö, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand

85 m²

4 rum

3 340 m²

Slutpris 550 000 kr-12 %
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Nässlandsvägen 77, Älandsbro, Härnösands kommun
  • Såld 27 jun. 2025

Nässlandsvägen 77

Villa
Älandsbro, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand

81+43 m²

4 rum

1 020 m²
  • Uteplats

Slutpris 470 000 kr-5 %
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Aspnäs 115, Aspnäs, Härnösands kommun
  • Såld 27 jun. 2025

Aspnäs 115

Gård/Skog
Aspnäs, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand

40 m²

2 rum

3,8 ha

Slutpris 1 200 000 kr-14 %
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Pottängsvägen 30, Pottäng, Sundsvalls kommun
  • Såld 27 jun. 2025

Pottängsvägen 30

Gård/Skog
Pottäng, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

169 m²

6 rum

13,8 ha
  • Uteplats

Slutpris 6 600 000 kr+6 %
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Bovägen 10E, Timrå, Timrå kommun
  • Såld 27 jun. 2025

Bovägen 10E

Lägenhet
Timrå, Timrå kommun
Fastighetsbyrån Sundsvall

59,5 m²

2 rum

3 222 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 580 000 kr-6 %

9 748 kr/m²

Fastighetsbyrån Sundsvall
Fastighetsbyrån Sundsvall
Tallrotsgatan 21, Haga, Sundsvalls kommun
  • Såld 27 jun. 2025

Tallrotsgatan 21

Lägenhet
Haga, Sundsvalls kommun
Fastighetsbyrån Sundsvall

59 m²

2 rum

3 535 kr/mån

Slutpris 900 000 kr-5 %

15 254 kr/m²

Fastighetsbyrån Sundsvall
Fastighetsbyrån Sundsvall
Uslandsvägen 48, Stöde, Sundsvalls kommun
  • Såld 27 jun. 2025

Uslandsvägen 48

Villa
Stöde, Sundsvalls kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

100+30 m²

3 rum

1 700 m²

Slutpris 1 275 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jun. 2025

Bågevägen 63C

Lägenhet
Bosvedjan, Sundsvalls kommun
Karström Mäklarbyrå

83 m²

3 rum

5 208 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 900 000 kr+1 %

10 843 kr/m²

Karström Mäklarbyrå
Karström Mäklarbyrå
Torsvägen 10, Granlo, Sundsvalls kommun
  • Såld 27 jun. 2025

Torsvägen 10

Radhus
Granlo, Sundsvalls kommun
LF Fastighetsförmedling Sundsvall

107+40 m²

4 rum

329 m²

Slutpris 2 750 000 kr-4 %
LF Fastighetsförmedling Sundsvall
LF Fastighetsförmedling Sundsvall
Skureå 207, Sidensjö, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 27 jun. 2025

Skureå 207

Villa
Sidensjö, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

107+79 m²

5 rum

5,3 ha
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 500 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Leding 319, Björna, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 27 jun. 2025

Leding 319

Villa
Björna, Örnsköldsviks kommun
HusmanHagberg Örnsköldsvik

172+35 m²

5 rum

3 011 m²

Slutpris 2 395 000 kr±0 %
HusmanHagberg Örnsköldsvik
HusmanHagberg Örnsköldsvik
Tunvägen 4, Domsjö, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 27 jun. 2025

Tunvägen 4

Villa
Domsjö, Örnsköldsviks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Örnsköldsvik

120+85 m²

5 rum

940 m²

Slutpris 950 000 kr-14 %
Svensk Fastighetsförmedling Örnsköldsvik
Svensk Fastighetsförmedling Örnsköldsvik
Harv 155, Harv, Sundsvalls kommun
  • Såld 27 jun. 2025

Harv 155

Villa
Harv, Sundsvalls kommun
Fastighetsbyrån Sundsvall

120+14 m²

4 rum

4 491 m²

Slutpris 1 375 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Sundsvall
Fastighetsbyrån Sundsvall
Matildasvägen 9, Frånö, Kramfors kommun
  • Såld 27 jun. 2025

Matildasvägen 9

Gård/Skog
Frånö, Kramfors kommun
Höga Kustens Fastighetsmäklare

180 m²

5 rum

4,4 ha
  • Balkong

Slutpris 795 000 kr±0 %
Höga Kustens Fastighetsmäklare
Höga Kustens Fastighetsmäklare
Gundsjönäset 141, Örnsköldsvik, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 27 jun. 2025

Gundsjönäset 141

Villa
Örnsköldsvik, Örnsköldsviks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Örnsköldsvik

82+26 m²

3 rum

1 540 m²

Slutpris 1 650 000 kr+43 %
Svensk Fastighetsförmedling Örnsköldsvik
Svensk Fastighetsförmedling Örnsköldsvik
Mandolinvägen 27, Fageråsen, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 27 jun. 2025
profilfoto på mäklare
LarsEdmark

Mandolinvägen 27

Villa
Fageråsen, Örnsköldsviks kommun
MÄKLARHUSET

103+123 m²

5 rum

1 055 m²

Slutpris 1 125 000 kr-10 %
MÄKLARHUSET
MÄKLARHUSET
Relingsvägen 43, Bonässund, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 27 jun. 2025
profilfoto på mäklare
HansEdmark

Relingsvägen 43

Villa
Bonässund, Örnsköldsviks kommun
MÄKLARHUSET

138+25 m²

5 rum

498 m²

Slutpris 1 675 000 kr-9 %
MÄKLARHUSET
MÄKLARHUSET
Åsvägen 65, Ås, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 27 jun. 2025
profilfoto på mäklare
HansEdmark

Åsvägen 65

Övrigt
Ås, Örnsköldsviks kommun
MÄKLARHUSET

557 m²

1 513 m²

Slutpris 9 500 000 kr±0 %
MÄKLARHUSET
MÄKLARHUSET
Snickaregatan 8, Hörnett, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 27 jun. 2025
profilfoto på mäklare
HansEdmark

Snickaregatan 8

Villa
Hörnett, Örnsköldsviks kommun
MÄKLARHUSET

75+60 m²

4 rum

1 532 m²

Slutpris 1 120 000 kr+14 %
MÄKLARHUSET
MÄKLARHUSET
Västby 267, Gustavsvik, Kramfors kommun
  • Såld 27 jun. 2025

Västby 267

Villa
Gustavsvik, Kramfors kommun

106+105 m²

5 rum

1 195 m²

Slutpris 375 000 kr+25 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Backe 180, Hamre, Sundsvalls kommun
  • Såld 27 jun. 2025

Backe 180

Villa
Hamre, Sundsvalls kommun
Karström Mäklarbyrå

154+47 m²

6 rum

1 880 m²

Slutpris 2 400 000 kr-2 %
Karström Mäklarbyrå
Karström Mäklarbyrå
Storgatan 52 B, Centralt - Väst på stan, Sundsvalls kommun
  • Såld 26 jun. 2025

Storgatan 52 B

Lägenhet
Centralt - Väst på stan, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

104 m²

4 rum

6 702 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 895 000 kr±0 %

27 837 kr/m²

Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Kackelabacken 6, Stenhammar, Härnösands kommun
  • Såld 26 jun. 2025

Kackelabacken 6

Radhus
Stenhammar, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand

175 m²

6 rum

475 m²

Slutpris 1 900 000 kr+3 %
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Roten 241, Roten, Härnösands kommun
  • Såld 26 jun. 2025

Roten 241

Fritidshus
Roten, Härnösands kommun
Mäklarhuset Härnösand

32+10 m²

2 rum

3 015 m²
  • Uteplats

Slutpris 150 000 kr-55 %
Mäklarhuset Härnösand
Mäklarhuset Härnösand
Kornvägen 14, Åmon, Njurunda, Sundsvalls kommun
  • Såld 26 jun. 2025

Kornvägen 14

Villa
Åmon, Njurunda, Sundsvalls kommun
Mäklarhuset Sundsvall

113+73 m²

4 rum

1 575 m²

Slutpris 1 600 000 kr-3 %
Mäklarhuset Sundsvall
Mäklarhuset Sundsvall
Folkparksgatan 5, Centralt Örnsköldsvik, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 26 jun. 2025

Folkparksgatan 5

Lägenhet
Centralt Örnsköldsvik, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

65,4 m²

3 rum

4 118 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 800 000 kr-4 %

27 523 kr/m²

Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Hamnslåtten 126, Norrfällsviken, Kramfors kommun
  • Såld 26 jun. 2025

Hamnslåtten 126

Villa
Norrfällsviken, Kramfors kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

112+47 m²

7 rum

2,5 ha

Slutpris 1 300 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jun. 2025

Färjevägen 43

Lägenhet
Alnö, Sundsvalls kommun
Notar

55,5 m²

2 rum

4 103 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 575 000 kr-3 %

10 360 kr/m²

Notar
Notar
Tullgatan 4, Lunde, Kramfors kommun
  • Såld 26 jun. 2025

Tullgatan 4

Villa
Lunde, Kramfors kommun

174+111 m²

8 rum

1 663 m²

Slutpris 850 000 kr±0 %
Höga Kusten Mäkleri AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jun. 2025

Vikingavägen 57C

Lägenhet
Granlo, Sundsvalls kommun
Karström Mäklarbyrå

83 m²

3 rum

5 948 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 525 000 kr-4 %

18 373 kr/m²

Karström Mäklarbyrå
Karström Mäklarbyrå
Skoved 501, Ullånger, Kramfors kommun
  • Såld 26 jun. 2025

Skoved 501

Fritidshus
Ullånger, Kramfors kommun

22+14 m²

1 rum

2 795 m²

Slutpris 800 000 kr+15 %
Croisette Örnsköldsvik
Vikingavägen 59A, Granlo, Sundsvalls kommun
  • Såld 26 jun. 2025

Vikingavägen 59A

Lägenhet
Granlo, Sundsvalls kommun
LF Fastighetsförmedling Sundsvall

83 m²

3 rum

6 072 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 200 000 kr±0 %

14 458 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sundsvall
LF Fastighetsförmedling Sundsvall
Skrängstabodarna 200, Skrängstabodarna, Sundsvalls kommun
  • Såld 26 jun. 2025
profilfoto på mäklare
RasmusIsraelsson

Skrängstabodarna 200

Fritidshus
Skrängstabodarna, Sundsvalls kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

82 m²

4 rum

2 173 m²

Slutpris 1 950 000 kr-2 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Vikingavägen 57D, Granlo, Sundsvalls kommun
  • Såld 26 jun. 2025

Vikingavägen 57D

Lägenhet
Granlo, Sundsvalls kommun
LF Fastighetsförmedling Sundsvall

68 m²

2 rum

5 093 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 050 000 kr-4 %

15 441 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sundsvall
LF Fastighetsförmedling Sundsvall
Norra Kyrkogatan 39, Härnösand, Härnösands kommun
  • Såld 26 jun. 2025

Norra Kyrkogatan 39

Lägenhet
Härnösand, Härnösands kommun

45,5 m²

1 rum

3 282 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 235 000 kr-6 %

5 165 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Paviljongvägen 7A, Sundsvall - Sidsjö, Sundsvalls kommun
  • Såld 26 jun. 2025
profilfoto på mäklare
JessicaLiv

Paviljongvägen 7A

Lägenhet
Sundsvall - Sidsjö, Sundsvalls kommun
Norrlandsmäklarna

72,5 m²

2,5 rum

4 540 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 635 000 kr-2 %

22 552 kr/m²

Norrlandsmäklarna
Norrlandsmäklarna
Villagatan 61c, Örnsköldsvik, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 26 jun. 2025

Villagatan 61c

Lägenhet
Örnsköldsvik, Örnsköldsviks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Örnsköldsvik

62 m²

2 rum

4 326 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 900 000 kr+20 %

14 516 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Örnsköldsvik
Svensk Fastighetsförmedling Örnsköldsvik
Lertagsvägen 10, Domsjö, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 26 jun. 2025

Lertagsvägen 10

Villa
Domsjö, Örnsköldsviks kommun
Svensk Fastighetsförmedling Örnsköldsvik

120+82 m²

6 rum

1 050 m²

Slutpris 1 250 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Örnsköldsvik
Svensk Fastighetsförmedling Örnsköldsvik
Granmodalsgatan 11F, Södermalm, Sundsvalls kommun
  • Såld 26 jun. 2025

Granmodalsgatan 11F

Lägenhet
Södermalm, Sundsvalls kommun
Karström Mäklarbyrå

50,2 m²

2 rum

3 946 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 195 000 kr±0 %

23 805 kr/m²

Karström Mäklarbyrå
Karström Mäklarbyrå
Nästvattnet 344, Nästvattnet, Kramfors kommun
  • Såld 25 jun. 2025

Nästvattnet 344

Fritidshus
Nästvattnet, Kramfors kommun

55 m²

3 rum

1 250 m²

Slutpris 850 000 kr+3 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 jun. 2025

Sjöbodvägen 138

Fritidshus
Hornön, Örnsköldsviks kommun
LF Fastighetsförmedling Örnsköldsvik

47 m²

2 rum

1 970 m²

Slutpris 2 550 000 kr-4 %
LF Fastighetsförmedling Örnsköldsvik
LF Fastighetsförmedling Örnsköldsvik
Granvägen 17, Mellansel, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 25 jun. 2025

Granvägen 17

Villa
Mellansel, Örnsköldsviks kommun

160+87 m²

6 rum

980 m²

Slutpris 510 000 kr+15 %
Croisette Örnsköldsvik
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 jun. 2025

Daggvägen 13

Villa
Sörberge, Timrå kommun
Notar

107+67 m²

6 rum

490 m²

Slutpris 895 000 kr-18 %
Notar
Notar
Drömme 401, Sidensjö, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 25 jun. 2025

Drömme 401

Villa
Sidensjö, Örnsköldsviks kommun
Fastighetsbyrån Höga Kusten

115+85 m²

5 rum

16,1 ha
  • Uteplats

Slutpris 1 990 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Fastighetsbyrån Höga Kusten
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 jun. 2025

Gilleberget 1A

Lägenhet
Skönsberg, Sundsvalls kommun
LF Fastighetsförmedling Sundsvall

118,5 m²

5 rum

5 807 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 000 000 kr-8 %

16 878 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sundsvall
LF Fastighetsförmedling Sundsvall
Högomsvägen 50, Granlo, Sundsvalls kommun
  • Såld 25 jun. 2025

Högomsvägen 50

Lägenhet
Granlo, Sundsvalls kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

56 m²

2 rum

3 716 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 960 000 kr-4 %

17 143 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 jun. 2025

Tjädervägen 9

Lägenhet
Korsta, Sundsvalls kommun
Karström Mäklarbyrå

66,5 m²

3 rum

4 940 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 550 000 kr-8 %

8 271 kr/m²

Karström Mäklarbyrå
Karström Mäklarbyrå

Visar 2301 - 2350 av 2500

Artiklar från Hemnet