Värnamo kommun

Värnamo kommun

Alla slutpriser för bostäder - Värnamo kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

2 982 sålda bostäder

Sålt i oktober 2016

Gjuterigatan 8, Malmen, Värnamo kommun
  • Såld 25 okt. 2016

Gjuterigatan 8

Lägenhet
Malmen, Värnamo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo

31 m²

1 rum

1 723 kr/mån

Slutpris 560 000 kr+90 %

18 065 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 okt. 2016

Växjövägen 13

Lägenhet
Centralt, Värnamo kommun

64 m²

2 rum

4 173 kr/mån

Slutpris 965 000 kr+43 %

15 078 kr/m²

Mäklarhuset
Birger Jarlsgatan 16, Malmen, Värnamo kommun
  • Såld 20 okt. 2016

Birger Jarlsgatan 16

Lägenhet
Malmen, Värnamo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo

44,5 m²

1,5 rum

2 514 kr/mån

Slutpris 685 000 kr+73 %

15 393 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 okt. 2016

Parkvägen 4

Villa
Bor, Värnamo kommun

120+80 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 295 000 kr±0 %
Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 okt. 2016

Hånger Sjöbo 23

Villa
Hånger, Värnamo kommun

98 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 200 000 kr+8 %
Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 okt. 2016

Nederled 2

Villa
Rydaholm, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

158 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 650 000 kr+29 %
Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 okt. 2016

Tättingvägen 34

Lägenhet
Vråen, Värnamo kommun

64 m²

2 rum

3 226 kr/mån

Slutpris 640 000 kr+11 %

10 000 kr/m²

Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 okt. 2016

Götavägen 22c

Lägenhet
Ovanför Viadukten, Värnamo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo

76 m²

3 rum

3 152 kr/mån

Slutpris 1 030 000 kr+4 %

13 553 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 okt. 2016

Tegvägen 1

Villa
Forsheda, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

138 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 600 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 okt. 2016

Lillgatan 5

Villa
Ovanför Viadukten, Värnamo kommun

102+59 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 375 000 kr+44 %
Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 okt. 2016

Västermogatan 31 b

Lägenhet
Centralt / Karlsdal, Värnamo kommun

82 m²

3 rum

4 208 kr/mån

Slutpris 1 690 000 kr+21 %

20 610 kr/m²

Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 okt. 2016

Ågårdsgatan 11

Villa
Norr, Värnamo kommun

95+95 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 335 000 kr-1 %
Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 okt. 2016

Telefonvägen 4

Villa
Lanna, Värnamo kommun

160+86 m²

7 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 875 000 kr±0 %
Hemverket AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 okt. 2016

Servitörvägen 1

Villa
Hornaryd, Värnamo kommun

149 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 450 000 kr-1 %
Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 okt. 2016

Nästa Sjövik

Villa
Vid sjön Gunnen, Värnamo kommun

178 m²

7 rum

0 kr/mån

Slutpris 4 050 000 kr+18 %
Mäklarhuset
Slättövägen 3, FORSHEDA, Värnamo kommun
  • Såld 3 okt. 2016

Slättövägen 3

Villa
FORSHEDA, Värnamo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo

300+70 m²

9 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 325 000 kr-2 %
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo

Sålt i september 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 sep. 2016

Tättingvägen 20

Lägenhet
Vråen, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

106 m²

3 rum

5 163 kr/mån

Slutpris 980 000 kr+23 %

9 245 kr/m²

Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 sep. 2016

Pilagårdsgatan 14

Villa
Centralt, Värnamo kommun

158+49 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 750 000 kr±0 %
Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 sep. 2016

Ättehögsvägen 35

Villa
Mossle, Värnamo kommun

117+117 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 210 000 kr+23 %
Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 sep. 2016

Nylundsgatan 91

Radhus
Nylund, Värnamo kommun

107 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 900 000 kr+13 %
Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 sep. 2016

Havrida Forslyckan 5

Gård/Skog
BREDARYD, Värnamo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
0 kr/mån

Slutpris 1 375 000 kr-1 %
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 sep. 2016

Apelsinvägen 15

Villa
Gröndal, Värnamo kommun

185+19 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 720 000 kr+25 %
Mäklarhuset
Storgatan 57, FORSHEDA, Värnamo kommun
  • Såld 26 sep. 2016

Storgatan 57

Villa
FORSHEDA, Värnamo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo

140+80 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 665 000 kr+12 %
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 sep. 2016

Linbastuvägen 3

Villa
Bor, Värnamo kommun

125+90 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 050 000 kr-5 %
Mäklarhuset
Tomtegatan 5, VÄRNAMO, Värnamo kommun
  • Såld 23 sep. 2016

Tomtegatan 5

Villa
VÄRNAMO, Värnamo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo

94+94 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 055 000 kr+23 %
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 sep. 2016

Hornarydsvägen 24

Villa
Hornaryd, Värnamo kommun

152 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 330 000 kr+33 %
Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 sep. 2016

Nederby Hammarberg

Gård/Skog
Värnamo, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

130+48 m²

0 kr/mån

Slutpris 3 550 000 kr+25 %
Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 sep. 2016

Ulås Solhem

Villa
Drömminge / Ulås, Värnamo kommun

100+100 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 810 000 kr+17 %
Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 sep. 2016

Bungevägen 12

Villa
Forsheda, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

155 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 375 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Tovhult Björkliden, BREDARYD, Värnamo kommun
  • Såld 19 sep. 2016

Tovhult Björkliden

Fritidshus
BREDARYD, Värnamo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo

105 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 845 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 sep. 2016

Aspelundsvägen 5b

Villa
Hånger, Värnamo kommun

84 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 725 000 kr+26 %
Mäklarhuset
Bolavägen 55, Gröndal, Värnamo kommun
  • Såld 16 sep. 2016

Bolavägen 55

Lägenhet
Gröndal, Värnamo kommun
LF Fastighetsförmedling Värnamo

74,5 m²

2 rum

3 813 kr/mån

Slutpris 975 000 kr+50 %

13 087 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Värnamo
LF Fastighetsförmedling Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 sep. 2016

Lerdala Sjögläntan

Villa
Värnamo, Värnamo kommun

205 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 5 700 000 kr-3 %
Hemverket AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 sep. 2016

Smålandsgatan 51

Villa
Öster, Värnamo kommun

105+70 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 240 000 kr+42 %
Mäklarhuset
Oskarsgatan 20, Amerika, Värnamo kommun
  • Såld 12 sep. 2016

Oskarsgatan 20

Villa
Amerika, Värnamo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo

136+114 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 020 000 kr+1 %
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 sep. 2016

Gröna Gatan 3

Villa
Centralt, Värnamo kommun

252+109 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 925 000 kr+14 %
Mäklarhuset
Stenmursvägen 23, Gröndal, Värnamo kommun
  • Såld 8 sep. 2016

Stenmursvägen 23

Villa
Gröndal, Värnamo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo

140+9 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 400 000 kr+1 %
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 sep. 2016

Plommonvägen 15

Villa
Rörstorp, Värnamo kommun

142+69 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 855 000 kr-1 %
Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 sep. 2016

Eriksgatan 1

Radhus
Amerika/Nylund, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

102+40 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 625 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 sep. 2016

Lagastigen 32

Lägenhet
Centralt, Värnamo kommun

52,5 m²

2 rum

3 269 kr/mån

Slutpris 1 040 000 kr+45 %

19 810 kr/m²

Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 sep. 2016

Växjövägen 25

Lägenhet
Centralt, Värnamo kommun

78 m²

3 rum

2 800 kr/mån

Slutpris 1 045 000 kr±0 %

13 397 kr/m²

Mäklarhuset

Sålt i augusti 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 aug. 2016

Gjuterigatan 12

Lägenhet
Malmen, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

43 m²

1 rum

2 086 kr/mån

Slutpris 660 000 kr+154 %

15 349 kr/m²

Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Parkgatan 31, Rydaholm, Värnamo kommun
  • Såld 31 aug. 2016

Parkgatan 31

Villa
Rydaholm, Värnamo kommun

130+80 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 030 000 kr+14 %
Hemverket AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 aug. 2016

Malmstensgatan 40

Villa
Amerikaområdet, Värnamo kommun

154+140 m²

7 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 175 000 kr+25 %
Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 aug. 2016

Nygatan 12

Lägenhet
Centrum, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

79,5 m²

3 rum

4 920 kr/mån

Slutpris 915 000 kr+2 %

11 509 kr/m²

Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 aug. 2016

Norrelundsvägen 17

Villa
Rydaholm, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

146+115 m²

7 rum

0 kr/mån

Slutpris 650 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 aug. 2016

Växjövägen 24

Villa
Bor, Värnamo kommun

165+75 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 735 000 kr+1 %
Mäklarhuset
Jönköpingsvägen 2B, Centrum, Värnamo kommun
  • Såld 26 aug. 2016

Jönköpingsvägen 2B

Lägenhet
Centrum, Värnamo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo

105 m²

4 rum

5 431 kr/mån

Slutpris 2 500 000 kr+25 %

23 810 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 aug. 2016

Hjälshammar Karlsborg

Villa
Vidöstern, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

114+45 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 600 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 aug. 2016

Smultronvägen 54

Lägenhet
Rörstorp, Värnamo kommun

83 m²

3 rum

4 412 kr/mån

Slutpris 710 000 kr+14 %

8 554 kr/m²

Mäklarhuset

Visar 2251 - 2300 av 2500

Artiklar från Hemnet