Värnamo kommun

Värnamo kommun

Alla slutpriser för bostäder - Värnamo kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

2 982 sålda bostäder

Sålt i april 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 apr. 2017

Ledsgårdsvägen 12

Villa
Forsheda, Värnamo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo

139+8 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 730 000 kr+16 %
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 apr. 2017

Södra Torp

Gård/Skog
Rydaholm, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

106+72 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 430 000 kr-13 %
Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 apr. 2017

Nylundsgatan 31

Villa
Nylund, Värnamo kommun

151+17 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 050 000 kr+4 %
Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 apr. 2017

Törnskatevägen 47

Villa
Nylund, Värnamo kommun

120 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 950 000 kr-1 %
Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 apr. 2017

Sjöbacka

Villa
VÄRNAMO, Värnamo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo

183+8 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 520 000 kr+18 %
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 apr. 2017

Domarringsvägen 3

Villa
VÄRNAMO, Värnamo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo

145+85 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 550 000 kr+6 %
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 apr. 2017

Moenvägen 23

Villa
Bor, Värnamo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo

118+157 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 700 000 kr+42 %
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo

Sålt i mars 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2017

Dannäs Ängslyckan

Villa
Dannäs, Värnamo kommun

125+73 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 725 000 kr-3 %
Hemverket AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2017

Humlevägen 1

Villa
Rydaholm, Värnamo kommun

115+115 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 160 000 kr+22 %
Hemverket AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 mar. 2017

Ringvägen 15

Lägenhet
Rörstorp, Värnamo kommun

37 m²

1 rum

2 449 kr/mån

Slutpris 370 000 kr-1 %

10 000 kr/m²

Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 mar. 2017

Hornarydsvägen 30

Villa
Hornaryd, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

130 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 375 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 mar. 2017

Krögarvägen 48

Radhus
VÄRNAMO, Värnamo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo

143 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 800 000 kr+1 %
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 mar. 2017

Milstensvägen 19

Lägenhet
Bor, Värnamo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo

59,2 m²

2 rum

4 112 kr/mån

Slutpris 460 000 kr+56 %

7 770 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 mar. 2017

Gjuterigatan 16

Lägenhet
Malmen, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

56,5 m²

2 rum

3 074 kr/mån

Slutpris 870 000 kr+25 %

15 398 kr/m²

Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 mar. 2017

Törnskatevägen 42

Villa
Nylund/Törnskatan, Värnamo kommun

137+23 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 210 000 kr+18 %
Mäklarhuset
Blåbärsvägen 9, Rörstorp, Värnamo kommun
  • Såld 24 mar. 2017

Blåbärsvägen 9

Lägenhet
Rörstorp, Värnamo kommun
LF Fastighetsförmedling Värnamo

92,5 m²

4 rum

5 258 kr/mån

Slutpris 810 000 kr+35 %

8 757 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Värnamo
LF Fastighetsförmedling Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 mar. 2017

Åsvägen 7

Villa
Bredaryd, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

117+20 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 975 000 kr+9 %
Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 mar. 2017

Skålgropsvägen 6

Villa
Gröndal, Värnamo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo

145+52 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 830 000 kr+22 %
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 mar. 2017

Blomstervägen 31

Villa
Rörstorp, Värnamo kommun

90+91 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 065 000 kr+40 %
Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 mar. 2017

Brännerigatan 3F

Lägenhet
Karlsdal / Centralt, Värnamo kommun

100 m²

5 rum

5 417 kr/mån

Slutpris 2 195 000 kr±0 %

21 950 kr/m²

Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 mar. 2017

Källebergsvägen 8

Villa
Forsheda, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

114+119 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 110 000 kr+27 %
Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 mar. 2017

Norrelundsvägen 11

Villa
Rydaholm, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

117+117 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 670 000 kr+17 %
Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Mossle Bonkegård 3, Mossle, Värnamo kommun
  • Såld 17 mar. 2017

Mossle Bonkegård 3

Villa
Mossle, Värnamo kommun
LF Fastighetsförmedling Värnamo

110+91 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 715 000 kr+25 %
LF Fastighetsförmedling Värnamo
LF Fastighetsförmedling Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 mar. 2017

Blåbärsvägen 17

Lägenhet
Rörstorp, Värnamo kommun

39,5 m²

1 rum

2 402 kr/mån

Slutpris 515 000 kr+30 %

13 038 kr/m²

Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 mar. 2017

Hörle Soläng

Villa
Hörle, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

130+63 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 025 000 kr+29 %
Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 mar. 2017

Folkungagatan 10

Villa
Amerikaområdet, Värnamo kommun

110+110 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 830 000 kr+9 %
Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 mar. 2017

Vallerstadsvägen 23

Villa
Kärda, Värnamo kommun

150+20 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 000 000 kr+3 %
Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 mar. 2017

Högalidsgatan 8

Lägenhet
Nya Högåkra, Värnamo kommun

79 m²

3 rum

5 833 kr/mån

Slutpris 895 000 kr±0 %

11 329 kr/m²

Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 mar. 2017

Gällaryd Skogsbyn 11

Lägenhet
Gällaryd, Värnamo kommun

64 m²

2 rum

3 545 kr/mån

Slutpris 29 000 kr-17 %

453 kr/m²

Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 mar. 2017

Stenmursvägen 14

Villa
Gröndal, Värnamo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo

141+40 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 860 000 kr+12 %
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 mar. 2017

Klostergatan 11

Villa
Trälleborg, Värnamo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo

155+155 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 680 000 kr+36 %
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo

Sålt i februari 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 feb. 2017

Vråenvägen 17

Lägenhet
Vråen, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

82,5 m²

3 rum

5 539 kr/mån

Slutpris 750 000 kr+20 %

9 091 kr/m²

Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 feb. 2017

Ädelstensvägen 14

Villa
Gröndal, Värnamo kommun

128+10 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 000 000 kr+40 %
Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 feb. 2017

Gamla Movägen 5

Villa
Centrum, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

107+85 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 410 000 kr+15 %
Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 feb. 2017

Ringvägen 32

Lägenhet
Rörstorp, Värnamo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo

75 m²

3 rum

4 468 kr/mån

Slutpris 990 000 kr+11 %

13 200 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 feb. 2017

Lagastigen 30

Lägenhet
Centralt/Värnamo, Värnamo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo

72,5 m²

3 rum

3 895 kr/mån

Slutpris 1 115 000 kr+35 %

15 379 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 feb. 2017

Västra vägen 3

Villa
Horda, Värnamo kommun

125+65 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 200 000 kr±0 %
Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 feb. 2017

Fornminnesvägen 25

Villa
Mossle, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

124+124 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 275 000 kr+44 %
Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 feb. 2017

Rydhemsvägen 4 a

Lägenhet
Hånger, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

72,5 m²

3 rum

4 224 kr/mån

Slutpris 150 000 kr±0 %

2 069 kr/m²

Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 feb. 2017

Gjuterigatan 22

Lägenhet
Malmen, Värnamo kommun

90,5 m²

4 rum

4 584 kr/mån

Slutpris 1 305 000 kr+34 %

14 420 kr/m²

Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 feb. 2017

Jonglörvägen 31

Villa
Jonglören, Värnamo kommun

143 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 340 000 kr+18 %
Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 feb. 2017

Rydgatan 24B

Lägenhet
Värnamo, Värnamo kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo

94 m²

3 rum

6 850 kr/mån

Slutpris 1 075 000 kr±0 %

11 436 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Svensk Fastighetsförmedling Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 feb. 2017

Mustagatan 12

Lägenhet
Karlsdal, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

43 m²

1 rum

3 453 kr/mån

Slutpris 780 000 kr+61 %

18 140 kr/m²

Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 feb. 2017

Pepparmyntavägen 28

Lägenhet
Gröndal, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

83,5 m²

2 rum

4 082 kr/mån

Slutpris 1 000 000 kr+44 %

11 976 kr/m²

Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 feb. 2017

Blåbärsvägen 27

Lägenhet
Rörstorp, Värnamo kommun

58,5 m²

2 rum

3 339 kr/mån

Slutpris 700 000 kr+75 %

11 966 kr/m²

Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 feb. 2017

Rektorsgatan 11

Villa
Folkhögskoleområdet, Värnamo kommun

155+121 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 950 000 kr+24 %
Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 feb. 2017

Hökvägen 6

Villa
Forsheda, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

83+83 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 830 000 kr+4 %
Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 feb. 2017

Lagastigen 32

Lägenhet
Centralt, Värnamo kommun

72,5 m²

3 rum

3 877 kr/mån

Slutpris 1 200 000 kr+30 %

16 552 kr/m²

Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 feb. 2017

Lagastigen 32

Lägenhet
Centralt, Värnamo kommun

39 m²

1 rum

2 757 kr/mån

Slutpris 740 000 kr+35 %

18 974 kr/m²

Mäklarhuset
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 feb. 2017

Enehagsvägen 8

Lägenhet
Centrum, Värnamo kommun

71,5 m²

2 rum

4 857 kr/mån

Slutpris 1 475 000 kr+51 %

20 629 kr/m²

Mäklarhuset

Visar 2151 - 2200 av 2500

Artiklar från Hemnet