Värnamo, Värnamo kommun

Värnamo

Alla slutpriser för bostäder - Värnamo, Värnamo kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

2 012 sålda bostäder

Sålt i juli 2025

Smultronvägen 88, Rörstorp, Värnamo kommun
  • Såld 11 jul. 2025
profilfoto på mäklare
AndersEnglund

Smultronvägen 88

Villa
Rörstorp, Värnamo kommun
Mäklarteamet

104+104 m²

5 rum

958 m²

Slutpris 2 250 000 kr-9 %
Mäklarteamet
Mäklarteamet
Östermalmsgatan 12, Apladalen/Gamla Öster, Värnamo kommun
  • Såld 11 jul. 2025

Östermalmsgatan 12

Villa
Apladalen/Gamla Öster, Värnamo kommun
Mäkla Hus Fastighetsmäklare Sverige AB

113 m²

4 rum

274 m²

Slutpris 2 300 000 kr-11 %
Mäkla Hus Fastighetsmäklare Sverige AB
Mäkla Hus Fastighetsmäklare Sverige AB
Smultronvägen 48, Rörstorp, Värnamo kommun
  • Såld 9 jul. 2025

Smultronvägen 48

Lägenhet
Rörstorp, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

102 m²

4 rum

5 905 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 300 000 kr-7 %

12 745 kr/m²

Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Växjövägen 9, Centralt, Värnamo kommun
  • Såld 4 jul. 2025
profilfoto på mäklare
AndersEnglund

Växjövägen 9

Lägenhet
Centralt, Värnamo kommun
Mäklarteamet

95 m²

4 rum

7 207 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 400 000 kr-6 %

14 737 kr/m²

Mäklarteamet
Mäklarteamet
Finngatan 10, Centrum, Värnamo kommun
  • Såld 3 jul. 2025

Finngatan 10

Lägenhet
Centrum, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

79,5 m²

3 rum

5 776 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 550 000 kr

19 497 kr/m²

Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Åkermyntavägen 121, Gröndal, Värnamo kommun
  • Såld 2 jul. 2025

Åkermyntavägen 121

Lägenhet
Gröndal, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

129 m²

5 rum

7 857 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 525 000 kr-9 %

11 822 kr/m²

Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Åkermyntavägen 135, Gröndal, Värnamo kommun
  • Såld 1 jul. 2025

Åkermyntavägen 135

Lägenhet
Gröndal, Värnamo kommun
HusmanHagberg Värnamo

98,5 m²

4 rum

6 467 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 200 000 kr±0 %

22 335 kr/m²

HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Blomstervägen 50, Rörstorp, Värnamo kommun
  • Såld 1 jul. 2025
profilfoto på mäklare
AndersEnglund

Blomstervägen 50

Villa
Rörstorp, Värnamo kommun
Mäklarteamet

139+94 m²

5 rum

1 044 m²

Slutpris 2 800 000 kr+5 %
Mäklarteamet
Mäklarteamet
Bolavägen 9, Gröndal, Värnamo kommun
  • Såld 1 jul. 2025
profilfoto på mäklare
AndersEnglund

Bolavägen 9

Lägenhet
Gröndal, Värnamo kommun
Mäklarteamet

74,5 m²

2 rum

4 533 kr/mån

Slutpris 1 525 000 kr+3 %

20 470 kr/m²

Mäklarteamet
Mäklarteamet

Sålt i juni 2025

Ouchterlonygatan 3, Centralt, Värnamo kommun
  • Såld 30 jun. 2025
profilfoto på mäklare
AndersEnglund

Ouchterlonygatan 3

Lägenhet
Centralt, Värnamo kommun
Mäklarteamet

83,5 m²

3 rum

4 745 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 595 000 kr±0 %

19 102 kr/m²

Mäklarteamet
Mäklarteamet
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jun. 2025

Tränsvägen 3

Villa
Norråsen, Värnamo kommun
LF Fastighetsförmedling Vaggeryd

111+89 m²

4 rum

600 m²

Slutpris 1 825 000 kr-9 %
LF Fastighetsförmedling Vaggeryd
LF Fastighetsförmedling Vaggeryd
Rörstorpsgatan 1B-D, Centralt/Öster, Värnamo kommun
  • Såld 26 jun. 2025
profilfoto på mäklare
AntonAndersson

Rörstorpsgatan 1B-D

Övrigt
Centralt/Öster, Värnamo kommun
Mäklarteamet
909 m²

Slutpris 3 025 000 kr+26 %
Mäklarteamet
Mäklarteamet
Svartkråkevägen 14, Vråen, Värnamo kommun
  • Såld 26 jun. 2025
profilfoto på mäklare
AndersEnglund

Svartkråkevägen 14

Villa
Vråen, Värnamo kommun
Mäklarteamet

153 m²

6 rum

422 m²

Slutpris 3 350 000 kr+2 %
Mäklarteamet
Mäklarteamet
Ugglegatan 11, Nylund, Värnamo kommun
  • Såld 24 jun. 2025
profilfoto på mäklare
AntonAndersson

Ugglegatan 11

Villa
Nylund, Värnamo kommun
Mäklarteamet

137+17 m²

4 rum

839 m²

Slutpris 2 250 000 kr-10 %
Mäklarteamet
Mäklarteamet
Smultronvägen 14, Rörstorp, Värnamo kommun
  • Såld 23 jun. 2025

Smultronvägen 14

Lägenhet
Rörstorp, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

37 m²

1 rum

2 735 kr/mån

Slutpris 530 000 kr-12 %

14 324 kr/m²

Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Smultronvägen 38, Rörstorp, Värnamo kommun
  • Såld 19 jun. 2025

Smultronvägen 38

Lägenhet
Rörstorp, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

83 m²

3 rum

4 775 kr/mån

Slutpris 980 000 kr-7 %

11 807 kr/m²

Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Idavallsgatan 16, Karlsdal/mossle, Värnamo kommun
  • Såld 18 jun. 2025

Idavallsgatan 16

Villa
Karlsdal/mossle, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

120+83 m²

5 rum

852 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 000 000 kr-9 %
Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Klarbärsvägen 8, Rörstorp, Värnamo kommun
  • Såld 17 jun. 2025
profilfoto på mäklare
AndersEnglund

Klarbärsvägen 8

Lägenhet
Rörstorp, Värnamo kommun
Mäklarteamet

83 m²

3 rum

4 803 kr/mån

Slutpris 865 000 kr-1 %

10 422 kr/m²

Mäklarteamet
Mäklarteamet
Kumminvägen 22, Gröndal, Värnamo kommun
  • Såld 16 jun. 2025
profilfoto på mäklare
AndersEnglund

Kumminvägen 22

Villa
Gröndal, Värnamo kommun
Mäklarteamet

154+42 m²

6 rum

1 297 m²

Slutpris 4 225 000 kr+8 %
Mäklarteamet
Mäklarteamet
Släntvägen 4, Norråsen, Värnamo kommun
  • Såld 15 jun. 2025
profilfoto på mäklare
AndersEnglund

Släntvägen 4

Villa
Norråsen, Värnamo kommun
Mäklarteamet

116+54 m²

5 rum

704 m²

Slutpris 3 300 000 kr+3 %
Mäklarteamet
Mäklarteamet
Nyponvägen 20, Rörstorp, Värnamo kommun
  • Såld 13 jun. 2025

Nyponvägen 20

Radhus
Rörstorp, Värnamo kommun
HusmanHagberg Värnamo

95+74 m²

4 rum

246 m²

Slutpris 2 250 000 kr±0 %
HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Trollgatan 1, Trälleborgsområdet, Värnamo kommun
  • Såld 13 jun. 2025

Trollgatan 1

Villa
Trälleborgsområdet, Värnamo kommun
Mäkla Hus Fastighetsmäklare Sverige AB

87+13 m²

3 rum

697 m²

Slutpris 2 050 000 kr-7 %
Mäkla Hus Fastighetsmäklare Sverige AB
Mäkla Hus Fastighetsmäklare Sverige AB
Körsbärsvägen 8, Rörstorp, Värnamo kommun
  • Såld 13 jun. 2025
profilfoto på mäklare
AndersEnglund

Körsbärsvägen 8

Villa
Rörstorp, Värnamo kommun
Mäklarteamet

128+15 m²

4 rum

769 m²

Slutpris 2 375 000 kr-4 %
Mäklarteamet
Mäklarteamet
Götavägen 22B, Mossle, Värnamo kommun
  • Såld 10 jun. 2025
profilfoto på mäklare
AntonAndersson

Götavägen 22B

Lägenhet
Mossle, Värnamo kommun
Mäklarteamet

60 m²

2 rum

3 123 kr/mån

Slutpris 1 525 000 kr-4 %

25 417 kr/m²

Mäklarteamet
Mäklarteamet
Storgatan 89, Centrum, Värnamo kommun
  • Såld 10 jun. 2025

Storgatan 89

Radhus
Centrum, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

109 m²

4 rum

142 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 000 000 kr-13 %
Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Engelbrektsgatan 35, Släggan/Vråen, Värnamo kommun
  • Såld 4 jun. 2025
profilfoto på mäklare
AndersEnglund

Engelbrektsgatan 35

Lägenhet
Släggan/Vråen, Värnamo kommun
Mäklarteamet

80 m²

3 rum

5 190 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 160 000 kr+6 %

14 500 kr/m²

Mäklarteamet
Mäklarteamet
Enehagsvägen 8, Centralt, Värnamo kommun
  • Såld 4 jun. 2025
profilfoto på mäklare
AndersEnglund

Enehagsvägen 8

Lägenhet
Centralt, Värnamo kommun
Mäklarteamet

71,5 m²

2 rum

5 842 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 975 000 kr±0 %

27 622 kr/m²

Mäklarteamet
Mäklarteamet
Växjövägen 9, Centralt/Gästis, Värnamo kommun
  • Såld 3 jun. 2025
profilfoto på mäklare
AndersEnglund

Växjövägen 9

Lägenhet
Centralt/Gästis, Värnamo kommun
Mäklarteamet

64 m²

2 rum

4 820 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 295 000 kr±0 %

20 234 kr/m²

Mäklarteamet
Mäklarteamet
Domarringsvägen 2, Mosslelund, Värnamo kommun
  • Såld 3 jun. 2025
profilfoto på mäklare
AndersEnglund

Domarringsvägen 2

Villa
Mosslelund, Värnamo kommun
Mäklarteamet

162+22 m²

5 rum

750 m²

Slutpris 2 850 000 kr-4 %
Mäklarteamet
Mäklarteamet

Sålt i maj 2025

Blåbärsvägen 5, Rörstorp, Värnamo kommun
  • Såld 30 maj. 2025

Blåbärsvägen 5

Lägenhet
Rörstorp, Värnamo kommun
HusmanHagberg Värnamo

77 m²

3 rum

4 638 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 760 000 kr-11 %

9 870 kr/m²

HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Växjövägen 27, Värnamo, Värnamo kommun
  • Såld 28 maj. 2025

Växjövägen 27

Lägenhet
Värnamo, Värnamo kommun
HusmanHagberg Värnamo

78 m²

3 rum

4 300 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 500 000 kr-6 %

19 231 kr/m²

HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Bragegatan 16, Mossle, Värnamo kommun
  • Såld 28 maj. 2025

Bragegatan 16

Villa
Mossle, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

154+35 m²

6 rum

824 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 300 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Smålandsgatan 27, Centralt/Öster, Värnamo kommun
  • Såld 28 maj. 2025
profilfoto på mäklare
AndersEnglund

Smålandsgatan 27

Villa
Centralt/Öster, Värnamo kommun
Mäklarteamet

186+74 m²

8 rum

838 m²

Slutpris 4 600 000 kr-6 %
Mäklarteamet
Mäklarteamet
Enehagsvägen 8, Centralt, Värnamo kommun
  • Såld 26 maj. 2025
profilfoto på mäklare
AndersEnglund

Enehagsvägen 8

Lägenhet
Centralt, Värnamo kommun
Mäklarteamet

72,4 m²

2 rum

5 924 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 975 000 kr±0 %

27 279 kr/m²

Mäklarteamet
Mäklarteamet
Torp Ängsbacka 1, Torp, Värnamo kommun
  • Såld 21 maj. 2025
profilfoto på mäklare
AndersEnglund

Torp Ängsbacka 1

Villa
Torp, Värnamo kommun
Mäklarteamet

95+95 m²

4 rum

1 098 m²

Slutpris 1 470 000 kr+23 %
Mäklarteamet
Mäklarteamet
Thure Sällbergsgatan 19B, Öster, Värnamo kommun
  • Såld 15 maj. 2025

Thure Sällbergsgatan 19B

Villa
Öster, Värnamo kommun
HusmanHagberg Värnamo

160+85 m²

7 rum

691 m²

Slutpris 4 400 000 kr-11 %
HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Mosslelundsgränd 6, Mossle, Värnamo kommun
  • Såld 14 maj. 2025

Mosslelundsgränd 6

Villa
Mossle, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

102+59 m²

4 rum

301 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 875 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2025

Rydgatan 24

Lägenhet
Värnamo, Värnamo kommun
HusmanHagberg Värnamo

62 m²

2 rum

4 902 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 200 000 kr-4 %

19 355 kr/m²

HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Engelbrektsgatan 1, Värnamo, Värnamo kommun
  • Såld 9 maj. 2025

Engelbrektsgatan 1

Lägenhet
Värnamo, Värnamo kommun
HusmanHagberg Värnamo

80 m²

3 rum

5 051 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 295 000 kr±0 %

16 188 kr/m²

HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 maj. 2025

Engelbrektsgatan 17

Lägenhet
Rörstorp, Värnamo kommun
HusmanHagberg Värnamo

43,5 m²

1 rum

2 915 kr/mån

Slutpris 590 000 kr-26 %

13 563 kr/m²

HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Finngatan 8 B, Centralt, Värnamo kommun
  • Såld 9 maj. 2025
profilfoto på mäklare
AndersEnglund

Finngatan 8 B

Lägenhet
Centralt, Värnamo kommun
Mäklarteamet

79,5 m²

3 rum

5 536 kr/mån

Slutpris 1 400 000 kr-6 %

17 610 kr/m²

Mäklarteamet
Mäklarteamet
Sälggatan 12, Söderåsen, Värnamo kommun
  • Såld 9 maj. 2025
profilfoto på mäklare
AndersEnglund

Sälggatan 12

Villa
Söderåsen, Värnamo kommun
Mäklarteamet

112 m²

4 rum

734 m²

Slutpris 2 875 000 kr-3 %
Mäklarteamet
Mäklarteamet
Ljusseveka 15, Ljusseveka, Värnamo kommun
  • Såld 7 maj. 2025
profilfoto på mäklare
BoCollryd

Ljusseveka 15

Villa
Ljusseveka, Värnamo kommun
Mäklarteamet

202+123 m²

7 rum

1 252 m²

Slutpris 2 850 000 kr-4 %
Mäklarteamet
Mäklarteamet

Sålt i april 2025

Skålgropsvägen 7, Gröndal, Värnamo kommun
  • Såld 29 apr. 2025

Skålgropsvägen 7

Villa
Gröndal, Värnamo kommun
Mäkla Hus Fastighetsmäklare Sverige AB

128 m²

4 rum

755 m²

Slutpris 3 000 000 kr-6 %
Mäkla Hus Fastighetsmäklare Sverige AB
Mäkla Hus Fastighetsmäklare Sverige AB
Mosslelundsgränd 73, Mossle, Värnamo kommun
  • Såld 24 apr. 2025
profilfoto på mäklare
AndersEnglund

Mosslelundsgränd 73

Radhus
Mossle, Värnamo kommun
Mäklarteamet

102+59 m²

4 rum

408 m²

Slutpris 3 020 000 kr+5 %
Mäklarteamet
Mäklarteamet
Kuskvägen 23, Norråsen, Värnamo kommun
  • Såld 23 apr. 2025

Kuskvägen 23

Villa
Norråsen, Värnamo kommun
HusmanHagberg Värnamo

147 m²

7 rum

726 m²

Slutpris 3 200 000 kr-6 %
HusmanHagberg Värnamo
HusmanHagberg Värnamo
Götavägen 32, Ovanför Viadukten, Värnamo kommun
  • Såld 17 apr. 2025

Götavägen 32

Lägenhet
Ovanför Viadukten, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

60 m²

2 rum

3 217 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 985 000 kr±0 %

16 417 kr/m²

Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Citronvägen 69, Gröndal, Värnamo kommun
  • Såld 17 apr. 2025

Citronvägen 69

Villa
Gröndal, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

173+57 m²

6 rum

980 m²
  • Balkong

Slutpris 4 695 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Åkermyntavägen 69, Gröndal, Värnamo kommun
  • Såld 17 apr. 2025
profilfoto på mäklare
AndersEnglund

Åkermyntavägen 69

Radhus
Gröndal, Värnamo kommun
Mäklarteamet

98,5 m²

4 rum

6 468 kr/mån

Slutpris 2 405 000 kr+22 %

24 416 kr/m²

Mäklarteamet
Mäklarteamet
Gjuterigatan 4, Malmen, Värnamo kommun
  • Såld 16 apr. 2025

Gjuterigatan 4

Lägenhet
Malmen, Värnamo kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

74,5 m²

3 rum

4 783 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 250 000 kr-3 %

16 779 kr/m²

Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo

Visar 151 - 200 av 2012

Artiklar från Hemnet