Värmlands län

Värmlands län

Alla slutpriser för bostäder - Värmlands län

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

37 641 sålda bostäder

Sålt i maj 2025

Tingshusgatan 20 B, Torsby, Torsby kommun
  • Såld 30 maj. 2025

Tingshusgatan 20 B

Lägenhet
Torsby, Torsby kommun
Fastighetsbyrån Torsby

33 m²

1 rum

2 187 kr/mån

Slutpris 500 000 kr+5 %

15 152 kr/m²

Fastighetsbyrån Torsby
Fastighetsbyrån Torsby
Backa Knölen , Hagfors, Hagfors kommun
  • Såld 30 maj. 2025
profilfoto på mäklare
MaxCarlsson

Backa Knölen

Villa
Hagfors, Hagfors kommun
Fastighetsbyrån Hagfors

148+55 m²

6 rum

6,2 ha
  • Uteplats

Slutpris 2 100 000 kr+20 %
Fastighetsbyrån Hagfors
Fastighetsbyrån Hagfors
Annebergsslingan 25, Anneberg/Färjestad, Karlstads kommun
  • Såld 30 maj. 2025

Annebergsslingan 25

Lägenhet
Anneberg/Färjestad, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

76,8 m²

3 rum

4 670 kr/mån

Slutpris 2 550 000 kr+42 %

33 203 kr/m²

SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Kortlanda Skoghall 1, Charlottenberg, Eda kommun
  • Såld 30 maj. 2025

Kortlanda Skoghall 1

Villa
Charlottenberg, Eda kommun
Fastighetsbyrån Arvika

90+15 m²

4 rum

2 949 m²

Slutpris 1 050 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Ärtetan Elsegården 1, Kil, Kils kommun
  • Såld 29 maj. 2025

Ärtetan Elsegården 1

Fritidshus
Kil, Kils kommun

46 m²

2 rum

2 218 m²

Slutpris 900 000 kr+7 %
Mäklarhuset Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 maj. 2025

Varvsgatan 3

Villa
Centrum, Kristinehamns kommun
Bjurfors Karlstad

178+134 m²

6 rum

1 099 m²

Slutpris 2 300 000 kr-18 %
Bjurfors Karlstad
Bjurfors Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 maj. 2025

Västra Vadje 3

Villa
Fensbol, Torsby kommun
Fastighetsbyrån Torsby

119+10 m²

4 rum

5 510 m²

Slutpris 1 030 000 kr+37 %
Fastighetsbyrån Torsby
Fastighetsbyrån Torsby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 maj. 2025

Johan Richters gata 17

Lägenhet
Jakobsberg, Karlstads kommun
Bjurfors Karlstad

83 m²

3 rum

6 720 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 450 000 kr-24 %

29 518 kr/m²

Bjurfors Karlstad
Bjurfors Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 maj. 2025

Ullebergsvägen 10

Lägenhet
Ulleberg, Karlstads kommun
Bjurfors Karlstad

150 m²

3 rum

11 487 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 050 000 kr-2 %

20 333 kr/m²

Bjurfors Karlstad
Bjurfors Karlstad
Dallidsvägen 22, Dalliden, Kils kommun
  • Såld 29 maj. 2025

Dallidsvägen 22

Villa
Dalliden, Kils kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

143 m²

5 rum

986 m²

Slutpris 2 195 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Gyllenflyktsvägen 15, Gunnarskär, Hammarö kommun
  • Såld 29 maj. 2025

Gyllenflyktsvägen 15

Villa
Gunnarskär, Hammarö kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

103+14 m²

5 rum

856 m²

Slutpris 2 900 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Höökesvägen 4, Ekshärad, Hagfors kommun
  • Såld 28 maj. 2025

Höökesvägen 4

Villa
Ekshärad, Hagfors kommun
Mäklarhuset Hagfors

153+84 m²

4 rum

1 086 m²

Slutpris 725 000 kr±0 %
Mäklarhuset Hagfors
Mäklarhuset Hagfors
Lillstugevägen 3B, Sättra, Hagfors kommun
  • Såld 28 maj. 2025

Lillstugevägen 3B

Radhus
Sättra, Hagfors kommun
Mäklarhuset Hagfors

83+48 m²

275 m²

Slutpris 455 000 kr+14 %
Mäklarhuset Hagfors
Mäklarhuset Hagfors
Grava-Rud 519, Karlstad, Karlstads kommun
  • Såld 28 maj. 2025

Grava-Rud 519

Villa
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

85+36 m²

3 rum

1 325 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 900 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 maj. 2025

Tullportsgatan 3A

Lägenhet
Kristinehamn, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn

64 m²

2 rum

4 728 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 660 000 kr+2 %

10 313 kr/m²

Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Jakobsgatan 15B, Arvika Centrum, Arvika kommun
  • Såld 28 maj. 2025
profilfoto på mäklare
JuliaNordin

Jakobsgatan 15B

Lägenhet
Arvika Centrum, Arvika kommun
Agentur Fastighetsförmedling

74 m²

3 rum

4 780 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 820 000 kr-3 %

11 081 kr/m²

Agentur Fastighetsförmedling
Agentur Fastighetsförmedling
Österängarna 337, Österängarna, Karlstads kommun
  • Såld 28 maj. 2025

Österängarna 337

Villa
Österängarna, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

80 m²

2 rum

1 671 m²

Slutpris 1 450 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 maj. 2025

Hillringsberg Forsbostället 1

Villa
Hillringsberg, Arvika kommun
Listed

99+7 m²

3 rum

2 050 m²
  • Uteplats

Slutpris 750 000 kr-14 %
Listed
Listed
Näbbgatan 12, Orrholmen, Karlstads kommun
  • Såld 28 maj. 2025

Näbbgatan 12

Lägenhet
Orrholmen, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

73,5 m²

3 rum

5 897 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 675 000 kr-8 %

36 395 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Bruntes backe 7, Mjölnartorpet, Karlstads kommun
  • Såld 28 maj. 2025

Bruntes backe 7

Villa
Mjölnartorpet, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

136 m²

4 rum

823 m²

Slutpris 2 650 000 kr-5 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Älgstigen 3, Djurgården, Kristinehamns kommun
  • Såld 28 maj. 2025

Älgstigen 3

Villa
Djurgården, Kristinehamns kommun
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn

103+99 m²

4 rum

645 m²

Slutpris 1 300 000 kr-13 %
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn
LF Fastighetsförmedling Kristinehamn
Kälkerud 62, Torsby, Torsby kommun
  • Såld 28 maj. 2025

Kälkerud 62

Villa
Torsby, Torsby kommun
Svensk Fastighetsförmedling Torsby

88+10 m²

3 rum

3 345 m²

Slutpris 925 000 kr+55 %
Svensk Fastighetsförmedling Torsby
Svensk Fastighetsförmedling Torsby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 maj. 2025

Arvika Gunnarskogs-Ingersbyn 1:48

Gård/Skog
Gunnarskog, Arvika kommun
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
96,3 ha

Slutpris 4 350 000 kr+24 %
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
Svensk Fastighetsförmedling Arvika
Gunnarskärsvägen 53, Götetorp, Hammarö kommun
  • Såld 28 maj. 2025

Gunnarskärsvägen 53

Villa
Götetorp, Hammarö kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

154 m²

6 rum

728 m²

Slutpris 3 250 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 maj. 2025

Bonderudsvägen 86

Villa
Kristinehamn, Kristinehamns kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

130+22 m²

5 rum

3 969 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 800 000 kr-6 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Nolgårdsvägen 33, Nolgård, Hammarö kommun
  • Såld 28 maj. 2025

Nolgårdsvägen 33

Villa
Nolgård, Hammarö kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

166 m²

7 rum

1 412 m²

Slutpris 4 700 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 maj. 2025

Östanås 66

Villa
Sunne, Sunne kommun
Fastighetsbyrån Sunne

60 m²

2 rum

1 120 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 525 000 kr-12 %
Fastighetsbyrån Sunne
Fastighetsbyrån Sunne
Magasinsvägen 27, Djurgården, Kristinehamns kommun
  • Såld 27 maj. 2025

Magasinsvägen 27

Villa
Djurgården, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn

112 m²

4 rum

966 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 125 000 kr-13 %
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Gunnerud Kullen , Ekshärad, Hagfors kommun
  • Såld 27 maj. 2025
profilfoto på mäklare
JulieHenriksson

Gunnerud Kullen

Gård/Skog
Ekshärad, Hagfors kommun
Fastighetsbyrån Hagfors

105+12 m²

4 rum

2,6 ha
  • Uteplats

Slutpris 2 700 000 kr+6 %
Fastighetsbyrån Hagfors
Fastighetsbyrån Hagfors
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 maj. 2025

Stationsvägen 21

Villa
Högboda, Kils kommun
HusmanHagberg Karlstad

125+28 m²

5 rum

2 306 m²

Slutpris 2 550 000 kr-5 %
HusmanHagberg Karlstad
HusmanHagberg Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 maj. 2025

Håvilsrud Tullen 2

Villa
Charlottenberg, Eda kommun
Listed

77+77 m²

3 rum

1 200 m²
  • Uteplats

Slutpris 405 000 kr-32 %
Listed
Listed
Tomt Busterud 1:28, Alster, Karlstads kommun
  • Såld 27 maj. 2025

Tomt Busterud 1:28

Tomt
Alster, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

1 800 m²

Slutpris 860 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Stinsgatan 6, Viken, Karlstads kommun
  • Såld 27 maj. 2025

Stinsgatan 6

Lägenhet
Viken, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

53 m²

2 rum

3 196 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 660 000 kr+1 %

31 321 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 maj. 2025

Lillgårdsvägen 2

Villa
Edsvalla, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

106+51 m²

4 rum

1 307 m²

Slutpris 680 000 kr-14 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 maj. 2025

Bryggaregatan 4

Lägenhet
Klara, Karlstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

47 m²

1 rum

3 001 kr/mån

Slutpris 1 650 000 kr-3 %

35 106 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 maj. 2025

Nedre vägen 3

Fritidshus
Kil, Kils kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

66 m²

4 rum

700 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 050 000 kr-5 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 maj. 2025

Sunnemovägen 14B

Villa
Munkfors, Munkfors kommun
Fastighetsbyrån Sunne

90+63 m²

4 rum

1 737 m²
  • Uteplats

Slutpris 515 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Sunne
Fastighetsbyrån Sunne
Ljungstigen 2B, Edsviken, Hammarö kommun
  • Såld 27 maj. 2025

Ljungstigen 2B

Villa
Edsviken, Hammarö kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

99+30 m²

5 rum

915 m²

Slutpris 2 800 000 kr+8 %
Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 maj. 2025

Lärkstigen 1

Radhus
Vålberg, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

76+30 m²

4 rum

249 m²

Slutpris 272 000 kr+39 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 maj. 2025

Höglundavägen 13

Villa
Höglunda/Åsen, Filipstads kommun
Bocentrum

107+53 m²

3 rum

1 893 m²

Slutpris 450 000 kr-10 %
Bocentrum
Bocentrum
Rågvägen 13, Sund, Hagfors kommun
  • Såld 26 maj. 2025
profilfoto på mäklare
JulieHenriksson

Rågvägen 13

Villa
Sund, Hagfors kommun
Fastighetsbyrån Hagfors

91+33 m²

4 rum

1 228 m²
  • Uteplats

Slutpris 675 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Hagfors
Fastighetsbyrån Hagfors
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 maj. 2025

Finngårdarna 230

Fritidshus
Långban, Filipstads kommun
Fastighetsbyrån Filipstad

175+5 m²

6 rum

1,6 ha
  • Uteplats

Slutpris 1 600 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Filipstad
Fastighetsbyrån Filipstad
Mörmovägen 16A , Skoghall, Hammarö kommun
  • Såld 26 maj. 2025

Mörmovägen 16A

Lägenhet
Skoghall, Hammarö kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

52,4 m²

2 rum

4 104 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 667 500 kr-4 %

12 739 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Hagagatan 10 A, Haga, Arvika kommun
  • Såld 26 maj. 2025

Hagagatan 10 A

Lägenhet
Haga, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

41,7 m²

1,5 rum

3 493 kr/mån

Slutpris 425 000 kr±0 %

10 192 kr/m²

Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Gruvgången 45, Gruvlyckan, Karlstads kommun
  • Såld 26 maj. 2025

Gruvgången 45

Lägenhet
Gruvlyckan, Karlstads kommun
Bjurfors Karlstad

74 m²

3 rum

3 845 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 850 000 kr-5 %

11 486 kr/m²

Bjurfors Karlstad
Bjurfors Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 maj. 2025

Repslagaregatan 20A

Lägenhet
Arvika, Arvika kommun
Listed

83 m²

3 rum

5 755 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 750 000 kr±0 %

9 036 kr/m²

Listed
Listed
Vändgatan 9A, Skoghall, Hammarö kommun
  • Såld 26 maj. 2025

Vändgatan 9A

Lägenhet
Skoghall, Hammarö kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

41,5 m²

1 rum

2 975 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 460 000 kr-3 %

11 084 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Ölmegatan 3B, Kvarnberget, Karlstads kommun
  • Såld 26 maj. 2025

Ölmegatan 3B

Lägenhet
Kvarnberget, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

33,5 m²

1,5 rum

2 464 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 050 000 kr-4 %

31 343 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Branäsgatan 3, Lorensberg, Karlstads kommun
  • Såld 26 maj. 2025

Branäsgatan 3

Villa
Lorensberg, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

101+101 m²

4 rum

929 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 100 000 kr+19 %
Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Borggatan 23A, Centrala Arvika, Arvika kommun
  • Såld 26 maj. 2025
profilfoto på mäklare
VanessaWingstrand

Borggatan 23A

Lägenhet
Centrala Arvika, Arvika kommun
Agentur Fastighetsförmedling

59,7 m²

2 rum

4 221 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 760 000 kr-11 %

12 730 kr/m²

Agentur Fastighetsförmedling
Agentur Fastighetsförmedling

Visar 2401 - 2450 av 2500

Artiklar från Hemnet