Värmlands län

Värmlands län

Alla slutpriser för bostäder - Värmlands län

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

37 637 sålda bostäder

Sålt i april 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Ulvsbygatan 9A

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

66 m²

2 rum

Slutpris 1 480 000 kr

22 424 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Norra Infarten 94E

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

102 m²

3 rum

7 785 kr/mån

Slutpris 2 550 000 kr±0 %

25 000 kr/m²

SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Karmgatan 93

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

75,5 m²

3 rum

Slutpris 825 000 kr

10 927 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Lisslerud 1:2

Fritidshus
Kristinehamn, Kristinehamns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn

75 m²

3 rum

9 873 m²

Slutpris 825 000 kr-17 %
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2026

Vasagatan 19 B

Lägenhet
Filipstad, Filipstads kommun
Fastighetsbyrån Filipstad

79 m²

3 rum

Slutpris 121 000 kr

1 532 kr/m²

Fastighetsbyrån Filipstad
Fastighetsbyrån Filipstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Soldatvägen 34

Villa
Karlstad, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

190+55 m²

8 rum

781 m²

Slutpris 4 900 000 kr
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Tallvägen 6, Skoghall, Hammarö kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Tallvägen 6

Lägenhet
Skoghall, Hammarö kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

60,6 m²

2 rum

4 260 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 280 000 kr-8 %

21 122 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Champinjonvägen 5

Villa
Bärstad, Hammarö kommun
LF Fastighetsförmedling Karlstad

160+10 m²

4 rum

781 m²

Slutpris 6 000 000 kr-3 %
LF Fastighetsförmedling Karlstad
LF Fastighetsförmedling Karlstad
Olsätersgatan 66, Lorensberg, Karlstads kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Olsätersgatan 66

Radhus
Lorensberg, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

80 m²

3 rum

4 940 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 180 000 kr-5 %

27 250 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Strandvägen 13D

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

131 m²

4 rum

8 090 kr/mån

Slutpris 5 200 000 kr

39 695 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Ulvsbygatan 33

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

66,5 m²

3 rum

Slutpris 1 850 000 kr

27 820 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Norra Strandgatan 3

Lägenhet
Tingvallastaden, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

43 m²

2 rum

2 818 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 730 000 kr-4 %

40 233 kr/m²

SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Hamnvägen 9

Lägenhet
Skoghall, Hammarö kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

74,5 m²

3 rum

5 528 kr/mån

Slutpris 1 950 000 kr-2 %

26 174 kr/m²

SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Väse-Mosserud 350, Väse, Karlstads kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Väse-Mosserud 350

Fritidshus
Väse, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

89+20 m²

3 rum

1 440 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 100 000 kr-4 %
SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Hagagatan 19B, Haga, Karlstads kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Hagagatan 19B

Lägenhet
Haga, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

69 m²

3 rum

4 635 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 775 000 kr-6 %

40 217 kr/m²

SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Trossnäs 111

Villa
Edsvalla, Karlstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

108+50 m²

4 rum

Slutpris 1 900 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Idrottsvägen 16, Storfors, Storfors kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Idrottsvägen 16

Villa
Storfors, Storfors kommun
Fastighetsbyrån Filipstad

111+146 m²

5 rum

977 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 250 000 kr+14 %
Fastighetsbyrån Filipstad
Fastighetsbyrån Filipstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Österängarna 813

Villa
Molkom, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

60 m²

3 rum

Slutpris 1 450 000 kr
Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Flöjtgatan 36

Radhus
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

88,5 m²

3 rum

Slutpris 1 450 000 kr

16 384 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Packhusallén 4B, Tullholmsviken/orrholmen, Karlstads kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Packhusallén 4B

Lägenhet
Tullholmsviken/orrholmen, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

95 m²

4 rum

5 944 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 200 000 kr-4 %

54 737 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Nygatan 15

Lägenhet
Haga, Karlstads kommun
Bjurfors Karlstad

30,1 m²

1 rum

891 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 400 000 kr-6 %

46 512 kr/m²

Bjurfors Karlstad
Bjurfors Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Karlagatan 36

Lägenhet
Herrhagen, Karlstads kommun
Bjurfors Karlstad

50 m²

2 rum

3 896 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 375 000 kr-8 %

27 500 kr/m²

Bjurfors Karlstad
Bjurfors Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Myrgatan 4

Villa
Kil, Kils kommun
HusmanHagberg Karlstad

104+12 m²

612 m²

Slutpris 1 610 000 kr+15 %
HusmanHagberg Karlstad
HusmanHagberg Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Kanikenäsbanken 21B

Lägenhet
Kanikenäsholmen, Karlstads kommun
Bjurfors Karlstad

106 m²

5 rum

6 479 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 500 000 kr-4 %

33 019 kr/m²

Bjurfors Karlstad
Bjurfors Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Siggerudsnäs 7

Villa
Kil, Kils kommun
Fastighetsbyrån Forshaga

46 m²

3 rum

Slutpris 325 000 kr
Fastighetsbyrån Forshaga
Fastighetsbyrån Forshaga
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Siggerudsnäs 6

Fritidshus
Kil, Kils kommun
Fastighetsbyrån Forshaga

62 m²

3 rum

Slutpris 325 000 kr
Fastighetsbyrån Forshaga
Fastighetsbyrån Forshaga
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Skogsbruksvägen 25E

Radhus
Karlstad, Karlstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

136 m²

5 rum

Slutpris 3 195 000 kr

23 493 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Ölseruds-Olserud Festgläntan , Värmlandsnäs, Säffle kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Ölseruds-Olserud Festgläntan

Fritidshus
Värmlandsnäs, Säffle kommun
Fastighetsbyrån Säffle

58 m²

2 rum

2 510 m²

Slutpris 750 000 kr-14 %
Fastighetsbyrån Säffle
Fastighetsbyrån Säffle
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Södra Kyrkogatan 9

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

76 m²

3 rum

Slutpris 3 400 000 kr

44 737 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Boberg 305, Boberg, Karlstads kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Boberg 305

Gård/Skog
Boberg, Karlstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
36,4 ha

Slutpris 4 900 000 kr-5 %
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Nolbygatan 5A

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

91 m²

4 rum

Slutpris 2 200 000 kr

24 176 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Sandbäcksgatan 17B

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

87 m²

2 rum

4 895 kr/mån

Slutpris 4 100 000 kr

47 126 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Långgatan 40, Herrhagen, Karlstads kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Långgatan 40

Lägenhet
Herrhagen, Karlstads kommun
Notar

96 m²

4 rum

5 853 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 000 000 kr-5 %

20 833 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Bön Björkebo 1

Villa
, Eda kommun
Listed

151 m²

6 rum

5 065 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 000 000 kr+1 %
Listed
Listed
Våxnäsgatan 84D, Strand, Karlstads kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Våxnäsgatan 84D

Lägenhet
Strand, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

72,5 m²

3 rum

6 335 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 950 000 kr-2 %

26 897 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Ulvsbygatan 4B, Norrstrand, Karlstads kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Ulvsbygatan 4B

Lägenhet
Norrstrand, Karlstads kommun
LF Fastighetsförmedling Karlstad

32 m²

1 rum

1 977 kr/mån

Slutpris 895 000 kr±0 %

27 969 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Karlstad
LF Fastighetsförmedling Karlstad
Lillvägen 6, Torsby Centrum, Torsby kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Lillvägen 6

Villa
Torsby Centrum, Torsby kommun
LF Fastighetsförmedling Torsby

139+40 m²

6 rum

1 249 m²

Slutpris 1 995 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Torsby
LF Fastighetsförmedling Torsby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Aspvägen 8

Villa
Deje, Forshaga kommun
Fastighetsbyrån Forshaga

96 m²

4 rum

Slutpris 950 000 kr
Fastighetsbyrån Forshaga
Fastighetsbyrån Forshaga
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Jägartorpsvägen 2A

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

59 m²

3 rum

Slutpris 1 895 000 kr

32 119 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Hagalundsvägen 40E

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

59 m²

2 rum

3 656 kr/mån

Slutpris 860 000 kr

14 576 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Skogsviolgatan 2, Prästängen, Arvika kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Skogsviolgatan 2

Villa
Prästängen, Arvika kommun
Fastighetsbyrån Arvika

104 m²

3 rum

754 m²

Slutpris 1 335 000 kr+5 %
Fastighetsbyrån Arvika
Fastighetsbyrån Arvika
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Hagalundsvägen 42A

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

73 m²

3 rum

Slutpris 1 100 000 kr

15 068 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Stenhagsgatan 4A

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
SkandiaMäklarna Karlstad

68,5 m²

2 rum

4 115 kr/mån

Slutpris 550 000 kr

8 029 kr/m²

SkandiaMäklarna Karlstad
SkandiaMäklarna Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Måns Smeds väg 228

Lägenhet
Kil, Kils kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

94 m²

4 rum

Slutpris 1 225 000 kr

13 032 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Fagerängsgatan 38, Karlstad, Karlstads kommun
  • Såld 27 apr. 2026

Fagerängsgatan 38

Villa
Karlstad, Karlstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad

149 m²

4 rum

920 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 350 000 kr+1 %
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Svensk Fastighetsförmedling Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2026

Ringvägen 13

Villa
Skoghall, Hammarö kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

190 m²

7 rum

Slutpris 6 325 000 kr
Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2026

Herrhagsgatan 1B

Lägenhet
Herrhagen, Karlstads kommun
Bjurfors Karlstad

67 m²

2 rum

4 668 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 800 000 kr

26 866 kr/m²

Bjurfors Karlstad
Bjurfors Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2026

Lillhedsvägen 9

Villa
Kristinehamn, Kristinehamns kommun
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn

130+122 m²

6 rum

669 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 400 000 kr-12 %
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn
Svensk Fastighetsförmedling Kristinehamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 apr. 2026

Strandvägen 9

Lägenhet
Karlstad, Karlstads kommun
Fastighetsbyrån Karlstad

79 m²

3 rum

Slutpris 2 500 000 kr

31 646 kr/m²

Fastighetsbyrån Karlstad
Fastighetsbyrån Karlstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 apr. 2026

Liljebäcksgatan 3

Villa
Liljebäck/irisdal, Kristinehamns kommun
Fastighetsbyrån Kristinehamn

130+40 m²

4 rum

870 m²

Slutpris 1 700 000 kr-14 %
Fastighetsbyrån Kristinehamn
Fastighetsbyrån Kristinehamn

Visar 101 - 150 av 2500

Artiklar från Hemnet