Gustavsberg, Värmdö kommun

Gustavsberg

Alla slutpriser för bostäder - Gustavsberg, Värmdö kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

4 409 sålda bostäder

Sålt i februari 2026

Grönsiskevägen 20, Ösbydalen, Värmdö kommun
  • Såld 17 feb. 2026
profilfoto på mäklare
VictoriaKnaller

Grönsiskevägen 20

Radhus
Ösbydalen, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö

67,3 m²

3 rum

4 947 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 000 000 kr-3 %

44 577 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 feb. 2026
profilfoto på mäklare
JohanWahlberg

Wilhelm Kåges gata 100, 1tr

Lägenhet
Porslinskvarteren, Värmdö kommun
Widerlöv Värmdö

35 m²

1 rum

3 196 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 800 000 kr-3 %

51 429 kr/m²

Widerlöv Värmdö
Widerlöv Värmdö
Nyhemsvägen 20, Gustavsbergs Lugnet, Värmdö kommun
  • Såld 16 feb. 2026

Nyhemsvägen 20

Villa
Gustavsbergs Lugnet, Värmdö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö

110+71 m²

5 rum

940 m²

Slutpris 6 300 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
Svensk Fastighetsförmedling Värmdö
Barlows väg 6, Gustavsberg Farsta Slottsvik, Värmdö kommun
  • Såld 13 feb. 2026

Barlows väg 6

Radhus
Gustavsberg Farsta Slottsvik, Värmdö kommun
HusmanHagberg Värmdö

98+7 m²

4 rum

268 m²

Slutpris 6 860 000 kr+4 %
HusmanHagberg Värmdö
HusmanHagberg Värmdö
Idrottsvägen 2, Porslinskvarteren, Värmdö kommun
  • Såld 13 feb. 2026
profilfoto på mäklare
MariaHermansson

Idrottsvägen 2

Lägenhet
Porslinskvarteren, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö

77 m²

3 rum

5 097 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 695 000 kr±0 %

47 987 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
Småskärsvägen 3, Stora Kovik, Värmdö kommun
  • Såld 12 feb. 2026

Småskärsvägen 3

Villa
Stora Kovik, Värmdö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

80 m²

3 rum

2 300 m²

Slutpris 5 670 000 kr-2 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Mariaterrassen 8, Gustavsberg Kvarnberget, Värmdö kommun
  • Såld 12 feb. 2026

Mariaterrassen 8

Lägenhet
Gustavsberg Kvarnberget, Värmdö kommun
HusmanHagberg Värmdö

76 m²

3 rum

5 104 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 800 000 kr+3 %

50 000 kr/m²

HusmanHagberg Värmdö
HusmanHagberg Värmdö
Wilhelm Kåges gata 86, Gustavsberg Porslinskvarteren, Värmdö kommun
  • Såld 12 feb. 2026

Wilhelm Kåges gata 86

Lägenhet
Gustavsberg Porslinskvarteren, Värmdö kommun
Fastighetsbyrån Värmdö

90 m²

4 rum

5 648 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 4 350 000 kr±0 %

48 333 kr/m²

Fastighetsbyrån Värmdö
Fastighetsbyrån Värmdö
Hovslagarvägen 62, Gustavsberg, Värmdö kommun
  • Såld 12 feb. 2026
profilfoto på mäklare
MariaHermansson

Hovslagarvägen 62

Lägenhet
Gustavsberg, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö

76,5 m²

3 rum

6 170 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 950 000 kr-2 %

38 562 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 feb. 2026

Kedjebacken 4A

Lägenhet
Gustavsberg, Värmdö kommun
Lönnroth & Partners Fastighetsmäkleri

79 m²

3 rum

5 929 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 400 000 kr±0 %

43 038 kr/m²

Lönnroth & Partners Fastighetsmäkleri
Lönnroth & Partners Fastighetsmäkleri
Hjortstigen 12, Gustavsberg Björnkärret, Värmdö kommun
  • Såld 11 feb. 2026

Hjortstigen 12

Villa
Gustavsberg Björnkärret, Värmdö kommun
HusmanHagberg Värmdö

132+8 m²

5 rum

510 m²

Slutpris 6 070 000 kr-1 %
HusmanHagberg Värmdö
HusmanHagberg Värmdö
Wilhelm Kåges gata 108, Porslinskvarteret, Värmdö kommun
  • Såld 10 feb. 2026

Wilhelm Kåges gata 108

Lägenhet
Porslinskvarteret, Värmdö kommun
Lönnroth & Partners Fastighetsmäkleri

35 m²

1 rum

3 334 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 935 000 kr-3 %

55 286 kr/m²

Lönnroth & Partners Fastighetsmäkleri
Lönnroth & Partners Fastighetsmäkleri
Stig Lindbergs gata 19B, Gustavsbergs - Porslinskvarteren, Värmdö kommun
  • Såld 10 feb. 2026
profilfoto på mäklare
MorganFlodman

Stig Lindbergs gata 19B

Lägenhet
Gustavsbergs - Porslinskvarteren, Värmdö kommun
Widerlöv Värmdö

35+12 m²

1,5 rum

4 494 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 700 000 kr+6 %

48 571 kr/m²

Widerlöv Värmdö
Widerlöv Värmdö
Wilhelm Kåges gata 100, Gustavsberg, Värmdö kommun
  • Såld 10 feb. 2026
profilfoto på mäklare
MarcusFolmer

Wilhelm Kåges gata 100

Lägenhet
Gustavsberg, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö

86 m²

4 rum

6 712 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 980 000 kr-3 %

46 279 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
Björnskogsvägen 82, Gustavsberg Lugnet, Värmdö kommun
  • Såld 10 feb. 2026

Björnskogsvägen 82

Lägenhet
Gustavsberg Lugnet, Värmdö kommun
HusmanHagberg Värmdö

36,3 m²

1 rum

2 866 kr/mån

Slutpris 1 400 000 kr-10 %

38 567 kr/m²

HusmanHagberg Värmdö
HusmanHagberg Värmdö
Edla Sofias gata 14, Porslinskvarteren, Värmdö kommun
  • Såld 10 feb. 2026
profilfoto på mäklare
SophiePalmstierna

Edla Sofias gata 14

Lägenhet
Porslinskvarteren, Värmdö kommun
Widerlöv Värmdö

87 m²

4 rum

7 677 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 100 000 kr±0 %

47 126 kr/m²

Widerlöv Värmdö
Widerlöv Värmdö
Josef Ekbergs gränd 2, 4tr, Porslinskvarteren, Värmdö kommun
  • Såld 9 feb. 2026
profilfoto på mäklare
ChristianEkengren

Josef Ekbergs gränd 2, 4tr

Lägenhet
Porslinskvarteren, Värmdö kommun
SkandiaMäklarna Värmdö

34 m²

1 rum

3 644 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 750 000 kr-3 %

51 471 kr/m²

SkandiaMäklarna Värmdö
SkandiaMäklarna Värmdö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 feb. 2026

Chamottevägen 17

Lägenhet
Gustavsberg - Porslinskvarteren, Värmdö kommun
Bjurfors Värmdö

82 m²

4 rum

5 838 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 250 000 kr+6 %

51 829 kr/m²

Bjurfors Värmdö
Bjurfors Värmdö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 feb. 2026

Wilhelm Kåges gata 34A

Lägenhet
Gustavsberg - Porslinskvarteren, Värmdö kommun
Bjurfors Värmdö

69 m²

3 rum

4 998 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 350 000 kr-4 %

48 551 kr/m²

Bjurfors Värmdö
Bjurfors Värmdö
Wilhelm Kåges gata 3, Gustavsberg Porslinskvarteren, Värmdö kommun
  • Såld 2 feb. 2026

Wilhelm Kåges gata 3

Lägenhet
Gustavsberg Porslinskvarteren, Värmdö kommun
HusmanHagberg Värmdö

78 m²

3 rum

5 537 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 500 000 kr-8 %

44 872 kr/m²

HusmanHagberg Värmdö
HusmanHagberg Värmdö

Sålt i januari 2026

Grenvägen 6, Gustavsberg, Värmdö kommun
  • Såld 30 jan. 2026
profilfoto på mäklare
MariaHermansson

Grenvägen 6

Lägenhet
Gustavsberg, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö

37 m²

2 rum

5 083 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 650 000 kr-3 %

44 595 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
Kvarntorpsvägen 8, Gustavsberg Södra Bruksgatorna, Värmdö kommun
  • Såld 27 jan. 2026

Kvarntorpsvägen 8

Lägenhet
Gustavsberg Södra Bruksgatorna, Värmdö kommun
HusmanHagberg Värmdö

43 m²

1 rum

2 853 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 300 000 kr+2 %

53 488 kr/m²

HusmanHagberg Värmdö
HusmanHagberg Värmdö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jan. 2026

Edla Sofias gata 14

Lägenhet
Gustavsberg - Porslinskvarteren, Värmdö kommun
Bjurfors Värmdö

49 m²

2 rum

4 786 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 550 000 kr-2 %

52 041 kr/m²

Bjurfors Värmdö
Bjurfors Värmdö
Grenvägen 1, Gustavsberg, Värmdö kommun
  • Såld 26 jan. 2026
profilfoto på mäklare
MariaHermansson

Grenvägen 1

Lägenhet
Gustavsberg, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö

111 m²

4 rum

9 367 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 295 000 kr±0 %

47 703 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 jan. 2026
profilfoto på mäklare
JohanWahlberg

Bergmossevägen 26

Lägenhet
Holmviksskogen, Värmdö kommun
Widerlöv Värmdö

93,5 m²

4 rum

7 361 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 795 000 kr±0 %

40 588 kr/m²

Widerlöv Värmdö
Widerlöv Värmdö
Trallbanevägen 12, Hästhagen, Värmdö kommun
  • Såld 24 jan. 2026
profilfoto på mäklare
PeterSundqvist

Trallbanevägen 12

Lägenhet
Hästhagen, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö

63,5 m²

3 rum

5 039 kr/mån

Slutpris 2 675 000 kr+2 %

42 126 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
Ursula Printz gata 4, Gustavsbergs - Porslinskvarteren, Värmdö kommun
  • Såld 24 jan. 2026
profilfoto på mäklare
MorganFlodman

Ursula Printz gata 4

Lägenhet
Gustavsbergs - Porslinskvarteren, Värmdö kommun
Widerlöv Värmdö

47 m²

2 rum

5 074 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 350 000 kr-2 %

50 000 kr/m²

Widerlöv Värmdö
Widerlöv Värmdö
Meitens Väg 23, Gustavsberg - Lugnet/Björnkärret, Värmdö kommun
  • Såld 24 jan. 2026
profilfoto på mäklare
MorganFlodman

Meitens Väg 23

Lägenhet
Gustavsberg - Lugnet/Björnkärret, Värmdö kommun
Widerlöv Värmdö

60 m²

2 rum

5 112 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 775 000 kr-6 %

29 583 kr/m²

Widerlöv Värmdö
Widerlöv Värmdö
Kvarntorpsvägen 18B, Gustavsberg, Värmdö kommun
  • Såld 22 jan. 2026
profilfoto på mäklare
PeterSundqvist

Kvarntorpsvägen 18B

Lägenhet
Gustavsberg, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö

38 m²

2 rum

3 072 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 250 000 kr+3 %

59 211 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
Hovvägen 6, Gustavsberg, Värmdö kommun
  • Såld 19 jan. 2026
profilfoto på mäklare
MariaHermansson

Hovvägen 6

Radhus
Gustavsberg, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö

123 m²

4 rum

5 916 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 700 000 kr-6 %

38 211 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
Chamottevägen 19, Gustavsbergs - Porslinskvarteren, Värmdö kommun
  • Såld 18 jan. 2026
profilfoto på mäklare
MorganFlodman

Chamottevägen 19

Lägenhet
Gustavsbergs - Porslinskvarteren, Värmdö kommun
Widerlöv Värmdö

34 m²

1,5 rum

2 942 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 050 000 kr-2 %

60 294 kr/m²

Widerlöv Värmdö
Widerlöv Värmdö
Hästhagsterrassen 15, Gustavsberg Hästhagen, Värmdö kommun
  • Såld 16 jan. 2026

Hästhagsterrassen 15

Radhus
Gustavsberg Hästhagen, Värmdö kommun
HusmanHagberg Värmdö

134+10 m²

5 rum

9 060 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 400 000 kr-2 %

32 836 kr/m²

HusmanHagberg Värmdö
HusmanHagberg Värmdö
Wilhelm Kåges gata 96, Gustavsbergs - Porslinskvarteren, Värmdö kommun
  • Såld 16 jan. 2026
profilfoto på mäklare
MorganFlodman

Wilhelm Kåges gata 96

Lägenhet
Gustavsbergs - Porslinskvarteren, Värmdö kommun
Widerlöv Värmdö

66+8 m²

2,5 rum

7 100 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 495 000 kr-4 %

37 803 kr/m²

Widerlöv Värmdö
Widerlöv Värmdö
Stig Lindbergs Gata 27, Gustavsberg Porslinskvarteren, Värmdö kommun
  • Såld 16 jan. 2026

Stig Lindbergs Gata 27

Radhus
Gustavsberg Porslinskvarteren, Värmdö kommun
Fastighetsbyrån Värmdö

108 m²

5 rum

6 665 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 5 775 000 kr+1 %

53 472 kr/m²

Fastighetsbyrån Värmdö
Fastighetsbyrån Värmdö
Hovvägen 20, Gustavsberg, Värmdö kommun
  • Såld 16 jan. 2026
profilfoto på mäklare
MariaHermansson

Hovvägen 20

Radhus
Gustavsberg, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö

123 m²

4 rum

5 916 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 295 000 kr±0 %

34 919 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jan. 2026

Oxenstiernas väg 18

Villa
Gustavsberg - Farsta Slottsvik, Värmdö kommun
Bjurfors Värmdö

145+22 m²

6 rum

509 m²

Slutpris 9 500 000 kr-3 %
Bjurfors Värmdö
Bjurfors Värmdö
Maja Snis gata 2, Gustavsberg Porslinskvarteren, Värmdö kommun
  • Såld 15 jan. 2026

Maja Snis gata 2

Lägenhet
Gustavsberg Porslinskvarteren, Värmdö kommun
Fastighetsbyrån Värmdö

55 m²

2 rum

4 256 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 660 000 kr+7 %

48 364 kr/m²

Fastighetsbyrån Värmdö
Fastighetsbyrån Värmdö
Thun-Ollevägen 63, Gustavsberg Lugnet, Värmdö kommun
  • Såld 14 jan. 2026

Thun-Ollevägen 63

Villa
Gustavsberg Lugnet, Värmdö kommun
HusmanHagberg Värmdö

146+2 m²

5 rum

1 165 m²

Slutpris 7 450 000 kr-3 %
HusmanHagberg Värmdö
HusmanHagberg Värmdö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 jan. 2026

Maja Snis gata 3

Lägenhet
Gustavsberg - Porslinskvarteren, Värmdö kommun
Bjurfors Värmdö

75 m²

3 rum

5 007 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 750 000 kr-1 %

50 000 kr/m²

Bjurfors Värmdö
Bjurfors Värmdö
Björnskogsvägen 82, Gustavsberg Lugnet, Värmdö kommun
  • Såld 13 jan. 2026

Björnskogsvägen 82

Lägenhet
Gustavsberg Lugnet, Värmdö kommun
HusmanHagberg Värmdö

62,9 m²

2 rum

4 464 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 050 000 kr-2 %

32 591 kr/m²

HusmanHagberg Värmdö
HusmanHagberg Värmdö
Grenvägen 1, Gustavsberg - Ösby Sjöpark, Värmdö kommun
  • Såld 12 jan. 2026

Grenvägen 1

Lägenhet
Gustavsberg - Ösby Sjöpark, Värmdö kommun
Fastighetsbyrån Värmdö

92 m²

4 rum

8 268 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 995 000 kr±0 %

43 424 kr/m²

Fastighetsbyrån Värmdö
Fastighetsbyrån Värmdö
Wilhelm Kåges gata 5 2 tr, Gustavsbergs hamn, Värmdö kommun
  • Såld 9 jan. 2026

Wilhelm Kåges gata 5 2 tr

Lägenhet
Gustavsbergs hamn, Värmdö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

39 m²

2 rum

3 629 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 100 000 kr+5 %

53 846 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 jan. 2026

Grenvägen 1

Lägenhet
Gustavsberg - Tallbacken, Värmdö kommun
Bjurfors Värmdö

58 m²

2 rum

6 299 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 000 000 kr-5 %

34 483 kr/m²

Bjurfors Värmdö
Bjurfors Värmdö
Kedjebacken 4A, Gustavsberg Kedjebacken, Värmdö kommun
  • Såld 5 jan. 2026

Kedjebacken 4A

Lägenhet
Gustavsberg Kedjebacken, Värmdö kommun
HusmanHagberg Värmdö

81 m²

3 rum

5 959 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 400 000 kr-1 %

41 975 kr/m²

HusmanHagberg Värmdö
HusmanHagberg Värmdö
Kvarntorpsvägen 9B, Gustavsbergs Brukskvarter, Värmdö kommun
  • Såld 3 jan. 2026
profilfoto på mäklare
EvaBlomqvist

Kvarntorpsvägen 9B

Lägenhet
Gustavsbergs Brukskvarter, Värmdö kommun
SkandiaMäklarna Värmdö

111 m²

3 rum

4 665 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 995 000 kr-9 %

45 000 kr/m²

SkandiaMäklarna Värmdö
SkandiaMäklarna Värmdö

Sålt i december 2025

Entitevägen 16, Ösbydalen, Värmdö kommun
  • Såld 29 dec. 2025
profilfoto på mäklare
VictoriaKnaller

Entitevägen 16

Radhus
Ösbydalen, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö

119 m²

5 rum

214 m²

Slutpris 5 195 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
Skyttevägen 5, Gustavsberg Munkmora, Värmdö kommun
  • Såld 23 dec. 2025

Skyttevägen 5

Lägenhet
Gustavsberg Munkmora, Värmdö kommun
HusmanHagberg Värmdö

40 m²

1 rum

3 201 kr/mån

Slutpris 1 445 000 kr-9 %

36 125 kr/m²

HusmanHagberg Värmdö
HusmanHagberg Värmdö
Chamottevägen 21, Gustavsbergs Hamn, Värmdö kommun
  • Såld 22 dec. 2025

Chamottevägen 21

Lägenhet
Gustavsbergs Hamn, Värmdö kommun
HusmanHagberg Värmdö

50 m²

3 rum

4 112 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 895 000 kr-3 %

57 900 kr/m²

HusmanHagberg Värmdö
HusmanHagberg Värmdö
Stig Lindbergs gata 17B, Gustavsberg, Värmdö kommun
  • Såld 22 dec. 2025
profilfoto på mäklare
PeterSundqvist

Stig Lindbergs gata 17B

Lägenhet
Gustavsberg, Värmdö kommun
LF Fastighetsförmedling Värmdö

84 m²

3 rum

7 836 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 430 000 kr-2 %

40 833 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Värmdö
LF Fastighetsförmedling Värmdö
Chamottevägen 13, Porslinskvarteren, Gustavsbergs Hamn, Värmdö kommun
  • Såld 22 dec. 2025
profilfoto på mäklare
TeréseEldered

Chamottevägen 13

Lägenhet
Porslinskvarteren, Gustavsbergs Hamn, Värmdö kommun
SkandiaMäklarna Värmdö

34 m²

1 rum

2 829 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 200 000 kr+10 %

64 706 kr/m²

SkandiaMäklarna Värmdö
SkandiaMäklarna Värmdö

Visar 101 - 150 av 2500

Artiklar från Hemnet