Vansbro kommun

Vansbro kommun

Alla slutpriser för bostäder - Vansbro kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

746 sålda bostäder

Sålt i maj 2022

Tallvägen 20, Vansbro, Vansbro kommun
  • Såld 2 maj. 2022

Tallvägen 20

Villa
Vansbro, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

143 m²

4 rum

1 135 m²

Slutpris 2 850 000 kr+14 %
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

Sålt i april 2022

Skålö 108, Dala-järna, Vansbro kommun
  • Såld 28 apr. 2022

Skålö 108

Fritidshus
Dala-järna, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

45 m²

2 rum

1 994 m²

Slutpris 350 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Närsjövägen 82, Nås, Vansbro kommun
  • Såld 25 apr. 2022

Närsjövägen 82

Fritidshus
Nås, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

30 m²

1 rum

6 630 m²

Slutpris 350 000 kr-9 %
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Norra Allégatan 21  B, Vansbro, Vansbro kommun
  • Såld 24 apr. 2022

Norra Allégatan 21 B

Lägenhet
Vansbro, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

44 m²

1 rum

2 792 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 380 000 kr+9 %

8 636 kr/m²

Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Uppsälje 706, Dala-Järna, Vansbro kommun
  • Såld 13 apr. 2022
profilfoto på mäklare
KarinLiss

Uppsälje 706

Villa
Dala-Järna, Vansbro kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef

80 m²

3 rum

1,3 ha

Slutpris 900 000 kr+13 %
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef
Gruvan 13, Dala-järna, Vansbro kommun
  • Såld 12 apr. 2022

Gruvan 13

Villa
Dala-järna, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

45+45 m²

3 rum

1 259 m²
  • Uteplats

Slutpris 775 000 kr+12 %
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Brindoset 6, Vansbro, Vansbro kommun
  • Såld 8 apr. 2022

Brindoset 6

Fritidshus
Vansbro, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

2 rum

9,6 ha

Slutpris 1 000 000 kr+54 %
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2022
profilfoto på mäklare
KarinLiss

Stationsområdet 216

Gård/Skog
Nås, Vansbro kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef

103 m²

6 rum

2,9 ha

Slutpris 810 000 kr+80 %
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef
Brindoset 2, Vansbro, Vansbro kommun
  • Såld 5 apr. 2022

Brindoset 2

Fritidshus
Vansbro, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

50 m²

3 rum

2 762 m²

Slutpris 460 000 kr+67 %
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Norra Allégatan 23, Centralt, Vansbro kommun
  • Såld 1 apr. 2022
profilfoto på mäklare
KarinLiss

Norra Allégatan 23

Lägenhet
Centralt, Vansbro kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef

26 m²

1 rum

1 519 kr/mån

Slutpris 240 000 kr+66 %

9 231 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Gagnef
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef

Sålt i mars 2022

Kroktorp 19, Vansbro, Vansbro kommun
  • Såld 31 mar. 2022

Kroktorp 19

Villa
Vansbro, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

80+65 m²

3 rum

4 730 m²

Slutpris 500 000 kr+27 %
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Flögsjövägen/ Västra Hällsjön, Vansbro, Vansbro kommun
  • Såld 23 mar. 2022

Flögsjövägen/ Västra Hällsjön

Fritidshus
Vansbro, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

35 m²

2 rum

981 m²

Slutpris 395 500 kr-34 %
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Näset 64, Äppelbo, Vansbro kommun
  • Såld 14 mar. 2022

Näset 64

Villa
Äppelbo, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

80+77 m²

4 rum

1 580 m²

Slutpris 1 150 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Södra Grönalidsvägen 14, Vansbro, Vansbro kommun
  • Såld 9 mar. 2022

Södra Grönalidsvägen 14

Villa
Vansbro, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

90+50 m²

5 rum

1 505 m²

Slutpris 675 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Trädgårdsvägen 6, Vansbro, Vansbro kommun
  • Såld 1 mar. 2022
profilfoto på mäklare
KarinLiss

Trädgårdsvägen 6

Villa
Vansbro, Vansbro kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef

137+33 m²

6 rum

550 m²

Slutpris 1 300 000 kr+37 %
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef

Sålt i februari 2022

Noret 111, Dala-järna, Vansbro kommun
  • Såld 25 feb. 2022

Noret 111

Villa
Dala-järna, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

110+62 m²

4 rum

4 550 m²

Slutpris 1 240 000 kr+39 %
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 feb. 2022
profilfoto på mäklare
KarinLiss

Bysjövägen

Tomt
Nås, Vansbro kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef

1 741 m²

Slutpris 155 000 kr+29 %
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef
Stationsområdet 228, Nås, Vansbro kommun
  • Såld 14 feb. 2022
profilfoto på mäklare
KarinLiss

Stationsområdet 228

Villa
Nås, Vansbro kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef

144+5 m²

6 rum

1 550 m²

Slutpris 1 115 000 kr+49 %
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef

Sålt i januari 2022

Myrgatan 14, Centralt, Vansbro kommun
  • Såld 7 jan. 2022
profilfoto på mäklare
KarinLiss

Myrgatan 14

Villa
Centralt, Vansbro kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef

117+52 m²

4 rum

749 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 450 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef
Villavägen 5, Dala-järna, Vansbro kommun
  • Såld 6 jan. 2022

Villavägen 5

Villa
Dala-järna, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

78+3 m²

3 rum

950 m²
  • Uteplats

Slutpris 361 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Dalasågen 123, Vansbro, Vansbro kommun
  • Såld 2 jan. 2022

Dalasågen 123

Villa
Vansbro, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

96+96 m²

4 rum

1 554 m²

Slutpris 1 220 000 kr+44 %
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

Sålt i december 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 dec. 2021
profilfoto på mäklare
KarinLiss

Skansbacken 37

Villa
Skansbacken, Vansbro kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef

79+10 m²

3 rum

990 m²

Slutpris 800 000 kr+23 %
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef
Norra allégatan 21a nr 11, Vansbro, Vansbro kommun
  • Såld 6 dec. 2021

Norra allégatan 21a nr 11

Lägenhet
Vansbro, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

53 m²

2 rum

3 278 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 300 000 kr+2 %

5 660 kr/m²

Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

Sålt i november 2021

Emaus 37, Dala-järna, Vansbro kommun
  • Såld 23 nov. 2021

Emaus 37

Villa
Dala-järna, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

64+60 m²

3 rum

8 070 m²

Slutpris 510 000 kr+13 %
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Järnvägsgatan 14, Vansbro, Vansbro kommun
  • Såld 11 nov. 2021

Järnvägsgatan 14

Villa
Vansbro, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

130 m²

4 rum

1 220 m²

Slutpris 530 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Moravägen 84, Vansbro, Vansbro kommun
  • Såld 6 nov. 2021

Moravägen 84

Villa
Vansbro, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

98+6 m²

4 rum

700 m²
  • Uteplats

Slutpris 250 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fritidshus på sjötomt vid Van, Vansbro, Vansbro kommun
  • Såld 5 nov. 2021

Fritidshus på sjötomt vid Van

Fritidshus
Vansbro, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

32 m²

2 rum

2 951 m²

Slutpris 830 000 kr+4 %
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

Sålt i oktober 2021

Åsgatan 9, Vansbro, Vansbro kommun
  • Såld 19 okt. 2021

Åsgatan 9

Villa
Vansbro, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

125+10 m²

5 rum

1 080 m²

Slutpris 1 075 000 kr+20 %
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Folketshusvägen 4, Vansbro, Vansbro kommun
  • Såld 16 okt. 2021

Folketshusvägen 4

Villa
Vansbro, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

99+99 m²

4 rum

1 219 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 150 000 kr+28 %
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Nordanåker 113, Dala-järna, Vansbro kommun
  • Såld 4 okt. 2021

Nordanåker 113

Villa
Dala-järna, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

105+105 m²

4 rum

1 974 m²

Slutpris 800 000 kr+15 %
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

Sålt i september 2021

Vallsjöbergstjärn sjötomt, Vansbro, Vansbro kommun
  • Såld 27 sep. 2021

Vallsjöbergstjärn sjötomt

Fritidshus
Vansbro, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

33 m²

2 rum

2 155 m²

Slutpris 365 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 sep. 2021
profilfoto på mäklare
KarinLiss

Rutån, Uppsälje

Fritidshus
Rutån, Vansbro kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef

30 m²

2 rum

6 700 m²
  • Uteplats

Slutpris 350 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 sep. 2021
profilfoto på mäklare
KarinLiss

Bäcks Odling

Fritidshus
Vansbro, Vansbro kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef
8,3 ha

Slutpris 450 000 kr+80 %
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 sep. 2021

Hunflen

Fritidshus
Äppelbo, Vansbro kommun
LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen

35 m²

2 rum

2 174 m²

Slutpris 150 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen
LF Fastighetsförmedling Malung - Sälen
Gänsen, Dala-järna, Vansbro kommun
  • Såld 20 sep. 2021

Gänsen

Fritidshus
Dala-järna, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

35 m²

1 rum

2 340 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 200 000 kr+22 %
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Sågen 26, Vansbro, Vansbro kommun
  • Såld 17 sep. 2021

Sågen 26

Villa
Vansbro, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

92+62 m²

4 rum

1 929 m²

Slutpris 800 000 kr+19 %
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fritidsstuga vid Västerdalälven!, Dala-järna, Vansbro kommun
  • Såld 1 sep. 2021

Fritidsstuga vid Västerdalälven!

Fritidshus
Dala-järna, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

36+25 m²

2 rum

964 m²

Slutpris 950 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

Sålt i augusti 2021

Norra allégatan 23, Vansbro, Vansbro kommun
  • Såld 24 aug. 2021

Norra allégatan 23

Lägenhet
Vansbro, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

26 m²

1 rum

1 520 kr/mån

Slutpris 240 000 kr+92 %

9 231 kr/m²

Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 aug. 2021
profilfoto på mäklare
KarinLiss

Bysjön, SVEDEN 31:4

Tomt
Nås, Vansbro kommun
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef

1 741 m²

Slutpris 130 000 kr+63 %
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef
Svensk Fastighetsförmedling Gagnef
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 aug. 2021

Fritidshus vid Busjön

Fritidshus
Äppelbo, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

30 m²

2 rum

3 050 m²

Slutpris 500 000 kr+27 %
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 aug. 2021

Närsen 3

Fritidshus
Nås, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

38+28 m²

2 rum

1 379 m²
  • Uteplats

Slutpris 530 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Järnvägsgatan 11, Vansbro, Vansbro kommun
  • Såld 4 aug. 2021

Järnvägsgatan 11

Villa
Vansbro, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

202 m²

4 rum

1 125 m²

Slutpris 500 000 kr+1 %
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Eldforsen 18, Vansbro, Vansbro kommun
  • Såld 4 aug. 2021

Eldforsen 18

Fritidshus
Vansbro, Vansbro kommun
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro

110 m²

4 rum

1 030 m²
  • Uteplats

Slutpris 415 000 kr+11 %
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Fastighetsbyrån Gagnef/Vansbro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 aug. 2021
profilfoto på mäklare
KarinLiss