Vännäs kommun

Vännäs kommun

Alla slutpriser för bostäder - Vännäs kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

796 sålda bostäder

Sålt i augusti 2025

Pengsjö 211, Pengsjö, Vännäs kommun
  • Såld 22 aug. 2025
profilfoto på mäklare
Bo-GunnarSamuelsson

Pengsjö 211

Fritidshus
Pengsjö, Vännäs kommun
Mäklarcity Umeå

120+17 m²

2 160 m²

Slutpris 1 350 000 kr-29 %
Mäklarcity Umeå
Mäklarcity Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 aug. 2025

Jämteböle

Tomt
Jämteböle, Vännäs kommun
Greta Sävenstedt Fastighetsförmedling AB

1 986 m²

Slutpris 125 000 kr-36 %
Greta Sävenstedt Fastighetsförmedling AB
Greta Sävenstedt Fastighetsförmedling AB
Örngatan 15A, Vännäs, Vännäs kommun
  • Såld 15 aug. 2025

Örngatan 15A

Lägenhet
Vännäs, Vännäs kommun
Fastighetsbyrån Umeå

40 m²

1 rum

3 453 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 305 000 kr-5 %

7 625 kr/m²

Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 aug. 2025

Pengbacken 4

Fritidshus
Vännäs, Vännäs kommun
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling

62+61 m²

2 725 m²

Slutpris 500 000 kr+1 %
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
Pengfors 133B, Pengfors, Vännäs kommun
  • Såld 8 aug. 2025

Pengfors 133B

Villa
Pengfors, Vännäs kommun
Boporten

164 m²

1 674 m²

Slutpris 1 295 000 kr±0 %
Boporten
Boporten

Sålt i juli 2025

Strandgatan 19 E, Vännäsby, Vännäs kommun
  • Såld 30 jul. 2025

Strandgatan 19 E

Lägenhet
Vännäsby, Vännäs kommun
Greta Sävenstedt Fastighetsförmedling AB

81 m²

3,5 rum

4 655 kr/mån

Slutpris 1 350 000 kr±0 %

16 667 kr/m²

Greta Sävenstedt Fastighetsförmedling AB
Greta Sävenstedt Fastighetsförmedling AB
Målargatan 4, Vännäs, Vännäs kommun
  • Såld 16 jul. 2025
profilfoto på mäklare
RobertAndersson

Målargatan 4

Villa
Vännäs, Vännäs kommun
LF Fastighetsförmedling Umeå

134+135 m²

4 rum

1 359 m²

Slutpris 2 600 000 kr-6 %
LF Fastighetsförmedling Umeå
LF Fastighetsförmedling Umeå
Gryningsvägen 1A, Vännäs, Vännäs kommun
  • Såld 9 jul. 2025
profilfoto på mäklare
RobertAndersson

Gryningsvägen 1A

Radhus
Vännäs, Vännäs kommun
LF Fastighetsförmedling Umeå

62 m²

2 rum

615 m²

Slutpris 1 200 000 kr-4 %
LF Fastighetsförmedling Umeå
LF Fastighetsförmedling Umeå
Tallvägen 6, Vännäs, Vännäs kommun
  • Såld 7 jul. 2025
profilfoto på mäklare
RobertAndersson

Tallvägen 6

Villa
Vännäs, Vännäs kommun
LF Fastighetsförmedling Umeå

108+108 m²

4 rum

1 044 m²

Slutpris 1 650 000 kr-25 %
LF Fastighetsförmedling Umeå
LF Fastighetsförmedling Umeå

Sålt i juni 2025

Hovslagargatan 20N, Vännäs, Vännäs kommun
  • Såld 27 jun. 2025
profilfoto på mäklare
JonasNygren

Hovslagargatan 20N

Lägenhet
Vännäs, Vännäs kommun
LF Fastighetsförmedling Umeå

70 m²

2 rum

5 159 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 730 000 kr+5 %

10 429 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Umeå
LF Fastighetsförmedling Umeå
Vännfors 83, Vännäs, Vännäs kommun
  • Såld 19 jun. 2025
profilfoto på mäklare
RobertAndersson

Vännfors 83

Gård/Skog
Vännäs, Vännäs kommun
LF Fastighetsförmedling Umeå

140+5 m²

6 rum

7 ha

Slutpris 2 000 000 kr-23 %
LF Fastighetsförmedling Umeå
LF Fastighetsförmedling Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jun. 2025
profilfoto på mäklare
JörgenIsacsson

Orrböle 4

Villa
Tväråbäck/Orrböle, Vännäs kommun
Mäklarringen Umeå

110+70 m²

5 rum

7 880 m²

Slutpris 2 500 000 kr+69 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Pengsjö 6, Pengsjö, Vännäs kommun
  • Såld 13 jun. 2025
profilfoto på mäklare
MagnusForsberg

Pengsjö 6

Fritidshus
Pengsjö, Vännäs kommun
Mäklarringen Umeå

56 m²

2 rum

1 437 m²

Slutpris 595 000 kr-21 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jun. 2025

Villastigen 13

Villa
Vännäsby, Vännäs kommun
MOHV Umeå

142 m²

5 rum

990 m²

Slutpris 3 410 000 kr+22 %
MOHV Umeå
MOHV Umeå
Frejgatan 2A, Vännäs, Vännäs kommun
  • Såld 5 jun. 2025
profilfoto på mäklare
RobertAndersson

Frejgatan 2A

Villa
Vännäs, Vännäs kommun
LF Fastighetsförmedling Umeå

107+125 m²

3 rum

1 466 m²

Slutpris 1 750 000 kr-12 %
LF Fastighetsförmedling Umeå
LF Fastighetsförmedling Umeå
Storgatan 10A, Vännäs, Vännäs kommun
  • Såld 2 jun. 2025
profilfoto på mäklare
RobertAndersson

Storgatan 10A

Lägenhet
Vännäs, Vännäs kommun
LF Fastighetsförmedling Umeå

79 m²

3 rum

6 313 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 650 000 kr±0 %

8 228 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Umeå
LF Fastighetsförmedling Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jun. 2025

Rotvägen 9

Villa
Vännäs, Vännäs kommun
HusmanHagberg Umeå

117+117 m²

9 rum

914 m²

Slutpris 2 350 000 kr-6 %
HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå

Sålt i maj 2025

Björkvägen 17, Vännäs, Vännäs kommun
  • Såld 28 maj. 2025
profilfoto på mäklare
MagnusForsberg

Björkvägen 17

Villa
Vännäs, Vännäs kommun
Mäklarringen Umeå

103+130 m²

4 rum

874 m²

Slutpris 1 050 000 kr-4 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Rosenvägen 13, Vännäsby, Vännäs kommun
  • Såld 21 maj. 2025
profilfoto på mäklare
RobertAndersson

Rosenvägen 13

Villa
Vännäsby, Vännäs kommun
LF Fastighetsförmedling Umeå

150+117 m²

6 rum

1 035 m²

Slutpris 3 450 000 kr+15 %
LF Fastighetsförmedling Umeå
LF Fastighetsförmedling Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 maj. 2025

Köpmangatan 34

Villa
Vännäs, Vännäs kommun
Fastighetsbyrån Umeå

168+72 m²

8 rum

1 146 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 825 000 kr-9 %
Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Östra Järnvägsgatan 30A, Vännäs, Vännäs kommun
  • Såld 13 maj. 2025

Östra Järnvägsgatan 30A

Lägenhet
Vännäs, Vännäs kommun
Fastighetsbyrån Umeå

67 m²

2 rum

4 525 kr/mån

Slutpris 595 000 kr±0 %

8 881 kr/m²

Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Västra Selet 9, Selet, Vännäs kommun
  • Såld 13 maj. 2025

Västra Selet 9

Villa
Selet, Vännäs kommun
Boporten

96+96 m²

1 444 m²

Slutpris 1 650 000 kr-3 %
Boporten
Boporten
Granvägen 2, Vännäs, Vännäs kommun
  • Såld 9 maj. 2025

Granvägen 2

Villa
Vännäs, Vännäs kommun
Greta Sävenstedt Fastighetsförmedling AB

110+110 m²

5 rum

1 154 m²

Slutpris 1 100 000 kr-8 %
Greta Sävenstedt Fastighetsförmedling AB
Greta Sävenstedt Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 maj. 2025

Fredsgatan 13

Villa
Vännäs, Vännäs kommun
HusmanHagberg Umeå

170+85 m²

6 rum

1 197 m²

Slutpris 2 065 000 kr+22 %
HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 maj. 2025

Fredsgatan 30

Villa
Vännäs, Vännäs kommun
MOHV Umeå

93+93 m²

5 rum

750 m²

Slutpris 1 995 000 kr±0 %
MOHV Umeå
MOHV Umeå
Stärkesmark 3, Stärkesmark, Vännäs kommun
  • Såld 5 maj. 2025

Stärkesmark 3

Fritidshus
Stärkesmark, Vännäs kommun
Greta Sävenstedt Fastighetsförmedling AB

54 m²

3 rum

2 008 m²

Slutpris 1 225 000 kr+23 %
Greta Sävenstedt Fastighetsförmedling AB
Greta Sävenstedt Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 maj. 2025
profilfoto på mäklare
SusanneLindgren

Rosenvägen 8

Villa
Vännäsby, Vännäs kommun
LF Fastighetsförmedling Umeå

132+73 m²

6 rum

1 034 m²

Slutpris 2 825 000 kr-6 %
LF Fastighetsförmedling Umeå
LF Fastighetsförmedling Umeå

Sålt i april 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 apr. 2025

Garverigränd 5C

Lägenhet
Vännäsby, Vännäs kommun
MOHV Umeå

67 m²

2 rum

4 001 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 450 000 kr±0 %

21 642 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Umevägen 111C, Vännäsby, Vännäs kommun
  • Såld 28 apr. 2025

Umevägen 111C

Radhus
Vännäsby, Vännäs kommun
Fastighetsbyrån Umeå

150+35 m²

6 rum

950 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 995 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Umevägen 13 A, Vännäs, Vännäs kommun
  • Såld 27 apr. 2025

Umevägen 13 A

Lägenhet
Vännäs, Vännäs kommun
Greta Sävenstedt Fastighetsförmedling AB

79 m²

3 rum

5 672 kr/mån

Slutpris 650 000 kr±0 %

8 228 kr/m²

Greta Sävenstedt Fastighetsförmedling AB
Greta Sävenstedt Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2025

Hantverkargatan 11

Villa
Vännäs, Vännäs kommun
HusmanHagberg Umeå

144+110 m²

6 rum

960 m²

Slutpris 1 615 000 kr+1 %
HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå
Storgatan 10 A, Vännäs, Vännäs kommun
  • Såld 10 apr. 2025

Storgatan 10 A

Lägenhet
Vännäs, Vännäs kommun
Greta Sävenstedt Fastighetsförmedling AB

81,5 m²

3 rum

6 504 kr/mån

Slutpris 1 000 000 kr+26 %

12 270 kr/m²

Greta Sävenstedt Fastighetsförmedling AB
Greta Sävenstedt Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2025

Vegagatan 21

Villa
Vännäs, Vännäs kommun
Mäklarhuset Umeå

140+84 m²

6 rum

1 066 m²

Slutpris 1 945 000 kr±0 %
Mäklarhuset Umeå
Mäklarhuset Umeå

Sålt i mars 2025

Umevägen 200, Vännäsby, Vännäs kommun
  • Såld 26 mar. 2025

Umevägen 200

Villa
Vännäsby, Vännäs kommun
Greta Sävenstedt Fastighetsförmedling AB

166+83 m²

7 rum

2 173 m²

Slutpris 1 800 000 kr-10 %
Greta Sävenstedt Fastighetsförmedling AB
Greta Sävenstedt Fastighetsförmedling AB
Umevägen 173, Vännäsby, Vännäs kommun
  • Såld 17 mar. 2025

Umevägen 173

Villa
Vännäsby, Vännäs kommun
Boporten

235+95 m²

736 m²

Slutpris 2 100 000 kr-16 %
Boporten
Boporten
Östra Spöland 84, Vännäs, Vännäs kommun
  • Såld 12 mar. 2025
profilfoto på mäklare
RobertAndersson

Östra Spöland 84

Villa
Vännäs, Vännäs kommun
LF Fastighetsförmedling Umeå

214 m²

6 rum

1 531 m²

Slutpris 1 555 000 kr-13 %
LF Fastighetsförmedling Umeå
LF Fastighetsförmedling Umeå
Örngatan 10A, Vännäs, Vännäs kommun
  • Såld 10 mar. 2025
profilfoto på mäklare
IdaErixon

Örngatan 10A

Lägenhet
Vännäs, Vännäs kommun
LF Fastighetsförmedling Umeå

40 m²

1 rum

4 216 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 220 000 kr+10 %

5 500 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Umeå
LF Fastighetsförmedling Umeå

Sålt i februari 2025

Tjärngatan 15B, Vännäs, Vännäs kommun
  • Såld 27 feb. 2025

Tjärngatan 15B

Lägenhet
Vännäs, Vännäs kommun
Boporten

55,5 m²

2 rum

4 335 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 435 000 kr-8 %

7 838 kr/m²

Boporten
Boporten
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 feb. 2025

Nygård 12

Villa
Nygård, Vännäs kommun
Mäklarhuset Umeå

140+175 m²

5 rum

4 624 m²

Slutpris 1 150 000 kr-11 %
Mäklarhuset Umeå
Mäklarhuset Umeå
Umevägen 13C, Vännäs, Vännäs kommun
  • Såld 17 feb. 2025
profilfoto på mäklare
RobertAndersson

Umevägen 13C

Lägenhet
Vännäs, Vännäs kommun
LF Fastighetsförmedling Umeå

119,5 m²

4 rum

8 298 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 825 000 kr±0 %

6 904 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Umeå
LF Fastighetsförmedling Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 feb. 2025

Mångränd 7

Villa
Vännäs, Vännäs kommun
MOHV Umeå

141+154 m²

6 rum

900 m²

Slutpris 1 995 000 kr-9 %
MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 feb. 2025

Kvarnstigen 22A

Lägenhet
Vännäsby, Vännäs kommun
HusmanHagberg Umeå

107,7 m²

4 rum

6 800 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 655 000 kr-5 %

15 367 kr/m²

HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå
Brån 34A, Brån, Vännäs kommun
  • Såld 12 feb. 2025

Brån 34A

Gård/Skog
Brån, Vännäs kommun
Greta Sävenstedt Fastighetsförmedling AB

122+70 m²

5 rum

Slutpris 3 495 000 kr±0 %
Greta Sävenstedt Fastighetsförmedling AB
Greta Sävenstedt Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 feb. 2025

Tjärngatan 15A

Lägenhet
Vännäs, Vännäs kommun
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling

52 m²

2 rum

4 357 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 430 000 kr-10 %

8 269 kr/m²

Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling

Sålt i januari 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jan. 2025
profilfoto på mäklare
Bo-GunnarSamuelsson

Brån 38

Villa
Brån, Vännäs kommun
Mäklarcity Umeå

169+80 m²

6 rum

5 208 m²

Slutpris 3 880 000 kr+11 %
Mäklarcity Umeå
Mäklarcity Umeå
Gullsjö 20, Gullsjö, Vännäs kommun
  • Såld 31 jan. 2025
profilfoto på mäklare
SusanneLindgren

Gullsjö 20

Villa
Gullsjö, Vännäs kommun
LF Fastighetsförmedling Umeå

120 m²

4 rum

5 420 m²

Slutpris 2 700 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Umeå
LF Fastighetsförmedling Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jan. 2025

Umevägen 111G

Radhus
Vännäsby, Vännäs kommun
MOHV Umeå

135+60 m²

6 rum

686 m²

Slutpris 3 500 000 kr+17 %
MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jan. 2025

Tjärngatan 13B

Lägenhet
Vännäs, Vännäs kommun
Mäklarhuset Umeå

67 m²

3 rum

5 472 kr/mån

Slutpris 585 000 kr-2 %

8 731 kr/m²

Mäklarhuset Umeå
Mäklarhuset Umeå
Pengsjövägen 63, Vännäs, Vännäs kommun
  • Såld 17 jan. 2025

Pengsjövägen 63

Villa
Vännäs, Vännäs kommun
Boporten

176+97 m²

8 rum

921 m²

Slutpris 1 410 000 kr+1 %
Boporten
Boporten
Umevägen 226, Vännäsby, Vännäs kommun
  • Såld 8 jan. 2025
profilfoto på mäklare
JesperKnutsson

Umevägen 226

Villa
Vännäsby, Vännäs kommun
LF Fastighetsförmedling Umeå

124+16 m²

6 rum

1 240 m²

Slutpris 1 900 000 kr-5 %
LF Fastighetsförmedling Umeå
LF Fastighetsförmedling Umeå

Visar 51 - 100 av 796

Artiklar från Hemnet