Vaggeryds kommun

Vaggeryds kommun

Alla slutpriser för bostäder - Vaggeryds kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 311 sålda bostäder

Sålt i maj 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 maj. 2025

Lagastigen 28

Villa
Byarum, Vaggeryds kommun
SkandiaMäklarna Jönköping

121 m²

6 rum

3 520 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 500 000 kr-25 %
SkandiaMäklarna Jönköping
SkandiaMäklarna Jönköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2025

Rastad 4

Villa
Vaggeryd, Vaggeryds kommun
Mäklarhuset Vaggeryd

64+21 m²

3 rum

2 529 m²

Slutpris 1 375 000 kr-8 %
Mäklarhuset Vaggeryd
Mäklarhuset Vaggeryd
Östra Långsjön 2, Vaggeryd, Vaggeryds kommun
  • Såld 13 maj. 2025

Östra Långsjön 2

Villa
Vaggeryd, Vaggeryds kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

100+45 m²

5 rum

1 209 m²

Slutpris 1 925 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Mölnarp LÖVRYDET 5, Skillingaryd, Vaggeryds kommun
  • Såld 10 maj. 2025

Mölnarp LÖVRYDET 5

Fritidshus
Skillingaryd, Vaggeryds kommun
LF Fastighetsförmedling Vaggeryd

37 m²

3 rum

1 215 m²

Slutpris 980 000 kr+3 %
LF Fastighetsförmedling Vaggeryd
LF Fastighetsförmedling Vaggeryd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2025

Fågelåsvägen 23

Villa
Vaggeryd, Vaggeryds kommun
Mäklarhuset Vaggeryd

140+6 m²

5 rum

956 m²

Slutpris 2 100 000 kr-8 %
Mäklarhuset Vaggeryd
Mäklarhuset Vaggeryd
Stödstorp Berget 1, Vaggeryd, Vaggeryds kommun
  • Såld 4 maj. 2025

Stödstorp Berget 1

Fritidshus
Vaggeryd, Vaggeryds kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

68+34 m²

4 rum

4 950 m²

Slutpris 1 030 000 kr-14 %
Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Fågelåsvägen 30, Vaggeryd - Södra Park, Vaggeryds kommun
  • Såld 4 maj. 2025

Fågelåsvägen 30

Villa
Vaggeryd - Södra Park, Vaggeryds kommun
HusmanHagberg Vaggeryd

121 m²

5 rum

1 208 m²

Slutpris 2 740 000 kr-8 %
HusmanHagberg Vaggeryd
HusmanHagberg Vaggeryd
Månsabovägen 15, Skillingaryd, Vaggeryds kommun
  • Såld 4 maj. 2025

Månsabovägen 15

Villa
Skillingaryd, Vaggeryds kommun
HusmanHagberg Vaggeryd

123+20 m²

5 rum

1 644 m²

Slutpris 1 650 000 kr±0 %
HusmanHagberg Vaggeryd
HusmanHagberg Vaggeryd
Narvavägen 28, Vaggeryd, Vaggeryds kommun
  • Såld 2 maj. 2025

Narvavägen 28

Villa
Vaggeryd, Vaggeryds kommun
Notar

91+91 m²

4 rum

1 041 m²

Slutpris 1 800 000 kr+13 %
Notar
Notar

Sålt i april 2025

Strandvägen 13, Götafors, Vaggeryds kommun
  • Såld 30 apr. 2025

Strandvägen 13

Villa
Götafors, Vaggeryds kommun
LF Fastighetsförmedling Vaggeryd

69+69 m²

4 rum

1 000 m²

Slutpris 1 200 000 kr+21 %
LF Fastighetsförmedling Vaggeryd
LF Fastighetsförmedling Vaggeryd
Barrstigen 16, Skillingaryd, Vaggeryds kommun
  • Såld 29 apr. 2025

Barrstigen 16

Villa
Skillingaryd, Vaggeryds kommun
LF Fastighetsförmedling Vaggeryd

132+20 m²

6 rum

675 m²

Slutpris 1 805 000 kr+6 %
LF Fastighetsförmedling Vaggeryd
LF Fastighetsförmedling Vaggeryd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2025

Far Anders väg 2

Villa
Skillingaryd, Vaggeryds kommun
Mäklarhuset Vaggeryd

138+5 m²

5 rum

909 m²

Slutpris 3 950 000 kr±0 %
Mäklarhuset Vaggeryd
Mäklarhuset Vaggeryd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2025

Brogränd 3

Villa
Vaggeryd, Vaggeryds kommun
Mäklarhuset Vaggeryd

184+123 m²

6 rum

977 m²

Slutpris 1 800 000 kr+16 %
Mäklarhuset Vaggeryd
Mäklarhuset Vaggeryd
Ekornahult Norrgården 1, Bondstorp, Vaggeryds kommun
  • Såld 16 apr. 2025
profilfoto på mäklare
TinaHögstedt

Ekornahult Norrgården 1

Gård/Skog
Bondstorp, Vaggeryds kommun
LF Fastighetsförmedling Jönköping

110 m²

6 rum

7 ha

Slutpris 4 775 000 kr+20 %
LF Fastighetsförmedling Jönköping
LF Fastighetsförmedling Jönköping
Månsabo Solbacken 4, Skillingaryd, Vaggeryds kommun
  • Såld 5 apr. 2025

Månsabo Solbacken 4

Villa
Skillingaryd, Vaggeryds kommun
LF Fastighetsförmedling Vaggeryd

125+31 m²

4 rum

1 710 m²

Slutpris 1 200 000 kr-23 %
LF Fastighetsförmedling Vaggeryd
LF Fastighetsförmedling Vaggeryd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 apr. 2025

Bondstorpsvägen 34

Villa
Vaggeryd, Vaggeryds kommun
Mäklarhuset Vaggeryd

91+112 m²

3 rum

1 030 m²

Slutpris 1 210 000 kr-19 %
Mäklarhuset Vaggeryd
Mäklarhuset Vaggeryd

Sålt i mars 2025

Kapellgatan 3, Skillingaryd, Vaggeryds kommun
  • Såld 31 mar. 2025

Kapellgatan 3

Villa
Skillingaryd, Vaggeryds kommun
LF Fastighetsförmedling Vaggeryd

139+85 m²

6 rum

795 m²

Slutpris 1 710 000 kr-8 %
LF Fastighetsförmedling Vaggeryd
LF Fastighetsförmedling Vaggeryd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 mar. 2025

Fabriksgatan 11

Lägenhet
Vaggeryd, Vaggeryds kommun
Mäklarhuset Vaggeryd

80 m²

3 rum

5 754 kr/mån

Slutpris 1 650 000 kr+10 %

20 625 kr/m²

Mäklarhuset Vaggeryd
Mäklarhuset Vaggeryd
Bangårdsgatan 3C lgh 1201, Skillingaryd, Vaggeryds kommun
  • Såld 26 mar. 2025

Bangårdsgatan 3C lgh 1201

Lägenhet
Skillingaryd, Vaggeryds kommun
HusmanHagberg Vaggeryd

76 m²

3 rum

6 520 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 680 000 kr-2 %

8 947 kr/m²

HusmanHagberg Vaggeryd
HusmanHagberg Vaggeryd
Hantverkaregatan 11, Skillingaryd, Vaggeryds kommun
  • Såld 22 mar. 2025

Hantverkaregatan 11

Villa
Skillingaryd, Vaggeryds kommun
HusmanHagberg Vaggeryd

96 m²

4 rum

1 419 m²

Slutpris 2 150 000 kr-9 %
HusmanHagberg Vaggeryd
HusmanHagberg Vaggeryd
Fängen 35, Vaggeryd, Vaggeryds kommun
  • Såld 22 mar. 2025

Fängen 35

Villa
Vaggeryd, Vaggeryds kommun
SkandiaMäklarna Jönköping

95+8 m²

3 rum

2 123 m²

Slutpris 2 700 000 kr+8 %
SkandiaMäklarna Jönköping
SkandiaMäklarna Jönköping
Torsbovägen 2B, Vaggeryd - Torsbo, Vaggeryds kommun
  • Såld 21 mar. 2025

Torsbovägen 2B

Lägenhet
Vaggeryd - Torsbo, Vaggeryds kommun
HusmanHagberg Vaggeryd

43 m²

1 rum

2 245 kr/mån

Slutpris 720 000 kr+4 %

16 744 kr/m²

HusmanHagberg Vaggeryd
HusmanHagberg Vaggeryd
Geijersgatan 16, Skillingaryd, Vaggeryds kommun
  • Såld 21 mar. 2025

Geijersgatan 16

Villa
Skillingaryd, Vaggeryds kommun
HusmanHagberg Vaggeryd

96+96 m²

5 rum

967 m²

Slutpris 2 200 000 kr-2 %
HusmanHagberg Vaggeryd
HusmanHagberg Vaggeryd
Bergstigen 14, Vaggeryd, Vaggeryds kommun
  • Såld 20 mar. 2025

Bergstigen 14

Villa
Vaggeryd, Vaggeryds kommun
LF Fastighetsförmedling Vaggeryd

148 m²

6 rum

1 120 m²

Slutpris 2 300 000 kr-4 %
LF Fastighetsförmedling Vaggeryd
LF Fastighetsförmedling Vaggeryd
Björkvägen 22, Hok, Vaggeryds kommun
  • Såld 14 mar. 2025

Björkvägen 22

Villa
Hok, Vaggeryds kommun
HusmanHagberg Vaggeryd

108+108 m²

4 rum

1 531 m²

Slutpris 1 150 000 kr+5 %
HusmanHagberg Vaggeryd
HusmanHagberg Vaggeryd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 mar. 2025

Jönköpingsvägen 46

Villa
Vaggeryd, Vaggeryds kommun
Bjurfors Jönköping

162+83 m²

6 rum

1 119 m²

Slutpris 3 910 000 kr+2 %
Bjurfors Jönköping
Bjurfors Jönköping
Dammgatan 8, Vaggeryd - Södra Park, Vaggeryds kommun
  • Såld 7 mar. 2025

Dammgatan 8

Villa
Vaggeryd - Södra Park, Vaggeryds kommun
HusmanHagberg Vaggeryd

140+51 m²

6 rum

947 m²

Slutpris 3 150 000 kr-1 %
HusmanHagberg Vaggeryd
HusmanHagberg Vaggeryd
Hagafors Hagagatan 14, Hok, Vaggeryds kommun
  • Såld 6 mar. 2025

Hagafors Hagagatan 14

Villa
Hok, Vaggeryds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping

125+92 m²

845 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 750 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Svensk Fastighetsförmedling Jönköping
Södra Stigamo Södergården 1, Jönköping, Vaggeryds kommun
  • Såld 5 mar. 2025

Södra Stigamo Södergården 1

Villa
Jönköping, Vaggeryds kommun
HusmanHagberg Vaggeryd

120 m²

5 rum

13,2 ha

Slutpris 4 700 000 kr+47 %
HusmanHagberg Vaggeryd
HusmanHagberg Vaggeryd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 mar. 2025

Gjuterigatan 1

Villa
Skillingaryd, Vaggeryds kommun
Mäklarhuset Vaggeryd

110+50 m²

4 rum

1 130 m²

Slutpris 2 000 000 kr-11 %
Mäklarhuset Vaggeryd
Mäklarhuset Vaggeryd

Sålt i februari 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 feb. 2025

Västra Promenaden 8

Villa
Vaggeryd, Vaggeryds kommun
Mäklarhuset Vaggeryd

120+80 m²

5 rum

1 207 m²

Slutpris 2 200 000 kr-2 %
Mäklarhuset Vaggeryd
Mäklarhuset Vaggeryd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 feb. 2025

Åhult 3

Fritidshus
Åhult, Vaggeryds kommun
SkandiaMäklarna Jönköping

55+15 m²

3 rum

1 000 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 450 000 kr+12 %
SkandiaMäklarna Jönköping
SkandiaMäklarna Jönköping
Vårbäcksstigen 22, Vaggeryd, Vaggeryds kommun
  • Såld 17 feb. 2025

Vårbäcksstigen 22

Villa
Vaggeryd, Vaggeryds kommun
Mäklarhuset Vaggeryd

115+100 m²

5 rum

1 081 m²

Slutpris 2 540 000 kr+4 %
Mäklarhuset Vaggeryd
Mäklarhuset Vaggeryd
Ljungberghsgatan 8, Skillingaryd, Vaggeryds kommun
  • Såld 17 feb. 2025

Ljungberghsgatan 8

Lägenhet
Skillingaryd, Vaggeryds kommun
LF Fastighetsförmedling Vaggeryd

67 m²

2 rum

5 806 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 425 000 kr-11 %

6 343 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Vaggeryd
LF Fastighetsförmedling Vaggeryd
Boerydsgatan 10, Vaggeryd - Götafors, Vaggeryds kommun
  • Såld 11 feb. 2025

Boerydsgatan 10

Övrigt
Vaggeryd - Götafors, Vaggeryds kommun
HusmanHagberg Vaggeryd

256 m²

1 269 m²

Slutpris 2 200 000 kr-4 %
HusmanHagberg Vaggeryd
HusmanHagberg Vaggeryd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 feb. 2025

Storgatan 24

Villa
Skillingaryd, Vaggeryds kommun
HusmanHagberg Vaggeryd

250+150 m²

11 rum

721 m²

Slutpris 2 700 000 kr-3 %
HusmanHagberg Vaggeryd
HusmanHagberg Vaggeryd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 feb. 2025

Myrmalmsgatan 2

Villa
Vaggeryd - Södra Park, Vaggeryds kommun
Notar

94 m²

3 rum

1 102 m²

Slutpris 2 025 000 kr-10 %
Notar
Notar
Sandstigen 7, Skillingaryd, Vaggeryds kommun
  • Såld 5 feb. 2025

Sandstigen 7

Villa
Skillingaryd, Vaggeryds kommun
LF Fastighetsförmedling Vaggeryd

86+86 m²

5 rum

800 m²

Slutpris 1 550 000 kr-9 %
LF Fastighetsförmedling Vaggeryd
LF Fastighetsförmedling Vaggeryd

Sålt i januari 2025

Ekövägen 7, Hok, Vaggeryds kommun
  • Såld 31 jan. 2025

Ekövägen 7

Villa
Hok, Vaggeryds kommun
HusmanHagberg Vaggeryd

104+157 m²

5 rum

1 198 m²

Slutpris 2 400 000 kr-8 %
HusmanHagberg Vaggeryd
HusmanHagberg Vaggeryd
Förborgsvägen 35, Vaggeryd - Torsbo, Vaggeryds kommun
  • Såld 31 jan. 2025

Förborgsvägen 35

Lägenhet
Vaggeryd - Torsbo, Vaggeryds kommun
HusmanHagberg Vaggeryd

99 m²

4 rum

5 060 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 850 000 kr±0 %

18 687 kr/m²

HusmanHagberg Vaggeryd
HusmanHagberg Vaggeryd
Månsabovägen 3, Skillingaryd, Vaggeryds kommun
  • Såld 29 jan. 2025

Månsabovägen 3

Villa
Skillingaryd, Vaggeryds kommun
HusmanHagberg Vaggeryd

181+80 m²

6 rum

1 173 m²

Slutpris 3 100 000 kr+4 %
HusmanHagberg Vaggeryd
HusmanHagberg Vaggeryd
Svenarum Persgård 1, Svenarum, Vaggeryds kommun
  • Såld 27 jan. 2025

Svenarum Persgård 1

Villa
Svenarum, Vaggeryds kommun
SkandiaMäklarna Jönköping

228+79 m²

8 rum

3 775 m²

Slutpris 2 675 000 kr-4 %
SkandiaMäklarna Jönköping
SkandiaMäklarna Jönköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jan. 2025

Boerydsgatan 2

Villa
Vaggeryd - Götafors, Vaggeryds kommun
HusmanHagberg Vaggeryd

156+36 m²

5 rum

1 040 m²

Slutpris 2 750 000 kr-21 %
HusmanHagberg Vaggeryd
HusmanHagberg Vaggeryd
Smedbygatan 14, Vaggeryd - Götafors, Vaggeryds kommun
  • Såld 17 jan. 2025

Smedbygatan 14

Lägenhet
Vaggeryd - Götafors, Vaggeryds kommun
HusmanHagberg Vaggeryd

115 m²

4 rum

7 222 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 280 000 kr-1 %

11 130 kr/m²

HusmanHagberg Vaggeryd
HusmanHagberg Vaggeryd
Slätthultet 5, Skillingaryd, Vaggeryds kommun
  • Såld 10 jan. 2025

Slätthultet 5

Gård/Skog
Skillingaryd, Vaggeryds kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

130 m²

4 rum

4,7 ha
  • Uteplats

Slutpris 4 000 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo
Storgatan 22, Vaggeryd, Vaggeryds kommun
  • Såld 9 jan. 2025

Storgatan 22

Lägenhet
Vaggeryd, Vaggeryds kommun
Fastighetsbyrån Värnamo

80 m²

3 rum

5 781 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 100 000 kr-12 %

13 750 kr/m²

Fastighetsbyrån Värnamo
Fastighetsbyrån Värnamo

Sålt i december 2024

Björkvägen 12, Hok, Vaggeryds kommun
  • Såld 30 dec. 2024

Björkvägen 12

Villa
Hok, Vaggeryds kommun
HusmanHagberg Vaggeryd

134+49 m²

5 rum

1 043 m²

Slutpris 2 850 000 kr-5 %
HusmanHagberg Vaggeryd
HusmanHagberg Vaggeryd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 dec. 2024

Lärkstigen 8

Villa
Hok, Vaggeryds kommun
SkandiaMäklarna Jönköping

112+59 m²

6 rum

947 m²

Slutpris 1 945 000 kr-3 %
SkandiaMäklarna Jönköping
SkandiaMäklarna Jönköping
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 dec. 2024

Storgatan 58 D

Radhus
Vaggeryd, Vaggeryds kommun
Mäklarhuset Vaggeryd

113 m²

4 rum

3 500 kr/mån

Slutpris 2 250 000 kr-10 %
Mäklarhuset Vaggeryd
Mäklarhuset Vaggeryd
Idrottsgatan 24, Skillingaryd, Vaggeryds kommun
  • Såld 16 dec. 2024

Idrottsgatan 24

Villa
Skillingaryd, Vaggeryds kommun
HusmanHagberg Vaggeryd

140+110 m²

7 rum

1 390 m²

Slutpris 1 895 000 kr-10 %
HusmanHagberg Vaggeryd
HusmanHagberg Vaggeryd

Visar 101 - 150 av 1311

Artiklar från Hemnet