Västerslätt, Umeå kommun

Västerslätt

Alla slutpriser för bostäder - Västerslätt, Umeå kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

375 sålda bostäder

Sålt i november 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 nov. 2022

Vallmovägen 38

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling

78 m²

3 rum

3 859 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 150 000 kr-2 %

27 564 kr/m²

Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling

Sålt i oktober 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 okt. 2022

Näckrosvägen 12

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
Mäklarhuset Umeå

32,5 m²

1 rum

1 945 kr/mån

Slutpris 1 200 000 kr-4 %

36 923 kr/m²

Mäklarhuset Umeå
Mäklarhuset Umeå

Sålt i september 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 sep. 2022

Näckrosvägen 8

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
HusmanHagberg Umeå

32,5 m²

1 rum

1 945 kr/mån

Slutpris 1 310 000 kr-5 %

40 308 kr/m²

HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå
Näckrosvägen 9, Västerslätt, Umeå kommun
  • Såld 22 sep. 2022

Näckrosvägen 9

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

56 m²

2 rum

3 185 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 675 000 kr-4 %

29 911 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Vallmovägen 58, Västerslätt, Umeå kommun
  • Såld 9 sep. 2022

Vallmovägen 58

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
Svensk Fastighetsförmedling Umeå

78 m²

3 rum

3 653 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 900 000 kr-5 %

24 359 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Svensk Fastighetsförmedling Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 sep. 2022
profilfoto på mäklare
LukasSelberg

Näckrosvägen 26

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
LF Fastighetsförmedling Umeå

73,5 m²

3 rum

3 611 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 295 000 kr±0 %

31 224 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Umeå
LF Fastighetsförmedling Umeå

Sålt i augusti 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 aug. 2022
profilfoto på mäklare
HansLundgren

Taffelstråket 39

Radhus
Rödäng, Umeå kommun
Mäklarcity Umeå

125 m²

6 rum

170 m²

Slutpris 3 500 000 kr-8 %
Mäklarcity Umeå
Mäklarcity Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 aug. 2022

Vallmovägen 50

Lägenhet
Väst på stan, Umeå kommun
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling

73,5 m²

3 rum

3 611 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 970 000 kr+7 %

26 803 kr/m²

Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 aug. 2022
profilfoto på mäklare
SusanneLindgren

Klövervägen 27

Villa
Västerslätt, Umeå kommun
LF Fastighetsförmedling Umeå

109+89 m²

5 rum

716 m²

Slutpris 4 660 000 kr+11 %
LF Fastighetsförmedling Umeå
LF Fastighetsförmedling Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 aug. 2022
profilfoto på mäklare
UlricaJohansson

Timotejvägen 16

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

56 m²

2 rum

3 477 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 475 000 kr-13 %

26 339 kr/m²

Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 aug. 2022
profilfoto på mäklare
HansLundgren

Näckrosvägen 8

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
Mäklarcity Umeå

32,5 m²

1 rum

2 141 kr/mån

Slutpris 1 395 000 kr±0 %

42 923 kr/m²

Mäklarcity Umeå
Mäklarcity Umeå

Sålt i juni 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jun. 2022

Näckrosvägen 10

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

32,5 m²

1 rum

1 945 kr/mån

Slutpris 1 345 000 kr±0 %

41 385 kr/m²

Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jun. 2022

Näckrosvägen 17

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling

42,5 m²

1 rum

2 324 kr/mån

Slutpris 1 575 000 kr+5 %

37 059 kr/m²

Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jun. 2022

Timotejvägen 6

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
Mäklarhuset Umeå

55,5 m²

2 rum

3 168 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 780 000 kr-5 %

32 072 kr/m²

Mäklarhuset Umeå
Mäklarhuset Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jun. 2022

Blomstervägen 21

Villa
Västerslätt, Umeå kommun
MOHV Umeå

130+113 m²

7 rum

901 m²

Slutpris 5 640 000 kr+1 %
MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 jun. 2022

Näckrosvägen 16

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling

79,5 m²

3 rum

3 902 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 560 000 kr+7 %

32 201 kr/m²

Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling
Ahlm & Dahl Fastighetsförmedling

Sålt i maj 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 maj. 2022

Timotejvägen 8

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

61 m²

2 rum

3 439 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 005 000 kr+6 %

32 869 kr/m²

Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 maj. 2022

Timotejvägen 10

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
MOHV Umeå

56 m²

2 rum

3 185 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 875 000 kr-1 %

33 482 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2022

Vallmovägen 58

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
Fastighetsbyrån Umeå

78 m²

3 rum

4 078 kr/mån

Slutpris 2 300 000 kr+10 %

29 487 kr/m²

Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå

Sålt i april 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2022
profilfoto på mäklare
SusanneLindgren

Timotejvägen 6

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
LF Fastighetsförmedling Umeå

62,5 m²

2 rum

3 590 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 070 000 kr+30 %

33 120 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Umeå
LF Fastighetsförmedling Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2022
profilfoto på mäklare
MagnusForsberg

Näckrosvägen 22

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

78 m²

3 rum

3 859 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 140 000 kr

27 436 kr/m²

Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå

Sålt i mars 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 mar. 2022

Klaverstråket 74

Radhus
Rödäng, Umeå kommun
HusmanHagberg Umeå

110+15 m²

6 rum

170 m²

Slutpris 4 155 000 kr+8 %
HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå

Sålt i februari 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 feb. 2022
profilfoto på mäklare
LukasSelberg

Klaverstråket 42

Radhus
Rödäng, Umeå kommun
LF Fastighetsförmedling Umeå

112+15 m²

6 rum

170 m²

Slutpris 4 420 000 kr+13 %
LF Fastighetsförmedling Umeå
LF Fastighetsförmedling Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 feb. 2022
profilfoto på mäklare
LukasSelberg

Näckrosvägen 14

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
LF Fastighetsförmedling Umeå

78 m²

3 rum

3 859 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 400 000 kr+15 %

30 769 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Umeå
LF Fastighetsförmedling Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 feb. 2022

Vallmovägen 56

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
MOHV Umeå

78 m²

3 rum

3 859 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 300 000 kr+15 %

29 487 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 feb. 2022

Näckrosvägen 7

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
Mäklarhuset Umeå

31 m²

1 rum

2 048 kr/mån

Slutpris 1 400 000 kr±0 %

45 161 kr/m²

Mäklarhuset Umeå
Mäklarhuset Umeå

Sålt i januari 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 jan. 2022
profilfoto på mäklare
SusanneLindgren

Blomstervägen 17

Villa
Västerslätt, Umeå kommun
LF Fastighetsförmedling Umeå

196+137 m²

8 rum

1 264 m²

Slutpris 6 800 000 kr+8 %
LF Fastighetsförmedling Umeå
LF Fastighetsförmedling Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jan. 2022

Taffelstråket 49

Radhus
Rödäng, Umeå kommun
MOHV Umeå

112+7 m²

6 rum

170 m²

Slutpris 4 065 000 kr+4 %
MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 jan. 2022
profilfoto på mäklare
UlricaJohansson

Vallmovägen 48

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

73,5 m²

3 rum

3 611 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 150 000 kr+13 %

29 252 kr/m²

Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå

Sålt i november 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 nov. 2021

Vallmovägen 40

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
MOHV Umeå

78 m²

3 rum

3 581 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 095 000 kr±0 %

26 859 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå

Sålt i oktober 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 okt. 2021

Vallmovägen 52

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
MOHV Umeå

78 m²

3 rum

3 684 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 200 000 kr+16 %

28 205 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 okt. 2021

Timotejvägen 18

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
Fastighetsbyrån Umeå

56 m²

2 rum

3 358 kr/mån

Slutpris 1 910 000 kr+13 %

34 107 kr/m²

Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå

Sålt i september 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 sep. 2021

Näckrosvägen 10

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

32,5 m²

1 rum

1 907 kr/mån

Slutpris 1 675 000 kr+25 %

51 538 kr/m²

Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 sep. 2021

Näckrosvägen 11

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
HusmanHagberg Umeå

74,5 m²

3 rum

4 059 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 500 000 kr+19 %

33 557 kr/m²

HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 sep. 2021
profilfoto på mäklare
MagnusForsberg

Basstråket 5A

Radhus
Rödäng, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

112+15 m²

5 rum

166 m²

Slutpris 4 510 000 kr+16 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 sep. 2021

Vallmovägen 34

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
Fastighetsbyrån Umeå

25,5 m²

1 rum

1 801 kr/mån

Slutpris 1 200 000 kr+4 %

47 059 kr/m²

Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 sep. 2021

Timotejvägen 16

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
HusmanHagberg Umeå

25,5 m²

1 rum

1 801 kr/mån

Slutpris 1 185 000 kr±0 %

46 471 kr/m²

HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå

Sålt i augusti 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 aug. 2021
profilfoto på mäklare
JörgenIsacsson

Orgelstråket 17

Villa
Rödäng, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

127+15 m²

5 rum

254 m²

Slutpris 4 320 000 kr+5 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 aug. 2021
profilfoto på mäklare
JonasNygren

Näckrosvägen 16

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
LF Fastighetsförmedling Umeå

76,5 m²

3 rum

3 623 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 535 000 kr+21 %

33 137 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Umeå
LF Fastighetsförmedling Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 aug. 2021
profilfoto på mäklare
JörgenIsacsson

Vallmovägen 50

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

64 m²

2 rum

3 213 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 830 000 kr+8 %

28 594 kr/m²

Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 aug. 2021

Timotejvägen 18

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
Mäklarhuset Umeå

56 m²

2 rum

3 358 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 895 000 kr+12 %

33 839 kr/m²

Mäklarhuset Umeå
Mäklarhuset Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 aug. 2021

Timotejvägen 14

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

31 m²

1 rum

2 011 kr/mån

Slutpris 1 450 000 kr+16 %

46 774 kr/m²

Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 aug. 2021
profilfoto på mäklare
MagnusForsberg

Klaverstråket 18

Radhus
Rödäng, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

115+15 m²

4 rum

170 m²

Slutpris 4 250 000 kr+9 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå

Sålt i juli 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 jul. 2021

Timotejvägen 10

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
Fastighetsbyrån Umeå

56 m²

2 rum

3 224 kr/mån

Slutpris 1 695 000 kr+3 %

30 268 kr/m²

Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå

Sålt i juni 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jun. 2021

Vallmovägen 36

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
Fastighetsbyrån Umeå

94,5 m²

4 rum

4 478 kr/mån

Slutpris 2 595 000 kr+13 %

27 460 kr/m²

Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jun. 2021

Näckrosvägen 21

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
HusmanHagberg Umeå

42,5 m²

1 rum

2 278 kr/mån

Slutpris 1 550 000 kr+7 %

36 471 kr/m²

HusmanHagberg Umeå
HusmanHagberg Umeå

Sålt i maj 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 maj. 2021
profilfoto på mäklare
PärCarlsson

Klövervägen 26

Villa
Västerslätt, Umeå kommun
LF Fastighetsförmedling Umeå

110+59 m²

5 rum

651 m²

Slutpris 5 255 000 kr+14 %
LF Fastighetsförmedling Umeå
LF Fastighetsförmedling Umeå

Sålt i april 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2021
profilfoto på mäklare
JörgenIsacsson

Vallmovägen 36

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
Mäklarringen Umeå

77,5 m²

3 rum

3 772 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 100 000 kr+24 %

27 097 kr/m²

Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 apr. 2021

Vallmovägen 40

Lägenhet
Västerslätt, Umeå kommun
MOHV Umeå

78 m²

3 rum

3 581 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 350 000 kr+24 %

30 128 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2021

Mollstråket 8

Villa
Rödäng, Umeå kommun
Mäklarhuset Umeå

127+15 m²

6 rum

254 m²

Slutpris 4 400 000 kr+7 %
Mäklarhuset Umeå
Mäklarhuset Umeå

Visar 101 - 150 av 375

Artiklar från Hemnet