Trollbäcken, Tyresö kommun

Trollbäcken

Alla slutpriser för bostäder - Trollbäcken, Tyresö kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 683 sålda bostäder

Sålt i januari 2026

Svalvägen 1A, Tyresö, Tyresö kommun
  • Såld 21 jan. 2026
profilfoto på mäklare
JesperDanielsson

Svalvägen 1A

Lägenhet
Tyresö, Tyresö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Tyresö

76 m²

3 rum

5 792 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 650 000 kr+4 %

48 026 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Tyresö
Svensk Fastighetsförmedling Tyresö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 jan. 2026

Glädjegången 30

Radhus
Trollbäcken, Tyresö kommun
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta

78 m²

4 rum

109 m²

Slutpris 4 400 000 kr+26 %
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jan. 2026

Stupvägen 14

Villa
Fornudden, Tyresö kommun
Fastighetsmäklarna

140+59 m²

5 rum

902 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 6 400 000 kr-1 %
Fastighetsmäklarna
Fastighetsmäklarna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 jan. 2026

Kumla allé 16

Lägenhet
Trollbäcken, Tyresö kommun
Svenska Mäklarhuset Tyresö

67 m²

3 rum

5 294 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 000 000 kr+4 %

44 776 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Tyresö
Svenska Mäklarhuset Tyresö
Fornuddsvägen 4A, Fornudden, Tyresö kommun
  • Såld 13 jan. 2026

Fornuddsvägen 4A

Villa
Fornudden, Tyresö kommun
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta

110+73 m²

6 rum

1 211 m²

Slutpris 6 595 000 kr+2 %
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta

Sålt i december 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 dec. 2025

Parkvägen 21A

Villa
Fornudden, Tyresö kommun
Fastighetsbyrån Tyresö

128+128 m²

7 rum

1 046 m²

Slutpris 6 400 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Tyresö
Fastighetsbyrån Tyresö
Fornuddsvägen 14C, Fornudden, Tyresö kommun
  • Såld 15 dec. 2025

Fornuddsvägen 14C

Villa
Fornudden, Tyresö kommun
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta

177+23 m²

6 rum

1 354 m²

Slutpris 7 995 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 dec. 2025
profilfoto på mäklare
VictorSarocchi

Bergvägen 13A

Villa
Tyresö, Tyresö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Tyresö

121 m²

5 rum

800 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 725 000 kr+1 %
Svensk Fastighetsförmedling Tyresö
Svensk Fastighetsförmedling Tyresö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 dec. 2025

Fågelvägen 34

Villa
Trollbäcken, Tyresö kommun
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta

248+42 m²

7 rum

1 500 m²

Slutpris 7 495 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 dec. 2025
profilfoto på mäklare
HansSommerville

Långsjövägen 49A

Villa
Trollbäcken, Tyresö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Tyresö

162 m²

6 rum

901 m²

Slutpris 7 700 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Tyresö
Svensk Fastighetsförmedling Tyresö
Fågelvägen 42B, Tyresö, Tyresö kommun
  • Såld 6 dec. 2025
profilfoto på mäklare
JesperDanielsson

Fågelvägen 42B

Villa
Tyresö, Tyresö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Tyresö

105+65 m²

6 rum

724 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 800 000 kr+6 %
Svensk Fastighetsförmedling Tyresö
Svensk Fastighetsförmedling Tyresö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 dec. 2025

Trädgårdsvägen 32

Tomt
Sofieberg, Tyresö kommun
Fastighetsbyrån Tyresö

906 m²

Slutpris 5 800 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Tyresö
Fastighetsbyrån Tyresö
Lyckogången 82, Trollbäcken, Tyresö kommun
  • Såld 4 dec. 2025

Lyckogången 82

Radhus
Trollbäcken, Tyresö kommun
Svenska Mäklarhuset Tyresö

78 m²

4 rum

98 m²

Slutpris 3 400 000 kr+8 %
Svenska Mäklarhuset Tyresö
Svenska Mäklarhuset Tyresö
Knektvägen 9A, Tyresö, Tyresö kommun
  • Såld 2 dec. 2025
profilfoto på mäklare
JesperDanielsson

Knektvägen 9A

Villa
Tyresö, Tyresö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Tyresö

163+24 m²

1 142 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 7 500 000 kr+3 %
Svensk Fastighetsförmedling Tyresö
Svensk Fastighetsförmedling Tyresö
Snövits väg 7B, Trollbäcken, Tyresö kommun
  • Såld 2 dec. 2025

Snövits väg 7B

Villa
Trollbäcken, Tyresö kommun
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta

200+28 m²

7 rum

1 234 m²

Slutpris 5 800 000 kr+4 %
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta

Sålt i november 2025

Bansjövägen 19A, Trollbäcken / Skälsätra, Tyresö kommun
  • Såld 26 nov. 2025

Bansjövägen 19A

Villa
Trollbäcken / Skälsätra, Tyresö kommun
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta

145+65 m²

8 rum

899 m²

Slutpris 7 140 000 kr+2 %
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 nov. 2025

Husarvägen 7

Tomt
Trollbäcken, Tyresö kommun
HusmanHagberg Tyresö/Älta

1 084 m²

Slutpris 2 650 000 kr-12 %
HusmanHagberg Tyresö/Älta
HusmanHagberg Tyresö/Älta
Vendelsövägen 10A, Trollbäcken, Tyresö kommun
  • Såld 23 nov. 2025

Vendelsövägen 10A

Lägenhet
Trollbäcken, Tyresö kommun
HusmanHagberg Tyresö/Älta

37,4 m²

2 rum

3 266 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 090 000 kr±0 %

55 882 kr/m²

HusmanHagberg Tyresö/Älta
HusmanHagberg Tyresö/Älta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 nov. 2025

Åkervägen 22

Villa
Sofieberg, Tyresö kommun
Fastighetsbyrån Tyresö

200+100 m²

8 rum

1 045 m²
  • Uteplats

Slutpris 8 800 000 kr+4 %
Fastighetsbyrån Tyresö
Fastighetsbyrån Tyresö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 nov. 2025

Lönnvägen 8A

Villa
Fornudden, Tyresö kommun
Fastighetsbyrån Tyresö

197+58 m²

6 rum

1 365 m²

Slutpris 7 375 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Tyresö
Fastighetsbyrån Tyresö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 nov. 2025

Vendelsövägen 58A

Lägenhet
Trollbäcken, Tyresö kommun
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta

94 m²

4 rum

6 929 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 200 000 kr-4 %

44 681 kr/m²

SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
Sofiebergsvägen 14B, Sofieberg, Tyresö kommun
  • Såld 14 nov. 2025

Sofiebergsvägen 14B

Villa
Sofieberg, Tyresö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

110+87 m²

6 rum

1 013 m²

Slutpris 5 700 000 kr-5 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Svängstigen 34, Hanviken, Tyresö kommun
  • Såld 6 nov. 2025

Svängstigen 34

Radhus
Hanviken, Tyresö kommun
Fastighetsbyrån Tyresö

124+6 m²

6 rum

147 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 620 000 kr+13 %
Fastighetsbyrån Tyresö
Fastighetsbyrån Tyresö

Sålt i oktober 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 okt. 2025

Husarvägen 9

Tomt
Trollbäcken, Tyresö kommun
HusmanHagberg Tyresö/Älta

1 167 m²

Slutpris 2 650 000 kr-12 %
HusmanHagberg Tyresö/Älta
HusmanHagberg Tyresö/Älta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 okt. 2025

Slättvägen 2B

Lägenhet
Trollbäcken, Tyresö kommun
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta

56 m²

2 rum

4 528 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 395 000 kr±0 %

42 768 kr/m²

SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 okt. 2025

Trollbäcksvägen 12C

Villa
Hanviken, Tyresö kommun
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta

167+2 m²

6 rum

1 035 m²

Slutpris 7 200 000 kr-1 %
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
Lyckogången 16, Tyresö - Sofieberg, Tyresö kommun
  • Såld 23 okt. 2025

Lyckogången 16

Radhus
Tyresö - Sofieberg, Tyresö kommun

83 m²

3 rum

200 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 500 000 kr-9 %
Officium Fastighetsbyrå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 okt. 2025

Furuvägen 6

Villa
Persudde/Fornudden, Tyresö kommun
Fastighetsbyrån Tyresö

215+10 m²

7 rum

1 091 m²
  • Uteplats

Slutpris 8 225 000 kr+7 %
Fastighetsbyrån Tyresö
Fastighetsbyrån Tyresö
Fältvägen 7, Sofieberg, Tyresö kommun
  • Såld 20 okt. 2025

Fältvägen 7

Villa
Sofieberg, Tyresö kommun
Svenska Mäklarhuset Tyresö

137+40 m²

4 rum

1 452 m²

Slutpris 5 005 000 kr±0 %
Svenska Mäklarhuset Tyresö
Svenska Mäklarhuset Tyresö
Idegransgången 4, Fornudden-Persudde, Tyresö kommun
  • Såld 19 okt. 2025

Idegransgången 4

Lägenhet
Fornudden-Persudde, Tyresö kommun
HusmanHagberg Tyresö/Älta

101 m²

4 rum

5 546 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 150 000 kr-1 %

41 089 kr/m²

HusmanHagberg Tyresö/Älta
HusmanHagberg Tyresö/Älta
Svalvägen 1B, Trollbäcken, Tyresö kommun
  • Såld 17 okt. 2025

Svalvägen 1B

Lägenhet
Trollbäcken, Tyresö kommun
MOHV Tyresö/Haninge

56 m²

2 rum

4 528 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 650 000 kr±0 %

47 321 kr/m²

MOHV Tyresö/Haninge
MOHV Tyresö/Haninge
Trädgårdsvägen 20A, Sofieberg, Tyresö kommun
  • Såld 15 okt. 2025

Trädgårdsvägen 20A

Villa
Sofieberg, Tyresö kommun
HusmanHagberg Tyresö/Älta

158+44 m²

7 rum

901 m²

Slutpris 7 500 000 kr-1 %
HusmanHagberg Tyresö/Älta
HusmanHagberg Tyresö/Älta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 okt. 2025

Hårds backe 2A

Villa
Trollbäcken, Tyresö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

180,7 m²

8 rum

1 280 m²

Slutpris 9 795 000 kr-1 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 okt. 2025

Långsjövägen 8A

Villa
Trollbäcken, Tyresö kommun
Fastighetsbyrån Tyresö

130+130 m²

7 rum

902 m²
  • Uteplats

Slutpris 7 500 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Tyresö
Fastighetsbyrån Tyresö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 okt. 2025

Astervägen 2B

Villa
Skälsätra, Tyresö kommun
Fastighetsbyrån Tyresö

122+17 m²

5 rum

893 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 800 000 kr-13 %
Fastighetsbyrån Tyresö
Fastighetsbyrån Tyresö
Stickvägen 10, Trollbäcken, Tyresö kommun
  • Såld 7 okt. 2025

Stickvägen 10

Villa
Trollbäcken, Tyresö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

150 m²

6 rum

790 m²

Slutpris 5 850 000 kr+11 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 okt. 2025

Ringvägen 3B

Villa
Hanviken, Tyresö kommun
Fastighetsbyrån Tyresö

199 m²

7 rum

874 m²
  • Uteplats

Slutpris 9 375 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Tyresö
Fastighetsbyrån Tyresö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 okt. 2025

Skolvägen 26A

Villa
Trollbäcken, Tyresö kommun
HusmanHagberg Tyresö/Älta

192 m²

6 rum

924 m²

Slutpris 11 250 000 kr+13 %
HusmanHagberg Tyresö/Älta
HusmanHagberg Tyresö/Älta

Sålt i september 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 sep. 2025

Liljegränd 8

Radhus
Trollbäcken / Skälsätra, Tyresö kommun
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta

113,5 m²

5 rum

7 281 kr/mån

Slutpris 4 500 000 kr+13 %

39 648 kr/m²

SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 sep. 2025

Knektvägen 1

Villa
Trollbäcken / Hanviken, Tyresö kommun
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta

158 m²

6 rum

900 m²

Slutpris 7 700 000 kr+10 %
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 sep. 2025

Sörgårdsgränd 16

Lägenhet
Trollbäcken, Tyresö kommun
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta

94,6 m²

4 rum

5 423 kr/mån

Slutpris 4 460 000 kr+6 %

47 146 kr/m²

SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
Svalvägen 1B, Trollbäcken, Tyresö kommun
  • Såld 25 sep. 2025

Svalvägen 1B

Lägenhet
Trollbäcken, Tyresö kommun
HusmanHagberg Tyresö/Älta

76 m²

3 rum

5 792 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 495 000 kr±0 %

45 987 kr/m²

HusmanHagberg Tyresö/Älta
HusmanHagberg Tyresö/Älta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 sep. 2025
profilfoto på mäklare
StefanLarsson

Dragonvägen 16B

Villa
Skälsätra, Tyresö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Tyresö

119 m²

5 rum

1 126 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 250 000 kr+4 %
Svensk Fastighetsförmedling Tyresö
Svensk Fastighetsförmedling Tyresö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 sep. 2025

Tors väg 15A

Lägenhet
Trollbäcken, Tyresö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

22+9 m²

1 rum

1 515 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 695 000 kr±0 %

77 045 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 sep. 2025

Aniaragränd 28

Radhus
Hanviken, Tyresö kommun
Bjurfors Haninge

65 m²

2 rum

6 457 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 995 000 kr-9 %

30 692 kr/m²

Bjurfors Haninge
Bjurfors Haninge
Sörgårdsgränd 8, Trollbäcken, Tyresö kommun
  • Såld 12 sep. 2025

Sörgårdsgränd 8

Radhus
Trollbäcken, Tyresö kommun
MOHV Tyresö/Haninge

112,8 m²

5 rum

6 193 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 5 000 000 kr-4 %

44 326 kr/m²

MOHV Tyresö/Haninge
MOHV Tyresö/Haninge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 sep. 2025

Gudöterrassen 441

Lägenhet
Gudöterrassen, Tyresö kommun
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta

134,5 m²

6 rum

8 663 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 5 100 000 kr+2 %

37 918 kr/m²

SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
Berganäsvägen 8B, Fornudden, Tyresö kommun
  • Såld 10 sep. 2025

Berganäsvägen 8B

Villa
Fornudden, Tyresö kommun
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta

140+136 m²

9 rum

1 761 m²

Slutpris 7 650 000 kr+2 %
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 sep. 2025

Korpstigen 4

Villa
Trollbäcken, Tyresö kommun
Svenska Mäklarhuset Tyresö

93+78 m²

4 rum

778 m²

Slutpris 5 550 000 kr-1 %
Svenska Mäklarhuset Tyresö
Svenska Mäklarhuset Tyresö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 sep. 2025

Bergvägen 23E

Lägenhet
Hanviken, Tyresö kommun
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta

20,7 m²

1 rum

2 240 kr/mån

Slutpris 1 400 000 kr-12 %

67 633 kr/m²

SkandiaMäklarna Tyresö/Älta
SkandiaMäklarna Tyresö/Älta

Visar 51 - 100 av 1683

Artiklar från Hemnet