Trosa kommun

Trosa kommun

Alla slutpriser för bostäder - Trosa kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

2 993 sålda bostäder

Sålt i oktober 2025

Kroka Lönebostaden , Vagnhärad, Trosa kommun
  • Såld 10 okt. 2025

Kroka Lönebostaden

Villa
Vagnhärad, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

142+20 m²

6 rum

2 796 m²
  • Balkong

Slutpris 2 370 000 kr-14 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Hökebergsvägen 1, Trosa, Trosa kommun
  • Såld 10 okt. 2025

Hökebergsvägen 1

Villa
Trosa, Trosa kommun
HusmanHagberg Gnesta/Trosa

140 m²

5 rum

3 894 m²

Slutpris 5 250 000 kr-9 %
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
Spantgatan 6, Trosa Centralt, Trosa kommun
  • Såld 9 okt. 2025

Spantgatan 6

Villa
Trosa Centralt, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

152+90 m²

8 rum

832 m²

Slutpris 6 600 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Smäckbrogatan 21B, Trosa Centralt, Trosa kommun
  • Såld 6 okt. 2025

Smäckbrogatan 21B

Lägenhet
Trosa Centralt, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

51 m²

2 rum

3 641 kr/mån

Slutpris 1 225 000 kr+2 %

24 020 kr/m²

Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Villagatan 15 C, Trosa Centralt, Trosa kommun
  • Såld 1 okt. 2025

Villagatan 15 C

Lägenhet
Trosa Centralt, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

68,5 m²

3 rum

4 970 kr/mån

Slutpris 3 450 000 kr+8 %

50 365 kr/m²

Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

Sålt i september 2025

Skördegången 5, Trosa, Trosa kommun
  • Såld 29 sep. 2025

Skördegången 5

Lägenhet
Trosa, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

64 m²

2 rum

4 000 kr/mån

Slutpris 1 800 000 kr-3 %

28 125 kr/m²

Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Apelvägen 16, Trosa, Trosa kommun
  • Såld 26 sep. 2025

Apelvägen 16

Villa
Trosa, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

194 m²

8 rum

1 379 m²

Slutpris 5 650 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Norra Sundsvägen 90, Vagnhärad, Trosa kommun
  • Såld 26 sep. 2025

Norra Sundsvägen 90

Fritidshus
Vagnhärad, Trosa kommun
HusmanHagberg Gnesta/Trosa

90 m²

3 rum

2 579 m²

Slutpris 2 350 000 kr-6 %
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
Bråtagatan 38, Trosa, Trosa kommun
  • Såld 25 sep. 2025

Bråtagatan 38

Villa
Trosa, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

137 m²

6 rum

7 251 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 250 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Odens hage 28, Vagnhärad, Trosa kommun
  • Såld 22 sep. 2025

Odens hage 28

Radhus
Vagnhärad, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

76 m²

3 rum

158 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 300 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Gnejsvägen 18, Trosa, Trosa kommun
  • Såld 22 sep. 2025

Gnejsvägen 18

Villa
Trosa, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

110 m²

5 rum

1 710 m²

Slutpris 3 750 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Västra Ågatan 31, Trosa Centralt, Trosa kommun
  • Såld 22 sep. 2025

Västra Ågatan 31

Villa
Trosa Centralt, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

96 m²

4 rum

492 m²

Slutpris 8 200 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 sep. 2025

Ökenäsvägen 9

Villa
Trosa Källvik, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

158 m²

4 rum

3 741 m²
  • Uteplats

Slutpris 7 650 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 sep. 2025

Mejselgränd 4

Lägenhet
Trosa, Trosa kommun
LF Fastighetsförmedling Nyköping

63,7 m²

3 rum

5 161 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 095 000 kr-3 %

32 889 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Nyköping
LF Fastighetsförmedling Nyköping
Brotorpsvägen 41, Trosa, Trosa kommun
  • Såld 19 sep. 2025

Brotorpsvägen 41

Villa
Trosa, Trosa kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trosa

163+33 m²

5 rum

Slutpris 5 396 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Trosa
Svensk Fastighetsförmedling Trosa
Skogsängsvägen 6, Trosa Källvik, Trosa kommun
  • Såld 18 sep. 2025

Skogsängsvägen 6

Villa
Trosa Källvik, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

89 m²

4 rum

2 262 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 900 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Persögatan 12 G, lgh 20902, Trosa Centralt, Trosa kommun
  • Såld 17 sep. 2025

Persögatan 12 G, lgh 20902

Lägenhet
Trosa Centralt, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

43+7 m²

2 rum

3 422 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 575 000 kr±0 %

59 884 kr/m²

Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Albanoplan 32, Vagnhärad, Trosa kommun
  • Såld 14 sep. 2025

Albanoplan 32

Villa
Vagnhärad, Trosa kommun
HusmanHagberg Gnesta/Trosa

117 m²

232 m²

Slutpris 2 595 000 kr±0 %
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
HusmanHagberg Gnesta/Trosa
Vildrosvägen 5, Trosa Krymla, Trosa kommun
  • Såld 13 sep. 2025

Vildrosvägen 5

Fritidshus
Trosa Krymla, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

137+49 m²

6 rum

1 391 m²

Slutpris 5 350 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Lokes hage 69, Vagnhärad, Trosa kommun
  • Såld 12 sep. 2025

Lokes hage 69

Villa
Vagnhärad, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

108 m²

5 rum

321 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 550 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Smäckbrogatan 23, Trosa Centralt, Trosa kommun
  • Såld 12 sep. 2025

Smäckbrogatan 23

Lägenhet
Trosa Centralt, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

75 m²

3 rum

4 854 kr/mån

Slutpris 2 175 000 kr-3 %

29 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Anderviksvägen 7, Andervik, Trosa kommun
  • Såld 12 sep. 2025

Anderviksvägen 7

Tomt
Andervik, Trosa kommun
Bo Lundvall & Son

2 768 m²

Slutpris 3 150 000 kr-10 %
Bo Lundvall & Son
Bo Lundvall & Son
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 sep. 2025

Ekebonäs Gläntan

Villa
Västerljung, Trosa kommun
SkandiaMäklarna Trosa

160+8 m²

5 rum

3 594 m²

Slutpris 5 425 000 kr+12 %
SkandiaMäklarna Trosa
SkandiaMäklarna Trosa
Mejselgränd 4, TROSA, Trosa kommun
  • Såld 11 sep. 2025

Mejselgränd 4

Lägenhet
TROSA, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

48 m²

2 rum

4 117 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 525 000 kr-5 %

31 771 kr/m²

Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Edanö backe 18, Trosa Öbolandet, Trosa kommun
  • Såld 11 sep. 2025
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Edanö backe 18

Villa
Trosa Öbolandet, Trosa kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

178+5 m²

7 rum

256 m²

Slutpris 6 950 000 kr-7 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Flintvägen 10, Trosa, Trosa kommun
  • Såld 11 sep. 2025

Flintvägen 10

Villa
Trosa, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

123+15 m²

5 rum

2 010 m²

Slutpris 7 800 000 kr+34 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Hasselvägen 22, Vagnhärad, Trosa kommun
  • Såld 9 sep. 2025

Hasselvägen 22

Villa
Vagnhärad, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

107+68 m²

5 rum

1 582 m²

Slutpris 3 000 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Odens hage 23, Vagnhärad, Trosa kommun
  • Såld 9 sep. 2025

Odens hage 23

Radhus
Vagnhärad, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

104 m²

5 rum

101 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 435 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Östra Långgatan 79K Lgh 1101, Trosa Centralt, Trosa kommun
  • Såld 2 sep. 2025

Östra Långgatan 79K Lgh 1101

Lägenhet
Trosa Centralt, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

103,9 m²

4 rum

7 119 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 250 000 kr-5 %

40 905 kr/m²

Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Svartviksvägen 5C, Trosa Öbolandet, Trosa kommun
  • Såld 2 sep. 2025

Svartviksvägen 5C

Villa
Trosa Öbolandet, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

147+9 m²

5 rum

593 m²

Slutpris 6 000 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Balders hage 41, Vagnhärad, Trosa kommun
  • Såld 2 sep. 2025

Balders hage 41

Villa
Vagnhärad, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

76 m²

3 rum

166 m²

Slutpris 1 350 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Svartviksvägen 3B, Trosa Öbolandet, Trosa kommun
  • Såld 2 sep. 2025

Svartviksvägen 3B

Lägenhet
Trosa Öbolandet, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

88 m²

4 rum

6 089 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 700 000 kr-1 %

42 045 kr/m²

Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Slånbärsvägen 33, Trosa Krymla, Trosa kommun
  • Såld 1 sep. 2025

Slånbärsvägen 33

Villa
Trosa Krymla, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

96+42 m²

4 rum

1 553 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 150 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Bråtagatan 20, Trosa, Trosa kommun
  • Såld 1 sep. 2025

Bråtagatan 20

Villa
Trosa, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

136 m²

6 rum

6 843 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 970 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

Sålt i augusti 2025

Trosalundsgatan 4 lgh 64, Trosa, Trosa kommun
  • Såld 28 aug. 2025

Trosalundsgatan 4 lgh 64

Lägenhet
Trosa, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

101 m²

4 rum

6 366 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 950 000 kr±0 %

39 109 kr/m²

Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Norra Sundsvägen 129, Vagnhärad Sund, Trosa kommun
  • Såld 27 aug. 2025

Norra Sundsvägen 129

Villa
Vagnhärad Sund, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

75 m²

4 rum

1 893 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 600 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 aug. 2025

Östra Långgatan 65

Villa
Trosa centralt, Trosa kommun
Sjönära Fastigheter AB

274+64 m²

6 rum

553 m²

Slutpris 11 500 000 kr-4 %
Sjönära Fastigheter AB
Sjönära Fastigheter AB
Långbackavägen 11, Trosa Lagnöviken, Trosa kommun
  • Såld 25 aug. 2025

Långbackavägen 11

Villa
Trosa Lagnöviken, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

120+5 m²

4 rum

1 655 m²

Slutpris 5 075 000 kr+3 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Granitvägen 30, Trosa Västra Fän, Trosa kommun
  • Såld 24 aug. 2025

Granitvägen 30

Villa
Trosa Västra Fän, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

127 m²

5 rum

1 746 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 150 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Järnåldersvägen 37, Vagnhärad, Trosa kommun
  • Såld 19 aug. 2025

Järnåldersvägen 37

Villa
Vagnhärad, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

137+43 m²

5 rum

1 017 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 150 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 aug. 2025

Tureholm - Sandhälla

Fritidshus
Tureholm - Sandhälla, Trosa kommun
SkandiaMäklarna Trosa
1 645 m²

Slutpris 1 700 000 kr-13 %
SkandiaMäklarna Trosa
SkandiaMäklarna Trosa
Persögatan 12R (41103), Trosa, Trosa kommun
  • Såld 13 aug. 2025

Persögatan 12R (41103)

Radhus
Trosa, Trosa kommun
Properties & Partners Stockholm

140 m²

5 rum

6 017 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 395 000 kr-2 %

38 536 kr/m²

Properties & Partners Stockholm
Properties & Partners Stockholm
Nygårdsplatån 15, Vagnhärad, Trosa kommun
  • Såld 12 aug. 2025

Nygårdsplatån 15

Villa
Vagnhärad, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

133 m²

6 rum

1 275 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 350 000 kr+12 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Åda backar 55, Trosa, Trosa kommun
  • Såld 8 aug. 2025

Åda backar 55

Villa
Trosa, Trosa kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trosa

162+23 m²

6 rum

793 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 450 000 kr-2 %
Svensk Fastighetsförmedling Trosa
Svensk Fastighetsförmedling Trosa
Arrendegången 18, Trosa, Trosa kommun
  • Såld 7 aug. 2025

Arrendegången 18

Radhus
Trosa, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

111+11 m²

5 rum

159 m²

Slutpris 3 475 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 aug. 2025

Utsiktsvägen 32

Fritidshus
Stensund, Trosa kommun
SkandiaMäklarna Trosa

52 m²

2 rum

1 543 m²

Slutpris 2 800 000 kr±0 %
SkandiaMäklarna Trosa
SkandiaMäklarna Trosa
Hammargatan 10B, Trosa Tomtaklint, Trosa kommun
  • Såld 1 aug. 2025

Hammargatan 10B

Radhus
Trosa Tomtaklint, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

115 m²

5 rum

6 500 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 805 000 kr-2 %

24 391 kr/m²

Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

Sålt i juli 2025

Väsby Ängsväg 2C, Vagnhärad, Trosa kommun
  • Såld 31 jul. 2025

Väsby Ängsväg 2C

Lägenhet
Vagnhärad, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

71 m²

3 rum

5 802 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 595 000 kr±0 %

22 465 kr/m²

Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jul. 2025

Frejas hage 12

Radhus
Vagnhärad, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

76 m²

3 rum

156 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 100 000 kr-13 %
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Väsby Ängsväg 18A, Vagnhärad, Trosa kommun
  • Såld 29 jul. 2025

Väsby Ängsväg 18A

Lägenhet
Vagnhärad, Trosa kommun
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

53,5 m²

2 rum

5 018 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 450 000 kr±0 %

27 103 kr/m²

Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad
Fastighetsbyrån Trosa/ Vagnhärad

Visar 151 - 200 av 2500

Artiklar från Hemnet