Tomelilla kommun

Tomelilla kommun

Alla slutpriser för bostäder - Tomelilla kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 645 sålda bostäder

Sålt i april 2015

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 apr. 2015

Ängslyckevägen 19

Villa
Onslunda, Tomelilla kommun
Fastighetsbyrån Simrishamn

126+108 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 690 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Simrishamn
Fastighetsbyrån Simrishamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 apr. 2015

Smegränd 2

Villa
Tomelilla, Tomelilla kommun
Fastighetsbyrån Simrishamn

48+6 m²

2 rum

0 kr/mån

Slutpris 520 000 kr+16 %
Fastighetsbyrån Simrishamn
Fastighetsbyrån Simrishamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2015

Krukmakaregatan 4

Villa
Smedstorp, Tomelilla kommun
Fastighetsbyrån Simrishamn

92 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 630 000 kr+6 %
Fastighetsbyrån Simrishamn
Fastighetsbyrån Simrishamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 apr. 2015

Lantmannavägen 57

Villa
Onslunda, Tomelilla kommun
Fastighetsbyrån Simrishamn

128+12 m²

7 rum

0 kr/mån

Slutpris 730 000 kr+2 %
Fastighetsbyrån Simrishamn
Fastighetsbyrån Simrishamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2015

Ramsåsa 2213

Villa
Tomelilla - Ramsåsa, Tomelilla kommun

145,5+47,8 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 175 000 kr-2 %
Bf konsult

Sålt i mars 2015

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 mar. 2015

Eljaröd 409

Villa
Eljaröd, Tomelilla kommun

112+28 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 900 000 kr+1 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 mar. 2015

Gårdlösavägen 43

Villa
Smedstorp by, Tomelilla kommun
Mäklarna Ekström

73 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 750 000 kr+15 %
Mäklarna Ekström
Mäklarna Ekström
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 mar. 2015

Rosencrantzgatan 20

Villa
Tomelilla, Tomelilla kommun
Fastighetsbyrån Simrishamn

179 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 400 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Simrishamn
Fastighetsbyrån Simrishamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 mar. 2015

Onslunda 1310

Gård/Skog
Mellan Maryd och Onslunda "Saxeriet", Tomelilla kommun
Mäklarna Ekström

65+72 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 460 000 kr-6 %
Mäklarna Ekström
Mäklarna Ekström

Sålt i februari 2015

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 feb. 2015

Månslunda 2602

Gård/Skog
Månslunda, Tomelilla kommun

110 m²

4 rum

2,6 ha

Slutpris 1 700 000 kr-6 %
Mäklargården
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 feb. 2015

Krokgatan 8

Villa
Tomelilla, Tomelilla kommun
Mäklarna Ekström

188+58 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 150 000 kr±0 %
Mäklarna Ekström
Mäklarna Ekström
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 feb. 2015

Östra Ingelstad 6901, 7001

Fritidshus
Östra Ingelstad, Tomelilla kommun
Fastighetsbyrån Simrishamn

103+40 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 245 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Simrishamn
Fastighetsbyrån Simrishamn

Sålt i januari 2015

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jan. 2015

Genvägen 12

Fritidshus
Södra Lökaröd, Tomelilla kommun
Mäklarna Ekström

122+93 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 000 000 kr-17 %
Mäklarna Ekström
Mäklarna Ekström
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jan. 2015

Montansväg 65

Fritidshus
Södra Björstorps Fritidsby, Brösarp, Österlen, Tomelilla kommun

64+30 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 500 000 kr-13 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 jan. 2015

Bäckgatan 2

Villa
Tomelilla centralt, Tomelilla kommun

145+12 m²

5 rum

758 m²

Slutpris 1 370 000 kr+25 %
Mäklargården
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jan. 2015

Onslundavägen 27

Villa
Spjutstorp, Tomelilla kommun
Fastighetsbyrån Simrishamn

175+49 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 550 000 kr-9 %
Fastighetsbyrån Simrishamn
Fastighetsbyrån Simrishamn

Sålt i december 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 dec. 2014

Ullstorpsvägen 25

Villa
Tomelilla - Centralt, Tomelilla kommun

81+14 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 930 000 kr-7 %
Bf konsult
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 dec. 2014

Övraby 1716

Villa
Övraby, Tomelilla kommun
Mäklarhuset Simrishamn

148+72 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 850 000 kr+14 %
Mäklarhuset Simrishamn
Mäklarhuset Simrishamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 dec. 2014

Everöd Holmåkra Gård 208

Gård/Skog
Everöd, Tomelilla kommun
Fastighetsbyrån Simrishamn

208+117 m²

7 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 850 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Simrishamn
Fastighetsbyrån Simrishamn

Sålt i november 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 nov. 2014

Lodes Strädde 6

Fritidshus
Skåne Tranås Österlen, Tomelilla kommun

70+20 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 175 000 kr-2 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 nov. 2014

Skogsgatan 10

Villa
Adelsberg, Tomelilla kommun
SkandiaMäklarna Ystad

127+122 m²

6 rum

1 103 m²

Slutpris 1 250 000 kr-17 %
SkandiaMäklarna Ystad
SkandiaMäklarna Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 nov. 2014

Adelsbergsvägen 44

Villa
Tomelilla, Tomelilla kommun
Fastighetsbyrån Simrishamn

135+85 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 775 000 kr-22 %
Fastighetsbyrån Simrishamn
Fastighetsbyrån Simrishamn

Sålt i oktober 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 okt. 2014

Onslunda Bokehill

Gård/Skog
Onslunda, Österlen, Tomelilla kommun

180 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 400 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 okt. 2014

Bokvägen 8

Fritidshus
Södra Lökaröd, Tomelilla kommun
Mäklarna Ekström

83+10 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 000 000 kr-31 %
Mäklarna Ekström
Mäklarna Ekström
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 okt. 2014

Månvägen 4

Fritidshus
Onslunda, Tomelilla kommun
Mäklargården

50+20 m²

4 rum

529 m²

Slutpris 750 000 kr-12 %
Mäklargården
Mäklargården
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 okt. 2014

Adelsbergsvägen 39

Villa
Tomelilla, Tomelilla kommun
Fastighetsbyrån Simrishamn

171+30 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 400 000 kr+8 %
Fastighetsbyrån Simrishamn
Fastighetsbyrån Simrishamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 okt. 2014

Illstorp 120

Gård/Skog
Brösarp, Tomelilla kommun

95 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 200 000 kr-8 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 okt. 2014

Pliggaregränd 4

Villa
Onslunda, Tomelilla kommun
Mäklarhuset Simrishamn

140+15 m²

7 rum

0 kr/mån

Slutpris 850 000 kr-5 %
Mäklarhuset Simrishamn
Mäklarhuset Simrishamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 okt. 2014

Östra Ingelstad 1849

Villa
Östra Ingelstad, Tomelilla kommun
Mäklarhuset Simrishamn

152+30 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 300 000 kr-5 %
Mäklarhuset Simrishamn
Mäklarhuset Simrishamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 okt. 2014

Hantverkaregatan 19

Villa
Tomelilla, Tomelilla kommun

125+70 m²

4 rum

1 227 m²

Slutpris 900 000 kr-21 %
Mäklargården

Sålt i september 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 sep. 2014

Illstorp 831

Villa
Illstorp, Tomelilla kommun
Fastighetsbyrån Simrishamn

79+97 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 600 000 kr-25 %
Fastighetsbyrån Simrishamn
Fastighetsbyrån Simrishamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 sep. 2014

Fågeltofta 103

Fritidshus
Fågeltofta, Tomelilla kommun
Mäklarna Ekström

89+40 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 525 000 kr-5 %
Mäklarna Ekström
Mäklarna Ekström
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 sep. 2014

Malmövägen 49

Villa
Tomelilla tätort, Tomelilla kommun

140+80 m²

5 rum

883 m²

Slutpris 980 000 kr+9 %
Mäklargården
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 sep. 2014

Toarp 406

Fritidshus
Toarp, Tomelilla kommun
Fastighetsbyrån Simrishamn

88 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 685 000 kr-22 %
Fastighetsbyrån Simrishamn
Fastighetsbyrån Simrishamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 sep. 2014

Tunbyholm 164

Villa
Tunbyholm, Tomelilla kommun
Mäklarhuset Simrishamn

70+18 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 500 000 kr-13 %
Mäklarhuset Simrishamn
Mäklarhuset Simrishamn

Sålt i augusti 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 aug. 2014

Skåne Tranås 2041

Gård/Skog
Skåne Tranås, Tomelilla kommun
Fastighetsbyrån Simrishamn

128 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 695 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Simrishamn
Fastighetsbyrån Simrishamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 aug. 2014

Lantmannavägen 19

Villa
Onslunda, Tomelilla kommun
Fastighetsbyrån Simrishamn

65+50 m²

2 rum

0 kr/mån

Slutpris 750 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Simrishamn
Fastighetsbyrån Simrishamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 aug. 2014

Rävstigen 1

Villa
Lönhult, Brösarp, Österlen, Tomelilla kommun

66 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 750 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 aug. 2014

Backsippevägen 4

Villa
Brösarp, Tomelilla kommun
Fastighetsbyrån Simrishamn

125+42 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 050 000 kr-19 %
Fastighetsbyrån Simrishamn
Fastighetsbyrån Simrishamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 aug. 2014

Storgatan 57

Villa
Smedstorp, Tomelilla kommun
Mäklarhuset Simrishamn

67 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 900 000 kr-5 %
Mäklarhuset Simrishamn
Mäklarhuset Simrishamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 aug. 2014

Korrevägen 3

Villa
Brösarp, Tomelilla kommun

73+4 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 300 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 aug. 2014

Benestad 202

Villa
Österlen Fyledalen, Tomelilla kommun

107 m²

4 rum

1 520 m²

Slutpris 840 000 kr-6 %
Mäklargården
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 aug. 2014

Spjutstorp 715

Fritidshus
Sjutstorp, Österlen, Tomelilla kommun

135 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 730 000 kr-9 %
Svensk Fastighetsförmedling

Sålt i juli 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 jul. 2014

Järstorp 508

Gård/Skog
Illstorp Österlen, Tomelilla kommun

210+90 m²

6 rum

12,1 ha

Slutpris 1 820 000 kr-3 %
Mäklargården
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jul. 2014

Toarp 2402

Gård/Skog
Tomelila tätort, Tomelilla kommun

190+100 m²

6 rum

5 764 m²

Slutpris 1 400 000 kr-14 %
Mäklargården
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 jul. 2014

Västergatan 41

Lägenhet
TOMELILLA, Tomelilla kommun

38 m²

1 rum

2 609 kr/mån

Slutpris 115 000 kr-8 %

3 026 kr/m²

Mäklarringen Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 jul. 2014

Norra Björstorp 711

Fritidshus
Norra Björstorp, Brösarp, Österlen, Tomelilla kommun

65 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 700 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jul. 2014

Tunby 3109

Fritidshus
Tunby, Tomelilla kommun

85+10 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 790 000 kr+3 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jul. 2014

Åbogatan 1

Villa
Tomelilla, Österlen, Tomelilla kommun

114+114 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 840 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jul. 2014

Lunnarp 605

Fritidshus
Lunnarp, Tomelilla kommun
Fastighetsbyrån Simrishamn

75+35 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 765 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Simrishamn
Fastighetsbyrån Simrishamn

Visar 1551 - 1600 av 1645

Artiklar från Hemnet