Täby centrum, Täby kommun

Täby centrum

Alla slutpriser för bostäder - Täby centrum, Täby kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

2 251 sålda bostäder

Sålt i oktober 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 okt. 2014

Åkerbyvägen 82, 15 tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun

88,5 m²

3 rum

4 203 kr/mån

Slutpris 2 765 000 kr+3 %

31 243 kr/m²

Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 okt. 2014

Åkerbyvägen 144, 1 tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

81,5 m²

3 rum

3 703 kr/mån

Slutpris 2 480 000 kr+18 %

30 429 kr/m²

Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 okt. 2014

ÅKERBYVÄGEN 84, 12 tr

Lägenhet
Täby Centrum - Storstugan, Täby kommun
Mäklarringen Täby

68 m²

2 rum

3 207 kr/mån

Slutpris 2 480 000 kr+10 %

36 471 kr/m²

Mäklarringen Täby
Mäklarringen Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 okt. 2014

Marknadsvägen 217, 3tr

Lägenhet
Täby Centrum - Marknadsvägen, Täby kommun
Mäklarhuset Täby & Danderyd

65 m²

2,5 rum

2 814 kr/mån

Slutpris 2 325 000 kr+30 %

35 769 kr/m²

Mäklarhuset Täby & Danderyd
Mäklarhuset Täby & Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 okt. 2014

Biblioteksgången 4, 5tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun
Notar

67 m²

2 rum

3 713 kr/mån

Slutpris 2 400 000 kr+15 %

35 821 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 okt. 2014

Marknadsvägen 121, 1tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun

81 m²

3 rum

3 397 kr/mån

Slutpris 2 385 000 kr+20 %

29 444 kr/m²

Jägholm Norrortsmäklarna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 okt. 2014

Marknadsvägen 169, 3tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun

91 m²

4 rum

3 853 kr/mån

Slutpris 2 850 000 kr+25 %

31 319 kr/m²

Jägholm Norrortsmäklarna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 okt. 2014

Marknadsvägen 165, 3 tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun
HusmanHagberg Täby

81+12 m²

3 rum

3 447 kr/mån

Slutpris 2 500 000 kr+25 %

30 864 kr/m²

HusmanHagberg Täby
HusmanHagberg Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 okt. 2014

Marknadsvägen 125, 1 tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun

83 m²

3 rum

3 443 kr/mån

Slutpris 2 460 000 kr+26 %

29 639 kr/m²

Notar

Sålt i september 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 sep. 2014

Marknadsvägen 137, 2 tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun
Notar

81 m²

3 rum

3 447 kr/mån

Slutpris 2 550 000 kr+28 %

31 481 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 sep. 2014

Åkerbyvägen 234, 1/2 tr

Lägenhet
Täby, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

121,5 m²

5 rum

4 918 kr/mån

Slutpris 3 250 000 kr+5 %

26 749 kr/m²

Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 sep. 2014

Esplanaden 4, 5tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

65 m²

2 rum

3 755 kr/mån

Slutpris 2 450 000 kr±0 %

37 692 kr/m²

Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 sep. 2014

Åkerbyvägen 384, 1/2 tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

81,5 m²

3 rum

3 945 kr/mån

Slutpris 2 300 000 kr+10 %

28 221 kr/m²

Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 sep. 2014

Åkerbyvägen 240, 1 tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

83 m²

3 rum

3 838 kr/mån

Slutpris 2 350 000 kr+18 %

28 313 kr/m²

Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 sep. 2014

Marknadsvägen 189, 3tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd

86 m²

3 rum

3 576 kr/mån

Slutpris 2 505 000 kr+26 %

29 128 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 sep. 2014

Marknadsvägen 155,3tr

Lägenhet
Täby Centrum - Marknadsvägen, Täby kommun
Mäklarhuset Täby & Danderyd

81 m²

3 rum

3 358 kr/mån

Slutpris 2 300 000 kr+16 %

28 395 kr/m²

Mäklarhuset Täby & Danderyd
Mäklarhuset Täby & Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 sep. 2014

Marknadsvägen 221, 1tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

80 m²

3 rum

3 238 kr/mån

Slutpris 2 300 000 kr+15 %

28 750 kr/m²

Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 sep. 2014

Marknadsvägen 33, 3 tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun

81 m²

3 rum

3 447 kr/mån

Slutpris 2 300 000 kr+15 %

28 395 kr/m²

Jägholm Norrortsmäklarna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 sep. 2014

Åkerbyvägen 324, 3 tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun

90,5 m²

4 rum

4 367 kr/mån

Slutpris 2 760 000 kr+23 %

30 497 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 sep. 2014

Marknadsvägen 27

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun

81 m²

3 rum

3 403 kr/mån

Slutpris 2 140 000 kr+14 %

26 420 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 sep. 2014
profilfoto på mäklare
ThomasLindqvist

Marknadsvägen 65

Lägenhet
Centrum, Täby kommun
HusmanHagberg Täby

81 m²

3 rum

3 447 kr/mån

Slutpris 2 450 000 kr+17 %

30 247 kr/m²

HusmanHagberg Täby
HusmanHagberg Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 sep. 2014

Marknadsvägen 61, 2tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun

123 m²

5 rum

4 960 kr/mån

Slutpris 3 800 000 kr+13 %

30 894 kr/m²

Jägholm Norrortsmäklarna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 sep. 2014

Marknadsvägen 55

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

78 m²

3 rum

3 282 kr/mån

Slutpris 2 080 000 kr+4 %

26 667 kr/m²

Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 sep. 2014

Marknadsvägen 135, 2tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd

90 m²

4 rum

3 830 kr/mån

Slutpris 2 620 000 kr+19 %

29 111 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 sep. 2014

Marknadsvägen 131, 3 tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun

86 m²

3 rum

3 667 kr/mån

Slutpris 2 460 000 kr+23 %

28 605 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 sep. 2014

Åkerbyvägen 82, 12tr

Lägenhet
Centrum - Storstugan, Täby kommun

88,5 m²

3 rum

4 203 kr/mån

Slutpris 2 650 000 kr+7 %

29 944 kr/m²

Jägholm Norrortsmäklarna

Sålt i augusti 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 aug. 2014

Marknadsvägen 285

Lägenhet
Täby, Täby kommun

94 m²

4 rum

3 923 kr/mån

Slutpris 2 500 000 kr+14 %

26 596 kr/m²

Svenska Mäklargruppen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 aug. 2014

Åkerbyvägen 352

Lägenhet
Täby centrum., Täby kommun

83 m²

3 rum

3 885 kr/mån

Slutpris 2 225 000 kr+12 %

26 807 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 aug. 2014

Åkerbyvägen 92, 3tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

54 m²

2 rum

2 529 kr/mån

Slutpris 2 000 000 kr+25 %

37 037 kr/m²

Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 aug. 2014

Byängsvägen 24

Villa
Täby Centrum, Täby kommun
Mäklarhuset Täby & Danderyd

155+4 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 6 050 000 kr+10 %
Mäklarhuset Täby & Danderyd
Mäklarhuset Täby & Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 aug. 2014

Biblioteksgången 2

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun
Mäklarhuset Täby & Danderyd

47 m²

1,5 rum

2 664 kr/mån

Slutpris 1 750 000 kr+10 %

37 234 kr/m²

Mäklarhuset Täby & Danderyd
Mäklarhuset Täby & Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 aug. 2014

Åkerbyvägen 166, 3tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun

86,5 m²

3 rum

4 088 kr/mån

Slutpris 2 325 000 kr+17 %

26 879 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 aug. 2014

Marknadsvägen 245, 2tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun

80 m²

3 rum

3 424 kr/mån

Slutpris 2 070 000 kr+15 %

25 875 kr/m²

Jägholm Norrortsmäklarna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 aug. 2014

Marknadsvägen 21, 3tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun

86 m²

3 rum

3 576 kr/mån

Slutpris 2 600 000 kr+24 %

30 233 kr/m²

Jägholm Norrortsmäklarna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 aug. 2014

Marknadsvägen 59, 3tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd

47 m²

1,5 rum

2 089 kr/mån

Slutpris 1 600 000 kr+34 %

34 043 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd

Sålt i juli 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jul. 2014

Häradsgränd

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd

66 m²

2 rum

3 681 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 2 699 000 kr-11 %

40 894 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jul. 2014

Åkerbyvägen 334, 2tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun

81,5 m²

3 rum

3 634 kr/mån

Slutpris 2 360 000 kr+13 %

28 957 kr/m²

Jägholm Norrortsmäklarna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 jul. 2014

Åkerbyvägen 160, 1 tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun
HusmanHagberg Täby

82,5+10 m²

3 rum

3 595 kr/mån

Slutpris 2 195 000 kr+10 %

26 606 kr/m²

HusmanHagberg Täby
HusmanHagberg Täby

Sålt i juni 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jun. 2014

Åkerbyvägen 354

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

122 m²

5 rum

5 027 kr/mån

Slutpris 3 450 000 kr+5 %

28 279 kr/m²

Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jun. 2014

Biblioteksgången 8 1tr

Lägenhet
Täby Centrum - Biblioteksgången, Täby kommun
Mäklarhuset Täby & Danderyd

21 m²

1 rum

1 959 kr/mån

Slutpris 1 200 000 kr+10 %

57 143 kr/m²

Mäklarhuset Täby & Danderyd
Mäklarhuset Täby & Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jun. 2014

Åkerbyvägen 326, 3tr

Lägenhet
Täby, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

91,5 m²

4 rum

4 393 kr/mån

Slutpris 2 700 000 kr+18 %

29 508 kr/m²

Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 jun. 2014

Marknadsvägen 229,1tr

Lägenhet
Täby Centrum - Marknadsvägen, Täby kommun
Mäklarhuset Täby & Danderyd

80 m²

3 rum

3 328 kr/mån

Slutpris 2 230 000 kr+12 %

27 875 kr/m²

Mäklarhuset Täby & Danderyd
Mäklarhuset Täby & Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jun. 2014

Bibloteksgången 6, 5tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

47,5 m²

1,5 rum

3 108 kr/mån

Slutpris 1 705 000 kr+14 %

35 895 kr/m²

Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jun. 2014

Åkerbyvägen 174, 2 tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

86,5 m²

3 rum

4 088 kr/mån

Slutpris 2 450 000 kr+12 %

28 324 kr/m²

Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jun. 2014

Åkerbyvägen 250, 3tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

81 m²

3 rum

3 947 kr/mån

Slutpris 2 380 000 kr+3 %

29 383 kr/m²

Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 jun. 2014

Biblioteksgången 2, 6tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

47,5 m²

1,5 rum

3 134 kr/mån

Slutpris 1 655 000 kr+11 %

34 842 kr/m²

Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby

Sålt i maj 2014

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 maj. 2014

Marknadsvägen 83, 1tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun

87 m²

4 rum

3 555 kr/mån

Slutpris 2 550 000 kr+19 %

29 310 kr/m²

Jägholm Norrortsmäklarna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 maj. 2014

Marknadsvägen 173, 2tr

Lägenhet
Täby Centrum - Marknadsvägen, Täby kommun
Mäklarhuset Täby & Danderyd

81 m²

3 rum

3 447 kr/mån

Slutpris 2 310 000 kr+25 %

28 519 kr/m²

Mäklarhuset Täby & Danderyd
Mäklarhuset Täby & Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 maj. 2014

Åkerbyvägen 278, 1tr

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun

83 m²

3 rum

3 934 kr/mån

Slutpris 2 260 000 kr+26 %

27 229 kr/m²

Jägholm Norrortsmäklarna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 maj. 2014

Marknadsvägen 109

Lägenhet
Täby Centrum, Täby kommun
Mäklarhuset Täby & Danderyd

81 m²

3 rum

3 447 kr/mån

Slutpris 2 450 000 kr+17 %

30 247 kr/m²

Mäklarhuset Täby & Danderyd
Mäklarhuset Täby & Danderyd

Visar 2101 - 2150 av 2251

Artiklar från Hemnet