Gribbylund, Täby kommun

Gribbylund

Alla slutpriser för bostäder - Gribbylund, Täby kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

1 467 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 maj. 2026

Palmstruchs väg 64

Radhus
Gribbylund, Täby kommun
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd

113 m²

5 rum

192 m²

Slutpris 5 425 000 kr+9 %
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd

Sålt i april 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 apr. 2026

Spegelbacken 76

Lägenhet
Gribbylund, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

65 m²

3 rum

6 747 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 700 000 kr±0 %

26 154 kr/m²

Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Missionsvägen 10

Lägenhet
Gribbylund, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

41,4 m²

1 rum

3 020 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 650 000 kr-6 %

39 855 kr/m²

Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
TREFALDIGHETSVÄGEN 18D, GRIBBYLUND, Täby kommun
  • Såld 27 apr. 2026

TREFALDIGHETSVÄGEN 18D

Lägenhet
GRIBBYLUND, Täby kommun
Mäklarringen Täby

54,2 m²

2 rum

4 966 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 600 000 kr+7 %

29 520 kr/m²

Mäklarringen Täby
Mäklarringen Täby
Gribbylundsvägen 66A, Gribbylund, Täby kommun
  • Såld 25 apr. 2026
profilfoto på mäklare
OscarMeirens

Gribbylundsvägen 66A

Lägenhet
Gribbylund, Täby kommun
Svenska Mäklarhuset Täby

60,1 m²

3 rum

5 431 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 075 000 kr-3 %

34 526 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Täby
Svenska Mäklarhuset Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Tappvägen 28

Radhus
Gribbylund, Täby kommun
Mäklarhuset Täby & Danderyd

118 m²

4 rum

227 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 500 000 kr-2 %
Mäklarhuset Täby & Danderyd
Mäklarhuset Täby & Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Reduttvägen 12F

Lägenhet
Gribbylund, Täby kommun
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd

59,4 m²

2 rum

4 256 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 300 000 kr-4 %

38 721 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 apr. 2026

Wittensdalsvägen 10

Villa
Täby, Täby kommun
Mäklarhuset Täby & Danderyd

200 m²

9 rum

1 010 m²

Slutpris 13 000 000 kr
Mäklarhuset Täby & Danderyd
Mäklarhuset Täby & Danderyd
Kabeluddsvägen 2, Gribbylund, Täby kommun
  • Såld 21 apr. 2026

Kabeluddsvägen 2

Lägenhet
Gribbylund, Täby kommun
MOHV Täby

104,1 m²

3 rum

4 458 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 4 200 000 kr-2 %

40 346 kr/m²

MOHV Täby
MOHV Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 apr. 2026
profilfoto på mäklare
SeifWåhlin

Ättehagsvägen 31

Radhus
Gribbylund, Täby kommun
Bjurfors Täby Danderyd

94+22 m²

4 rum

337 m²

Slutpris 5 950 000 kr+9 %
Bjurfors Täby Danderyd
Bjurfors Täby Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 apr. 2026

Reduttvägen 63

Villa
Gribbylund, Täby kommun
MOHV Täby

156 m²

905 m²

Slutpris 9 600 000 kr-4 %
MOHV Täby
MOHV Täby
Gribbylunds Allé 21, Gribbylund, Täby kommun
  • Såld 16 apr. 2026

Gribbylunds Allé 21

Villa
Gribbylund, Täby kommun
Properties & Partners Täby

172 m²

6 rum

1 130 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 11 300 000 kr+5 %
Properties & Partners Täby
Properties & Partners Täby
Libbyvägen 6, Gribbylund, Täby kommun
  • Såld 15 apr. 2026

Libbyvägen 6

Villa
Gribbylund, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

174+54 m²

7 rum

1 274 m²
  • Uteplats

Slutpris 10 900 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026

Reduttvägen 58

Radhus
Gribbylund, Täby kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

146+11,5 m²

5 rum

329 m²

Slutpris 8 500 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2026
profilfoto på mäklare
FredrikUlvestaf

Fridhemsvägen 5

Villa
Täby, Täby kommun
Svenska Mäklarhuset Täby

156,7 m²

5 rum

846 m²

Slutpris 9 000 000 kr
Svenska Mäklarhuset Täby
Svenska Mäklarhuset Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2026

Torpängsvägen 11

Radhus
Gribbylund, Täby kommun
Mäklarhuset Täby & Danderyd

124 m²

5 rum

316 m²
  • Uteplats

Slutpris 7 010 000 kr+4 %
Mäklarhuset Täby & Danderyd
Mäklarhuset Täby & Danderyd
Klövergränd 12, Löttingelund, Täby kommun
  • Såld 11 apr. 2026

Klövergränd 12

Villa
Löttingelund, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

147 m²

5 rum

1 232 m²
  • Uteplats

Slutpris 8 950 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 apr. 2026

Löttingelundsvägen 90 A

Lägenhet
LÖTTINGELUND, Täby kommun
Mäklarringen Täby

75,2 m²

3 rum

5 335 kr/mån
  • Nyproduktion
  • Uteplats

Slutpris 4 295 000 kr-9 %

57 114 kr/m²

Mäklarringen Täby
Mäklarringen Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 apr. 2026

Kaveldunsvägen 2E

Radhus
Löttingelund, Täby kommun
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd

110 m²

6 rum

6 624 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 900 000 kr-6 %

44 545 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2026

Danastigen 3

Radhus
Täby, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

129 m²

5 rum

Slutpris 6 100 000 kr
Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby

Sålt i mars 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 mar. 2026

Reduttvägen 56

Radhus
Gribbylund, Täby kommun
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd

134 m²

5 rum

299 m²

Slutpris 7 600 000 kr-3 %
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
Alliansvägen 70, Gribbylund, Täby kommun
  • Såld 23 mar. 2026
profilfoto på mäklare
JoakimÖberg

Alliansvägen 70

Radhus
Gribbylund, Täby kommun
Bjurfors Täby Danderyd

112 m²

4 rum

143 m²

Slutpris 5 560 000 kr+1 %
Bjurfors Täby Danderyd
Bjurfors Täby Danderyd
Libbyvägen 36, Gribbylund, Täby kommun
  • Såld 18 mar. 2026
profilfoto på mäklare
JonasTillman

Libbyvägen 36

Radhus
Gribbylund, Täby kommun
Widerlöv Kungsholmen

135+26 m²

5 rum

378 m²

Slutpris 6 995 000 kr±0 %
Widerlöv Kungsholmen
Widerlöv Kungsholmen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 mar. 2026

Tunnbindarvägen 9

Villa
Gribbylund, Täby kommun
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd

150 m²

6 rum

997 m²

Slutpris 8 750 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd

Sålt i februari 2026

Badparksvägen 17, Täby, Täby kommun
  • Såld 26 feb. 2026
profilfoto på mäklare
Anna-LenaBilling

Badparksvägen 17

Villa
Täby, Täby kommun
Berggren & Hörle Fastighetsmäklare AB

234+6 m²

1 188 m²

Slutpris 13 875 000 kr±0 %
Berggren & Hörle Fastighetsmäklare AB
Berggren & Hörle Fastighetsmäklare AB
Trefaldighetsvägen 8A, bv, Gribbylund, Täby kommun
  • Såld 18 feb. 2026

Trefaldighetsvägen 8A, bv

Lägenhet
Gribbylund, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

84 m²

4 rum

7 141 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 720 000 kr-2 %

32 381 kr/m²

Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Gribbylundsvägen 78A vån 3, Gribbylund, Täby kommun
  • Såld 18 feb. 2026

Gribbylundsvägen 78A vån 3

Lägenhet
Gribbylund, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

46,6 m²

2 rum

4 346 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 650 000 kr+18 %

35 408 kr/m²

Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 feb. 2026

Gribbylunds allé 20

Radhus
Gribbylund, Täby kommun
Mäklarhuset Täby & Danderyd

137 m²

4 rum

224 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 6 100 000 kr±0 %
Mäklarhuset Täby & Danderyd
Mäklarhuset Täby & Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 feb. 2026

Furuvägen 92

Villa
Gribbylund, Täby kommun
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd

170 m²

7 rum

508 m²

Slutpris 9 200 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 feb. 2026

Reduttvägen 16F

Lägenhet
Gribbylund, Täby kommun
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd

85,3 m²

4 rum

6 111 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 400 000 kr-3 %

39 859 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
Värngränd 9, Gribbylund, Täby kommun
  • Såld 5 feb. 2026

Värngränd 9

Villa
Gribbylund, Täby kommun
MOHV Täby

165+84 m²

6 rum

1 001 m²

Slutpris 10 820 000 kr-6 %
MOHV Täby
MOHV Täby
KABELUDDSVÄGEN 20, GRIBBYLUND, Täby kommun
  • Såld 2 feb. 2026

KABELUDDSVÄGEN 20

Lägenhet
GRIBBYLUND, Täby kommun
Mäklarringen Täby

97 m²

3 rum

5 651 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 900 000 kr

40 206 kr/m²

Mäklarringen Täby
Mäklarringen Täby

Sålt i januari 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jan. 2026
profilfoto på mäklare
LindaNuhma

Trefaldighetsvägen 2A

Lägenhet
Gribbylund, Täby kommun
Bjurfors Täby Danderyd

83,7 m²

4 rum

7 321 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 000 000 kr+5 %

35 842 kr/m²

Bjurfors Täby Danderyd
Bjurfors Täby Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jan. 2026

Gribbylunds torg 4A, 1tr

Lägenhet
Gribbylund, Täby kommun
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd

58,4 m²

2,5 rum

5 479 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 680 000 kr-4 %

28 767 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
LF Fastighetsförmedling Täby-Danderyd
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jan. 2026

Furuvägen 29

Radhus
Gribbylund, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

111 m²

5 rum

176 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 775 000 kr+1 %
Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 jan. 2026

Missionsvägen 8

Lägenhet
Gribbylund, Täby kommun

41,4 m²

1 rum

3 020 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

48 188 kr/m²

Alicia Edelman
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jan. 2026

Gribbylundsvägen 66 A

Lägenhet
Gribbylund, Täby kommun
Mäklarhuset Täby & Danderyd

60,1 m²

3 rum

5 611 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

33 195 kr/m²

Mäklarhuset Täby & Danderyd
Mäklarhuset Täby & Danderyd
Fortvägen 91, Gribbylund, Täby kommun
  • Såld 19 jan. 2026
profilfoto på mäklare
Anna-LenaBilling

Fortvägen 91

Villa
Gribbylund, Täby kommun
Berggren & Hörle Fastighetsmäklare AB

170 m²

6 rum

893 m²

Slutpris 10 150 000 kr-3 %
Berggren & Hörle Fastighetsmäklare AB
Berggren & Hörle Fastighetsmäklare AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jan. 2026

Fortvägen 82

Lägenhet
Gribbylund, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

61,6 m²

2 rum

2 510 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 500 000 kr±0 %

40 584 kr/m²

Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jan. 2026

Linbastuvägen 4D

Lägenhet
Gribbylund, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

32 m²

1 rum

2 746 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 300 000 kr-4 %

40 625 kr/m²

Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Palmstruchs väg 80, Gribbylund, Täby kommun
  • Såld 4 jan. 2026
profilfoto på mäklare
AdamSimpson

Palmstruchs väg 80

Lägenhet
Gribbylund, Täby kommun
Svensk Fastighetsförmedling Täby

47 m²

2 rum

4 387 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 725 000 kr-1 %

36 702 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Täby
Svensk Fastighetsförmedling Täby

Sålt i december 2025

Palmstruchs väg 34, Gribbylund, Täby kommun
  • Såld 22 dec. 2025

Palmstruchs väg 34

Radhus
Gribbylund, Täby kommun
SkandiaMäklarna Täby

113 m²

4 rum

210 m²

Slutpris 5 400 000 kr-4 %
SkandiaMäklarna Täby
SkandiaMäklarna Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 dec. 2025

Spegelbacken 82

Lägenhet
Gribbylund, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

80,5 m²

3 rum

8 208 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 075 000 kr±0 %

25 776 kr/m²

Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 dec. 2025

Stockvägen 24

Radhus
Gribbylund, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

110 m²

4 rum

338 m²

Slutpris 6 700 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Palmstruchs väg 82 2tr, Gribbylund, Täby kommun
  • Såld 5 dec. 2025

Palmstruchs väg 82 2tr

Lägenhet
Gribbylund, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

66 m²

2 rum

5 881 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 595 000 kr±0 %

24 167 kr/m²

Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Gribbylundsvägen 78A vån 1, Gribbylund, Täby kommun
  • Såld 5 dec. 2025

Gribbylundsvägen 78A vån 1

Lägenhet
Gribbylund, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

46,6 m²

2 rum

4 387 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 300 000 kr-7 %

27 897 kr/m²

Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby

Sålt i november 2025

Ättehagsvägen 48, Gribbylund, Täby kommun
  • Såld 28 nov. 2025

Ättehagsvägen 48

Radhus
Gribbylund, Täby kommun
Fastighetsbyrån Täby

94+35 m²

5 rum

307 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 700 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Täby
Fastighetsbyrån Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 nov. 2025

Gribbylunds torg 5A

Lägenhet
Gribbylund, Täby kommun

81,8 m²

4 rum

7 012 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 575 000 kr-1 %

31 479 kr/m²

Alicia Edelman
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 nov. 2025
profilfoto på mäklare
Victor Isaksson

Missionsvägen 23

Lägenhet
Gribbylund, Täby kommun
HusmanHagberg Täby

41,4 m²

1 rum

3 020 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 925 000 kr-4 %

46 498 kr/m²

HusmanHagberg Täby
HusmanHagberg Täby
Furuvägen 80, Gribbylund, Täby kommun
  • Såld 22 nov. 2025

Furuvägen 80

Radhus
Gribbylund, Täby kommun
Mäklarhuset Täby & Danderyd

145+6 m²

6 rum

377 m²
  • Uteplats

Slutpris 8 600 000 kr-2 %
Mäklarhuset Täby & Danderyd
Mäklarhuset Täby & Danderyd

Visar 1 - 50 av 1467

Artiklar från Hemnet