Sortera på

1 566 056 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Marens ängsväg 9, Maren, Norrtälje kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Marens ängsväg 9

Fritidshus
Maren, Norrtälje kommun
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen

73+1 m²

3 rum

2 170 m²

Slutpris 2 575 000 kr+14 %
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
LF Fastighetsförmedling Norrtälje - Roslagen
Högbyn 159, Arnäsvall, Örnsköldsviks kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Högbyn 159

Fritidshus
Arnäsvall, Örnsköldsviks kommun
LF Fastighetsförmedling Örnsköldsvik

52 m²

3 rum

1 205 m²

Slutpris 1 200 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Örnsköldsvik
LF Fastighetsförmedling Örnsköldsvik
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Stenvägen 2

Villa
Kalix-Nyborg, Kalix kommun
HusmanHagberg Kalix

117+59 m²

1 500 m²

Slutpris 1 700 000 kr±0 %
HusmanHagberg Kalix
HusmanHagberg Kalix
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Kvarnvägen 16

Lägenhet
Huskvarna, Jönköpings kommun
Notar

59 m²

2 rum

3 424 kr/mån

Slutpris 1 465 000 kr-2 %

24 831 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Västerby 436

Fritidshus
Västerby, Uddevalla kommun
HusmanHagberg Uddevalla

66 m²

3 rum

1 431 m²

Slutpris 2 550 000 kr+2 %
HusmanHagberg Uddevalla
HusmanHagberg Uddevalla
Ekuddsvägen 2i, Ekerö Ekudden, Ekerö kommun
  • Såld 11 maj. 2026
profilfoto på mäklare
MariaPettersson

Ekuddsvägen 2i

Radhus
Ekerö Ekudden, Ekerö kommun
Mäklarringen Ekerö

91,5 m²

3 rum

5 930 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 850 000 kr+5 %

42 077 kr/m²

Mäklarringen Ekerö
Mäklarringen Ekerö
Jordabalksvägen 43, Norra Fäladen, Lunds kommun
  • Såld 11 maj. 2026
profilfoto på mäklare
IzabellaEngdahl

Jordabalksvägen 43

Radhus
Norra Fäladen, Lunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

104+11 m²

5 rum

150,6 m²

Slutpris 5 000 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026
profilfoto på mäklare
BebaKlinta

Västergården 29

Lägenhet
Västergården, Vallentuna kommun
HusmanHagberg Vallentuna

69 m²

2 rum

3 746 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 925 000 kr±0 %

27 899 kr/m²

HusmanHagberg Vallentuna
HusmanHagberg Vallentuna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Milavägen 3

Radhus
Kolartorp, Haninge kommun
Svenska Mäklarhuset Haninge

112,4 m²

5 rum

6 830 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 295 000 kr±0 %

38 212 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Haninge
Svenska Mäklarhuset Haninge
Gravmark 30, Gravmark, Umeå kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Gravmark 30

Villa
Gravmark, Umeå kommun
MOHV Umeå

57 m²

3 rum

2 414 m²

Slutpris 925 000 kr-16 %
MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026
profilfoto på mäklare
FridaLangå

Törnbotten 201

Villa
Mörbylånga, Mörbylånga kommun
Notar by Pontuz Löfgren

157 m²

6 rum

1 752 m²

Slutpris 6 850 000 kr+1 %
Notar by Pontuz Löfgren
Notar by Pontuz Löfgren
Björklundsgatan 5D, Peru, Västerviks kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Björklundsgatan 5D

Lägenhet
Peru, Västerviks kommun
LF Fastighetsförmedling Västervik

84,9 m²

3 rum

4 925 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 610 000 kr-5 %

7 185 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Västervik
LF Fastighetsförmedling Västervik
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Tunbyvägen 36C

Lägenhet
Vega, Västerås kommun
LF Fastighetsförmedling Västerås

62 m²

2 rum

4 553 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 595 000 kr±0 %

25 726 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Västerås
LF Fastighetsförmedling Västerås
Evenemangsgatan 34, Arenastaden, Solna kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Evenemangsgatan 34

Lägenhet
Arenastaden, Solna kommun
More Fastighetsförmedling

57 m²

2 rum

3 898 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 500 000 kr+3 %

61 404 kr/m²

More Fastighetsförmedling
More Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Vasavägen 79

Lägenhet
Järfälla, Järfälla kommun
Notar Mäklare Järfälla

53,8 m²

2 rum

3 681 kr/mån

Slutpris 1 400 000 kr-6 %

26 022 kr/m²

Notar Mäklare Järfälla
Notar Mäklare Järfälla
Bondegatan 1D, Södermalm, Stockholms kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Bondegatan 1D

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun

73+7 m²

2 rum

4 474 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 11 250 000 kr-2 %

154 110 kr/m²

Lannhill Fastighetsmäklare
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Edinsvägen 10

Lägenhet
Ektorp, Nacka kommun
Widerlöv Nacka

29,5 m²

1 rum

2 514 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 625 000 kr+2 %

55 085 kr/m²

Widerlöv Nacka
Widerlöv Nacka
Rishageröd 323, Lilla Edet, Lilla Edets kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Rishageröd 323

Fritidshus
Lilla Edet, Lilla Edets kommun
LF Fastighetsförmedling Trollhättan

31 m²

2 rum

3 001 m²

Slutpris 1 500 000 kr-9 %
LF Fastighetsförmedling Trollhättan
LF Fastighetsförmedling Trollhättan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Väringavägen 10

Villa
Räng Sand, Vellinge kommun
Bjurfors Höllviken

194+52 m²

6 rum

1 167 m²

Slutpris 10 500 000 kr-5 %
Bjurfors Höllviken
Bjurfors Höllviken
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Örkälla 60

Villa
Skyttorp, Uppsala kommun
Notar Mäklare Uppsala

68 m²

3 rum

2 401 m²

Slutpris 1 650 000 kr
Notar Mäklare Uppsala
Notar Mäklare Uppsala
Sandhamnsgatan 42A, Gärdet, Stockholms kommun
  • Såld 11 maj. 2026
profilfoto på mäklare
ViktorBjälkenfalk

Sandhamnsgatan 42A

Lägenhet
Gärdet, Stockholms kommun
LF Fastighetsförmedling Östermalm

67 m²

2,5 rum

5 640 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 000 000 kr+2 %

74 627 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Östermalm
LF Fastighetsförmedling Östermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Matrosgatan 12

Radhus
Getingen, Kalmar kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

97+21 m²

4 rum

5 511 kr/mån

Slutpris 3 720 000 kr+3 %

38 351 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Ringvägen 11A, vån 6/6, Zinkensdamm, Stockholms kommun
  • Såld 11 maj. 2026
profilfoto på mäklare
KacperCzerniewski

Ringvägen 11A, vån 6/6

Lägenhet
Zinkensdamm, Stockholms kommun
LF Fastighetsförmedling Södermalm

68 m²

3 rum

2 948 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 8 800 000 kr+11 %

129 412 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Södermalm
LF Fastighetsförmedling Södermalm
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Lorensbergsgatan 5

Lägenhet
Lorensberg, Göteborgs kommun
Bjurfors Göteborg City

44 m²

1,5 rum

1 968 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 300 000 kr±0 %

75 000 kr/m²

Bjurfors Göteborg City
Bjurfors Göteborg City
Årstaskogs Väg 7C, 2 tr, Liljeholmskajen/Årstaberg, Stockholms kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Årstaskogs Väg 7C, 2 tr

Lägenhet
Liljeholmskajen/Årstaberg, Stockholms kommun
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen

30 m²

1 rum

2 698 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 435 000 kr+2 %

81 167 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Svenska Mäklarhuset Hägersten/Liljeholmen
Sivs gränd 9A, Hyllie, Malmö kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Sivs gränd 9A

Lägenhet
Hyllie, Malmö kommun
MOHV Malmö

45 m²

2 rum

2 896 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 795 000 kr±0 %

39 889 kr/m²

MOHV Malmö
MOHV Malmö
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Storlomsvägen 14

Villa
Ullna strand, Täby kommun
MOHV Täby

121 m²

5 rum

203 m²

Slutpris 7 200 000 kr+3 %
MOHV Täby
MOHV Täby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Västra stallmästaregatan 34B

Lägenhet
Malmö, Malmö kommun
Notar

79 m²

3 rum

4 857 kr/mån

Slutpris 3 795 000 kr±0 %

48 038 kr/m²

Notar
Notar
Aprikosgatan 1A, Hässelby Strand, Stockholms kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Aprikosgatan 1A

Lägenhet
Hässelby Strand, Stockholms kommun
LF Fastighetsförmedling Vällingby

42 m²

2 rum

3 799 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 495 000 kr±0 %

35 595 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Vällingby
LF Fastighetsförmedling Vällingby
Skolgatan 32, Boliden, Skellefteå kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Skolgatan 32

Radhus
Boliden, Skellefteå kommun
LF Fastighetsförmedling Skellefteå

98+34 m²

4 rum

679 m²

Slutpris 390 000 kr-8 %
LF Fastighetsförmedling Skellefteå
LF Fastighetsförmedling Skellefteå
Finnboda Varvsväg 10A, Finnboda Hamn, Nacka kommun
  • Såld 11 maj. 2026
profilfoto på mäklare
OlaNiklasson

Finnboda Varvsväg 10A

Lägenhet
Finnboda Hamn, Nacka kommun
LF Fastighetsförmedling Nacka

60 m²

3 rum

4 349 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 300 000 kr-2 %

71 667 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Nacka
LF Fastighetsförmedling Nacka
Kyrkvägen 42, Skivarp, Skurups kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Kyrkvägen 42

Villa
Skivarp, Skurups kommun
Croisette Fastighetsförmedling

85 m²

3 rum

1 045 m²

Slutpris 2 200 000 kr-4 %
Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Murtegelvägen 55

Lägenhet
Oxie, Malmö kommun
Croisette Fastighetsförmedling

108 m²

4 rum

7 229 kr/mån

Slutpris 1 795 000 kr±0 %

16 620 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Storgatan 60B

Lägenhet
Centralt, Östersunds kommun
Bjurfors Östersund

75 m²

3 rum

4 384 kr/mån

Slutpris 1 750 000 kr-3 %

23 333 kr/m²

Bjurfors Östersund
Bjurfors Östersund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Mäster Eriks plan 12C

Lägenhet
Malmö, Malmö kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

71 m²

3,5 rum

6 144 kr/mån

Slutpris 4 100 000 kr+3 %

57 746 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Norrgården 33

Lägenhet
Vallentuna, Vallentuna kommun
Notar Mäklare Vallentuna

79,5 m²

3 rum

5 185 kr/mån

Slutpris 2 050 000 kr-7 %

25 786 kr/m²

Notar Mäklare Vallentuna
Notar Mäklare Vallentuna
Fjällstigen 53, Tullen, Borås kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Fjällstigen 53

Lägenhet
Tullen, Borås kommun
Bjurfors Borås

73 m²

3 rum

5 986 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 300 000 kr-7 %

17 808 kr/m²

Bjurfors Borås
Bjurfors Borås
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Skaragatan 5

Lägenhet
Helsingborg, Helsingborgs kommun
MOHV Helsingborg

89 m²

4 rum

7 285 kr/mån

Slutpris 1 450 000 kr±0 %

16 292 kr/m²

MOHV Helsingborg
MOHV Helsingborg
Stenhusgatan 21, Åtvidaberg, Åtvidabergs kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Stenhusgatan 21

Villa
Åtvidaberg, Åtvidabergs kommun
Magnusson Mäkleri Linköping AB

212+6 m²

7 rum

1 261 m²

Slutpris 3 400 000 kr-3 %
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Magnusson Mäkleri Linköping AB
Kransvägen 188, Trandared, Borås kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Kransvägen 188

Lägenhet
Trandared, Borås kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

80 m²

3 rum

4 964 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 800 000 kr-5 %

22 500 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Mirandagatan 21, Bergsjön, Göteborgs kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Mirandagatan 21

Radhus
Bergsjön, Göteborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Göteborg Nordost

119 m²

5 rum

6 699 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 700 000 kr±0 %

22 689 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Göteborg Nordost
LF Fastighetsförmedling Göteborg Nordost
Fatburs kvarngata 17, Södermalm, Stockholms kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Fatburs kvarngata 17

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Södermäklarna

67 m²

3 rum

5 184 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 460 000 kr+20 %

96 418 kr/m²

Södermäklarna
Södermäklarna
EBJÖRNS VÄG 5, Centrala Åkersberga, Österåkers kommun
  • Såld 11 maj. 2026

EBJÖRNS VÄG 5

Lägenhet
Centrala Åkersberga, Österåkers kommun
Mäklarringen Österåker

63 m²

2 rum

5 726 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr-4 %

39 683 kr/m²

Mäklarringen Österåker
Mäklarringen Österåker
Studentbacken 34, 7tr, Gärdet - Östermalm, Stockholms kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Studentbacken 34, 7tr

Lägenhet
Gärdet - Östermalm, Stockholms kommun
Notar

50 m²

2 rum

3 693 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 700 000 kr-1 %

94 000 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Fjärdhundragatan 48

Lägenhet
Tunabackar, Uppsala kommun
Widerlöv Uppsala

76,5 m²

3,5 rum

5 081 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 750 000 kr+6 %

35 948 kr/m²

Widerlöv Uppsala
Widerlöv Uppsala
Essingestråket 36, 3 tr, Stora Essingen, Stockholms kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Essingestråket 36, 3 tr

Lägenhet
Stora Essingen, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

48 m²

2 rum

4 440 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 4 335 000 kr+10 %

90 313 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Mörtsvängen 14

Villa
Tidaholm, Tidaholms kommun
LF Fastighetsförmedling Tidaholm

129 m²

5 rum

990 m²

Slutpris 3 800 000 kr-5 %
LF Fastighetsförmedling Tidaholm
LF Fastighetsförmedling Tidaholm
Arvesgärde 32, Tuve, Göteborgs kommun
  • Såld 11 maj. 2026
profilfoto på mäklare
Anna-MariaKhouri

Arvesgärde 32

Lägenhet
Tuve, Göteborgs kommun
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen

65,5 m²

2 rum

4 288 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 580 000 kr+6 %

24 122 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
LF Fastighetsförmedling Göteborg - Hisingen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Tjärvägen 14

Villa
LJUSNE, Söderhamns kommun
LF Fastighetsförmedling Söderhamn

107+134 m²

4 rum

765 m²

Slutpris 1 350 000 kr-3 %
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
LF Fastighetsförmedling Söderhamn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2026

Gudö gårdsväg 24

Radhus
Vendelsö, Haninge kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

141 m²

5 rum

7 540 kr/mån

Slutpris 5 150 000 kr±0 %

36 525 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Visar 51 - 100 av 2500

Artiklar från Hemnet