Strömstads kommun

Strömstads kommun

Alla slutpriser för bostäder - Strömstads kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

2 748 sålda bostäder

Sålt i oktober 2025

Norra Kyrkogatan 15A, Strömstad, Strömstads kommun
  • Såld 15 okt. 2025
profilfoto på mäklare
LindaLjunggren

Norra Kyrkogatan 15A

Lägenhet
Strömstad, Strömstads kommun
LF Fastighetsförmedling Strömstad

52,5 m²

2 rum

5 971 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 200 000 kr-14 %

22 857 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Strömstad
LF Fastighetsförmedling Strömstad
Lövås 3, Syd Koster, Strömstads kommun
  • Såld 14 okt. 2025

Lövås 3

Villa
Syd Koster, Strömstads kommun
Mäklarhuset Strömstad, Tanum

75 m²

4 rum

1 145 m²

Slutpris 5 000 000 kr-9 %
Mäklarhuset Strömstad, Tanum
Mäklarhuset Strömstad, Tanum
Södra Bergsgatan 3A, Strömstad, Strömstads kommun
  • Såld 13 okt. 2025
profilfoto på mäklare
JesperOhlsson

Södra Bergsgatan 3A

Lägenhet
Strömstad, Strömstads kommun
LF Fastighetsförmedling Strömstad

77,5 m²

2 rum

6 505 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 950 000 kr-2 %

25 161 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Strömstad
LF Fastighetsförmedling Strömstad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 okt. 2025

Sjövägen 6

Villa
Strömstad, Strömstads kommun
HusmanHagberg Bohuslän

142+57 m²

5 rum

1 515 m²

Slutpris 3 400 000 kr-15 %
HusmanHagberg Bohuslän
HusmanHagberg Bohuslän
Östra Mörk Åsen 1, Lommeland, Strömstads kommun
  • Såld 7 okt. 2025
profilfoto på mäklare
JennyJohansson

Östra Mörk Åsen 1

Fritidshus
Lommeland, Strömstads kommun
Askengren Fastighetsmäklare

110 m²

3 rum

5 430 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 150 000 kr-10 %
Askengren Fastighetsmäklare
Askengren Fastighetsmäklare
Fornminnesvägen 14, Mällby/Ånneröd, Strömstads kommun
  • Såld 6 okt. 2025
profilfoto på mäklare
StevenZettergren

Fornminnesvägen 14

Villa
Mällby/Ånneröd, Strömstads kommun
Fastighetsbyrån Strömstad

190+38 m²

6 rum

1 095 m²

Slutpris 7 400 000 kr+1 %
Fastighetsbyrån Strömstad
Fastighetsbyrån Strömstad
Långö Östmarkshagen 2, Strömstad, Strömstads kommun
  • Såld 6 okt. 2025
profilfoto på mäklare
DanielAxelsson

Långö Östmarkshagen 2

Fritidshus
Strömstad, Strömstads kommun
Fastighetsbyrån Tanum

51 m²

3 rum

1 670 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 750 000 kr+17 %
Fastighetsbyrån Tanum
Fastighetsbyrån Tanum
Brf.Capri. Caprivägen 63. V24. H71 STRÖMSTAD, Strömstad, Strömstads kommun
  • Såld 6 okt. 2025

Brf.Capri. Caprivägen 63. V24. H71 STRÖMSTAD

Fritidshus
Strömstad, Strömstads kommun

45+4 m²

3 rum

Slutpris 55 000 kr±0 %
Nethem
Flöghult Solbacken 11, Flöghult, Strömstads kommun
  • Såld 3 okt. 2025
profilfoto på mäklare
RobinHein

Flöghult Solbacken 11

Villa
Flöghult, Strömstads kommun
LF Fastighetsförmedling Strömstad

125 m²

5 rum

1 136 m²

Slutpris 3 650 000 kr-12 %
LF Fastighetsförmedling Strömstad
LF Fastighetsförmedling Strömstad
Hampstigen 15, Centralt, Strömstads kommun
  • Såld 3 okt. 2025
profilfoto på mäklare
SofiaQvillby

Hampstigen 15

Radhus
Centralt, Strömstads kommun
Fastighetsbyrån Strömstad

104 m²

5 rum

204 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 295 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Strömstad
Fastighetsbyrån Strömstad
Hökebohult 2, Näsinge, Strömstads kommun
  • Såld 1 okt. 2025

Hökebohult 2

Villa
Näsinge, Strömstads kommun
Mäklarhuset Strömstad, Tanum

55+40 m²

5 rum

947 m²

Slutpris 400 000 kr-19 %
Mäklarhuset Strömstad, Tanum
Mäklarhuset Strömstad, Tanum
Surbrunnsgatan 19, Centralt, Strömstads kommun
  • Såld 1 okt. 2025
profilfoto på mäklare
StevenZettergren

Surbrunnsgatan 19

Lägenhet
Centralt, Strömstads kommun
Fastighetsbyrån Strömstad

117 m²

4 rum

6 164 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 7 400 000 kr-1 %

63 248 kr/m²

Fastighetsbyrån Strömstad
Fastighetsbyrån Strömstad
Hogdal Haga 1, Hogdal, Strömstads kommun
  • Såld 1 okt. 2025
profilfoto på mäklare
AndreasMattsson

Hogdal Haga 1

Villa
Hogdal, Strömstads kommun
Fastighetsbyrån Strömstad

96+32 m²

5 rum

1 800 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 700 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Strömstad
Fastighetsbyrån Strömstad

Sålt i september 2025

Vattenvägen 17, Västra berget, Strömstads kommun
  • Såld 30 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AndreasMattsson

Vattenvägen 17

Lägenhet
Västra berget, Strömstads kommun
Fastighetsbyrån Strömstad

49 m²

2 rum

3 846 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 850 000 kr±0 %

17 347 kr/m²

Fastighetsbyrån Strömstad
Fastighetsbyrån Strömstad
Seläter camping Ekbacken 27, Seläter, Strömstads kommun
  • Såld 25 sep. 2025
profilfoto på mäklare
Ing-MarieFredriksson

Seläter camping Ekbacken 27

Lägenhet
Seläter, Strömstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Strömstad

25 m²

2 rum

2 171 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 460 000 kr-8 %

18 400 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Strömstad
Svensk Fastighetsförmedling Strömstad
Manillastigen 5, Strömstad, Strömstads kommun
  • Såld 23 sep. 2025
profilfoto på mäklare
JesperOhlsson

Manillastigen 5

Radhus
Strömstad, Strömstads kommun
LF Fastighetsförmedling Strömstad

113 m²

5 rum

270 m²

Slutpris 3 400 000 kr-3 %
LF Fastighetsförmedling Strömstad
LF Fastighetsförmedling Strömstad
Krokstrand 10, Krokstrand, Strömstads kommun
  • Såld 20 sep. 2025
profilfoto på mäklare
RobinHein

Krokstrand 10

Fritidshus
Krokstrand, Strömstads kommun
LF Fastighetsförmedling Strömstad

45+45 m²

3 rum

2 715 m²

Slutpris 800 000 kr+7 %
LF Fastighetsförmedling Strömstad
LF Fastighetsförmedling Strömstad
Skutvägen 9, Kebal, Strömstads kommun
  • Såld 19 sep. 2025
profilfoto på mäklare
Ing-MarieFredriksson

Skutvägen 9

Fritidshus
Kebal, Strömstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Strömstad

58 m²

4 rum

843 m²

Slutpris 2 950 000 kr-11 %
Svensk Fastighetsförmedling Strömstad
Svensk Fastighetsförmedling Strömstad
Flädervägen 4, Mällby/Ånneröd, Strömstads kommun
  • Såld 18 sep. 2025
profilfoto på mäklare
StevenZettergren

Flädervägen 4

Villa
Mällby/Ånneröd, Strömstads kommun
Fastighetsbyrån Strömstad

120 m²

4 rum

847 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 550 000 kr+1 %
Fastighetsbyrån Strömstad
Fastighetsbyrån Strömstad
Spinnackervägen 5, Seläter, Strömstads kommun
  • Såld 15 sep. 2025

Spinnackervägen 5

Villa
Seläter, Strömstads kommun
Mäklarhuset Strömstad, Tanum

72 m²

5 rum

466 m²

Slutpris 2 800 000 kr-5 %
Mäklarhuset Strömstad, Tanum
Mäklarhuset Strömstad, Tanum
Vecka 26 +bonusvecka. Hus 9 Brf.Capri. STRÖMSTAD, Strömstad, Strömstads kommun
  • Såld 14 sep. 2025

Vecka 26 +bonusvecka. Hus 9 Brf.Capri. STRÖMSTAD

Fritidshus
Strömstad, Strömstads kommun

45+4 m²

3 rum

Slutpris 100 000 kr+11 %
Nethem
Ramnefjällsvägen 39, F1, Sydkoster, Strömstads kommun
  • Såld 11 sep. 2025

Ramnefjällsvägen 39, F1

Lägenhet
Sydkoster, Strömstads kommun
Mäklarhuset Strömstad, Tanum

73+15 m²

3,5 rum

3 000 kr/mån

Slutpris 4 150 000 kr-1 %

56 849 kr/m²

Mäklarhuset Strömstad, Tanum
Mäklarhuset Strömstad, Tanum
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 sep. 2025

Blomsholm Foss 4

Villa
Strömstad, Strömstads kommun
HusmanHagberg Bohuslän

147+35 m²

5 rum

1 795 m²

Slutpris 3 000 000 kr-6 %
HusmanHagberg Bohuslän
HusmanHagberg Bohuslän
Korpegatan 6, Strömstad, Strömstads kommun
  • Såld 6 sep. 2025

Korpegatan 6

Villa
Strömstad, Strömstads kommun
HusmanHagberg Bohuslän

120 m²

5 rum

970 m²

Slutpris 4 900 000 kr-17 %
HusmanHagberg Bohuslän
HusmanHagberg Bohuslän
Tångenvägen 69A, Tången, Strömstads kommun
  • Såld 5 sep. 2025

Tångenvägen 69A

Lägenhet
Tången, Strömstads kommun
Mäklarhuset Strömstad, Tanum

64,8 m²

3 rum

3 000 kr/mån

Slutpris 2 350 000 kr-6 %

36 265 kr/m²

Mäklarhuset Strömstad, Tanum
Mäklarhuset Strömstad, Tanum
Caprivägen 2B, Seläter/kebal, Strömstads kommun
  • Såld 3 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AndreasMattsson

Caprivägen 2B

Fritidshus
Seläter/kebal, Strömstads kommun
Fastighetsbyrån Strömstad

38 m²

2 rum

1 584 m²

Slutpris 2 100 000 kr+17 %
Fastighetsbyrån Strömstad
Fastighetsbyrån Strömstad
Ryttargången 36, Strömstad, Strömstads kommun
  • Såld 2 sep. 2025
profilfoto på mäklare
JesperOhlsson

Ryttargången 36

Lägenhet
Strömstad, Strömstads kommun
LF Fastighetsförmedling Strömstad

88 m²

3 rum

7 128 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 595 000 kr±0 %

18 125 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Strömstad
LF Fastighetsförmedling Strömstad

Sålt i augusti 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 aug. 2025

Strömstad Hökebohult 1:11, 1;12

Villa
Strömstad, Strömstads kommun
Mäklarhuset Strömstad, Tanum
2 890 m²

Slutpris 140 000 kr-65 %
Mäklarhuset Strömstad, Tanum
Mäklarhuset Strömstad, Tanum
Vecka 35 +bonusvecka. Hus 7 Brf.Capri. STRÖMSTAD, Strömstad, Strömstads kommun
  • Såld 31 aug. 2025

Vecka 35 +bonusvecka. Hus 7 Brf.Capri. STRÖMSTAD

Fritidshus
Strömstad, Strömstads kommun

45+4 m²

3 rum

Slutpris 57 000 kr+4 %
Nethem
Kebalvägen 244, Strömstad, Strömstads kommun
  • Såld 29 aug. 2025

Kebalvägen 244

Lägenhet
Strömstad, Strömstads kommun
HusmanHagberg Bohuslän

122 m²

5 rum

4 797 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 750 000 kr-6 %

30 738 kr/m²

HusmanHagberg Bohuslän
HusmanHagberg Bohuslän
Tredje musseronvägen 4, Strömstad, Strömstads kommun
  • Såld 23 aug. 2025
profilfoto på mäklare
ElinBergman

Tredje musseronvägen 4

Villa
Strömstad, Strömstads kommun
LF Fastighetsförmedling Strömstad

100 m²

4 rum

385 m²

Slutpris 2 950 000 kr+4 %
LF Fastighetsförmedling Strömstad
LF Fastighetsförmedling Strömstad
Fjällhogen 2, Svinesund, Strömstads kommun
  • Såld 22 aug. 2025
profilfoto på mäklare
AndreasMattsson

Fjällhogen 2

Villa
Svinesund, Strömstads kommun
Fastighetsbyrån Strömstad

152+37 m²

5 rum

2 000 m²
  • Balkong

Slutpris 3 250 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Strömstad
Fastighetsbyrån Strömstad
Flöghult Granliden 1, Flöghult, Strömstads kommun
  • Såld 22 aug. 2025
profilfoto på mäklare
AndreasMattsson

Flöghult Granliden 1

Villa
Flöghult, Strömstads kommun
Fastighetsbyrån Strömstad

149+50 m²

5 rum

3 740 m²
  • Uteplats

Slutpris 1 800 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Strömstad
Fastighetsbyrån Strömstad
Storsegelvägen 5, Seläter, Strömstads kommun
  • Såld 19 aug. 2025

Storsegelvägen 5

Villa
Seläter, Strömstads kommun
Mäklarhuset Strömstad, Tanum

67+15 m²

3 rum

696 m²

Slutpris 3 400 000 kr+3 %
Mäklarhuset Strömstad, Tanum
Mäklarhuset Strömstad, Tanum
Brf.Capri. Caprivägen 63. V19. Hus 8. STRÖMSTAD, Strömstad, Strömstads kommun
  • Såld 19 aug. 2025

Brf.Capri. Caprivägen 63. V19. Hus 8. STRÖMSTAD

Fritidshus
Strömstad, Strömstads kommun

45+4 m²

3 rum

Slutpris 19 600 kr-35 %
Nethem
Ryttargången 26, Strömstad, Strömstads kommun
  • Såld 14 aug. 2025
profilfoto på mäklare
Ing-MarieFredriksson

Ryttargången 26

Lägenhet
Strömstad, Strömstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Strömstad

55,5 m²

2 rum

5 118 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 050 000 kr+8 %

18 919 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Strömstad
Svensk Fastighetsförmedling Strömstad
Slånbärsstigen 4, Skee, Strömstads kommun
  • Såld 13 aug. 2025

Slånbärsstigen 4

Villa
Skee, Strömstads kommun
Mäklarhuset Strömstad, Tanum

117 m²

5 rum

973 m²

Slutpris 2 300 000 kr-11 %
Mäklarhuset Strömstad, Tanum
Mäklarhuset Strömstad, Tanum
Krossekärrsvägen 32, Hällestrand, Strömstads kommun
  • Såld 12 aug. 2025
profilfoto på mäklare
StevenZettergren

Krossekärrsvägen 32

Fritidshus
Hällestrand, Strömstads kommun
Fastighetsbyrån Strömstad

79 m²

5 rum

985 m²

Slutpris 3 200 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Strömstad
Fastighetsbyrån Strömstad
Myrens väg 57, Rävö/Rossö, Strömstads kommun
  • Såld 12 aug. 2025

Myrens väg 57

Fritidshus
Rävö/Rossö, Strömstads kommun
HusmanHagberg Bohuslän

133 m²

5 rum

1 247 m²

Slutpris 2 995 000 kr±0 %
HusmanHagberg Bohuslän
HusmanHagberg Bohuslän

Sålt i juli 2025

Södra Öddö Kanselit 3, Öddö, Strömstads kommun
  • Såld 31 jul. 2025
profilfoto på mäklare
StevenZettergren

Södra Öddö Kanselit 3

Villa
Öddö, Strömstads kommun
Fastighetsbyrån Strömstad

87+38 m²

4 rum

1 837 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 020 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Strömstad
Fastighetsbyrån Strömstad
Björnängsvägen 3, Daftö, Strömstads kommun
  • Såld 25 jul. 2025
profilfoto på mäklare
AndreasMattsson

Björnängsvägen 3

Fritidshus
Daftö, Strömstads kommun
Fastighetsbyrån Strömstad

30 m²

4 rum

223 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 350 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Strömstad
Fastighetsbyrån Strömstad
Strand 48, Strand, Strömstads kommun
  • Såld 24 jul. 2025
profilfoto på mäklare
AndreasMattsson

Strand 48

Fritidshus
Strand, Strömstads kommun
Fastighetsbyrån Strömstad

78+20 m²

4 rum

913 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 600 000 kr+4 %
Fastighetsbyrån Strömstad
Fastighetsbyrån Strömstad
Kebalvägen 265, Kebal, Strömstads kommun
  • Såld 24 jul. 2025
profilfoto på mäklare
AndreasMattsson

Kebalvägen 265

Fritidshus
Kebal, Strömstads kommun
Fastighetsbyrån Strömstad

69 m²

3 rum

37 m²

Slutpris 3 150 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Strömstad
Fastighetsbyrån Strömstad
Skärjebacken 3, Lunneviken, Strömstads kommun
  • Såld 22 jul. 2025
profilfoto på mäklare
StevenZettergren

Skärjebacken 3

Fritidshus
Lunneviken, Strömstads kommun
Fastighetsbyrån Strömstad

45+2 m²

4 rum

2 001 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 195 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Strömstad
Fastighetsbyrån Strömstad
Solberg 1, Seläter, Strömstads kommun
  • Såld 22 jul. 2025
profilfoto på mäklare
LindaLjunggren

Solberg 1

Lägenhet
Seläter, Strömstads kommun
LF Fastighetsförmedling Strömstad

45,4 m²

2 rum

3 584 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 830 000 kr-17 %

18 282 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Strömstad
LF Fastighetsförmedling Strömstad
Öddö Bredfjällsväg 64, Öddö, Strömstads kommun
  • Såld 21 jul. 2025

Öddö Bredfjällsväg 64

Villa
Öddö, Strömstads kommun
Mäklarhuset Strömstad, Tanum

76 m²

4 rum

3 973 kr/mån

Slutpris 2 650 000 kr±0 %
Mäklarhuset Strömstad, Tanum
Mäklarhuset Strömstad, Tanum
Havsvägen 3, Västra berget, Strömstads kommun
  • Såld 18 jul. 2025
profilfoto på mäklare
StevenZettergren

Havsvägen 3

Lägenhet
Västra berget, Strömstads kommun
Fastighetsbyrån Strömstad

49 m²

2 rum

3 607 kr/mån

Slutpris 1 050 000 kr-4 %

21 429 kr/m²

Fastighetsbyrån Strömstad
Fastighetsbyrån Strömstad
Myrens väg 22, Rossö, Strömstads kommun
  • Såld 17 jul. 2025
profilfoto på mäklare
RobinHein

Myrens väg 22

Fritidshus
Rossö, Strömstads kommun
LF Fastighetsförmedling Strömstad

100+25 m²

4 rum

2 481 m²

Slutpris 5 050 000 kr+1 %
LF Fastighetsförmedling Strömstad
LF Fastighetsförmedling Strömstad
Kloppemyrsvägen 12, Strömstad, Strömstads kommun
  • Såld 17 jul. 2025

Kloppemyrsvägen 12

Villa
Strömstad, Strömstads kommun
HusmanHagberg Bohuslän

158 m²

8 rum

716 m²

Slutpris 3 500 000 kr-3 %
HusmanHagberg Bohuslän
HusmanHagberg Bohuslän
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 jul. 2025
profilfoto på mäklare
Ing-MarieFredriksson

Styrbordsvägen 5 (vecka 24 + 40)

Lägenhet
Kebal, Strömstads kommun
Svensk Fastighetsförmedling Strömstad

67+15 m²

4 rum

  • Uteplats

Slutpris 35 000 kr-46 %

522 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Strömstad
Svensk Fastighetsförmedling Strömstad

Visar 101 - 150 av 2500

Artiklar från Hemnet