Tärnaby, Storumans kommun

Tärnaby

Alla slutpriser för bostäder - Tärnaby, Storumans kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

222 sålda bostäder

Sålt i januari 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 jan. 2021

Södra Sandnäset 207

Fritidshus
Tärnaby, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
24 ha

Slutpris 1 500 000 kr-12 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

Sålt i december 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 dec. 2020
profilfoto på mäklare
JörgenIsacsson

Norra Fjällnäs 371

Fritidshus
Norra Fjällnäs, Storumans kommun
Mäklarringen Umeå

80 m²

4 rum

1 905 m²

Slutpris 900 000 kr-10 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 dec. 2020

Krokfors 316

Fritidshus
Tärnaby, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

71 m²

4 rum

2 982 m²

Slutpris 3 120 000 kr-2 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 dec. 2020
profilfoto på mäklare
JörgenIsacsson

Semestervägen 89D

Lägenhet
Tärnaby, Storumans kommun
Mäklarringen Umeå

49 m²

3 rum

1 600 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 500 000 kr+16 %

30 612 kr/m²

Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå

Sålt i november 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 nov. 2020

Joesjö 413

Villa
Tärnaby, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

39+8 m²

1 460 m²

Slutpris 1 400 000 kr+17 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

Sålt i oktober 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 okt. 2020

John åkerlunds väg 10 lgh 53

Fritidshus
Tärnaby, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

45 m²

3 rum

2 006 kr/mån

Slutpris 1 820 000 kr+14 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 okt. 2020
profilfoto på mäklare
MagnusForsberg

Solberg 159

Fritidshus
Hemavan/Birke, Storumans kommun
Mäklarringen Umeå

60 m²

3 rum

4 005 m²

Slutpris 955 000 kr+12 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå

Sålt i september 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 sep. 2020

Granås 100

Fritidshus
Hemavan/Tärnaby, Storumans kommun
MOHV Umeå

36 m²

4 rum

2 385 m²

Slutpris 530 000 kr+34 %
MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 sep. 2020

Krokfors 326

Fritidshus
Tärnaby, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

90+46 m²

6 rum

Slutpris 3 805 000 kr+9 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 sep. 2020
profilfoto på mäklare
JörgenIsacsson

Fritidsvägen 12B

Lägenhet
Tärnaby, Storumans kommun
Mäklarringen Umeå

45 m²

3 rum

1 242 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 295 000 kr±0 %

28 778 kr/m²

Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 sep. 2020

Joesjö 266

Tomt
Tärnaby, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

1 959 m²

Slutpris 320 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 sep. 2020

Sandviksvägen 5

Villa
Hemavan/Tärnaby, Storumans kommun
MOHV Umeå

96 m²

7 rum

1 371 m²

Slutpris 2 520 000 kr+36 %
MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 sep. 2020

Björkvägen 16

Villa
Hemavan/Tärnaby, Storumans kommun
MOHV Umeå

158+23 m²

5 rum

989 m²

Slutpris 1 600 000 kr+19 %
MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 sep. 2020

Yttervik 148

Fritidshus
Hemavan/Tärnaby, Storumans kommun
MOHV Umeå

48+9 m²

5 rum

1 819 m²

Slutpris 1 025 000 kr+5 %
MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 sep. 2020
profilfoto på mäklare
JörgenIsacsson

Joeström 146

Fritidshus
HEMAVAN - Joeström, Storumans kommun
Mäklarringen Umeå

47 m²

3 rum

2 514 m²

Slutpris 1 900 000 kr+9 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå

Sålt i augusti 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 aug. 2020

Laxnäs 371

Tomt
Tärnaby, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

1 743 m²

Slutpris 300 000 kr+20 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

Sålt i maj 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2020

Semestervägen 93B

Lägenhet
Tärnaby, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

52 m²

3 rum

1 570 kr/mån

Slutpris 1 175 000 kr±0 %

22 596 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

Sålt i mars 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 mar. 2020

Bergastigen 31

Villa
Hemavan/Tärnaby, Storumans kommun
MOHV Umeå

134+30 m²

6 rum

770 m²

Slutpris 2 025 000 kr+7 %
MOHV Umeå
MOHV Umeå

Sålt i januari 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 jan. 2020

semestervägen 91H

Lägenhet
Tärnaby, Storumans kommun
Fastighetsbyrån Umeå

52 m²

2 rum

1 670 kr/mån

Slutpris 1 225 000 kr+7 %

23 558 kr/m²

Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jan. 2020

Skogsvägen 12

Lägenhet
Hemavan/Tärnaby, Storumans kommun
MOHV Umeå

80 m²

3 rum

4 390 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 375 000 kr+7 %

4 688 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå

Sålt i december 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 dec. 2019

Fritidsvägen 10c

Lägenhet
Tärnaby, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

42 m²

3 rum

1 100 kr/mån

Slutpris 1 210 000 kr+3 %

28 810 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

Sålt i maj 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 maj. 2019

Laxnäs

Gård/Skog
Tärnaby, Storumans kommun
Thiger Skog & Mäklarbyrå AB
0 kr/mån

Slutpris 2 500 000 kr-17 %
Thiger Skog & Mäklarbyrå AB
Thiger Skog & Mäklarbyrå AB

Sålt i mars 2019

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 mar. 2019
profilfoto på mäklare
MagnusForsberg

Björnspåret 9 och 11

Tomt
Tärnaby, Storumans kommun
Mäklarringen Umeå

696 m²

Slutpris 650 000 kr+31 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå

Sålt i november 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 nov. 2018

Granåsvägen 22

Villa
Hemavan/Tärnaby, Storumans kommun
MOHV Umeå

109 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 445 000 kr-3 %
MOHV Umeå
MOHV Umeå

Sålt i oktober 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 okt. 2018
profilfoto på mäklare
MagnusForsberg

Vargkroken 5

Tomt
Tärnaby, Storumans kommun
Mäklarringen Umeå

967 m²

Slutpris 375 000 kr-5 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå

Sålt i september 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 sep. 2018
profilfoto på mäklare
MagnusForsberg

Vargkroken 4

Tomt
Tärnaby, Storumans kommun
Mäklarringen Umeå

1 006 m²

Slutpris 350 000 kr-7 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå

Sålt i augusti 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 aug. 2018

John Åkerlunds väg 8

Lägenhet
Hemavan/Tärnaby, Storumans kommun
MOHV Umeå

56 m²

3 rum

2 630 kr/mån

Slutpris 1 525 000 kr+9 %

27 232 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå

Sålt i juli 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 jul. 2018

Ringvägen 22

Villa
Hemavan/Tärnaby, Storumans kommun
MOHV Umeå

180+45 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 950 000 kr+20 %
MOHV Umeå
MOHV Umeå

Sålt i april 2018

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 apr. 2018

Rosgränd 1

Fritidshus
Tärnaby, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

87+48 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 875 000 kr+19 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

Sålt i december 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 dec. 2017

Semestervägen 91 A

Lägenhet
Hemavan/Tärnaby, Storumans kommun
MOHV Umeå

49 m²

3 rum

1 670 kr/mån

Slutpris 1 100 000 kr+13 %

22 449 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå

Sålt i september 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 sep. 2017

Semestervägen 89D

Lägenhet
Tärnaby, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

49 m²

3 rum

1 670 kr/mån

Slutpris 1 100 000 kr+26 %

22 449 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

Sålt i april 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 apr. 2017

Semestervägen 35

Fritidshus
Tärnaby, Storumans kommun
Fastighetsbyrån Umeå

46 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 055 000 kr+12 %
Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå

Sålt i mars 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 mar. 2017

Semestervägen 37

Fritidshus
Tärnaby, Storumans kommun
Fastighetsbyrån Umeå

46 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 040 000 kr+10 %
Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 mar. 2017

Semestervägen 33

Fritidshus
Tärnaby, Storumans kommun
Fastighetsbyrån Umeå

46 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 050 000 kr+11 %
Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 mar. 2017

Semestervägen 91B

Lägenhet
Hemavan/Tärnaby, Storumans kommun
MOHV Umeå

49 m²

3 rum

1 670 kr/mån

Slutpris 925 000 kr+9 %

18 878 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå

Sålt i januari 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 jan. 2017

Semestervägen 91G

Lägenhet
Tärnaby, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

49 m²

3 rum

1 670 kr/mån

Slutpris 925 000 kr+12 %

18 878 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 jan. 2017

Konäset

Tomt
Storuman, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

1 055 m²

Slutpris 505 000 kr+35 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jan. 2017

Lospåret 9

Villa
Tärnaby vid Linbanan, Storumans kommun
Properties & Partners Stockholm

190+30 m²

6 rum

712 m²

Slutpris 4 095 000 kr+3 %
Properties & Partners Stockholm
Properties & Partners Stockholm

Sålt i november 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 nov. 2016

Tomt B Konäset

Tomt
Hemavan/Tärnaby, Storumans kommun
MOHV Umeå

Slutpris 325 000 kr-11 %
MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 nov. 2016
profilfoto på mäklare
MagnusForsberg

Björkvägen 22

Villa
Tärnaby, Storumans kommun
Mäklarringen Umeå

150+50 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 895 000 kr-10 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 nov. 2016

Granvägen 10

Fritidshus
TÄRNABY, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

116+21 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 245 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

Sålt i oktober 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 okt. 2016

Semestervägen 89E

Lägenhet
Tärnaby, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

49 m²

3 rum

1 417 kr/mån

Slutpris 725 000 kr±0 %

14 796 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

Sålt i augusti 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 aug. 2016

Konäset 212

Fritidshus
TÄRNABY, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

60+60 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 660 000 kr+23 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 aug. 2016

Semestervägen 91B

Lägenhet
Tärnaby, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

49 m²

3 rum

1 417 kr/mån

Slutpris 800 000 kr+3 %

16 327 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 aug. 2016

Skyttevägen 3

Fritidshus
TÄRNABY, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

168+87 m²

7 rum

0 kr/mån

Slutpris 795 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

Sålt i juli 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 jul. 2016

Tomt A Konäset

Tomt
Hemavan/Tärnaby, Storumans kommun
MOHV Umeå

Slutpris 380 000 kr+4 %
MOHV Umeå
MOHV Umeå

Sålt i mars 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2016

Slalomvägen 7

Fritidshus
TÄRNABY, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

130+90 m²

0 kr/mån

Slutpris 1 420 000 kr+46 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

Sålt i januari 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jan. 2016

Laxnäs 2:247

Villa
Tärnaby, Storumans kommun
Fastighetsbyrån Umeå
0 kr/mån

Slutpris 130 000 kr+30 %
Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jan. 2016

Konäsvägen 7 & 9

Villa
Tärnaby, Storumans kommun
Fastighetsbyrån Umeå

181+80 m²

6 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 380 000 kr+15 %
Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå

Sålt i augusti 2015

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 aug. 2015

Björnspåret 5

Fritidshus
Tärnaby, Storumans kommun

95+50 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 800 000 kr±0 %