Hemavan, Storumans kommun

Hemavan

Alla slutpriser för bostäder - Hemavan, Storumans kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

547 sålda bostäder

Sålt i augusti 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 aug. 2017

Stintbäcken 152

Fritidshus
HEMAVAN, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

70+36 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 775 000 kr+20 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

Sålt i maj 2017

Syterbäcken 107, Hemavan, Storumans kommun
  • Såld 16 maj. 2017

Syterbäcken 107

Fritidshus
Hemavan, Storumans kommun

60+6 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 840 000 kr+23 %
Hemverket AB

Sålt i april 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2017

Fjällbacken 22B

Radhus
Hemavan/Tärnaby, Storumans kommun
MOHV Umeå

64 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 395 000 kr±0 %
MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2017

Kvarnstensvägen 135

Fritidshus
Hemavan, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

40 m²

3 rum

1 517 kr/mån

Slutpris 1 385 000 kr+9 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 apr. 2017

Tängvattnet 166

Fritidshus
HEMAVAN, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

67 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 325 000 kr+13 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2017

Björkfors 336

Villa
Hemavan/Tärnaby, Storumans kommun
MOHV Umeå

92 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 350 000 kr-15 %
MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2017

Höstvägen 28

Fritidshus
HEMAVAN, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

75+6 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 680 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 apr. 2017

Adolfs väg 4D

Lägenhet
Hemavan, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

80 m²

4 rum

1 100 kr/mån

Slutpris 2 030 000 kr+3 %

25 375 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

Sålt i mars 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 mar. 2017

Höstvägen 18

Fritidshus
HEMAVAN, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

65 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 775 000 kr+6 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 mar. 2017

Umasjö 357

Fritidshus
HEMAVAN, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

72 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 600 000 kr+7 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

Sålt i februari 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 feb. 2017

Blå vägen 21 Lägenhet K

Lägenhet
Hemavan/Tärnaby, Storumans kommun
MOHV Umeå

31+0,6 m²

2 rum

1 115 kr/mån

Slutpris 995 000 kr±0 %

32 097 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 feb. 2017

Blå vägen 21 Lägenhet A

Lägenhet
Hemavan/Tärnaby, Storumans kommun
MOHV Umeå

31+0,6 m²

2 rum

1 115 kr/mån

Slutpris 1 095 000 kr±0 %

35 323 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 feb. 2017
profilfoto på mäklare
JörgenIsacsson

Övre Branten 2

Tomt
Hemavan, Storumans kommun
Mäklarringen Umeå

809 m²

Slutpris 1 065 000 kr+19 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 feb. 2017

Videstigen 10

Fritidshus
HEMAVAN, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

70+4 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 880 000 kr+37 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

Sålt i januari 2017

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jan. 2017

Björkvägen 5

Tomt
Storuman, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

945 m²

Slutpris 475 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 jan. 2017

Blå vägen 21 Lägenhet L

Lägenhet
Hemavan/Tärnaby, Storumans kommun
MOHV Umeå

31+0,6 m²

2 rum

1 118 kr/mån

Slutpris 995 000 kr±0 %

32 097 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jan. 2017

Kåtaviken 133

Fritidshus
HEMAVAN, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

54 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 875 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

Sålt i december 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 dec. 2016

Blå vägen 19-21 Lägenhet G

Lägenhet
Hemavan/Tärnaby, Storumans kommun
MOHV Umeå

41,5 m²

3 rum

1 495 kr/mån

Slutpris 1 250 000 kr±0 %

30 120 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 dec. 2016

Blå vägen 19-21 Lägenhet E

Lägenhet
Hemavan/Tärnaby, Storumans kommun
MOHV Umeå

31+0,6 m²

2 rum

1 115 kr/mån

Slutpris 1 075 000 kr±0 %

34 677 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 dec. 2016

Blå vägen 19-21 Lägenhet F

Lägenhet
Hemavan/Tärnaby, Storumans kommun
MOHV Umeå

41,5 m²

3 rum

1 495 kr/mån

Slutpris 1 295 000 kr±0 %

31 205 kr/m²

MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 dec. 2016
profilfoto på mäklare
JörgenIsacsson

Pikebacken 341

Fritidshus
Hemavan / Pikebacken, Storumans kommun
Mäklarringen Umeå

133 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 200 000 kr+11 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 dec. 2016
profilfoto på mäklare
JörgenIsacsson

Gustavs väg 6D

Fritidshus
Hemavan, Storumans kommun
Mäklarringen Umeå

80 m²

4 rum

1 196 kr/mån

Slutpris 2 270 000 kr+19 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå

Sålt i november 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 nov. 2016
profilfoto på mäklare
JörgenIsacsson

Fredriks väg vid Centrumbacken

Tomt
Hemavan, Storumans kommun
Mäklarringen Umeå

608 m²

Slutpris 950 000 kr+12 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 nov. 2016

Klippen 305

Tomt
Hemavan-Tärnaby, Storumans kommun
Fastighetsbyrån Umeå

2 055 m²

Slutpris 240 000 kr-31 %
Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå

Sålt i oktober 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 okt. 2016

Klippen 100

Gård/Skog
Hemavan, Storumans kommun
Fastighetsbyrån Umeå

70 m²

0 kr/mån

Slutpris 1 595 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Umeå
Fastighetsbyrån Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 okt. 2016

Kvarnstensvägen 155

Lägenhet
Hemavan, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

54 m²

4 rum

1 588 kr/mån

Slutpris 1 635 000 kr+11 %

30 278 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

Sålt i september 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 sep. 2016

Bodénsvägen 14

Fritidshus
HEMAVAN, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

70 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 250 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 sep. 2016

Klippen 386

Fritidshus
HEMAVAN, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

22 m²

2 rum

0 kr/mån

Slutpris 465 000 kr-15 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

Sålt i augusti 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 aug. 2016

Pikebacken 348

Fritidshus
HEMAVAN, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

85 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 150 000 kr+15 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 aug. 2016

Gustavs väg 3D

Lägenhet
Storuman, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

130 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 3 200 000 kr+8 %

24 615 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

Sålt i juni 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 jun. 2016
profilfoto på mäklare
JörgenIsacsson

Snövallen parhus 64 m2 SV 08

Fritidshus
Hemavan, Storumans kommun
Mäklarringen Umeå

64 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 983 000 kr+10 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå

Sålt i maj 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 maj. 2016
profilfoto på mäklare
JörgenIsacsson

Snövallen parhus 64 m2 SV 06

Fritidshus
Hemavan, Storumans kommun
Mäklarringen Umeå

64 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 983 000 kr+10 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå

Sålt i april 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2016

Eriks väg 1a

Lägenhet
HEMAVAN, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

57 m²

4 rum

3 823 kr/mån

Slutpris 1 100 000 kr+13 %

19 298 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2016

Fjällbacken 3a

Fritidshus
HEMAVAN, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

52+4,3 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 695 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 apr. 2016
profilfoto på mäklare
JörgenIsacsson

Carls Väg 6H

Fritidshus
Hemavan, Storumans kommun
Mäklarringen Umeå

42 m²

3 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 525 000 kr+18 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 apr. 2016

Birgittas väg 1C

Fritidshus
Storuman, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

56 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 550 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 apr. 2016

Kvarnstensvägen 156

Lägenhet
Hemavan, Storumans kommun
Boporten

54 m²

4 rum

1 495 kr/mån

Slutpris 1 500 000 kr+8 %

27 778 kr/m²

Boporten
Boporten
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2016

Sommarvägen 21

Fritidshus
HEMAVAN, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

68+12 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 400 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

Sålt i mars 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2016

Klippen 230

Fritidshus
Hemavan/Tärnaby, Storumans kommun
MOHV Umeå

98 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 810 250 kr+13 %
MOHV Umeå
MOHV Umeå
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 mar. 2016

Carls väg 3D

Lägenhet
Hemavan, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

34 m²

3 rum

1 116 kr/mån

Slutpris 1 220 000 kr+23 %

35 882 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 mar. 2016

Johans väg 6

Tomt
HEMAVAN, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

647 m²

Slutpris 700 000 kr-7 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 mar. 2016

Utsiktsvägen 70

Fritidshus
HEMAVAN, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

52 m²

0 kr/mån

Slutpris 1 280 000 kr+9 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 mar. 2016
profilfoto på mäklare
JörgenIsacsson

Fjällbacken 6C

Fritidshus
Hemavan, Storumans kommun
Mäklarringen Umeå

59 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 050 000 kr-2 %
Mäklarringen Umeå
Mäklarringen Umeå

Sålt i februari 2016

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 feb. 2016

Kvarnstensvägen 152

Lägenhet
Hemavan, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

54 m²

4 rum

1 588 kr/mån

Slutpris 1 545 000 kr+12 %

28 611 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 feb. 2016

Sommarvägen 20

Fritidshus
HEMAVAN, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

0+20 m²

0 kr/mån

Slutpris 1 710 000 kr+16 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 feb. 2016

Birgittas väg 5 D

Lägenhet
Hemavan, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

59 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 875 000 kr+18 %

31 780 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 feb. 2016

Stintbäcken

Fritidshus
Stintbäcken, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

86 m²

4 rum

0 kr/mån

Slutpris 1 950 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 feb. 2016

Höstvägen 8

Fritidshus
Hemavan, Storumans kommun

76+12 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 495 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 feb. 2016

Höstvägen 8

Fritidshus
Hemavan, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

76+12 m²

5 rum

0 kr/mån

Slutpris 2 500 000 kr±0 %
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 feb. 2016

Adolfs väg 4c

Lägenhet
Hemavan, Storumans kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

78 m²

4 rum

1 100 kr/mån

Slutpris 1 750 000 kr±0 %

22 436 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hemavan
Svensk Fastighetsförmedling Hemavan

Visar 401 - 450 av 547

Artiklar från Hemnet