Stockholms län

Stockholms län

Alla slutpriser för bostäder - Stockholms län

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

512 007 sålda bostäder

Sålt i april 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Flintvägen

Radhus
Järfälla, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

117 m²

5 rum

5 614 kr/mån
  • Nyproduktion

Slutpris 4 995 000 kr±0 %

42 692 kr/m²

SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Axvägen 9

Lägenhet
Viksjö, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

90 m²

4 rum

7 883 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 1 840 000 kr-8 %

20 444 kr/m²

SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla
Essinge Brogata 12, 4tr, Lilla Essingen, Stockholms kommun
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
DavidRågberg

Essinge Brogata 12, 4tr

Lägenhet
Lilla Essingen, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Kungsholmen

37 m²

2 rum

2 863 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 350 000 kr+12 %

90 541 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Kungsholmen
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Kungsholmen
Tellusborgsvägen 70, Midsommarkransen, Stockholms kommun
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
SofiaNilsson Westman

Tellusborgsvägen 70

Lägenhet
Midsommarkransen, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Hägersten-Liljeholmen

40 m²

2 rum

3 062 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 3 340 000 kr+15 %

83 500 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Hägersten-Liljeholmen
Svensk Fastighetsförmedling Hägersten-Liljeholmen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Pusshagen 28

Radhus
Jordbro, Haninge kommun
SkandiaMäklarna Haninge

136+12 m²

5 rum

273 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 105 000 kr+20 %
SkandiaMäklarna Haninge
SkandiaMäklarna Haninge
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Stavangergatan 64, 4 tr

Lägenhet
Husby, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Kista

63 m²

2 rum

6 077 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 030 000 kr+4 %

16 349 kr/m²

Fastighetsbyrån Kista
Fastighetsbyrån Kista
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Vintervägen 26

Lägenhet
Gamla Råsunda, Solna kommun
SkandiaMäklarna Solna

47 m²

2 rum

3 000 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 150 000 kr

88 298 kr/m²

SkandiaMäklarna Solna
SkandiaMäklarna Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Sorögatan 3, BV

Lägenhet
Kista, Stockholms kommun
Fastighetsbyrån Kista

53,5 m²

2 rum

3 766 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 850 000 kr-5 %

34 579 kr/m²

Fastighetsbyrån Kista
Fastighetsbyrån Kista
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Gammelvägen 2

Villa
Tullinge, Botkyrka kommun
Fastighetsbyrån Tumba

90 m²

5 rum

Slutpris 6 100 000 kr
Fastighetsbyrån Tumba
Fastighetsbyrån Tumba
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Bolindervägen 8

Radhus
Kallhäll, Järfälla kommun
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla

81,9+30 m²

4 rum

5 345 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 545 000 kr±0 %

43 284 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Svensk Fastighetsförmedling Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
EmmaRågberg

Stagneliusvägen 43, 2tr

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Kungsholmen

31 m²

2 rum

Slutpris 3 280 000 kr

105 806 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Kungsholmen
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Kungsholmen
Tibble Torg 5, 4 tr, Tibble, Upplands-Bro kommun
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
KennethViinikka

Tibble Torg 5, 4 tr

Lägenhet
Tibble, Upplands-Bro kommun
Wingenblixt Mäklarbyrå

73,5 m²

2 rum

6 888 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 300 000 kr-7 %

17 687 kr/m²

Wingenblixt Mäklarbyrå
Wingenblixt Mäklarbyrå
Mörbydalen 15, Mörbyskogen, Danderyds kommun
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MadeleineThorén

Mörbydalen 15

Lägenhet
Mörbyskogen, Danderyds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd

62,3 m²

2 rum

4 449 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 100 000 kr+27 %

49 759 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Svensk Fastighetsförmedling Danderyd
Bygärdesvägen 2A, Spånga, Stockholms kommun
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
MalinHeinerborg

Bygärdesvägen 2A

Lägenhet
Spånga, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Vällingby/Hässelby/Spånga

39,5 m²

2 rum

2 906 kr/mån

Slutpris 1 350 000 kr-9 %

34 177 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Vällingby/Hässelby/Spånga
Svensk Fastighetsförmedling Vällingby/Hässelby/Spånga
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Gitarrvägen 41

Radhus
Järfälla, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

159 m²

6 rum

253 m²

Slutpris 4 450 000 kr-1 %
SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JuliaHast

Knypplerskevägen 36

Lägenhet
Bromma, Stockholms kommun
SkandiaMäklarna Bromma

55 m²

3 rum

5 465 kr/mån

Slutpris 3 275 000 kr+9 %

59 545 kr/m²

SkandiaMäklarna Bromma
SkandiaMäklarna Bromma
Strandvägen 38A, Sigtuna, Sigtuna kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Strandvägen 38A

Lägenhet
Sigtuna, Sigtuna kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sigtuna/Märsta

29,5 m²

1 rum

2 208 kr/mån

Slutpris 1 500 000 kr-15 %

50 847 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sigtuna/Märsta
Svensk Fastighetsförmedling Sigtuna/Märsta
Trombonstigen 6, nb, Brunna - Kungsängen, Upplands-Bro kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Trombonstigen 6, nb

Lägenhet
Brunna - Kungsängen, Upplands-Bro kommun
SkandiaMäklarna Upplands Bro

86,5 m²

4 rum

6 287 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 200 000 kr+10 %

25 434 kr/m²

SkandiaMäklarna Upplands Bro
SkandiaMäklarna Upplands Bro
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
AnnaFernandez

Tornslingan 30

Lägenhet
Trångsund, Huddinge kommun
Svensk Fastighetsförmedling Trångsund/Skogås/Länna

30 m²

1 rum

Slutpris 1 495 000 kr

49 833 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Trångsund/Skogås/Länna
Svensk Fastighetsförmedling Trångsund/Skogås/Länna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Tegvägen 28

Lägenhet
Viksjö, Järfälla kommun
SkandiaMäklarna Järfälla

76 m²

3 rum

5 952 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 295 000 kr±0 %

30 197 kr/m²

SkandiaMäklarna Järfälla
SkandiaMäklarna Järfälla
Solnavägen 15F, Hagastaden/Karolinska, Solna kommun
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JonasFranzén

Solnavägen 15F

Lägenhet
Hagastaden/Karolinska, Solna kommun
Svensk Fastighetsförmedling Solna

30 m²

1 rum

2 337 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 725 000 kr-1 %

90 833 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Solna
Svensk Fastighetsförmedling Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Karlbergsvägen 78, 1,5 tr

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan

31 m²

2 rum

Slutpris 4 470 000 kr

144 194 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Vasastan
Myntvägen 20, Tumba, Botkyrka kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Myntvägen 20

Lägenhet
Tumba, Botkyrka kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

54 m²

2 rum

4 367 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 850 000 kr-3 %

34 259 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Löfströms allé 2D

Lägenhet
Sundbyberg, Sundbybergs kommun
SkandiaMäklarna Solna

45 m²

2 rum

Slutpris 3 550 000 kr

78 889 kr/m²

SkandiaMäklarna Solna
SkandiaMäklarna Solna
Sånga-Säbyvägen 221, Svartsjö, Ekerö kommun
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JennyNäslund

Sånga-Säbyvägen 221

Villa
Svartsjö, Ekerö kommun
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö

86 m²

3 rum

2 482 m²

Slutpris 4 300 000 kr+8 %
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Svensk Fastighetsförmedling Ekerö
Styrmansgatan 6, 3 tr, Östermalm, Stockholms kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Styrmansgatan 6, 3 tr

Lägenhet
Östermalm, Stockholms kommun
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Östermalm/Gärdet

43 m²

2 rum

3 338 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 150 000 kr+3 %

143 023 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Östermalm/Gärdet
Svensk Fastighetsförmedling Sthlm Östermalm/Gärdet
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
LinusLennartsson

Sigtunagatan 8A

Lägenhet
Vasastan - Vasaparken, Stockholms kommun
SkandiaMäklarna Stockholm Vasastan

56 m²

2 rum

2 334 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 8 900 000 kr

158 929 kr/m²

SkandiaMäklarna Stockholm Vasastan
SkandiaMäklarna Stockholm Vasastan
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Rålambshovsleden 44

Lägenhet
Kungholmen, Stockholms kommun
SkandiaMäklarna Stockholm Kungsholmen

42 m²

2 rum

3 021 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 950 000 kr-6 %

94 048 kr/m²

SkandiaMäklarna Stockholm Kungsholmen
SkandiaMäklarna Stockholm Kungsholmen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Elsa Borgs gata 68

Lägenhet
Fruängen, Stockholms kommun
SkandiaMäklarna Älvsjö/Årsta

59 m²

2 rum

4 520 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 500 000 kr+5 %

42 373 kr/m²

SkandiaMäklarna Älvsjö/Årsta
SkandiaMäklarna Älvsjö/Årsta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
EricaHolmberg

Trevingevägen 23

Radhus
Ulvsunda, Stockholms kommun
Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg

86 m²

4 rum

4 248 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 8 700 000 kr

101 163 kr/m²

Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg
Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg
Västmannagatan 51 B, 3 tr ög, Vasastan, Stockholms kommun
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
ChristinaHäggberg

Västmannagatan 51 B, 3 tr ög

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Vision Mäkleri AB

61 m²

2 rum

2 346 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 10 025 000 kr+22 %

164 344 kr/m²

Vision Mäkleri AB
Vision Mäkleri AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Rädisvägen 80B

Lägenhet
Hässelby, Stockholms kommun
Erik Olsson Nyproduktion

90 m²

4 rum

5 525 kr/mån

Slutpris 3 000 000 kr±0 %

33 333 kr/m²

Erik Olsson Nyproduktion
Erik Olsson Nyproduktion
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
BerniceLjungdahl

Fridshyddevägen 15

Lägenhet
Häggvik, Sollentuna kommun
LF Fastighetsförmedling Sollentuna

65,1 m²

2 rum

4 530 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 250 000 kr+10 %

49 923 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Sollentuna
LF Fastighetsförmedling Sollentuna
Döbelnsgatan 87A, 1 tr, Vasastan, Stockholms kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Döbelnsgatan 87A, 1 tr

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
HusmanHagberg Vasastan

37 m²

2 rum

2 267 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 4 810 000 kr+7 %

130 000 kr/m²

HusmanHagberg Vasastan
HusmanHagberg Vasastan
Ågesta broväg 46, 2tr, Farsta, Stockholms kommun
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
FredrikSangberg

Ågesta broväg 46, 2tr

Lägenhet
Farsta, Stockholms kommun
HusmanHagberg Farsta

80 m²

3 rum

5 516 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 400 000 kr-7 %

42 500 kr/m²

HusmanHagberg Farsta
HusmanHagberg Farsta
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
NiclasBehrer

Brahegatan 37

Lägenhet
Östermalm, Stockholms kommun
Behrer & Partners

57 m²

2 rum

1 693 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 8 750 000 kr+3 %

153 509 kr/m²

Behrer & Partners
Behrer & Partners
Cirkelvägen 24 A, Enskede - Gubbängen, Stockholms kommun
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
PierreBohlin

Cirkelvägen 24 A

Lägenhet
Enskede - Gubbängen, Stockholms kommun
Properties & Partners Enskede/Farsta

40 m²

2 rum

4 283 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 800 000 kr±0 %

45 000 kr/m²

Properties & Partners Enskede/Farsta
Properties & Partners Enskede/Farsta
Orvar Odds väg 4, 1502, Kungsholmen- Fredhäll, Stockholms kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Orvar Odds väg 4, 1502

Lägenhet
Kungsholmen- Fredhäll, Stockholms kommun
Historiska Hem

43 m²

1 rum

3 107 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 460 000 kr+28 %

103 721 kr/m²

Historiska Hem
Historiska Hem
Katarina Bangata 19, Södermalm, Stockholms kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Katarina Bangata 19

Lägenhet
Södermalm, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

31 m²

1 rum

2 164 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 225 000 kr+24 %

136 290 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
JenzineNordberg

Sankt Göransgatan 153, 9 tr

Lägenhet
Kungsholmen, Stockholms kommun
LF Fastighetsförmedling Kungsholmen

15 m²

1 rum

1 139 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 1 800 000 kr+3 %

120 000 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Kungsholmen
LF Fastighetsförmedling Kungsholmen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Bergsunds Strand 34, 5 tr

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
Notar

67 m²

3 rum

2 895 kr/mån

Slutpris 8 400 000 kr

125 373 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Vanadisvägen 7

Lägenhet
Vasastan, Stockholms kommun
Alicia Edelman Vasastan/Norrmalm

64 m²

3 rum

3 348 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 7 200 000 kr+3 %

112 500 kr/m²

Alicia Edelman Vasastan/Norrmalm
Alicia Edelman Vasastan/Norrmalm
John Bergs Plan 7, 5 tr, Kungsholmen, Stockholms kommun
  • Såld 28 apr. 2026

John Bergs Plan 7, 5 tr

Lägenhet
Kungsholmen, Stockholms kommun
BOSTHLM

31 m²

1 rum

3 830 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 200 000 kr+7 %

103 226 kr/m²

BOSTHLM
BOSTHLM
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Rigagatan 4, 5 tr

Lägenhet
Stockholm, Stockholms kommun
HusmanHagberg Östermalm

115 m²

4 rum

6 704 kr/mån

Slutpris 15 525 000 kr

135 000 kr/m²

HusmanHagberg Östermalm
HusmanHagberg Östermalm
Polhemsgatan 18B, 3 tr, Kungsholmen Norr Mälarstrand, Stockholms kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Polhemsgatan 18B, 3 tr

Lägenhet
Kungsholmen Norr Mälarstrand, Stockholms kommun
HusmanHagberg Kungsholmen

52 m²

2 rum

3 379 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 380 000 kr+6 %

122 692 kr/m²

HusmanHagberg Kungsholmen
HusmanHagberg Kungsholmen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
GustavStrand

Tranebergsvägen 24, 3/3tr

Lägenhet
Bromma, Stockholms kommun
BOSTHLM Bromma

44 m²

2 rum

3 688 kr/mån

Slutpris 2 925 000 kr±0 %

66 477 kr/m²

BOSTHLM Bromma
BOSTHLM Bromma
Trädgårdsvägen 22, Runby, Upplands Väsby kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Trädgårdsvägen 22

Lägenhet
Runby, Upplands Väsby kommun
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby

74 m²

3 rum

5 937 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 700 000 kr-3 %

22 973 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
LF Fastighetsförmedling Upplands Väsby
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Handelsvägen 22

Lägenhet
Enskede, Stockholms kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

65 m²

3 rum

4 050 kr/mån

Slutpris 7 800 000 kr

120 000 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Bergsundsgatan 14, Södermalm - Maria Högalid, Stockholms kommun
  • Såld 28 apr. 2026

Bergsundsgatan 14

Lägenhet
Södermalm - Maria Högalid, Stockholms kommun
Notar

42 m²

2 rum

3 756 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 100 000 kr+8 %

97 619 kr/m²

Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026
profilfoto på mäklare
SophiePalmstierna

Ripvingevägen 5

Radhus
Strömma, Värmdö kommun
Widerlöv Värmdö

158 m²

6 rum

8 244 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 6 800 000 kr-3 %

43 038 kr/m²

Widerlöv Värmdö
Widerlöv Värmdö

Visar 2201 - 2250 av 2500

Artiklar från Hemnet