Jörlanda, Stenungsunds kommun

Jörlanda

Alla slutpriser för bostäder - Jörlanda, Stenungsunds kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

212 sålda bostäder

Sålt i maj 2023

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 maj. 2023

Bråland 155

Villa
Jörlanda, Stenungsunds kommun
LF Fastighetsförmedling Stenungsund

176 m²

6 rum

1 131 m²

Slutpris 5 650 000 kr-2 %
LF Fastighetsförmedling Stenungsund
LF Fastighetsförmedling Stenungsund

Sålt i april 2023

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 apr. 2023

Ranehedsvägen 134

Lägenhet
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Fastighetsbyrån Stenungsund

76 m²

3 rum

4 311 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 795 000 kr±0 %

23 618 kr/m²

Fastighetsbyrån Stenungsund
Fastighetsbyrån Stenungsund

Sålt i mars 2023

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 mar. 2023

Skotthed 327

Villa
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Fastighetsbyrån Stenungsund

220+38 m²

6 rum

2 838 m²

Slutpris 4 995 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Stenungsund
Fastighetsbyrån Stenungsund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 mar. 2023

Ranehedsvägen 164

Lägenhet
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Fastighetsbyrån Stenungsund

76 m²

3 rum

4 600 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 500 000 kr-12 %

19 737 kr/m²

Fastighetsbyrån Stenungsund
Fastighetsbyrån Stenungsund

Sålt i februari 2023

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 feb. 2023

Kyrkeby 34

Lägenhet
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Fastighetsbyrån Stenungsund

72 m²

3 rum

5 029 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 500 000 kr±0 %

34 722 kr/m²

Fastighetsbyrån Stenungsund
Fastighetsbyrån Stenungsund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 3 feb. 2023

Polstjärnevägen 10

Villa
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Fastighetsbyrån Stenungsund

134+25 m²

6 rum

1 090 m²

Slutpris 4 600 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Stenungsund
Fastighetsbyrån Stenungsund

Sålt i januari 2023

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 jan. 2023

Sävelycke 215

Villa
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Fastighetsbyrån Stenungsund

123+116 m²

6 rum

1 292 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 4 300 000 kr+8 %
Fastighetsbyrån Stenungsund
Fastighetsbyrån Stenungsund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 jan. 2023

Kyrkeby 21

Lägenhet
Jörlanda, Stenungsunds kommun
LF Fastighetsförmedling Stenungsund

102 m²

4 rum

6 907 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 400 000 kr+1 %

23 529 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Stenungsund
LF Fastighetsförmedling Stenungsund

Sålt i november 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 nov. 2022

Jörlandavägen 7F

Lägenhet
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Fastighetsbyrån Stenungsund

54,3 m²

2 rum

3 707 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 565 000 kr-1 %

28 821 kr/m²

Fastighetsbyrån Stenungsund
Fastighetsbyrån Stenungsund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 nov. 2022

Nedre Röra 105

Villa
Jörlanda, Stenungsunds kommun
LF Fastighetsförmedling Stenungsund

122+7 m²

3 017 m²

Slutpris 2 770 000 kr+5 %
LF Fastighetsförmedling Stenungsund
LF Fastighetsförmedling Stenungsund

Sålt i september 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 sep. 2022

Skotthed 210

Villa
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

88+88 m²

4 rum

2 472 m²

Slutpris 2 850 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

Sålt i augusti 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 aug. 2022

Bråland 216

Tomt
Stora Höga, Stenungsunds kommun
Fastighetsbyrån Stenungsund

1 302 m²

Slutpris 1 195 000 kr-8 %
Fastighetsbyrån Stenungsund
Fastighetsbyrån Stenungsund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 aug. 2022

Damstö 112

Fritidshus
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

81+16 m²

3 rum

1 112 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 300 000 kr-14 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 aug. 2022

Jordal 125

Villa
Jörlanda, Stenungsunds kommun
LF Fastighetsförmedling Stenungsund

90+40 m²

2,9 ha

Slutpris 3 895 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Stenungsund
LF Fastighetsförmedling Stenungsund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 aug. 2022

Källsby 351

Villa
Jörlanda, Stenungsunds kommun
LF Fastighetsförmedling Stenungsund

75 m²

5 rum

1 820 m²

Slutpris 3 050 000 kr+18 %
LF Fastighetsförmedling Stenungsund
LF Fastighetsförmedling Stenungsund

Sålt i juli 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jul. 2022

Rannekärr 207

Villa
Jörlanda, Stenungsunds kommun
LF Fastighetsförmedling Stenungsund

136+112 m²

6 rum

1 863 m²

Slutpris 4 600 000 kr
LF Fastighetsförmedling Stenungsund
LF Fastighetsförmedling Stenungsund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 jul. 2022

Kvarnhöjden 4

Fritidshus
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Fastighetsbyrån Stenungsund

31+15 m²

3 rum

462 m²

Slutpris 1 250 000 kr+40 %
Fastighetsbyrån Stenungsund
Fastighetsbyrån Stenungsund

Sålt i juni 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jun. 2022

Kyrkeby 35

Lägenhet
Jörlanda, Stenungsunds kommun
LF Fastighetsförmedling Stenungsund

72 m²

3 rum

4 790 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 800 000 kr+8 %

38 889 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Stenungsund
LF Fastighetsförmedling Stenungsund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 27 jun. 2022

Törreby 234

Villa
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Fastighetsbyrån Stenungsund

152 m²

7 rum

2 415 m²

Slutpris 5 350 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Stenungsund
Fastighetsbyrån Stenungsund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 jun. 2022

Vulseröd 502

Villa
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Fastighetsbyrån Stenungsund

80+4 m²

4 rum

1 176 m²

Slutpris 2 520 000 kr+1 %
Fastighetsbyrån Stenungsund
Fastighetsbyrån Stenungsund

Sålt i maj 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 maj. 2022

Bagarevägen 8

Villa
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Fastighetsbyrån Stenungsund

194+142 m²

8 rum

859 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 5 550 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Stenungsund
Fastighetsbyrån Stenungsund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 maj. 2022

Kyrkeby 18

Lägenhet
Jörlanda, Stenungsunds kommun
LF Fastighetsförmedling Stenungsund

59 m²

2 rum

3 848 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 900 000 kr+15 %

32 203 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Stenungsund
LF Fastighetsförmedling Stenungsund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 maj. 2022

Polluxvägen 4

Villa
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Fastighetsbyrån Stenungsund

117+44 m²

5 rum

755 m²

Slutpris 4 325 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Stenungsund
Fastighetsbyrån Stenungsund

Sålt i april 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 apr. 2022

Jörlanda Lunden 107

Fritidshus
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Fastighetsbyrån Stenungsund

65 m²

3 rum

2 479 m²

Slutpris 1 150 000 kr+283 %
Fastighetsbyrån Stenungsund
Fastighetsbyrån Stenungsund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2022

Kyrkeby 23

Lägenhet
Kyrkeby, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

102 m²

4 rum

6 578 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 500 000 kr+16 %

24 510 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2022

Kyrkeby 16

Lägenhet
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

69 m²

2 rum

4 451 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 610 000 kr+1 %

23 333 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sålt i mars 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 mar. 2022

Törreby 235

Villa
Jörlanda, Stenungsunds kommun
LF Fastighetsförmedling Stenungsund

90+10 m²

3 rum

1 248 m²

Slutpris 2 850 000 kr+14 %
LF Fastighetsförmedling Stenungsund
LF Fastighetsförmedling Stenungsund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 mar. 2022

Raröd 234

Villa
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

120 m²

4 rum

2 260 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 980 000 kr+11 %
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 mar. 2022

Jörlandavägen 7C

Lägenhet
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Fastighetsbyrån Stenungsund

103,2 m²

4 rum

5 878 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 500 000 kr+25 %

24 225 kr/m²

Fastighetsbyrån Stenungsund
Fastighetsbyrån Stenungsund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 mar. 2022

Källsby 117

Villa
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Fastighetsbyrån Stenungsund

170+40 m²

6 rum

1 010 m²
  • Uteplats

Slutpris 6 040 000 kr+11 %
Fastighetsbyrån Stenungsund
Fastighetsbyrån Stenungsund

Sålt i februari 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 feb. 2022

Johns väg 15

Villa
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

72+2 m²

2,5 rum

4 114 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 900 000 kr+15 %
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

Sålt i januari 2022

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 jan. 2022

Polstjärnevägen 8

Villa
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

100+100 m²

5 rum

781 m²

Slutpris 4 525 000 kr+15 %
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jan. 2022

Lyranvägen 12

Villa
Jörlanda, Stenungsunds kommun
LF Fastighetsförmedling Stenungsund

176 m²

7 rum

801 m²

Slutpris 5 800 000 kr-1 %
LF Fastighetsförmedling Stenungsund
LF Fastighetsförmedling Stenungsund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 jan. 2022

Törreby 126

Villa
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

121+9 m²

5 rum

2 165 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 500 000 kr+10 %
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

Sålt i oktober 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 okt. 2021

Vadalen 317

Villa
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

55 m²

3 rum

1 286 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 000 000 kr-5 %
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

Sålt i september 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 sep. 2021

Ranehedsvägen 130

Lägenhet
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

86,4 m²

4 rum

4 501 kr/mån

Slutpris 2 240 000 kr+2 %

25 926 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 sep. 2021

Bråland 310

Villa
Stora Höga, Stenungsunds kommun
LF Fastighetsförmedling Stenungsund

90+54 m²

4 rum

4 000 m²

Slutpris 1 960 000 kr-18 %
LF Fastighetsförmedling Stenungsund
LF Fastighetsförmedling Stenungsund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 sep. 2021

Källsby 258

Villa
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

139+37 m²

5 rum

1 378 m²

Slutpris 7 050 000 kr
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 9 sep. 2021

Castorvägen 8

Villa
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Fastighetsbyrån Stenungsund

121+159 m²

5 rum

762 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 120 000 kr+35 %
Fastighetsbyrån Stenungsund
Fastighetsbyrån Stenungsund

Sålt i augusti 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 aug. 2021

Stensängen 121

Gård/Skog
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

110+54 m²

4 rum

10 316 m²

Slutpris 4 100 000 kr+38 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling

Sålt i juni 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jun. 2021

Kyrkeby 41

Lägenhet
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Fastighetsbyrån Stenungsund

58,5 m²

2 rum

4 024 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 750 000 kr±0 %

29 915 kr/m²

Fastighetsbyrån Stenungsund
Fastighetsbyrån Stenungsund

Sålt i maj 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 maj. 2021

Kyrkeby 19

Lägenhet
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

72 m²

3 rum

4 790 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 580 000 kr+24 %

35 833 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

Sålt i april 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 15 apr. 2021

Johns väg 12

Villa
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Fastighetsbyrån Stenungsund

82 m²

4 rum

1 854 m²

Slutpris 3 300 000 kr+22 %
Fastighetsbyrån Stenungsund
Fastighetsbyrån Stenungsund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 apr. 2021

Ranehedsvägen 172

Lägenhet
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

76 m²

3 rum

4 144 kr/mån

Slutpris 1 850 000 kr+3 %

24 342 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn
Svensk Fastighetsförmedling Stenungsund/Tjörn

Sålt i februari 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 feb. 2021

Bråland 210

Villa
Stora Höga, Stenungsunds kommun
Fastighetsbyrån Stenungsund

98+71 m²

5 rum

2 017 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 500 000 kr+67 %
Fastighetsbyrån Stenungsund
Fastighetsbyrån Stenungsund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 feb. 2021

Ranehedsvägen 144

Lägenhet
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Fastighetsbyrån Stenungsund

86,4 m²

4 rum

4 610 kr/mån

Slutpris 2 150 000 kr±0 %

24 884 kr/m²

Fastighetsbyrån Stenungsund
Fastighetsbyrån Stenungsund

Sålt i januari 2021

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jan. 2021

Lillevatten 210

Villa
Svartedalen, Stenungsunds kommun

95 m²

3 rum

3 758 m²

Slutpris 4 650 000 kr±0 %
ERA Axelssons Fastighetsbyrå Hisingen
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 jan. 2021

Törreby 122

Villa
Jörlanda, Stenungsunds kommun
LF Fastighetsförmedling Stenungsund

66 m²

3 rum

1 427 m²

Slutpris 2 100 000 kr+11 %
LF Fastighetsförmedling Stenungsund
LF Fastighetsförmedling Stenungsund

Sålt i december 2020

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 dec. 2020

Saxeröd 234

Villa
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Fastighetsbyrån Stenungsund

161+158 m²

7 rum

3,7 ha

Slutpris 5 120 000 kr+14 %
Fastighetsbyrån Stenungsund
Fastighetsbyrån Stenungsund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 dec. 2020

Skotthed 415

Villa
Jörlanda, Stenungsunds kommun
Fastighetsbyrån Stenungsund

114 m²

5 rum

940 m²

Slutpris 2 395 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Stenungsund
Fastighetsbyrån Stenungsund

Visar 51 - 100 av 212

Artiklar från Hemnet