Staffanstorps kommun

Staffanstorps kommun

Alla slutpriser för bostäder - Staffanstorps kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

3 327 sålda bostäder

Sålt i april 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 apr. 2026

Annerovägen 28

Villa
Staffanstorp, Staffanstorps kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

225 m²

6 rum

868 m²

Slutpris 10 800 000 kr-2 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Forsbergs väg 7, Författarbyn, Staffanstorps kommun
  • Såld 3 apr. 2026

Forsbergs väg 7

Villa
Författarbyn, Staffanstorps kommun

159 m²

6 rum

624 m²

Slutpris 5 050 000 kr+5 %
Ask Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 apr. 2026

Gnejsvägen 7

Villa
Staffanstorp, Staffanstorps kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

104+17 m²

4 rum

423 m²

Slutpris 5 300 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2026

Preludievägen 19

Villa
Staffanstorp, Staffanstorps kommun
MOHV Staffanstorp

167 m²

6 rum

810 m²

Slutpris 5 100 000 kr
MOHV Staffanstorp
MOHV Staffanstorp
Kyrkobyvägen 75, Staffanstorp, Staffanstorps kommun
  • Såld 1 apr. 2026

Kyrkobyvägen 75

Villa
Staffanstorp, Staffanstorps kommun
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp

152+39 m²

8 rum

2 210 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 295 000 kr+2 %
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp

Sålt i mars 2026

Fredriks väg 3, Hjärup, Staffanstorps kommun
  • Såld 31 mar. 2026

Fredriks väg 3

Lägenhet
Hjärup, Staffanstorps kommun
LF Fastighetsförmedling Lund

98,5 m²

4 rum

8 850 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 050 000 kr+3 %

30 964 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Lund
LF Fastighetsförmedling Lund
Åkershus 42, Åkershus, Staffanstorps kommun
  • Såld 31 mar. 2026

Åkershus 42

Radhus
Åkershus, Staffanstorps kommun
MOHV Staffanstorp

88 m²

4 rum

190 m²

Slutpris 3 550 000 kr-4 %
MOHV Staffanstorp
MOHV Staffanstorp
Lottas väg 7, Hjärup, Staffanstorps kommun
  • Såld 31 mar. 2026

Lottas väg 7

Villa
Hjärup, Staffanstorps kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

176+12 m²

8 rum

600 m²

Slutpris 7 025 000 kr+12 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 mar. 2026
profilfoto på mäklare
MalinLundgren

Friggs väg 14

Villa
Hjärup, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp

138 m²

6 rum

Slutpris 6 450 000 kr
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 mar. 2026

Skiffervägen 19

Villa
Staffanstorp, Staffanstorps kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

133 m²

5 rum

413 m²

Slutpris 5 250 000 kr+1 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Åkershus 33, Staffanstorp, Staffanstorps kommun
  • Såld 29 mar. 2026
profilfoto på mäklare
MalinLundgren

Åkershus 33

Radhus
Staffanstorp, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp

89+9 m²

4 rum

194 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 200 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Nytorpsvägen 13, Hjärup, Staffanstorps kommun
  • Såld 29 mar. 2026

Nytorpsvägen 13

Radhus
Hjärup, Staffanstorps kommun
LF Fastighetsförmedling Lund

110 m²

4 rum

5 800 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 495 000 kr-5 %

31 773 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Lund
LF Fastighetsförmedling Lund
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 mar. 2026

Sirapsvägen 37

Villa
Sockerbiten, Staffanstorps kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

200+52 m²

6 rum

841 m²

Slutpris 7 600 000 kr
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 mar. 2026

Basfiolsgränd 2

Radhus
Staffanstorp, Staffanstorps kommun
MOHV Staffanstorp

145 m²

4 rum

528 m²

Slutpris 4 500 000 kr-2 %
MOHV Staffanstorp
MOHV Staffanstorp
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 mar. 2026

Åkerslundsvägen 21

Radhus
Hjärup, Staffanstorps kommun
Bjurfors Lomma

110 m²

4 rum

5 191 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 700 000 kr-3 %

33 636 kr/m²

Bjurfors Lomma
Bjurfors Lomma
Ämnesvägen 3, Hjärup, Staffanstorps kommun
  • Såld 20 mar. 2026

Ämnesvägen 3

Lägenhet
Hjärup, Staffanstorps kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

72,5 m²

3 rum

6 409 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 450 000 kr-6 %

33 793 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Vikhems bygata 106, Vikhem, Staffanstorps kommun
  • Såld 19 mar. 2026

Vikhems bygata 106

Lägenhet
Vikhem, Staffanstorps kommun
Notar

70 m²

3 rum

5 697 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 325 000 kr-3 %

33 214 kr/m²

Notar
Notar
Nämndemansgården 13 C, Nämndemansgården, Staffanstorps kommun
  • Såld 17 mar. 2026

Nämndemansgården 13 C

Lägenhet
Nämndemansgården, Staffanstorps kommun

82 m²

3 rum

5 913 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 950 000 kr±0 %

23 780 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Staffanstorp
Södergatan 1B, Centralt, Staffanstorps kommun
  • Såld 17 mar. 2026

Södergatan 1B

Lägenhet
Centralt, Staffanstorps kommun
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp

110 m²

5 rum

7 684 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 895 000 kr±0 %

17 227 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Vagnvägen 23, Hjärup, Staffanstorps kommun
  • Såld 12 mar. 2026
profilfoto på mäklare
CharlottStockenberg

Vagnvägen 23

Radhus
Hjärup, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp

90+12 m²

4 rum

296 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 475 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Vikhemsvägen 48, Vikhem, Staffanstorps kommun
  • Såld 12 mar. 2026

Vikhemsvägen 48

Lägenhet
Vikhem, Staffanstorps kommun
Croisette Fastighetsförmedling

31 m²

1 rum

2 811 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 1 100 000 kr-15 %

35 484 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Sven Pers väg 9, Borggård, Staffanstorps kommun
  • Såld 11 mar. 2026

Sven Pers väg 9

Villa
Borggård, Staffanstorps kommun
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp

141 m²

6 rum

674 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 050 000 kr+16 %
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Pukavägen 7, Orkesterbyn, Staffanstorps kommun
  • Såld 10 mar. 2026
profilfoto på mäklare
KarinLekander

Pukavägen 7

Villa
Orkesterbyn, Staffanstorps kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

185+39,9 m²

6 rum

794 m²

Slutpris 5 650 000 kr-2 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Vendelvägen 1 F, Vikhem, Staffanstorps kommun
  • Såld 9 mar. 2026
profilfoto på mäklare
CharlottStockenberg

Vendelvägen 1 F

Lägenhet
Vikhem, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp

72 m²

3 rum

5 212 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 070 000 kr-1 %

28 750 kr/m²

Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 mar. 2026

Jeppsagård 6C

Lägenhet
Jeppsagård, Staffanstorps kommun
Bjurfors Lund

69 m²

2 rum

5 135 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 850 000 kr-7 %

26 812 kr/m²

Bjurfors Lund
Bjurfors Lund
Svärmarevägen 11, Staffanstorp, Staffanstorps kommun
  • Såld 4 mar. 2026

Svärmarevägen 11

Radhus
Staffanstorp, Staffanstorps kommun
Notar

112 m²

4 rum

244 m²

Slutpris 3 360 000 kr-5 %
Notar
Notar
Järnvägsgatan 15, Centrum, Staffanstorps kommun
  • Såld 3 mar. 2026
profilfoto på mäklare
SofiBriggenhamn

Järnvägsgatan 15

Villa
Centrum, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp

204+104 m²

7 rum

653 m²

Slutpris 6 400 000 kr-9 %
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Vikhemsvägen 1D, Vikhem, Staffanstorps kommun
  • Såld 1 mar. 2026

Vikhemsvägen 1D

Lägenhet
Vikhem, Staffanstorps kommun
Croisette Fastighetsförmedling

107 m²

4 rum

6 064 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 695 000 kr±0 %

25 187 kr/m²

Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling

Sålt i februari 2026

Camps väg 3, Staffanstorp, Staffanstorps kommun
  • Såld 25 feb. 2026

Camps väg 3

Villa
Staffanstorp, Staffanstorps kommun
Croisette Fastighetsförmedling

108 m²

4 rum

625 m²

Slutpris 4 695 000 kr±0 %
Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Vintervägen 16, Hjärup, Staffanstorps kommun
  • Såld 25 feb. 2026

Vintervägen 16

Radhus
Hjärup, Staffanstorps kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

121 m²

5 rum

233 m²

Slutpris 6 000 000 kr+2 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Gamla Lundavägen 33, Hjärup, Staffanstorps kommun
  • Såld 24 feb. 2026

Gamla Lundavägen 33

Villa
Hjärup, Staffanstorps kommun
LF Fastighetsförmedling Lund

159+78 m²

5 rum

1 171 m²

Slutpris 6 480 000 kr±0 %
LF Fastighetsförmedling Lund
LF Fastighetsförmedling Lund
Lilla Djurslövsvägen 38-4, Djurslöv, Staffanstorps kommun
  • Såld 22 feb. 2026

Lilla Djurslövsvägen 38-4

Villa
Djurslöv, Staffanstorps kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

388+12 m²

3 512 m²

Slutpris 3 994 000 kr-5 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Vikhems bygata 110, Vikhem, Staffanstorps kommun
  • Såld 22 feb. 2026

Vikhems bygata 110

Lägenhet
Vikhem, Staffanstorps kommun
MOHV Staffanstorp

70 m²

3 rum

5 697 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 300 000 kr-4 %

32 857 kr/m²

MOHV Staffanstorp
MOHV Staffanstorp
Storgatan 12F, Centralt, Staffanstorps kommun
  • Såld 20 feb. 2026

Storgatan 12F

Lägenhet
Centralt, Staffanstorps kommun
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp

80 m²

3 rum

6 575 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 950 000 kr-2 %

24 375 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Kastanjevägen 17 C , Centrum, Staffanstorps kommun
  • Såld 13 feb. 2026
profilfoto på mäklare
EricGerhartz

Kastanjevägen 17 C

Lägenhet
Centrum, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp

58,8 m²

2 rum

4 455 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 355 000 kr-3 %

23 044 kr/m²

Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 feb. 2026

Kastanjevägen 17E

Lägenhet
Staffanstorp - Centrum, Staffanstorps kommun
Bjurfors Staffanstorp

55,5 m²

2 rum

4 255 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 350 000 kr-7 %

24 324 kr/m²

Bjurfors Staffanstorp
Bjurfors Staffanstorp
Gesällvägen 3, Borggård, Staffanstorps kommun
  • Såld 7 feb. 2026

Gesällvägen 3

Villa
Borggård, Staffanstorps kommun
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp

130+64 m²

5 rum

740 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 150 000 kr+17 %
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Vintervägen 9, Hjärup, Staffanstorps kommun
  • Såld 6 feb. 2026

Vintervägen 9

Radhus
Hjärup, Staffanstorps kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

121+5 m²

5 rum

190 m²

Slutpris 5 950 000 kr+1 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Centrumstigen 4D, Hjärup, Staffanstorps kommun
  • Såld 4 feb. 2026

Centrumstigen 4D

Lägenhet
Hjärup, Staffanstorps kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

85 m²

3 rum

6 554 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 400 000 kr-4 %

28 235 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Rydbergs väg 21, Staffanstorp, Staffanstorps kommun
  • Såld 4 feb. 2026

Rydbergs väg 21

Villa
Staffanstorp, Staffanstorps kommun
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp

88+87 m²

4 rum

607 m²

Slutpris 3 425 000 kr-2 %
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Åttegränd 17, Hjärup, Staffanstorps kommun
  • Såld 4 feb. 2026

Åttegränd 17

Villa
Hjärup, Staffanstorps kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

185+24 m²

5 rum

466 m²

Slutpris 7 495 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Vikhems bygata 24, Vikhem, Staffanstorps kommun
  • Såld 2 feb. 2026

Vikhems bygata 24

Radhus
Vikhem, Staffanstorps kommun
MOHV Staffanstorp

108 m²

5 rum

5 820 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 595 000 kr±0 %

33 287 kr/m²

MOHV Staffanstorp
MOHV Staffanstorp
Södergatan 3 D, Staffanstorp, Staffanstorps kommun
  • Såld 1 feb. 2026

Södergatan 3 D

Lägenhet
Staffanstorp, Staffanstorps kommun
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp

72,5 m²

3 rum

5 713 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 745 000 kr-3 %

24 069 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp

Sålt i januari 2026

Furuvägen 7, Staffanstorp, Staffanstorps kommun
  • Såld 30 jan. 2026

Furuvägen 7

Villa
Staffanstorp, Staffanstorps kommun
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp

115+150 m²

4 rum

863 m²

Slutpris 4 500 000 kr+13 %
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Storgatan 2B, Centralt, Staffanstorps kommun
  • Såld 29 jan. 2026

Storgatan 2B

Lägenhet
Centralt, Staffanstorps kommun
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp

81 m²

3 rum

5 772 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 175 000 kr+15 %

26 852 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Slaktarevägen 12, Staffanstorp, Staffanstorps kommun
  • Såld 26 jan. 2026

Slaktarevägen 12

Villa
Staffanstorp, Staffanstorps kommun
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp

95+95 m²

4 rum

625 m²

Slutpris 3 350 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Biblioteksgatan 3 I, Staffanstorp, Staffanstorps kommun
  • Såld 26 jan. 2026

Biblioteksgatan 3 I

Lägenhet
Staffanstorp, Staffanstorps kommun
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp

64,5 m²

2 rum

6 317 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 395 000 kr±0 %

21 628 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Halmgränd 22, Vikhem, Staffanstorps kommun
  • Såld 22 jan. 2026

Halmgränd 22

Radhus
Vikhem, Staffanstorps kommun
Notar

114 m²

5 rum

6 685 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 300 000 kr±0 %

28 947 kr/m²

Notar
Notar
Blidvägen 14 H, Väderbyn, Staffanstorps kommun
  • Såld 20 jan. 2026
profilfoto på mäklare
EricGerhartz

Blidvägen 14 H

Radhus
Väderbyn, Staffanstorps kommun
Fastighetsbyrån Staffanstorp

126 m²

5 rum

5 676 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 800 000 kr-7 %

22 222 kr/m²

Fastighetsbyrån Staffanstorp
Fastighetsbyrån Staffanstorp
Storgatan 13 E, Centralt, Staffanstorps kommun
  • Såld 17 jan. 2026

Storgatan 13 E

Lägenhet
Centralt, Staffanstorps kommun
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp

82 m²

3 rum

4 466 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 950 000 kr-2 %

23 780 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp
Svensk Fastighetsförmedling Staffanstorp

Visar 51 - 100 av 2500

Artiklar från Hemnet