Järva, Solna kommun

Järva

Alla slutpriser för bostäder - Järva, Solna kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

4 003 sålda bostäder

Sålt i augusti 2025

Drottning Kristinas Esplanad 67, Ulriksdal, Solna kommun
  • Såld 22 aug. 2025
profilfoto på mäklare
HannaHedström

Drottning Kristinas Esplanad 67

Lägenhet
Ulriksdal, Solna kommun
Bjurfors Solna

71 m²

3 rum

3 756 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 5 050 000 kr+12 %

71 127 kr/m²

Bjurfors Solna
Bjurfors Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 aug. 2025
profilfoto på mäklare
MikeChammas

Brotorpsvägen 2

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna

53 m²

2 rum

3 403 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 850 000 kr-2 %

53 774 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna
Mäster Simons väg 9 B lgh 1102, Frösunda, Solna kommun
  • Såld 20 aug. 2025

Mäster Simons väg 9 B lgh 1102

Lägenhet
Frösunda, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

22 m²

1 rum

1 548 kr/mån

Slutpris 1 420 000 kr+10 %

64 545 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 aug. 2025
profilfoto på mäklare
MikeChammas

Våtmarksvägen 33

Lägenhet
Solna, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna

47 m²

2 rum

3 525 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 575 000 kr+3 %

54 787 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 aug. 2025
profilfoto på mäklare
ManuelCampos

Drottning Kristinas Esplanad 59

Lägenhet
Ulriksdal, Solna kommun
Svensk Fastighetsförmedling Solna

94 m²

4 rum

4 973 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 150 000 kr+4 %

54 787 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Solna
Svensk Fastighetsförmedling Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 20 aug. 2025
profilfoto på mäklare
MikeChammas

Fridensborgsvägen 18

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna

87 m²

4 rum

5 553 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 5 050 000 kr+1 %

58 046 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 aug. 2025

Fridensborgsvägen 148

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

85 m²

4 rum

4 961 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 650 000 kr+6 %

54 706 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 aug. 2025

Dammtorps allé 10

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

48 m²

2 rum

3 111 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 910 000 kr+8 %

60 625 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Honnörsgatan 25, 3 tr, Järvastaden, Solna kommun
  • Såld 16 aug. 2025
profilfoto på mäklare
JonasFranzén

Honnörsgatan 25, 3 tr

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
Svensk Fastighetsförmedling Solna

57 m²

2 rum

3 655 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 010 000 kr+12 %

52 807 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Solna
Svensk Fastighetsförmedling Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 16 aug. 2025

Gustav III:s Boulevard 98, 5 tr

Lägenhet
Frösunda, Solna kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

116 m²

4 rum

6 857 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 900 000 kr+2 %

59 483 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Fridensborgsvägen 48, Järvastaden, Solna kommun
  • Såld 15 aug. 2025

Fridensborgsvägen 48

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

33 m²

2 rum

2 799 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 450 000 kr+12 %

74 242 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Galoppvägen 14, Ulriksdal, Solna kommun
  • Såld 15 aug. 2025

Galoppvägen 14

Lägenhet
Ulriksdal, Solna kommun
Svenska Mäklarhuset Solna

69 m²

3 rum

4 682 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 500 000 kr+2 %

65 217 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Solna
Svenska Mäklarhuset Solna
Fridensborgsvägen 40, Järvastaden, Solna kommun
  • Såld 14 aug. 2025

Fridensborgsvägen 40

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

66 m²

3 rum

4 253 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 500 000 kr±0 %

53 030 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Järva skjutbaneväg 31, Järvastaden, Solna kommun
  • Såld 14 aug. 2025
profilfoto på mäklare
DanieloAnderson

Järva skjutbaneväg 31

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
Bronze Fastighetsförmedling AB

81 m²

3 rum

4 722 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 375 000 kr-3 %

54 012 kr/m²

Bronze Fastighetsförmedling AB
Bronze Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 13 aug. 2025
profilfoto på mäklare
NinaShisha

Fridensborgsvägen 159

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna

41 m²

2 rum

2 689 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 360 000 kr+3 %

57 561 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna
Gustav III:s Boulevard 109, Frösunda, Solna kommun
  • Såld 13 aug. 2025

Gustav III:s Boulevard 109

Lägenhet
Frösunda, Solna kommun
Notar

64 m²

2 rum

4 855 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 500 000 kr+3 %

54 688 kr/m²

Notar
Notar
Enköpingsvägen 9A, 1 tr, Ritorp Norra Frösunda, Solna kommun
  • Såld 13 aug. 2025
profilfoto på mäklare
KarinStröm

Enköpingsvägen 9A, 1 tr

Lägenhet
Ritorp Norra Frösunda, Solna kommun
Svensk Fastighetsförmedling Solna

78,5 m²

3 rum

5 975 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 525 000 kr-2 %

44 904 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Solna
Svensk Fastighetsförmedling Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 aug. 2025
profilfoto på mäklare
CarlLekselius

Lekparksgatan 2

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg

69 m²

2 rum

4 334 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 380 000 kr-5 %

48 986 kr/m²

Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg
Mäklarhuset Bromma/Essingen/Solna/Sundbyberg
Gröngölingsgatan 4, 4tr, Järvastaden, Solna kommun
  • Såld 11 aug. 2025

Gröngölingsgatan 4, 4tr

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
Fastighetsmäklarna

48 m²

2 rum

3 033 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 495 000 kr±0 %

51 979 kr/m²

Fastighetsmäklarna
Fastighetsmäklarna
Meanderslingan 36, Järvastaden, Solna kommun
  • Såld 8 aug. 2025

Meanderslingan 36

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

43 m²

2 rum

3 363 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 500 000 kr+4 %

58 140 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 8 aug. 2025

Gustav III:s Boulevard 135

Lägenhet
Frösunda, Solna kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

59 m²

2 rum

4 247 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 3 120 000 kr+1 %

52 881 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Våtmarksvägen 48, Järvastaden, Solna kommun
  • Såld 7 aug. 2025

Våtmarksvägen 48

Radhus
Järvastaden, Solna kommun
Notar

134+6 m²

5 rum

199 m²

Slutpris 10 225 000 kr
Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 aug. 2025

Mäster Simons Väg 12

Lägenhet
Norra Frösunda, Solna kommun
Svenska Mäklarhuset Solna

90 m²

4 rum

6 211 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 550 000 kr+6 %

50 556 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Solna
Svenska Mäklarhuset Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 aug. 2025
profilfoto på mäklare
NinaShisha

Gyllene Hästens Torg 9

Lägenhet
Ulriksdal, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna

104 m²

4 rum

6 509 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 6 545 000 kr+1 %

62 933 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 aug. 2025
profilfoto på mäklare
MelissaElie Touma

Mäster Simons Väg 26, 5 tr

Lägenhet
Ritorp, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna

75,5 m²

3 rum

5 402 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 990 000 kr+5 %

52 848 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna
Drottning Kristinas Esplanad 53, Ulriksdal, Solna kommun
  • Såld 1 aug. 2025
profilfoto på mäklare
HannaHedström

Drottning Kristinas Esplanad 53

Lägenhet
Ulriksdal, Solna kommun
Bjurfors Solna

63 m²

2 rum

4 084 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 350 000 kr+12 %

53 175 kr/m²

Bjurfors Solna
Bjurfors Solna

Sålt i juli 2025

Fridensborgsvägen 113, Järvastaden, Solna kommun
  • Såld 30 jul. 2025

Fridensborgsvägen 113

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
Notar

83 m²

3 rum

4 502 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 350 000 kr±0 %

52 410 kr/m²

Notar
Notar
Våtmarksvägen 19, Järvastaden, Solna kommun
  • Såld 26 jul. 2025

Våtmarksvägen 19

Villa
Järvastaden, Solna kommun
Notar

151 m²

6 rum

356 m²

Slutpris 11 600 000 kr+16 %
Notar
Notar
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 jul. 2025
profilfoto på mäklare
NinaShisha

Dammtorps allé 3

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna

47 m²

2 rum

2 710 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 750 000 kr-2 %

58 511 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jul. 2025

Mäster Simons väg 13B

Lägenhet
Ritorp, Solna kommun
Notar

64,5 m²

2,5 rum

4 379 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 500 000 kr+6 %

54 264 kr/m²

Notar
Notar
Våtmarksvägen 62, Järvastaden, Solna kommun
  • Såld 12 jul. 2025

Våtmarksvägen 62

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
More Fastighetsförmedling

42 m²

1,5 rum

3 093 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 350 000 kr±0 %

55 952 kr/m²

More Fastighetsförmedling
More Fastighetsförmedling
Fridensborgsvägen 141, vån 2 av 4, Järvastaden, Solna kommun
  • Såld 10 jul. 2025

Fridensborgsvägen 141, vån 2 av 4

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

76 m²

3 rum

4 408 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 4 150 000 kr+4 %

54 605 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Banmästargatan 8, Ulriksdal, Solna kommun
  • Såld 9 jul. 2025

Banmästargatan 8

Lägenhet
Ulriksdal, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

59 m²

2 rum

5 115 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 995 000 kr±0 %

50 763 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 jul. 2025
profilfoto på mäklare
MikeChammas

Honnörsgatan 24

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna

65 m²

2 rum

4 749 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 550 000 kr±0 %

54 615 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 2 jul. 2025
profilfoto på mäklare
GurvinderSingh

Rosenborgsgatan 13

Lägenhet
Frösunda, Solna kommun
Bjurfors Solna

83 m²

3 rum

4 722 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 5 200 000 kr+8 %

62 651 kr/m²

Bjurfors Solna
Bjurfors Solna
Gunnarbovägen 40, Järvastaden, Solna kommun
  • Såld 2 jul. 2025
profilfoto på mäklare
AlexanderLanger

Gunnarbovägen 40

Radhus
Järvastaden, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna

157 m²

6 rum

7 296 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 9 000 000 kr-5 %

57 325 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna
Paradgatan 51, Ulriksdal, Solna kommun
  • Såld 1 jul. 2025

Paradgatan 51

Lägenhet
Ulriksdal, Solna kommun

44 m²

2 rum

2 886 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 655 000 kr-1 %

60 341 kr/m²

Lisa Lávii Fastighetsmäkleri

Sålt i juni 2025

Dammtorps Allé 17 vån 5 av 5, Järvastaden, Solna kommun
  • Såld 30 jun. 2025

Dammtorps Allé 17 vån 5 av 5

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
Fastighetsbyrån Solna

89 m²

4 rum

5 606 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 695 000 kr-2 %

52 753 kr/m²

Fastighetsbyrån Solna
Fastighetsbyrån Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 jun. 2025
profilfoto på mäklare
NinaShisha

Fridensborgsvägen 140

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna

53 m²

2 rum

4 254 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 550 000 kr+2 %

48 113 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 29 jun. 2025
profilfoto på mäklare
FredrikWolffelt

Skogshöjdvägen 18

Radhus
Solna, Solna kommun
BOSTHLM Bromma

135 m²

5 rum

221 m²

Slutpris 10 500 000 kr±0 %
BOSTHLM Bromma
BOSTHLM Bromma
Slåttervägen 6, Järva krog - Ulriksdal - Frösunda, Solna kommun
  • Såld 27 jun. 2025

Slåttervägen 6

Lägenhet
Järva krog - Ulriksdal - Frösunda, Solna kommun
Notar

41 m²

2 rum

3 203 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 650 000 kr+2 %

64 634 kr/m²

Notar
Notar
Drottning Kristinas esplanad 61, Solna, Solna kommun
  • Såld 26 jun. 2025
profilfoto på mäklare
DanieloAnderson

Drottning Kristinas esplanad 61

Lägenhet
Solna, Solna kommun
Bronze Fastighetsförmedling AB

44 m²

2 rum

2 328 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 650 000 kr-2 %

60 227 kr/m²

Bronze Fastighetsförmedling AB
Bronze Fastighetsförmedling AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 25 jun. 2025
profilfoto på mäklare
MikeChammas

Meanderslingan 36

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna

113 m²

5 rum

5 772 kr/mån
  • Balkong
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 7 650 000 kr+2 %

67 699 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 jun. 2025
profilfoto på mäklare
MikeChammas

Fridensborgsvägen 150

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna

82 m²

3 rum

4 815 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 300 000 kr±0 %

52 439 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 jun. 2025
profilfoto på mäklare
MikeChammas

Fridensborgsvägen 26

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
LF Fastighetsförmedling Solna

65 m²

3 rum

4 503 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 900 000 kr+3 %

60 000 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Solna
LF Fastighetsförmedling Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 jun. 2025

Gustav III:s Boulevard 86, 3 tr

Lägenhet
Frösunda, Solna kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

84 m²

3 rum

5 300 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 4 850 000 kr±0 %

57 738 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 jun. 2025

Järva Skjutbaneväg 52

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
Svenska Mäklarhuset Solna

99 m²

4 rum

5 567 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 5 230 000 kr+1 %

52 828 kr/m²

Svenska Mäklarhuset Solna
Svenska Mäklarhuset Solna
Kolonnvägen 56, våning 2, Ulriksdal, Solna kommun
  • Såld 16 jun. 2025
profilfoto på mäklare
ManuelCampos

Kolonnvägen 56, våning 2

Lägenhet
Ulriksdal, Solna kommun
Svensk Fastighetsförmedling Solna

71,5 m²

3 rum

6 199 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 875 000 kr+3 %

54 196 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Solna
Svensk Fastighetsförmedling Solna
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 jun. 2025

Fridensborgsvägen 117

Lägenhet
Järvastaden, Solna kommun
Notar

69 m²

3 rum

3 982 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 550 000 kr-1 %

51 449 kr/m²

Notar
Notar
Gyllene Hästens Torg 9, Ulriksdal, Solna kommun
  • Såld 12 jun. 2025

Gyllene Hästens Torg 9

Lägenhet
Ulriksdal, Solna kommun
Notar

44 m²

1 rum

2 754 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 775 000 kr+7 %

63 068 kr/m²

Notar
Notar

Visar 251 - 300 av 2500

Artiklar från Hemnet