Skurups kommun

Skurups kommun

Alla slutpriser för bostäder - Skurups kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

2 133 sålda bostäder

Sålt i maj 2026

Kyrkvägen 42, Skivarp, Skurups kommun
  • Såld 11 maj. 2026

Kyrkvägen 42

Villa
Skivarp, Skurups kommun
Croisette Fastighetsförmedling

85 m²

3 rum

1 045 m²

Slutpris 2 200 000 kr-4 %
Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Nygatan 7A, Rydsgård, Skurups kommun
  • Såld 8 maj. 2026

Nygatan 7A

Lägenhet
Rydsgård, Skurups kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

32 m²

1 rum

4 321 kr/mån

Slutpris 385 000 kr-9 %

12 031 kr/m²

Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 6 maj. 2026

Johannesgatan 13A

Lägenhet
Skurup, Skurups kommun
Fastighetsbyrån Skurup

97,5 m²

3 rum

5 335 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 550 000 kr-3 %

15 897 kr/m²

Fastighetsbyrån Skurup
Fastighetsbyrån Skurup
Mossby 826, Mossby, Skurups kommun
  • Såld 4 maj. 2026

Mossby 826

Villa
Mossby, Skurups kommun
SkandiaMäklarna Ystad

135 m²

6 rum

543 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 400 000 kr-2 %
SkandiaMäklarna Ystad
SkandiaMäklarna Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 maj. 2026

Pilgatan 5

Villa
Skurup, Skurups kommun
Fastighetsbyrån Skurup

100+100 m²

4 rum

475 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 195 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Skurup
Fastighetsbyrån Skurup

Sålt i april 2026

Ramsbovägen 6, Skivarp, Skurups kommun
  • Såld 30 apr. 2026

Ramsbovägen 6

Villa
Skivarp, Skurups kommun
Fastighetsbyrån Skurup

150+15 m²

7 rum

1 004 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 400 000 kr-2 %
Fastighetsbyrån Skurup
Fastighetsbyrån Skurup
Ängaröd 15, Villie, Skurups kommun
  • Såld 29 apr. 2026

Ängaröd 15

Villa
Villie, Skurups kommun
Fastighetsbyrån Skurup

117+70 m²

7 rum

1 212 m²

Slutpris 2 995 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Skurup
Fastighetsbyrån Skurup
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 apr. 2026

Syrénvägen 2

Villa
Skivarp, Skurups kommun
Fastighetsbyrån Skurup

106+106 m²

4 rum

1 096 m²

Slutpris 2 200 000 kr-12 %
Fastighetsbyrån Skurup
Fastighetsbyrån Skurup
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 apr. 2026

Skurup 2419

Villa
Skurup, Skurups kommun
Fastighetsbyrån Skurup

75 m²

4 rum

9 310 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 495 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Skurup
Fastighetsbyrån Skurup
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 apr. 2026

Rödhakevägen 25

Villa
Skurup, Skurups kommun
Fastighetsbyrån Skurup

135 m²

4 rum

Slutpris 3 600 000 kr
Fastighetsbyrån Skurup
Fastighetsbyrån Skurup
Torsjö 2114, Torsjö, Skurups kommun
  • Såld 20 apr. 2026

Torsjö 2114

Villa
Torsjö, Skurups kommun
Croisette Fastighetsförmedling

230 m²

6 rum

3 002 m²

Slutpris 2 900 000 kr-13 %
Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Pistolvägen 17, Skurup, Skurups kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Pistolvägen 17

Villa
Skurup, Skurups kommun
Bülow & Lind Fastighetsförmedling

135 m²

4 rum

684 m²

Slutpris 3 495 000 kr-13 %
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Bülow & Lind Fastighetsförmedling
Svaneholmsvägen 62, Skurup, Skurups kommun
  • Såld 17 apr. 2026

Svaneholmsvägen 62

Villa
Skurup, Skurups kommun
Fastighetsbyrån Skurup

188+80 m²

9 rum

984 m²

Slutpris 4 625 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Skurup
Fastighetsbyrån Skurup
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 apr. 2026

Sulkygatan 13

Villa
Skurup, Skurups kommun
Fastighetsbyrån Skurup

152 m²

6 rum

Slutpris 4 325 000 kr
Fastighetsbyrån Skurup
Fastighetsbyrån Skurup
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 apr. 2026

Hästhagsvägen 12C

Lägenhet
Skurup, Skurups kommun
Fastighetsbyrån Skurup

81 m²

3 rum

Slutpris 2 250 000 kr

27 778 kr/m²

Fastighetsbyrån Skurup
Fastighetsbyrån Skurup
Svaneholmsvägen 71, Skurup, Skurups kommun
  • Såld 5 apr. 2026

Svaneholmsvägen 71

Villa
Skurup, Skurups kommun
Croisette Fastighetsförmedling

122+60 m²

5 rum

1 108 m²

Slutpris 2 800 000 kr-7 %
Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Ringduvevägen 25, Skurup, Skurups kommun
  • Såld 3 apr. 2026

Ringduvevägen 25

Villa
Skurup, Skurups kommun
Croisette Fastighetsförmedling

145+90 m²

7 rum

530 m²

Slutpris 3 300 000 kr-6 %
Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2026

Slimminge 592

Villa
Skurup, Skurups kommun
Fastighetsbyrån Skurup

89 m²

5 rum

Slutpris 2 995 000 kr
Fastighetsbyrån Skurup
Fastighetsbyrån Skurup
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2026

Norrlandsgatan 8

Villa
Centrala Skurup, Skurups kommun
Fastighetsbyrån Skurup

95+8 m²

4 rum

416 m²

Slutpris 3 745 000 kr+1 %
Fastighetsbyrån Skurup
Fastighetsbyrån Skurup
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 apr. 2026

Saritslöv 612

Villa
Skurup, Skurups kommun
Fastighetsbyrån Skurup

152 m²

6 rum

1 840 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 400 000 kr-3 %
Fastighetsbyrån Skurup
Fastighetsbyrån Skurup

Sålt i mars 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 mar. 2026

Ekarp 925

Villa
Skurup, Skurups kommun
Fastighetsbyrån Skurup

246+57 m²

9 rum

2 668 m²

Slutpris 3 600 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Skurup
Fastighetsbyrån Skurup
Kustvägen 14A, Abbekås, Skurups kommun
  • Såld 26 mar. 2026
profilfoto på mäklare
MarkusHultman

Kustvägen 14A

Villa
Abbekås, Skurups kommun
Skeppsholmen Sotheby´s International Realty

195 m²

5 rum

1 737 m²

Slutpris 7 300 000 kr-8 %
Skeppsholmen Sotheby´s International Realty
Skeppsholmen Sotheby´s International Realty
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 23 mar. 2026

Västergatan 21

Villa
Skurup, Skurups kommun
Fastighetsbyrån Skurup

128+63 m²

4 rum

952 m²

Slutpris 3 350 000 kr-1 %
Fastighetsbyrån Skurup
Fastighetsbyrån Skurup
Enskiftesgatan 58, ENSKIFTET- centralt i Skurup, Skurups kommun
  • Såld 20 mar. 2026
profilfoto på mäklare
ThereseMalekzadeh

Enskiftesgatan 58

Lägenhet
ENSKIFTET- centralt i Skurup, Skurups kommun
LF Fastighetsförmedling Skurup

94 m²

4 rum

5 929 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 475 000 kr+13 %

26 330 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Skurup
LF Fastighetsförmedling Skurup
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 mar. 2026

Kalmarvägen 43

Villa
Abbekås, Skurups kommun
Fastighetsbyrån Skurup

155+39 m²

8 rum

3 403 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 900 000 kr-13 %
Fastighetsbyrån Skurup
Fastighetsbyrån Skurup
Östra Backgatan 2, Rydsgård, Skurups kommun
  • Såld 13 mar. 2026

Östra Backgatan 2

Villa
Rydsgård, Skurups kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

140+40 m²

5 rum

781 m²

Slutpris 2 495 000 kr±0 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 11 mar. 2026

Hassle Bösarp 1221

Villa
Skurup, Skurups kommun
Fastighetsbyrån Skurup

63+33 m²

3 rum

1 128 m²

Slutpris 850 000 kr-6 %
Fastighetsbyrån Skurup
Fastighetsbyrån Skurup
Lindby 411B, Lindby, Skurups kommun
  • Såld 10 mar. 2026
profilfoto på mäklare
AidaUhac

Lindby 411B

Villa
Lindby, Skurups kommun
LF Fastighetsförmedling Skurup

129 m²

4 rum

1 740 m²

Slutpris 1 850 000 kr-7 %
LF Fastighetsförmedling Skurup
LF Fastighetsförmedling Skurup

Sålt i februari 2026

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 26 feb. 2026

Enskiftesgatan 84

Lägenhet
Skurup, Skurups kommun
Fastighetsbyrån Skurup

64 m²

2 rum

5 136 kr/mån

Slutpris 1 450 000 kr±0 %

22 656 kr/m²

Fastighetsbyrån Skurup
Fastighetsbyrån Skurup
Nöbbelöv 34, Skivarp - Nöbbelöv, Skurups kommun
  • Såld 26 feb. 2026
profilfoto på mäklare
AidaUhac

Nöbbelöv 34

Villa
Skivarp - Nöbbelöv, Skurups kommun
LF Fastighetsförmedling Skurup

210+9 m²

7 rum

6 202 m²

Slutpris 4 600 000 kr+10 %
LF Fastighetsförmedling Skurup
LF Fastighetsförmedling Skurup
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 feb. 2026

Tulesholmsgatan 141

Villa
Skurup, Skurups kommun
Fastighetsbyrån Skurup

144+89 m²

6 rum

596 m²

Slutpris 3 595 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Skurup
Fastighetsbyrån Skurup
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 feb. 2026

Dybäck 42:69

Tomt
Bingsmarken, Skurups kommun
Bjurfors Trelleborg

1 572 m²

Slutpris 1 295 000 kr-13 %
Bjurfors Trelleborg
Bjurfors Trelleborg
Lönnvägen 4, Skurup, Skurups kommun
  • Såld 19 feb. 2026

Lönnvägen 4

Villa
Skurup, Skurups kommun
Croisette Fastighetsförmedling

155+24 m²

8 rum

796 m²

Slutpris 3 795 000 kr+3 %
Croisette Fastighetsförmedling
Croisette Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 feb. 2026

Lindby 361

Villa
Skurup, Skurups kommun
Bjurfors Ystad

230 m²

8 rum

1 227 m²

Slutpris 4 250 000 kr-8 %
Bjurfors Ystad
Bjurfors Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 17 feb. 2026

Örmölla 111

Villa
Abbekås, Skurups kommun
Fastighetsbyrån Skurup

160 m²

5 rum

1 954 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 800 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Skurup
Fastighetsbyrån Skurup
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 12 feb. 2026

Pilgatan 1

Radhus
Skurup, Skurups kommun
Fastighetsbyrån Skurup

100+100 m²

4 rum

533 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 380 000 kr-10 %
Fastighetsbyrån Skurup
Fastighetsbyrån Skurup
Annegatan 12, SKURUP - Prästajorden, Skurups kommun
  • Såld 11 feb. 2026
profilfoto på mäklare
JuliaPersson Rékalos

Annegatan 12

Villa
SKURUP - Prästajorden, Skurups kommun
LF Fastighetsförmedling Skurup

118 m²

4 rum

546 m²

Slutpris 3 050 000 kr+2 %
LF Fastighetsförmedling Skurup
LF Fastighetsförmedling Skurup
Hästhagsvägen 14F, Centrala Skurup, Skurups kommun
  • Såld 8 feb. 2026

Hästhagsvägen 14F

Radhus
Centrala Skurup, Skurups kommun
Fastighetsbyrån Skurup

99 m²

4 rum

5 474 kr/mån

Slutpris 2 200 000 kr-4 %

22 222 kr/m²

Fastighetsbyrån Skurup
Fastighetsbyrån Skurup
Skurup 4776, Skurup, Skurups kommun
  • Såld 7 feb. 2026

Skurup 4776

Villa
Skurup, Skurups kommun
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

90+20 m²

3 rum

368 m²

Slutpris 2 100 000 kr±0 %
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB
Boutrednings- & Mäklarfirma HILDING OTTOSSON AB

Sålt i januari 2026

Skurup 1230, Skurup, Skurups kommun
  • Såld 26 jan. 2026

Skurup 1230

Villa
Skurup, Skurups kommun
ELITE Fastighetsförmedling

52+9 m²

2 rum

309 m²
  • Uteplats

Slutpris 520 000 kr-13 %
ELITE Fastighetsförmedling
ELITE Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 21 jan. 2026

Hästhagsvägen 12D

Lägenhet
Centrala Skurup, Skurups kommun
Fastighetsbyrån Skurup

81 m²

3 rum

4 478 kr/mån

Slutpris 2 350 000 kr+2 %

29 012 kr/m²

Fastighetsbyrån Skurup
Fastighetsbyrån Skurup
Parkgatan 6, Rydsgård, Skurups kommun
  • Såld 16 jan. 2026

Parkgatan 6

Villa
Rydsgård, Skurups kommun
Erik Olsson Fastighetsförmedling

91+238 m²

4 rum

1 130 m²

Slutpris 2 150 000 kr+13 %
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Erik Olsson Fastighetsförmedling
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 7 jan. 2026

Almaröd 1171

Villa
Skivarp, Skurups kommun
Bjurfors Ystad

100+50 m²

4 rum

1 652 m²

Slutpris 3 400 000 kr-9 %
Bjurfors Ystad
Bjurfors Ystad
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 jan. 2026

Kullaborgsvägen 12C

Lägenhet
Skurup, Skurups kommun
Fastighetsbyrån Skurup

81 m²

3 rum

4 479 kr/mån

Slutpris 2 300 000 kr-2 %

28 395 kr/m²

Fastighetsbyrån Skurup
Fastighetsbyrån Skurup

Sålt i december 2025

Stinsvägen 2, Skivarp, Skurups kommun
  • Såld 29 dec. 2025

Stinsvägen 2

Radhus
Skivarp, Skurups kommun
Fastighetsbyrån Skurup

84,8 m²

3 rum

4 995 kr/mån

Slutpris 1 350 000 kr-3 %

15 920 kr/m²

Fastighetsbyrån Skurup
Fastighetsbyrån Skurup
Västra Vemmenhög 434, Västra Vemmenhög, Skurups kommun
  • Såld 10 dec. 2025

Västra Vemmenhög 434

Villa
Västra Vemmenhög, Skurups kommun

367+54 m²

10 rum

4 071 m²

Slutpris 5 700 000 kr
Croisette Svedala-Skurup
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 dec. 2025

Mattias Ols väg 10

Villa
Abbekås, Skurups kommun
Fastighetsbyrån Skurup

171 m²

7 rum

1 058 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 550 000 kr-11 %
Fastighetsbyrån Skurup
Fastighetsbyrån Skurup
Östergatan 8, Centrala Skurup, Skurups kommun
  • Såld 4 dec. 2025

Östergatan 8

Villa
Centrala Skurup, Skurups kommun
Fastighetsbyrån Skurup

250+100 m²

5 rum

1 068 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 2 795 000 kr±0 %
Fastighetsbyrån Skurup
Fastighetsbyrån Skurup
Johan Nils väg 26, Rydsgård, Skurups kommun
  • Såld 2 dec. 2025

Johan Nils väg 26

Villa
Rydsgård, Skurups kommun
SkandiaMäklarna Ystad

121+37 m²

4 rum

676 m²

Slutpris 2 825 000 kr-6 %
SkandiaMäklarna Ystad
SkandiaMäklarna Ystad

Sålt i november 2025

Dybäck 218, Skivarp, Skurups kommun
  • Såld 29 nov. 2025

Dybäck 218

Villa
Skivarp, Skurups kommun

174 m²

6 rum

5 184 m²

Slutpris 3 600 000 kr-12 %
Croisette Trelleborg

Visar 1 - 50 av 2133

Artiklar från Hemnet