Salems kommun

Salems kommun

Alla slutpriser för bostäder - Salems kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

3 031 sålda bostäder

Sålt i oktober 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 okt. 2025

Murarstigen 56

Radhus
Salem, Salems kommun

120 m²

6 rum

7 337 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 795 000 kr±0 %

23 292 kr/m²

Mäklarringen Botkyrka/Salem
Plantskolevägen 9, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 9 okt. 2025

Plantskolevägen 9

Villa
Rönninge, Salems kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

126+2 m²

5 rum

2 414 m²
  • Uteplats

Slutpris 5 100 000 kr-2 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Orrstigen 21, Salem, Salems kommun
  • Såld 9 okt. 2025

Orrstigen 21

Radhus
Salem, Salems kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

112+21 m²

4 rum

255 m²

Slutpris 2 800 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Gustavslundsvägen 68, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 7 okt. 2025
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Gustavslundsvägen 68

Villa
Rönninge, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

140+26 m²

5 rum

422 m²

Slutpris 6 650 000 kr+1 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Gunnebovägen 25, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 7 okt. 2025
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Gunnebovägen 25

Villa
Rönninge, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

164+10 m²

6 rum

1 464 m²

Slutpris 6 295 000 kr-2 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Hagavägen 6a, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 7 okt. 2025

Hagavägen 6a

Lägenhet
Rönninge, Salems kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

41+8 m²

2,5 rum

3 623 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 850 000 kr-12 %

45 122 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Lingonstigen 48, Salem, Salems kommun
  • Såld 4 okt. 2025
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Lingonstigen 48

Radhus
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

127+26 m²

4 rum

353 m²

Slutpris 3 895 000 kr±0 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Hagavägen 1, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 2 okt. 2025
profilfoto på mäklare
AnnSjöblom

Hagavägen 1

Villa
Rönninge, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

136+66 m²

7 rum

1 308 m²

Slutpris 6 050 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Säbytorgsvägen 45, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 1 okt. 2025
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Säbytorgsvägen 45

Lägenhet
Rönninge, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

57 m²

2 rum

4 422 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 260 000 kr-2 %

39 649 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 okt. 2025
profilfoto på mäklare
MelkiJergos

Tallsätravägen 15B

Lägenhet
Rönninge, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

78,5 m²

3 rum

5 745 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 3 475 000 kr+2 %

44 268 kr/m²

Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem

Sålt i september 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 sep. 2025
profilfoto på mäklare
MelkiJergos

Jägarstigen 4

Radhus
Salem, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

120 m²

5 rum

7 337 kr/mån

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

16 625 kr/m²

Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Uttringe gårds väg 47, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 30 sep. 2025

Uttringe gårds väg 47

Radhus
Rönninge, Salems kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

132 m²

5 rum

398 m²
  • Uteplats

Slutpris 4 000 000 kr-4 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Lingonstigen 12, Salem, Salems kommun
  • Såld 26 sep. 2025

Lingonstigen 12

Radhus
Salem, Salems kommun
HusmanHagberg Huddinge

105 m²

4 rum

772 m²

Slutpris 3 000 000 kr-12 %
HusmanHagberg Huddinge
HusmanHagberg Huddinge
Skogsrovägen 3, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 25 sep. 2025
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Skogsrovägen 3

Lägenhet
Rönninge, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

44 m²

2 rum

3 060 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 010 000 kr-3 %

45 682 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Uttringe gårds väg 35, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 23 sep. 2025
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Uttringe gårds väg 35

Radhus
Rönninge, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

155 m²

6 rum

384 m²

Slutpris 3 995 000 kr±0 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Timmermansstigen 82, Salem, Salems kommun
  • Såld 23 sep. 2025
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Timmermansstigen 82

Radhus
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

105 m²

4 rum

6 457 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 025 000 kr-5 %

28 810 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 22 sep. 2025
profilfoto på mäklare
MelkiJergos

Uttringe hages väg 11

Villa
Rönninge, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

154+70 m²

7 rum

2 293 m²
  • Uteplats

Slutpris 8 300 000 kr+4 %
Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 sep. 2025

Kattfotstigen 3

Villa
Salem, Salems kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

105 m²

4 rum

518 m²

Slutpris 3 000 000 kr-12 %
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 18 sep. 2025

Tallsätravägen 28A

Villa
Rönninge, Salems kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

197+32 m²

6 rum

1 415 m²

Slutpris 7 800 000 kr-2 %
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
Lilldalsvägen 22a, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 17 sep. 2025
profilfoto på mäklare
StinaEricsson Larosa

Lilldalsvägen 22a

Lägenhet
Rönninge, Salems kommun
Ericsson Larosa Mäklarbyrå och Redovisning AB

39+6 m²

1,5 rum

4 030 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 1 280 000 kr±0 %

32 821 kr/m²

Ericsson Larosa Mäklarbyrå och Redovisning AB
Ericsson Larosa Mäklarbyrå och Redovisning AB
Trädgårdsmästarstigen 8, Salem, Salems kommun
  • Såld 16 sep. 2025
profilfoto på mäklare
MelkiJergos

Trädgårdsmästarstigen 8

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

78,3 m²

3 rum

5 821 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 265 000 kr-9 %

28 927 kr/m²

Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Domherrestigen 4, Salem, Salems kommun
  • Såld 16 sep. 2025
profilfoto på mäklare
StinaEricsson Larosa

Domherrestigen 4

Radhus
Salem, Salems kommun
Ericsson Larosa Mäklarbyrå och Redovisning AB

120 m²

6 rum

280 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 775 000 kr-4 %
Ericsson Larosa Mäklarbyrå och Redovisning AB
Ericsson Larosa Mäklarbyrå och Redovisning AB
Sannadalsvägen 39, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 15 sep. 2025
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Sannadalsvägen 39

Radhus
Rönninge, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

122+26 m²

6 rum

144 m²

Slutpris 4 250 000 kr-1 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 sep. 2025

Timmermansstigen 56

Radhus
Salem, Salems kommun
Notar

120 m²

5 rum

7 337 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 770 000 kr-1 %

23 083 kr/m²

Notar
Notar
Höststigen 1, Salem, Salems kommun
  • Såld 13 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Höststigen 1

Villa
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

156 m²

6 rum

808 m²

Slutpris 5 200 000 kr-9 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Emanuel Birkes väg 2, Salem, Salems kommun
  • Såld 9 sep. 2025

Emanuel Birkes väg 2

Lägenhet
Salem, Salems kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

44 m²

1 rum

4 758 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 970 000 kr±0 %

22 045 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Jägarstigen 3, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 9 sep. 2025

Jägarstigen 3

Radhus
Rönninge, Salems kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

120 m²

5 rum

7 337 kr/mån

Slutpris 2 800 000 kr-7 %

23 333 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Högbackavägen 21, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 6 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Högbackavägen 21

Radhus
Rönninge, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

89,5+22 m²

4 rum

6 631 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 480 000 kr-3 %

38 883 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 sep. 2025
profilfoto på mäklare
MelkiJergos

Domherrestigen 8

Radhus
Salem, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

120 m²

6 rum

369 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 225 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Sandbäcksvägen 54, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 5 sep. 2025

Sandbäcksvägen 54

Villa
Rönninge, Salems kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

55+81 m²

6 rum

1 031 m²

Slutpris 5 200 000 kr-5 %
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 4 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Rönningevägen 3

Lägenhet
Rönninge, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

67,4 m²

3 rum

5 227 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 400 000 kr-3 %

50 445 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Emanuel Birkes väg 6, Salem, Salems kommun
  • Såld 4 sep. 2025
profilfoto på mäklare
StinaEricsson Larosa

Emanuel Birkes väg 6

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Ericsson Larosa Mäklarbyrå och Redovisning AB

66 m²

2 rum

6 361 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 145 000 kr-8 %

17 348 kr/m²

Ericsson Larosa Mäklarbyrå och Redovisning AB
Ericsson Larosa Mäklarbyrå och Redovisning AB
Klippvägen 10, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 3 sep. 2025
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Klippvägen 10

Villa
Rönninge, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

144 m²

4 rum

3 596 m²

Slutpris 5 250 000 kr+1 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Mosshagestigen 14, Salem, Salems kommun
  • Såld 3 sep. 2025
profilfoto på mäklare
PiaAndersson

Mosshagestigen 14

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

75 m²

3 rum

5 975 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 800 000 kr-3 %

24 000 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Skogsrovägen 7, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 3 sep. 2025

Skogsrovägen 7

Lägenhet
Rönninge, Salems kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

70 m²

3 rum

4 867 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 700 000 kr-7 %

38 571 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 sep. 2025
profilfoto på mäklare
MelkiJergos

Torparstigen 21

Radhus
Salem, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

105 m²

4 rum

6 457 kr/mån

Slutpris 1 980 000 kr-14 %

18 857 kr/m²

Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Skogsrovägen 10, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 1 sep. 2025

Skogsrovägen 10

Lägenhet
Rönninge, Salems kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

76 m²

3 rum

5 280 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 200 000 kr-3 %

42 105 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Fårhagestigen 3, Salem, Salems kommun
  • Såld 1 sep. 2025

Fårhagestigen 3

Lägenhet
Salem, Salems kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

63 m²

2 rum

5 050 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 495 000 kr±0 %

39 603 kr/m²

SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

Sålt i augusti 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 aug. 2025
profilfoto på mäklare
MelkiJergos

Timmermansstigen 78

Radhus
Salem, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

120 m²

5 rum

7 337 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 760 000 kr-2 %

23 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 aug. 2025
profilfoto på mäklare
PiaAndersson

Vinterstigen 7

Villa
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

141+26 m²

5 rum

1 053 m²

Slutpris 4 420 000 kr+11 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Sanatorievägen 21, Söderby, Salems kommun
  • Såld 28 aug. 2025
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Sanatorievägen 21

Lägenhet
Söderby, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

84 m²

3 rum

6 101 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 600 000 kr-4 %

30 952 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Stationsvägen 15, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 28 aug. 2025
profilfoto på mäklare
StinaEricsson Larosa

Stationsvägen 15

Lägenhet
Rönninge, Salems kommun
Ericsson Larosa Mäklarbyrå och Redovisning AB

64 m²

2 rum

3 966 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 170 000 kr-4 %

33 906 kr/m²

Ericsson Larosa Mäklarbyrå och Redovisning AB
Ericsson Larosa Mäklarbyrå och Redovisning AB
Mosshagestigen 216, Salem, Salems kommun
  • Såld 27 aug. 2025
profilfoto på mäklare
AnnSjöblom

Mosshagestigen 216

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

63 m²

2,5 rum

5 210 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 895 000 kr-5 %

30 079 kr/m²

Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Petersbergsstigen 11B, Söderby, Salems kommun
  • Såld 27 aug. 2025
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Petersbergsstigen 11B

Radhus
Söderby, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

144 m²

6 rum

6 120 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 4 100 000 kr-5 %

28 472 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Mosshagestigen 219, Salem, Salems kommun
  • Såld 26 aug. 2025
profilfoto på mäklare
MelkiJergos

Mosshagestigen 219

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

106 m²

5 rum

7 633 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 150 000 kr-6 %

20 283 kr/m²

Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Örnstigen 14, Salem, Salems kommun
  • Såld 26 aug. 2025
profilfoto på mäklare
AnnSjöblom

Örnstigen 14

Radhus
Salem, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

146 m²

5 rum

195 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 650 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Mosshagestigen 217 , Salem, Salems kommun
  • Såld 26 aug. 2025
profilfoto på mäklare
MelkiJergos

Mosshagestigen 217

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

106 m²

4 rum

7 634 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 200 000 kr-4 %

20 755 kr/m²

Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Mosshagestigen 23, Salem, Salems kommun
  • Såld 26 aug. 2025
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Mosshagestigen 23

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

55 m²

2 rum

4 818 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 375 000 kr-14 %

25 000 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Emanuel Birkes väg 5, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 25 aug. 2025

Emanuel Birkes väg 5

Lägenhet
Rönninge, Salems kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

66 m²

2 rum

6 361 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 195 000 kr-20 %

18 106 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 aug. 2025
profilfoto på mäklare
MelkiJergos

Mosshagestigen 39

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

74 m²

3 rum

6 129 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 930 000 kr-8 %

26 081 kr/m²

Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem

Visar 151 - 200 av 2500

Artiklar från Hemnet