Salem, Salems kommun

Salem

Alla slutpriser för bostäder - Salem, Salems kommun

Hitta en lokal mäklare!

Se vilka som sålt i området.

Vill du veta vad din bostad är värd?

Värdeindikation på din bostad

Sortera på

2 122 sålda bostäder

Sålt i oktober 2025

Lingonstigen 1, Salem, Salems kommun
  • Såld 29 okt. 2025

Lingonstigen 1

Radhus
Salem, Salems kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

156+14 m²

6 rum

546 m²

Slutpris 4 200 000 kr-4 %
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Bofinkstigen 50, Salem, Salems kommun
  • Såld 28 okt. 2025
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Bofinkstigen 50

Radhus
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

123+13 m²

6 rum

273 m²

Slutpris 2 950 000 kr-10 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Svampstigen 115, Salem, Salems kommun
  • Såld 28 okt. 2025

Svampstigen 115

Radhus
Salem, Salems kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

135 m²

5 rum

356 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 200 000 kr-6 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Snickarstigen 31, Salem, Salems kommun
  • Såld 24 okt. 2025

Snickarstigen 31

Radhus
Salem, Salems kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

105 m²

3 rum

310 m²

Slutpris 3 420 000 kr-6 %
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Lärkstigen 13, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 24 okt. 2025

Lärkstigen 13

Radhus
Rönninge, Salems kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

124+21 m²

5 rum

326 m²

Slutpris 3 750 000 kr-1 %
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
Mosshagestigen 32, Salem, Salems kommun
  • Såld 23 okt. 2025
profilfoto på mäklare
AnnSjöblom

Mosshagestigen 32

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

94 m²

4 rum

6 766 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 050 000 kr-5 %

21 809 kr/m²

Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Mosshagestigen 5, Salem, Salems kommun
  • Såld 20 okt. 2025

Mosshagestigen 5

Lägenhet
Salem, Salems kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

110 m²

4 rum

7 767 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 175 000 kr-1 %

19 773 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Verandastigen 3, 5 tr, Söderby Park, Salems kommun
  • Såld 16 okt. 2025

Verandastigen 3, 5 tr

Lägenhet
Söderby Park, Salems kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

63 m²

2 rum

5 835 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 000 000 kr-7 %

31 746 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Mosshagestigen 159, Söderby, Salems kommun
  • Såld 14 okt. 2025

Mosshagestigen 159

Lägenhet
Söderby, Salems kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

89 m²

4 rum

6 577 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 2 100 000 kr-4 %

23 596 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 okt. 2025
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Bistigen 6

Radhus
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

129+30 m²

4 rum

433 m²

Slutpris 3 600 000 kr-10 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 okt. 2025
profilfoto på mäklare
MelkiJergos

Bofinkstigen 43

Radhus
Salem, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

117+16 m²

6 rum

296 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 350 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 10 okt. 2025

Murarstigen 56

Radhus
Salem, Salems kommun

120 m²

6 rum

7 337 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 795 000 kr±0 %

23 292 kr/m²

Mäklarringen Botkyrka/Salem
Orrstigen 21, Salem, Salems kommun
  • Såld 9 okt. 2025

Orrstigen 21

Radhus
Salem, Salems kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

112+21 m²

4 rum

255 m²

Slutpris 2 800 000 kr-3 %
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Hagavägen 6a, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 7 okt. 2025

Hagavägen 6a

Lägenhet
Rönninge, Salems kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

41+8 m²

2,5 rum

3 623 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 850 000 kr-12 %

45 122 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Lingonstigen 48, Salem, Salems kommun
  • Såld 4 okt. 2025
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Lingonstigen 48

Radhus
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

127+26 m²

4 rum

353 m²

Slutpris 3 895 000 kr±0 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Hagavägen 1, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 2 okt. 2025
profilfoto på mäklare
AnnSjöblom

Hagavägen 1

Villa
Rönninge, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

136+66 m²

7 rum

1 308 m²

Slutpris 6 050 000 kr-7 %
Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Säbytorgsvägen 45, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 1 okt. 2025
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Säbytorgsvägen 45

Lägenhet
Rönninge, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

57 m²

2 rum

4 422 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 260 000 kr-2 %

39 649 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

Sålt i september 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 30 sep. 2025
profilfoto på mäklare
MelkiJergos

Jägarstigen 4

Radhus
Salem, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

120 m²

5 rum

7 337 kr/mån

Slutpris 1 995 000 kr±0 %

16 625 kr/m²

Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Lingonstigen 12, Salem, Salems kommun
  • Såld 26 sep. 2025

Lingonstigen 12

Radhus
Salem, Salems kommun
HusmanHagberg Huddinge

105 m²

4 rum

772 m²

Slutpris 3 000 000 kr-12 %
HusmanHagberg Huddinge
HusmanHagberg Huddinge
Skogsrovägen 3, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 25 sep. 2025
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Skogsrovägen 3

Lägenhet
Rönninge, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

44 m²

2 rum

3 060 kr/mån
  • Uteplats
  • Hiss

Slutpris 2 010 000 kr-3 %

45 682 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Timmermansstigen 82, Salem, Salems kommun
  • Såld 23 sep. 2025
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Timmermansstigen 82

Radhus
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

105 m²

4 rum

6 457 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 025 000 kr-5 %

28 810 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 19 sep. 2025

Kattfotstigen 3

Villa
Salem, Salems kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

105 m²

4 rum

518 m²

Slutpris 3 000 000 kr-12 %
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Trädgårdsmästarstigen 8, Salem, Salems kommun
  • Såld 16 sep. 2025
profilfoto på mäklare
MelkiJergos

Trädgårdsmästarstigen 8

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

78,3 m²

3 rum

5 821 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 265 000 kr-9 %

28 927 kr/m²

Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Domherrestigen 4, Salem, Salems kommun
  • Såld 16 sep. 2025
profilfoto på mäklare
StinaEricsson Larosa

Domherrestigen 4

Radhus
Salem, Salems kommun
Ericsson Larosa Mäklarbyrå och Redovisning AB

120 m²

6 rum

280 m²
  • Uteplats

Slutpris 2 775 000 kr-4 %
Ericsson Larosa Mäklarbyrå och Redovisning AB
Ericsson Larosa Mäklarbyrå och Redovisning AB
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 14 sep. 2025

Timmermansstigen 56

Radhus
Salem, Salems kommun
Notar

120 m²

5 rum

7 337 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 770 000 kr-1 %

23 083 kr/m²

Notar
Notar
Höststigen 1, Salem, Salems kommun
  • Såld 13 sep. 2025
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Höststigen 1

Villa
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

156 m²

6 rum

808 m²

Slutpris 5 200 000 kr-9 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Emanuel Birkes väg 2, Salem, Salems kommun
  • Såld 9 sep. 2025

Emanuel Birkes väg 2

Lägenhet
Salem, Salems kommun
LF Fastighetsförmedling Botkyrka

44 m²

1 rum

4 758 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 970 000 kr±0 %

22 045 kr/m²

LF Fastighetsförmedling Botkyrka
LF Fastighetsförmedling Botkyrka
Jägarstigen 3, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 9 sep. 2025

Jägarstigen 3

Radhus
Rönninge, Salems kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

120 m²

5 rum

7 337 kr/mån

Slutpris 2 800 000 kr-7 %

23 333 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 5 sep. 2025
profilfoto på mäklare
MelkiJergos

Domherrestigen 8

Radhus
Salem, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

120 m²

6 rum

369 m²
  • Uteplats

Slutpris 3 225 000 kr-5 %
Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Emanuel Birkes väg 6, Salem, Salems kommun
  • Såld 4 sep. 2025
profilfoto på mäklare
StinaEricsson Larosa

Emanuel Birkes väg 6

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Ericsson Larosa Mäklarbyrå och Redovisning AB

66 m²

2 rum

6 361 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 145 000 kr-8 %

17 348 kr/m²

Ericsson Larosa Mäklarbyrå och Redovisning AB
Ericsson Larosa Mäklarbyrå och Redovisning AB
Mosshagestigen 14, Salem, Salems kommun
  • Såld 3 sep. 2025
profilfoto på mäklare
PiaAndersson

Mosshagestigen 14

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

75 m²

3 rum

5 975 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 800 000 kr-3 %

24 000 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Skogsrovägen 7, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 3 sep. 2025

Skogsrovägen 7

Lägenhet
Rönninge, Salems kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

70 m²

3 rum

4 867 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 700 000 kr-7 %

38 571 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 1 sep. 2025
profilfoto på mäklare
MelkiJergos

Torparstigen 21

Radhus
Salem, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

105 m²

4 rum

6 457 kr/mån

Slutpris 1 980 000 kr-14 %

18 857 kr/m²

Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Skogsrovägen 10, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 1 sep. 2025

Skogsrovägen 10

Lägenhet
Rönninge, Salems kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

76 m²

3 rum

5 280 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 3 200 000 kr-3 %

42 105 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Fårhagestigen 3, Salem, Salems kommun
  • Såld 1 sep. 2025

Fårhagestigen 3

Lägenhet
Salem, Salems kommun
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

63 m²

2 rum

5 050 kr/mån
  • Hiss

Slutpris 2 495 000 kr±0 %

39 603 kr/m²

SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem
SkandiaMäklarna Botkyrka/Salem

Sålt i augusti 2025

Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 31 aug. 2025
profilfoto på mäklare
MelkiJergos

Timmermansstigen 78

Radhus
Salem, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

120 m²

5 rum

7 337 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 760 000 kr-2 %

23 000 kr/m²

Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 28 aug. 2025
profilfoto på mäklare
PiaAndersson

Vinterstigen 7

Villa
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

141+26 m²

5 rum

1 053 m²

Slutpris 4 420 000 kr+11 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Sanatorievägen 21, Söderby, Salems kommun
  • Såld 28 aug. 2025
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Sanatorievägen 21

Lägenhet
Söderby, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

84 m²

3 rum

6 101 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 600 000 kr-4 %

30 952 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Mosshagestigen 216, Salem, Salems kommun
  • Såld 27 aug. 2025
profilfoto på mäklare
AnnSjöblom

Mosshagestigen 216

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

63 m²

2,5 rum

5 210 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 895 000 kr-5 %

30 079 kr/m²

Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Mosshagestigen 219, Salem, Salems kommun
  • Såld 26 aug. 2025
profilfoto på mäklare
MelkiJergos

Mosshagestigen 219

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

106 m²

5 rum

7 633 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 150 000 kr-6 %

20 283 kr/m²

Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Örnstigen 14, Salem, Salems kommun
  • Såld 26 aug. 2025
profilfoto på mäklare
AnnSjöblom

Örnstigen 14

Radhus
Salem, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

146 m²

5 rum

195 m²
  • Balkong
  • Uteplats

Slutpris 3 650 000 kr-4 %
Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Mosshagestigen 217 , Salem, Salems kommun
  • Såld 26 aug. 2025
profilfoto på mäklare
MelkiJergos

Mosshagestigen 217

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

106 m²

4 rum

7 634 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 2 200 000 kr-4 %

20 755 kr/m²

Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Mosshagestigen 23, Salem, Salems kommun
  • Såld 26 aug. 2025
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Mosshagestigen 23

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

55 m²

2 rum

4 818 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 375 000 kr-14 %

25 000 kr/m²

Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Emanuel Birkes väg 5, Rönninge, Salems kommun
  • Såld 25 aug. 2025

Emanuel Birkes väg 5

Lägenhet
Rönninge, Salems kommun
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem

66 m²

2 rum

6 361 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 1 195 000 kr-20 %

18 106 kr/m²

Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Svensk Fastighetsförmedling Botkyrka/Salem
Maps Data: Google © 2026
Karta för bostaden
  • Såld 24 aug. 2025
profilfoto på mäklare
MelkiJergos

Mosshagestigen 39

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

74 m²

3 rum

6 129 kr/mån
  • Balkong

Slutpris 1 930 000 kr-8 %

26 081 kr/m²

Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Vinterstigen 13, Salem, Salems kommun
  • Såld 22 aug. 2025
profilfoto på mäklare
AnnSjöblom

Vinterstigen 13

Villa
Salem, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

164 m²

5 rum

928 m²

Slutpris 4 300 000 kr+8 %
Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Järpstigen 20, Salem, Salems kommun
  • Såld 22 aug. 2025
profilfoto på mäklare
PatrikAlwin

Järpstigen 20

Radhus
Salem, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

107+21 m²

5 rum

393 m²

Slutpris 3 400 000 kr+1 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Bondestigen 57, Salem, Salems kommun
  • Såld 21 aug. 2025
profilfoto på mäklare
MelkiJergos

Bondestigen 57

Radhus
Salem, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

120 m²

5 rum

7 337 kr/mån
  • Uteplats

Slutpris 2 850 000 kr-5 %

23 750 kr/m²

Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem
Söderby torgs allé 42, Söderby, Salems kommun
  • Såld 21 aug. 2025
profilfoto på mäklare
AmandaAlwin

Söderby torgs allé 42

Villa
Söderby, Salems kommun
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB

172 m²

5 rum

727 m²

Slutpris 6 400 000 kr-3 %
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Pia Andersson Fastighetsbyrå AB
Fårhagestigen 3, Salem, Salems kommun
  • Såld 21 aug. 2025
profilfoto på mäklare
AnnSjöblom

Fårhagestigen 3

Lägenhet
Salem, Salems kommun
Fastighetsbyrån Salem

83 m²

3 rum

6 579 kr/mån
  • Balkong
  • Hiss

Slutpris 3 450 000 kr-1 %

41 566 kr/m²

Fastighetsbyrån Salem
Fastighetsbyrån Salem

Visar 101 - 150 av 2122

Artiklar från Hemnet